Grodno dla Polski - wizje inspirowane przez Rosję? Antoni Macierewicz dla Fronda.pl - zdjęcie
29.08.20, 07:45Fot. Piotr Drabik via Flickr, CC BY 2.0

Grodno dla Polski - wizje inspirowane przez Rosję? Antoni Macierewicz dla Fronda.pl

57

Tomasz Poller: Parę dni temu miała miejsce wypowiedź pana Sommera z Najwyższego Czasu, który snuł wizje rozpadu Białorusi i odzyskiwania Grodna przez Polskę (podobne słowa padły zresztą ze strony kilku innych osób). Wykorzystanie tego przez reżimy Putina i Łukaszenki było kwestią czasu. Władze w Moskwie i w Mińsku straszą dziś zatem: „Polska chce zająć obwód grodzieński”.

Antoni Macierewicz: To stanowisko jest moim zdaniem szczególnie szkodliwie, a nawet należy się zastanowić, czy nie jest ono inspirowane przez Rosję. Daje ono pretekst zarówno Rosji jak i Łukaszence do przedstawiania obecnego ruchu odrodzenia narodowego na Białorusi jako zagrażającego niepodległości tego państwa i to ze strony Polski. W ten sposób zdejmuje się odpowiedzialność za przygotowanie do ewentualnej interwencji ze strony rosyjskiej i umożliwia operowanie zagrożeniem tej interwencji jako narzędziem presji na ten ruch niepodległościowy. Wiadomo, w co nikt nie wątpi, że pan Putin dąży do zacieśnienia swojej kontroli nad Białorusią, że stara się grać białoruskim ruchem demokratycznym i Łukaszenką celem coraz większego podporządkowania sobie Białorusi. Wypowiedzi takie, jak Najwyższego Czasu, zwłaszcza że jest to pismo Konfederacji nazywającej się formacją narodową, dodatkowo utrudniają działania dyplomacji polskiej, rządu polskiego, które powinny zmierzać do rozszerzenia możliwości funkcjonowania Polaków na Białorusi, polskich związków społecznych a także demokratycznej struktury odradzającego się państwa białoruskiego. To jest pytanie, na które muszą odpowiedzieć dziś politycy Konfederacji: czy świadomie dążą do działania na szkodę Polaków na Białorusi, do utrudnienia Polsce odzyskania przez nich pełni praw obywatelskich i demokratycznych? Wiadomo, że od wielu lat sytuacja Polaków na Białorusi, jeśli chodzi o wolność, swobodę działania stowarzyszeń społecznych jest bardzo ograniczona przez reżim Łukaszenki. Takie wypowiedzi pana Sommera i Najwyższego Czasu, powtarzam, organu partii reprezentowanej w parlamencie RP, po prostu działają przeciwko Polakom na Białorusi.

Skoro jesteśmy przy politycznym folklorze, warto także spojrzeć na lewą stronę... Pan Biedroń, po środowym spotkaniu w kancelarii premiera Morawieckiego powiedział m.in.: „Polska nie jest obecnie wiarygodna w Europie, dlatego „nie nadaje tonu” w sprawie Białorusi (...) polski rząd musi odzyskać tą wiarygodność w sprawach praworządności, demokracji i praw człowieka na arenie międzynarodowej”. Zresztą po lewej stronie niektórzy poszli jeszcze dalej. Jakiś czas temu profesor Jan Hartman przy okazji histerii wokół LGBT napisał, że reżim na Białorusi jest właściwie taki sam jak reżim w Polsce. Takie stawianie sprawy chyba również cieszy rosyjską propagandę...

