,,GW'' straszy atakiem PiS na niemiecki kapitał medialny - zdjęcie
28.08.20, 09:34fot. yt/centrym mysli jana pawła ii/fronda.pl/gazeta wyborcza

,,GW'' straszy atakiem PiS na niemiecki kapitał medialny

14

Pokazy bezpardonowych i chamskich ataków przedstawicieli mediów z niemieckim kapitałem mieliśmy już wielokrotnie. W ubiegłych wyborach prezydenckich zaatakowana została córka prezydenta Andrzeja Dudy na podstawie fejkowego Twitta. W ostatnich wyborcach z kolei zaatakowano już bezpośrednio samego prezydenta Dudę poprzez skandalicznie zmanipulowane okładkę i tytuł. Niemniej niemieckie media w Polsce nadal mogą liczyć na takich swoich obrońców, jak na przykład „Gazeta Wyborcza”.

Na bazie chociażby tych dwóch przykładów, nie wspominając o ciągłych manipulacyjnych układach różnych audycji, tekstów i okładek w różnych mediach z niemieckim kapitałem, nie wspominając zapraszanych antypolskich i antykatolickich „expertów”, decentralizacja mediów w naszym kraju dla każdego nawet odrobinę świadomego Polaka jest sprawą i konieczną i nieuniknioną.

W najnowszym wydaniu „GW” Dominika Wielowieyska pisze:

- Resort kultury w wewnętrznych dyskusjach w obozie władzy argumentuje, że dzięki temu UE na pewno nie będzie się czepiać ustawy. A jednocześnie największe koncerny zrezygnują z ekspansji, co uchroni polski rynek przed monopolistycznymi praktykami

Nie obyło się przed straszeniem decentralizacją mediów Polsce, a – według Wielowieyskiej czy też może samego Michnika, albo mówiącego do nich ekranu - politycy Zjednoczonej Prawicy „dyszy żądzą zemsty wobec niemieckiego kapitału”.

Tak to już jest, że kiedy przychodzi uczciwa konkurencja bez zaplecza fundacji, organizacji ekologicznych i innych, z których kasa płynie często nawet bezpośrednio z niemieckich ministerstw, to niemiecki kapitał w Polsce w starciu z polską inteligencją i uczciwą rynkową konkurencją po prostu … wymięka.


mp/gazeta wyborcza/fronda.pl

Komentarze (14):

Apel2020.09.1 7:00
Czytelnicy Frondy! Ponieważ to antypolskie bydlę o nazwach: katolicka kretynizacja polski 🇵🇱, ladychapel, Polak Ateista Dumny Gej, Po 11..., JPIII i in. jest coraz bardziej chamski, wulgarny i bluźnierczy, a administracja portalu nie robi nic, by wpisy tego zboczonego idioty kasować proponuję, by maksymalnie dużo użytkowników dokonywało rozmaitych losowych, lapidarnych, humorystycznych wpisów korzystając z jego nicków. W ten sposób przynajmniej rozmyjemy jego szatańską działalność.
Seraf2020.08.28 15:11
Trudno się dziwić, przecież gw wysługuje się Niemcom.
jacek2020.08.28 12:34
Wielowieyska ty byłaś jesteś i pozostaniesz ciemna i głupia.
Q.2020.08.28 11:58
Tęga blond główka
T.2020.08.28 11:13
Problem jest taki, że u nas nakłada się ogólnoświatowy kryzys prasy papierowej na i tak niskie czytelnictwo. Dlatego poza kilkoma koncernami, które jakoś się trzymają dzięki efektowi skali (np. grupa prasy regionalnej "Polska The Times", koncern "Agory") to reszta nie ma ekonomicznej racji bytu. Wystarczy popatrzeć na sprzedaż - poza "Faktem" czy "Super Ekspressem" (i do niedawna papierową "Gazetą Wyborczą") to jest praktycznie śladowa ilość (po jakieś 20-30 tysięcy egzemplarzy na ponad 30 mln dorosłych Polaków!). Cała prawicowa prasa nie przeżyłaby bez rzeki pieniędzy, która idzie do niej z państwowych spółek jako pokątne dotacje. I jest to problem, bo bez dobrego dziennikarstwa papierowego media nie będą w stanie kontrolować władzy, wykrywać afer i przekrętów (afery z "Zatoką Sztuki" czy reprywatyzacją zbadała i nagłośniła właśnie Gazeta Wyborcza - na inne, bardziej tabloidowe sprawy wpada czasem "Fakt" i inni). Dziennikarstwo śledcze to niestety domena głównie prasy papierowej (i Polsce prawie że monopol Gazety Wyborczej), czasem telewizji, a portali z rzadka. Dlatego zakusy na rozbicie prasy są złą prognozą - do czego to prowadzi, pokazują oligarchiczne Węgry, gdzie właścicielem mediów jest państwowa fundacja i rząd jest bezkarny.
Mirek2020.08.28 10:48
Niemcy nigdy nie pozwoliliby aby 80% mediów opiniotwórczych znalazło się w obcych rękach . Dlatego najwyższy czas aby zrobić z niemiaszkami porządek . Po prostu wynocha z tym szpringerowskim śmieciem !!! .
Polak2020.08.28 10:43
Jak najszybciej rozpędzić tą bandę na niemieckim żołdzie z ONET/Fakt/Newsweek. Gaz.Wyb. można zostawić jako skansen i cyrk dla świrusów i oszołomów.
Jezusie2020.08.28 10:25
Przyjdź na świat, by zapoznać nas z magią dat.
gipsfetysz2020.08.28 10:02
Setki bezpłatnych zdjęć kobiet w gipsie: http://www.gipsverband.de
Lekrem2020.08.28 9:53
Nie strasz, nie strasz, bo się zesrasz.
frondziarze są zabawni2020.08.28 9:45
„fejkowego Twitta” — pisze się tweeta. __________________________________________________________________________________________________ https://dobryslownik.pl/slowo/tweet/220934/
Uwzględnij, że to nikt inny2020.08.28 18:32
tylko pani Maria - dziennikarka Frondy.
Toni2020.08.28 9:40
Tych szkodników Polski z niemieckim kapitałem już dawno powinno się zlikwidować. Niemcy zawsze będą wrogiem Polski i Polaków tak było od wieków i tak jest nadal. Kto twierdzi inaczej jest głupi, albo anty-polak, który tu tylko w Polsce mieszka.
Tonic2020.08.28 10:33
Już było. »Правда«.