Ekspansja islamu we Francji - zdjęcie
26.07.20, 17:43fot pixabay license via mohamedhassan

Ekspansja islamu we Francji

22

Jak ustaliła badaczka islamu Annie Laurent w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat liczba muzułmańskich miejsc kultu we Francji została pomnożona prawie dwadzieścia razy, W ostatnich latach nastąpiła gwałtowna radykalizacja części muzułmańskiego społeczeństwa w tym kraju.

Francuska badaczka islamu Annie Laurent opublikowała w lipcu tego roku prace w zakresie historycznego rozwoju muzułmańskich miejsc kultu we Francji w XX i XXI wieku.  W latach 70’ było ich ponad 100, w 2015 r. statystyki podawały już ponad 2500 meczetów w tym kraju. Ich fundatorami są najczęściej obce państwa – Maroko, Arabia Saudyjska, a przede wszystkim Turcja.

Zjawisko radykalizacji muzułmańskiego społeczeństwa we Francji jest poruszana od kilku lat.  Francuska komisja senacka informuje o tym, że ,,obserwuje się powstawanie w niektórych dzielnicach islamistycznego ekosystemu, w którym żyje się w zamknięciu”. Senator Jacqueline Eustache-Brinio zaznaczyła, że problem jest powszechny.

Na skuteczny środek zaradczy problemu islamu w tym kraju wskazywał i pisarz Michel Houellebecq, który mimo swego agnostycyzmu, a kiedyś wojującego ateizmu) w 2017 r. w wywiadzie dla Spiegla stwierdził: „W gruncie rzeczy integracja muzułmanów byłaby skuteczna jedynie pod warunkiem, że katolicyzm stałby się na nowo religią państwową. O wiele bardziej niż obecną sytuację, muzułmanie zaakceptowaliby piastowanie drugiego miejsca, jako szanowana mniejszość w państwie katolickim. Nie są w stanie przystosować się do państwa laickiego, nośnika wolności religijnej, której nie rozumieją”.

Wydaje się jednak, że laicka Francja nie radzi sobie z problemem ekspansji islamu w tym kraju i problem będzie narastał. A to oznacza niebezpieczeństwo dla francuskiego narodu. Trafnie problem ten oddał niedawno oglądany w kinach film ,,Nędznicy”.

Rr, dorzeczy.pl

Komentarze (22):