Warto przede wszystkim jasno powiedzieć, że to dzięki rządowi Zjednoczonej Prawicy Polska jest wiarygodna, zarówno w Europie, w Stanach Zjednoczonych, jak i w ogóle na świecie, o czym najlepiej świadczy w sprawie białoruskiej fakt przyjęcia przez Unię Europejską inicjatywy Polski przedstawionej przez premiera Morawieckiego. Gdyby cokolwiek z tego, co mówią panowie Biedroń czy Hartman miało jakikolwiek element prawdy, to ta inicjatywa w żaden sposób nie mogłaby być zaakceptowana. A stała się ona w istocie zarysem programu działania całej Unii Europejskiej. Moim zdaniem dzieje się tak dlatego, że cała społeczność europejska jest świadoma, że Polska jest dziś głównym sojusznikiem USA na flance wschodniej i współtwórcą Międzymorza, porozumienia łączącego państwa Europy Środkowej. Więc nasz głos jest kluczowy dla polityki transatlantyckiej wobec Białorusi. Ważne są też decyzje podjęte w ostatnich latach jeśli chodzi np. o energetykę, które umożliwiają Białorusi dostawy tych surowców z USA poprzez Polskę właśnie. A wreszcie bardzo ważne jest to, że Polska kontynuując idee „Solidarności” największego ruchu antykomunistycznego jednoznacznie odrzuca ideologie postmarksistowskie jako zagrażające wolności obywatelskiej, rodzinie, narodowi i państwu, że narastająca rewolta tęczowa zagraża dziś cywilizacji zachodniej, opartej na chrześcijańskich wartościach, na fundamencie rodziny i narodu. Reżim Łukaszenki jest post marksistowski, wyrasta więc z tych samych korzeni, których panowie Hartman czy Biedroń tak zdecydowanie bronią. To właśnie tzw. lewica broni przeszłości komunistycznej, tyle, że w nowej odsłonie, w nowym przebraniu. Ale w Polsce na szczęście dają się na to nabrać małe grupki postkomunistyczne. Tak więc Polska dysponuje zarówno kluczowymi argumentami gospodarczymi, geopolitycznymi jak i moralno-cywilizacyjnymi.

Białorusini mieszkający w Polsce zwracali mi uwagę na trolling w rosyjskojęzycznych mediach społecznościowych. Pojawiała się tam ostatnio cała masa wpisów typu: po co zajmować się Białorusią, po co zajmować się Rosją, skoro w Polsce istnieje... strrraszny pisowski reżim. Kolportuje się tam zresztą przekazy o tym, jak to w Polsce ma miejsce bicie, gazowanie, zamykanie do więzień ludzi za przekonania. Pomijam już skrajne kurioza, jak idące w świat rewelacje, jak to Andrzej Duda morduje gejów.

No tak... Problem przedstawiania demokratycznej, niepodległościowej polityki naszego rządu jako reżimu despotycznego to po prostu absurd, w który uwierzyć mogą tylko zwolennicy Putina. Ale trzeba sobie zdawać sprawę, że ta propaganda antypolska pokazuje bardzo dobrze, że dzisiaj podział polityczny w Polsce to jest podział nie tyle na lewicę i prawicę, lecz na formacje niepodległościowe i antyniepodległościowe. To jest istota podziału politycznego w Polsce. Te pierwsze, czyli niepodległościowe, nawet różniąc się w kwestiach społeczno gospodarczych, za najważniejszą sprawę uznają wzmocnienie siły narodu i niepodległości państwa polskiego, w tym struktury geopolitycznej gwarantującej nam i innym państwom bezpieczeństwo. Te drugie, szermując hasłami, czy to lewicowymi, czy prawicowymi, mają jedną cechę wspólną. Gotowe są podporządkować Polskę czy to Rosji, czy to centrali w Brukseli. Rząd polski prowadzi politykę nastawioną na przywrócenie szerokim grupom społecznym praw gospodarczych, politycznych, obywatelskich, blokowanych przez rządy post okrągłostołowe. W miejsce systemu oligarchicznego , gdzie rządzi dawny aparat komunistyczny budujemy demokratyczne i niepodległe państwo narodu polskiego. To doprowadza do wściekłości postkomunistów bo widzą jak im się wymyka władza, jaką utrzymywali dzięki układom okrągłego stołu.

Mamy zatem przykłady z prawa i z lewa. Tych głosów wpisujących się w rosyjską narrację jest zresztą wiele i trafiają one do różnych grup. Czym jeszcze może grać w obecnej chwili moskiewska propaganda? Bo z pewnością jest ona tworzona w sposób inteligentny i przemyślany.

