Eutanazję dla biedaków proponuje litewska minister zdrowia - zdjęcie
28.07.14, 08:21

Eutanazję dla biedaków proponuje litewska minister zdrowia

5

Zdaniem litewskiej minister zdrowia Rimantė Šalaševičiūtė „eutanazja może być potrzebna dla ubogich, których nie stać na dostęp do opieki paliatywnej”. - Litwa nie jest krajem, w którym opieka paliatywna jest dostępna dla wszystkich i dlatego eutanazja może być opcją dla ubogich – oznajmiła minister zdrowia, która jednocześnie wezwała do debaty nad wprowadzeniem do systemu prawnego Litwy możliwości zabijania chorych i cierpiących, a także eutanazji dla dzieci.

I choć jest faktem, że na Litwie nie ma systemu opieki paliatywnej (pierwsze hospicjum założyły siostry faustynki z Polski), to jednocześnie trudno zgodzić się z jasno wyłożoną tezą, że jeśli ktoś nie ma pieniędzy to państwo może zdecydować o jego likwidacji.

Na szczęście na pomysły takie ostro zareagowali katolicy. - Minister Zdrowia powinien bronić zdrowia i życia, a nie szukać dróg do tego, by ich pozbawiać – mówi ks. dr Andrius Narbekovas, lekarz i ksiądz katolicki. W demokratycznym społeczeństwie musi być zupełnie jasne, że chorych trzeba leczyć a nie zabijać – dodaje duchowny. I ksiądz Narbekovas miałby rację, gdybyśmy mówili o klasycznej demokracji republikańskiej, która zbudowana jest na wartościach chrześcijańskich. Niestety od jakiegoś czasu żyjemy w demokracjach bez wartości, a dokładniej w demokracjach liberalnych, w których kasa staje się wartością wyższa niż życie ludzkie, i w którym biedaków można zabijać.

TPT/BioEdge.org

Komentarze (5):

anonim2014.07.28 9:23
Anty_islam; masz racje to nie eutanazja tylko prosta likwidacja ludzi-zabójstwo
anonim2014.07.28 10:08
biedni do gazu , niepełnosprawni do gazu, zadłużeni do gazu ,cholerycy do gazu ...- to się nigdy nie skończy ...raz zabijesz i potem idzie taka "samoredukcyja cywili-zacja"
anonim2014.07.28 11:49
Jestem za, tylko najpierw trzeba bezwzględnie spauperyzować: wszystkich posiadaczy nierozliczonych markowych zegarków, zasiadających na wysokich stanowiskach w państwowych spółkach, piastujących obecnie eksponowane stanowiska w naszym państwie i ich zauszników. A potem spokojnie uwolnić ich od ubóstwa ,eutanazją.
anonim2014.07.28 14:23
//I ksiądz Narbekovas miałby rację, gdybyśmy mówili o klasycznej demokracji republikańskiej, która zbudowana jest na wartościach chrześcijańskich. // Dodajmy, że protestanckich nie chrześcijańskich. A idea republikanska jak działa to widać było w Rewolucji Francuskiej. Takich idiotów cytuje Fronda i rai nam lewackie kłamstwa. Prof. Guza więcej słuchać i cytować.
anonim2014.07.28 17:22
a to ją powinni uśpić