Hanna2020.07.27 19:28
pięknie tu szatan bluzga- najbardziej wije się tam,gdzie są informacje katolickie. A KYSZ!
kolo2020.07.27 10:15
Czy rabiej to narzeczona trzaskowskiego?
...2020.07.27 6:55
Islam swoją wiarę manifestuje wszędzie a zwłaszcza na ulicy, a katolicy są krytykowani za procesję w Boże Ciało.
Anonim2020.07.27 5:51
Francji takiej jak pamiętamy z dawnych lat -JUŻ NIE MA !!!! W najbliższym czasie do władzy dojdą tam radykalne partie islamskie, które w majestacie prawa przejmą władzę ( parlament) i wprowadzą tam swoje prawa i wtedy islamiści wezmą się za tych naiwnych genderowców i liberałów i ich zmiotą z firmamentu. A zwykły Bogu ducha winny Francuz jak nie przejdzie na islam do szybko zobaczy ostrze miecza. Tak się skończy bezgraniczna tolerancja
Aniela2020.07.26 23:38
Hej, mam na imię Aniela szukam faceta, który mnie zerznie jak nikt nigdy wczesniej ! Wejdź na nudesnap.pl i napisz do mnie. Wystarczy darmowe założenie konta! Tysiące zweryfikowanych kont i oczywiscie ja !
Japa2020.07.26 21:55
To wszystko co teraz się w UE dzieje , dziecko z przedszkola moglo przewidzieć Nie sądzę aby cyforze UE o tym nie wiedzieli. Co się za tym kryje , nie wiem. Czekam na szkolenie.
Jan Radziszewski2020.07.26 20:33
islam podobnie jak żydostwo i tak Przepadnie bo za nim nie stoi Pan Bóg /J 20,15) tylko przegrany od zarania dziejów cezar żydów tj LUCYFER JAHBULONEM Arymanem przebywający w nieograniczonych ciemnościach też przez nich zwany /J 19,15 Iz 14,12-15 Sura 113,1 )
Roman2020.07.26 19:07
Islam to nie religia ,tylko filizofia zycia . Jej popularnosc jest glownie wsrod leniwych i bierze sie ze stosunkow w rodzinie ktorych twardo muzulmanie pilnuja. Zona lub zony sa niewolnicami od dostarczania przyjemnosci seksualnuch i prowadzenia domu. Takze sa one od dzwigania dzieci i tobolkow podczas podrozy . Rodowici Francuzi na nich pracuja , bo muzulmanie zyja z zasilkow dla wielodzietnych rodzin . W dzielnicach muzulmanskich stosowane jest prawo szariatu i organy panstwowe w to nie ingeruja , ale w Polsce Paryz widzi lamanie praworzadnosci . Widac jak Francja , marnotrawna corka kosciola katolickiego schodzi na manowce.
edi2020.07.26 18:27
JEZUS DO św. FAUSTYNY - "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732)" Wybór Andrzeja Dudy pokazał ŻE POLACY SĄ WIERNI JEZUSOWI - A TO OZNACZA ŻE POLSKA BĘDZIE WZOREM DLA ŚWIATA - I TEGO DOKONA SAM BÓG ORAZ MATKA BOGA KRÓLOWA POLSKI MARYJA - i żadne złe duchy i opętani ludzie JUŻ W POLSCE NIE WYGRAJĄ !!
edi2020.07.26 18:30
... i jestem starym hooyem żydowskim, należę do B'nai B'rith - Loża Izrael i nienawidzę polaczków-katoli. Jak każdy szanujacy się gudłaj uratowany przez katoli.
Anonim2020.07.26 18:39
Cretino, już niedługo umrzesz - ile to tam masz już latek? - i tyle będzie tej Twojej nienawiści. Umrzesz w niej, toczony pustką niczym robakiem, czyniącą z Ciebie takiego pustaka bez znaczenia. Zostanie Ci odebrane to co Ci się wydaje, że masz. Wszystko do ostatniego ziarenka.
Jan Radziszewski2020.07.26 20:07
edi głupim durakiem jesteś gdybyś postępował inaczej tobyś załapał się na NIEBO I Był z przodkami żydowskiej wiara Abrahamem Izaakiem i prorokami i Jakubem ba nie tylko ale i z Mojżeszem który żydków wyprowadził z Egiptu a był Lechitą z Oławy ++ „– Janusz Korczak -— Moje dziecko. Nie obawiaj się, że ci powiem coś zbyt trudnego. Raczej uzupełnię relacje innych osób, z którymi zapoznałem się, gdy poznałem życzenie Pana.