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że propaganda moskiewska jest przedłużeniem propagandy formacji komunistycznej i chętnie do niej nawiązuje, choć wiemy także, że czerpie z doświadczeń caratu. Nie ma ona żadnych hamulców. Łukaszenka oskarżał ostatnio jednostki Wojska Polskiego, że kierują polskimi mediami, bo sam jest przyzwyczajony do takiego systemu i trudno mu wyobrazić sobie, że istnieją wolne media... Warto wspomnieć ofensywę propagandową Putina z zeszłego roku, prezentującą Polskę jako kraj, który doprowadził do II wojny światowej, kraj antysemicki, sprzyjający Hitlerowi. Putin od dawna prowadzi taką akcję przeciwko Polsce, bo wie, że nasza polityka niepodległościowa, sojusz ze Stanami Zjednoczonymi, projekt Międzymorza sprawiają, że Rosja traci szanse na zdominowanie Europy. Rozgrywając poszczególne środowiska na Białorusi Putin zdaje się wracać do koncepcji pieriestrojki, czyli do pozornych ustępstw celem przejęcia inicjatywy politycznej i gospodarczej. Warto przypomnieć, że gdyby nie formacja niepodległościowa, po 1989 roku i rząd Jana Olszewskiego, których ideały kontynuuje Prawo i Sprawiedliwość, Rosja rządziłaby nie tylko Polską, Europą Środkową, ale dominowałaby cały kontynent. Dlatego trzeba być przygotowanym na najróżniejsze, najbardziej radykalne, absurdalne i uderzające w samą istotę polskości, ataki ze strony propagandy rosyjskiej. Ona jest gotowa do każdego działania i każdego sposobu zohydzania polskości. Bo polskość i Polska są dzisiaj głównym przedmurzem broniącym cywilizacji zachodniej i dlatego jest tak nienawistna panu prezydentowi W.W. Putinowi.

Komentarze (57):

