Ewakuowany z Indii dyplomata zakażony indyjskim wariantem koronawirusa  - zdjęcie
02.05.21, 15:30

Ewakuowany z Indii dyplomata zakażony indyjskim wariantem koronawirusa

12

Jak dowiedzieli się dziennikarze Polsat News, u polskiego dyplomaty, którego tydzień temu ewakuowano z Indii, potwierdzono obecność indyjskiego wariantu koronawirusa. Razem z całą rodziną dyplomata trafił do szpitala.

W ub. niedzielę specjalnym samolotem z Indii ewakuowano polskiego dyplomatę wraz z ciężarną żoną i czwórką dzieci. Pierwszy sekretarz ambasady RP w New Delhi był w ciężkim stanie z powodu COVID-19. Trafił do szpitala zakaźnego w Warszawie.

Ewakuację dyplomaty koordynowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

- „Z racji tej, że w Indiach nie ma możliwości zapewnienia opieki szpitalnej, nie ma dostępu do tlenu, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, wraz z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym i pracownikami Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA połączyli siły. Zorganizowaliśmy wylot w pełnym zabezpieczeniu, zarówno epidemicznym, jak i w dwa stanowiska intensywnej terapii na pokładzie samolotu”

- wyjaśniał tydzień temu dr Artur Zaczyński z CSK MSWiA.

Teraz Polsat News informuje, że u dyplomaty potwierdzono zakażenie indyjskim wariantem koronawirusa.

kak/polsatnews.pl

Komentarze (12):

Foster2021.05.2 20:01
To już po Nas. Najpierw sprowadzili Nam brytyjskiego, a teraz w dodatku indyjskiego. Czy ktos tam myśli ?
Maxx772021.05.2 19:16
Nowe szczepionki proponowane nam przez Pfizer, Modernę i inne korporacje są stworzone na bazie mRNA - kwasu nukleinowego, który służy do syntezy białka. Autorzy wskazują na to, że białko wirusa SARS-CoV-2 wytwarzane również poprzez mRNA podawane w szczepionkach zmienia funkcję bariery krew-mózg, co może prowadzić do jej wzmożonej przepuszczalności i penetracji. Przekroczenie bariery krew-mózg wywołuje objawy neurologiczne o różnym stopniu nasilenia, od łagodnych do ciężkich. Symptomy mogą wystąpić natychmiast albo ujawnić się z opóźnieniem, nawet po kilku latach". Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy (jak się nasłucha tylko tej płytkiej propagandy w TV i "mądrości" tych profesorków-naganiaczy...) z tego co zawierają i z potencjalnie możliwych konsekwencji w przyszłości tych eksperymentalnych "SZCZEPIONEK" za które nikt nie chce brać odpowiedzialności (a już najbardziej koncerny farmaceutyczne) i prawdę mówiąc to już mi się odechciało...
Anonim2021.05.2 18:42
Doszlo do ciekawego coming outu. Syna Korwina chorego na astme ledwo pod respiratorem uratowali, a sam Korwin oswiadcza ze sie nie zaszczepi bo lagodnie przechorowal. W przeciwienstwie do egoistow z PIS PO SLD Korwin nigdy nie chcial by caly swiat za wszelka cene mial chronic jego i jego rodzine...... Po tym co dzis powiedziala polska lekarka pracujaca w RFN znalazlem potwierdzenie tego co oczywiste......Cala ta HUCPA jest nie dlatego ze brakuje tlenu czy lozek ale dlatego ze OIMY sa trwale zapchane ludzmi ktorzy i tak umra. Nawet rodziny nie chca ich brac do domu - skutek to lockdown, szmaty na ryj i gnebienie 83 milionow ludzi. Jedyne pocieszenie w Niemczech ze gnebienie jest lzejsze niz w Polsce.
Anonim2021.05.2 18:24
w Polsce jest wiecej smierci wiec to Polakow powinni ewakuowac do Indii a nie na odwrot
Roman2021.05.2 18:08
Przed wojną nie do pomyślenia !
Anonim2021.05.2 17:15
dziwne by było gdyby to był wariant brytyjski...
PolskiKonsulNieMożeUżywaćPrezerwatyw2021.05.2 17:05
Ten polski dyplomata zajmuje się na placówce w Indiach głównie robieniem dzieci. Kadry PiSocjalistów katolickich to efekt łapanek przeprowadzanych po melinach, klubokawiarniach i norach gazetopolskich.
Mim2 - Keller-Krawczyk, "doktor filozofii"2021.05.2 16:27
Lubię ciągnąć sok z brudnej pały księdza!
Mim22021.05.2 16:22
No i co k...wa z tego ??? Jest 200000 mutacji i znowu psychopaci z Pisu do spółki z mediami wspierającymi reżim kaczaszenki będą straszyć Polakó. Nikt się już nie nabierze na to durne debile!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.2 15:50
a jaki miał przywieźć z indii wariant koronawirusa, san escobarski?!
Po 11 ... radzilowJedwabne pisze2021.05.2 15:47
CYT.: "No i co? No i wuj, katoliku. Stodol ci u was dostatek, benzyna bez kartek, zapalki w kazym geesie. Tyle, ze za bardzo nie macie kogo do oblanej benzyna stodoly zagonic."
Po 11 ...2021.05.2 15:37
PiS może go oskarżyć o zdradę. Polski dyplomata powinien chorować na polską wersję, a nie na obcą.