Apel2020.09.1 7:52
Czytelnicy Frondy! Ponieważ to antypolskie bydlę o nazwach: katolicka kretynizacja polski 🇵🇱, ladychapel, Polak Ateista Dumny Gej, Po 11..., JPIII i in. jest coraz bardziej chamski, wulgarny i bluźnierczy, a administracja portalu nie robi nic, by wpisy tego zboczonego idioty kasować proponuję, by maksymalnie dużo użytkowników dokonywało rozmaitych losowych, lapidarnych, humorystycznych wpisów korzystając z jego nicków. W ten sposób przynajmniej rozmyjemy jego szatańską działalność.
Natalja Siwiec2020.08.31 7:31
Po co przytaczacie wypowiedzi tego ruskiego agenta?
antek PEDA,Ł ZNOWU FISIUJE?2020.08.30 17:42
MOŻE NIECH OBCIĄGNIE JARKOWI BALBINIE ALBO ZBYSZKOWI ZERRO TO SIĘ LEPIEJ POCZUJE
Szybka Randka2020.08.30 7:55
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
buli2020.08.29 19:14
Szanowna Frondo. Miłym zaskoczeniem jest wywiad który przeprowadziłaś z Panem Antonim Macierewiczem. Jego ocena sytuacji Polski w polityce światowej, jest rzetelna. To jak On postrzega rolę i cele które chcą osiągnąć różne partie i partyjki w kraju, jest zgodne z oceną większości polaków. Taka jest prawda. Tylko żal, że tak mało mówi się co dobrego zrobił dla Polski i polaków. Pamiętajmy. Wiele sukcesów w NATO, czy stworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej, to Polska i Polacy zawdzięczają Panu Macierewiczowi. O tym, że tak jest prawda, świadczy wściekłe ujadanie sprzedajnych kundli i innych naszych wrogów.
Roman2020.08.29 22:09
Proszę o przykłady tego "wiele dobrego", które Antoni Macierewicz uczynił dla Polski i NATO. Doprowadzenie do kryzysu, wskutek którego upadł rząd Olszewskiego ? Doprowadzenie do dymisji wysokich rangą oficerów ? Przeniesienie bazy czołgów z Żagania ? Nadanie niejasnych pełnomocnictw Misiewiczowi ? Powołanie do pracy w MON chłopaczka, który jest ekspertem w grach komputerowych ? Sugerowanie zakończenia śledztwa w sprawie rzekomego zamachu smoleńskiego, po którym się poszło na obiadek ?
Szybka Randka2020.08.29 17:40
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.frircikvip.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
czytelnick2020.08.29 18:16
troll skończył trollować, idzie troll do innej pracy
zxc2020.08.29 23:02
Apropos LGBTQQ: youtube: "ksiądz Oko"
mira2020.08.29 16:31
Wole obwód brzeski
do kretyna ebz o podwójnym nicku2020.08.29 16:19
Naucz się kretynie ortografii. Piszemy ZABUŻAŃSKI, co pochodzi od Bugu. Chyba że piszesz o swoich zaburzeniach.
ebz - XII wieczna śluńzaczka2020.08.29 15:27
Ja też ostrzegam kraje zaburzańskie , jak Kazachstan i Kołyme ale nie przed Polską a przed "zielonymi ludzikami" Putina i Łukaszenki. Nie tymi , którzy mają w mojej pisdzie korzenie , gdyż ci nie oderwą się od mojej pisdy są łasi na cycki i dobre śluńskie koryto , lecz napływowymi, oczywscie żydami z Etiopii.A oni właśnie w przeważającej mierze rządzą burdelami w tym kraju . I powtarzam strzeżcie się ich . Byli łasi nie tylko na synagogi wileńskie i są łasi na synagogi w Grodno , ale i na podporządkowanie i wykorzystanie rdzennych mieszkańców ziem białoruskich, tj. stalinowskie przeszczepy. Staniecie się marnie wynagradzanymi wyrobnikami na własnej ziemi tak jak miało to miejsce przed naszym kochanym Łukaszenko i jak ma to miejsce w Etiopii . Rozkradną wasz majątek narodowy i nie będziecie mieli za co chlać. Zostanie wam kiepski bimber. Przed rewolucją polski pan budował wam szkoły i uniwersytety, nauczył was pisać i czytać. Potem była rewolucja bolszewicka i staliście się tylko bydłem roboczym . Chcecie do tego powrócić ? Do polskich panów czy do NKWD?
ebz2020.08.29 14:46
Ja też ostrzegam kraje zaburzańskie , ale nie przed Polską a przed Polakami . Nie tymi , którzy mają w niej korzenie , gdyż ci nie oderwą się od Ziemi Ojców swoich i nie są łasi na ziemie i dobra innych , lecz napływowymi . A oni właśnie w przeważającej mierze rządzą tym krajem . I powtarzam strzeżcie się ich . Byli łasi nie tylko na na Matkę Boską Ostrobramską i są łasi na Grodno , ale i na podporządkowanie i wykorzystanie rdzennych mieszkańców ziem białoruskich . Staniecie się marnie wynagradzanymi wyrobnikami na własnej ziemi tak jak miało to miejsce przed wojną i jak ma to miejsce w Polsce . Rozkradną wasz majątek narodowy . Przed rewolucją wykorzystywał was Polak i Żyd . Byliście tylko bydłem roboczym . Chcecie do tego powrócić ?
katolicka deratyzacja Polski2020.08.29 14:37
Na dzwiek tego nazwiska agentura komunistyczno-konfederacka dostaje drgawek.
a na pisowskiej Frondzie cisza2020.08.29 14:23
Kamila Andruszkiewicz, żona wiceministra cyfryzacji, została mianowana prezesem jednoosobowego zarządu państwowej Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. Roczne wynagrodzenie zarządu wynosi 175 tys zł.
Szybka Randka2020.08.29 14:05
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Roman2020.08.29 13:33
Nie czytac komentarzy dyzurnego kretyna o imieniu "katolicka kretynizacja polski 🇵🇱"
Agnieszka2020.08.29 12:54
Z pewnością wypowiedź Sommera o zajmowaniu Grodna jest na rękę Łukaszence i Putinowi i nie sposób kogokolwiek w tym niezainteresowanego posądzać o aż taką nieodpowiedzialność i głupotę, więc wygląda jakby była inspirowana z Moskwy. Jeżeli jednak faktycznie jest inspirowana z zewnątrz, to warto przyjrzeć się innym zachowaniom tego pana, bo może nie tylko Moskwie robi dobrze i nie jest to takie jednoznaczne. Swojego czasu zaatakował on pana Sumlińskiego za książkę "Powrót do Jedwabnego" (aż o sąd się otarło) i znów trudno podejrzewać, że on czy ktokolwiek jest aż tak głupi i zawistny, żeby tylko z zazdrości chciał przeciwdziałać ujawnieniu prawdy o kłamstwach żydowskich i hitlerowskiej zbrodni. Sam podobno napisał też o tym, ale z wielką nieufnością będę czytała (o ile w ogóle) jego publikację, bo że Sumliński z ekipą 10 razy sprawdzi zanim powie głośno i że prędzej sensację pominie niż upubliczni niepewną, to ufam. A Sommerowi po tym już nie. A niestety prawdę o Jedwabnem nie tylko można zniszczyć kłamiąc o winach Polaków, ale także mówiąc prawdę o niemieckich sprawcach w połączeniu z fałszywymi czy ośmieszającymi argumentami, dowodami, których nierzetelność łatwo wykazać i kłamstwo tym wesprzeć zamiast obalić. Skoro zamiast współdziałać w dążeniu do jednego celu, wspierając atakowanego Sumlińskiego, to Sommer go atakował z drugiej strony, to w jego czyste intencje w tym temacie nie uwierzę, bo może tak go wypreparował, żeby nam oszołomstwo gangsterka żydowska zarzuciła. Jeżeli więc ten pan jest przez kogoś zadaniowany, to w oparciu tylko o jego działalność ocena sytuacji i interesów związanych z przewrotem na Białorusi może być dużo bardziej skomplikowana i wielopoziomowa.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.29 14:20
Obawiam sie,ze Sumlinski dogonil Sommera,bo obaj sa ideologami Konfederacji Rosyjskiej. Sumlinski wydaje teraz ksiazke,zeby udowodnic ,ze wurusa nie ma,bo go nie widac,i ma w tym pelne poparcie Sommera.
STANISŁAW2020.08.29 16:25
Niec h Sumlinski czym prędzej zwiewa z Konfederacji, bo razem z tą partią ulegnie rozsypce!
Agnieszka2020.08.29 19:04
Myślę, że w Konfederacji jest sporo przyzwoitych ludzi, ale są też podli. Niestety mimo różnic, ścierania się różnych poglądów, to nie widać, żeby ci dobrzy mieli zamiar przeciwstawiać się złym i jak się nie wezmą w garść, nie postawią mocnego oporu i nie zaczną grać pierwszych skrzypiec, to błoto ich oblepi i zatopi. Gadowski im się postawił to prawie go zjedli. Niestety PiS swoją zdradą ideową skazał na taki los wielu patriotów i katolików i nie zanosi się na poprawę skoro wszelkie ruchy ideowe jak np. projekt wypowiedzenia konwencji stambulskiej są tłumione w zarodku z jakąś diaboliczną satysfakcją kogoś kto chce pokazać swoją siłę ponad wszystko.
Roman2020.08.29 11:41
Macierewicz - człowiek, który pozbawia złudzeń odnośnie PiS nawet ludziom najbardziej jej źyczliwym.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.29 14:21
Komunisci ,jak widac ,zawsze klamia totalnie.
Maxx772020.08.29 11:25
Polska przez parszywe położenie geograficzne ma "szczęście" do takich koszmarnych sąsiadów... oprócz tego że nieudacznicy, bankruci ekonomiczni skompromitowani na arenie międzynarodowej to jeszcze i reżimy bolszewickie oraz ideologie banderowskie...
Po 11 ...2020.08.29 12:28
Mogło być gorzej. Np. sąsiedztwo z USA. Mur byłby 2 razy wyższy, pod prądem i dodatkowo fosa z krokodylami.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.29 14:24
Jest DUZA roznica. Nikt z Polski,przynajmniej normalny,nie wpadlby na taki dziki pomysl,zeby szukac wolnosci i dobrobytu w Rosji Putina,albo na Bialorusi Lukaszenki. Od razu widac,ze jestes ruskim trollem,calkowicie transparentnym.
fdf2020.08.29 11:18
Kiedy ten typ trafi za kraty
katolicka deratyzacja Polski2020.08.29 14:26
Komunistow coraz czesciej trudno ozdroznic od tych z Konfederacji Rosyjskiej.
Anonim2020.08.29 10:39
Najwyższy czas by "Najwyższy Czas" miał dopisek: sdiełano w SSSR.
roparp2020.08.29 13:02
nawet nie wiesz jak to napisać , makabra
katolicka deratyzacja Polski2020.08.29 14:26
Ale istota sluszna.
pisowska banda niczym się nie rózni od powskiej2020.08.29 10:15
tylko więcej zabiera w podatkach aby niby dawać!Daje ale swoim"Wstyd panie Andruszkiewicz, gdzie się podziała ideowość narodowca? https://www.salon24.pl/newsroom/1073127,zona-andruszkiewicza-w-jednoosobowym-zarzadzie-fundacji-zarobi-krocie
katolicka deratyzacja Polski2020.08.29 14:27
Konfederacja ZAWSZE Rosyjska,i przeciwko Niepodleglosci.
macierewicz tak jest zafiksowany na ruskich2020.08.29 10:02
jakby sam był agentem. najciemniej pod latarnia. Polecam "Nowe klamstwa w miejsce starych" jak działaja rezydenci i agenci nie tylko wpływu.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.29 14:29
Moskwa to jest ta lilia polna,kraj pokojowy ,i kochacy Polske,a Putin to lesbijka.
Konfederata2020.08.29 9:54
Rasija eto mać Paliaków. Ja głosiju na Brauna i Konfederacju!
UWAGA!2020.08.29 11:01
Nędzna podróba :/
katolicka deratyzacja Polski.2020.08.29 14:31
Wszyscy patrioci rosyjscy glosuja na Konfederacje Rosyjska,a komunisci i wrogowie Kosciola na hipokryte Braunsztajna.
AntySzwab2020.08.29 9:53
Ruskich agentów traktować jak antypolskich i zamykać!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.29 8:12
weekend to zyeb szMacierewicz na przepustce z psychiatryka i pyerdoli te swoje farmazony!
Greta Thunberg2020.08.29 9:10
się lepiej klimatem zajmij
czytelnik2020.08.29 8:07
wydajność dyżurnego trolla imponująca: 8 wpisów na 4 minuty :)
katolik2020.08.29 7:59
wojna mniejszym grzechem niż poddanie się szatanowi masonom bezpośrednio - w postaci podania ręki do szczepienia !!
katolik2020.08.29 10:43
Zginąć w wojnie, to honor a z ręki szatana- padalca masońskiego przez śmiertelne szczepionki i czipy, to uwłacza godności człowieka, który przestaje nim być !!!
buli2020.08.29 12:16
To żeś katolik, to chwała Ci. To żeś dziwak, to przykre.
katolik2020.08.29 12:24
cokolwiek pod moimi postami ktoś coś powie, taka jego wola, mi bez różnicy. Ostrzegam ludzi przed masonami i to jest najwazniejsze.Nie wstydz sie i powiedz nam czy się poddasz zaszczepieniu przez masonów, aby zrobili z ciebie swojego sługusa i wtedy odpowiesz sob ie czy ty jesteś już, czy zostaniesz dziwakiem, sterowanym czipem, ale wtedy będziesz tak chory, że nawet nie będziesz wiedział, ze jesteś sterowany.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.29 14:32
Ten pseudio-katolik to wredny prowokator komunistyczny.
Po 11 ...2020.08.29 7:58
GDZIE JEST RAPORT????
kapral FSB2020.08.29 18:04
U nas!POwska dziwko. 🤣🤣 O qwa! 😂 Jprdl. hahahaaa Co za przykurw 😅.
Anonim2020.08.29 7:57
Witold Rosowski: Likwidacja Wojska Polskiego skutkiem umowy militarnej Polska - USA ........... https://youtu.be/GceAREdDLRE?t=363
katolicka deratyzacja Polski2020.08.29 14:33
Wariat,Wisla sie pali.
katolik2020.08.29 7:57
Panuje choroba- Debilstwo Masonskie. Masonska Medycyna Śmierci(MMS)- szczepionki będą powodowac choroby i będą czipem !!!
Anonim2020.08.29 7:59
https://www.youtube.com/watch?v=A4qHO19YphM&feature=youtu.be&t=440
Anonim2020.08.29 7:59
www.youtube.com/watch?v=uzT8FT_W5uo
katolicka deratyzacja Polski2020.08.29 14:35
Jak widac,masoni ,TACY JAK TEN PSEUDO-KATOLIK,daza ,do eksterminacji Polakow,pozbawionych szczepionek,o ktore sie teraz bija na calym swiecie.
Anonim2020.08.29 7:56
Putin i Łukaszenka gotowi do wojny? Krwawa noc w USA! | J. Hoga ... https://www.youtube.com/watch?v=gH55N7lcc1M
Anonim2020.08.29 7:55
zgnoic tego pismaka