— Którego Pana? Miałam na myśli to, czy Jahwe, czy Jezusa. Pytanie było agresywne. Pan Janusz Korczak odpowiedział cierpliwie, ze spokojem i powaga. — Jest tylko jeden Bóg: Ojciec całej ludzkości, Zbawiciel nasz, Odkupiciel, Mesjasz, Słowo Boże i Duch Prawdy i Miłości — Jeden Bóg w trzech Osobach, Jedna Miłość stwórcza, nieskończona, odwieczna i niezmienna, Miłość darząca istnieniem nieogarnioną mnogość bytów i przygarniająca je ku sobie. Zrozumiałam, że Bóg stwarza nieustannie nowe byty, aby mogły w wolności wyboru, radośnie —jak dzieci ku ojcu — powracać ku Niemu. — Ja, dziecko, wierzyłem w Jezusa i — Jezusowi. Byłem Żydem i pozostałem nim w obliczu zagłady mojego narodu (chodzi o zaniechanie zmiany wyznania). Sama to rozumiesz, bo nie postąpiła¬byś inaczej. Znałem całe Pismo święte i całe (!) je przyjmowałem, a więc i Ewangelię. Byłem ponadto obywatelem państwa polskiego, polskim Żydem. Pisałem po polsku i działałem dla dobra całego narodu, wszystkich jego obywateli, bo chciałem, aby cały rozwijał się prawidłowo, szlachetniał i dojrzewał ku swojej własnej doskonałości... Ale nie o tym chcę ci opowiedzieć. Jezus, Pan nasz, polecił mi, abym powiedział ci o „chrzcie krwi", którym ochrzczony został ogromny zespół moich współziomków na polskiej ziemi; a że żyli na niej i z jej dóbr korzystali, śmierć ich — jeżeli przyjęta została z poddaniem, bez nienawiści, a przez nielicznych jako zadośćuczynienie za winy narodu żydowskiego — przyjął Pan i zaliczył na dobro obu narodów: tego, którego krew mieliśmy w żyłach, i tego, który nas przygarnął i karmił przez ponad pięćset lat, nie czyniąc nam krzywdy, podczas gdy my, niestety, jako naród mamy ciężkie winy wobec Polski
j2020.07.26 21:58
Jesteś pospolity gniot
Anonim2020.07.26 18:18
No... i to jest ta wymarzona UE trzaskowiaczków. Brauniątek zresztą też. Jak tam Brauniątka przygotowania do Marszu Niepodległych Gejów? Jużeście ustalili z Solidarnością Tęczowego Szamba im. Trzaskowskiego i Rabieja, jak to będzie wyglądać? Takie pytanko: w którą stronę poszła by Polska gdyby Rafałek objął władzę ogólnopolską? Na razie mamy wybijające szambo w Wa-wie.Czasem w Gdańsku...
Twój pan Święty Israel2020.07.26 18:14
Każdymi dostępnymi środkami zniszczymy europe białego człowieka i chrześcijaństwo zostaniecie wytarci z kart historii ,islam to wspaniałe narzędziet broni.
Anonim2020.07.26 18:24
Ej głupiś, głupiś... Nie czytałeś proroctw? I tak za niedługo będzie koniec świata. O jakiej Ty historii bredzisz. A biorąc pod uwagę działania... jak to piszesz... zdaje się, że to bałwochwalstwo bo tylko Bóg jest Święty... no więc działania nawiedzonych znad Jordanu to pewnie ten koniec świata będzie jeszcze szybciej. Parę bombek atomowych w walce o panowanie nad światem i wszyscy spotkamy sie z Panem, Stwórcą Wszystkiego. I wtedy dopiero się okaże kto i za co jest, może nie tyle wymazany z kart historii ile skazany na banicję do piekła. No bo chyba masz duszę... czy może uważasz, że składasz się tylko z atomów?
Jan Radziszewski2020.07.26 20:25
Nie będzie twojego św Pana w Polsce idioto żydowski bo nawet Janusz Korczak lekarz, działacz społeczny Henryk Goldszmit,, to powiedział "... Ale nie o tym chcę ci opowiedzieć. Jezus, Pan nasz, polecił mi, abym powiedział ci o „chrzcie krwi", którym ochrzczony został ogromny zespół moich współziomków na polskiej ziemi; a że żyli na niej i z jej dóbr korzystali, śmierć ich — jeżeli przyjęta została z poddaniem, bez nienawiści, a przez nielicznych jako zadośćuczynienie za winy narodu żydowskiego — przyjął Pan i zaliczył na dobro obu narodów: tego, którego krew mieliśmy w żyłach, i tego, który nas przygarnął i karmił przez ponad pięćset lat, nie czyniąc nam krzywdy, podczas gdy my, niestety, jako naród mamy ciężkie winy wobec Polski. Nie będę ci o tym mówił, tym bardziej że nie dotyczyły one biedoty żydowskiej (z nielicznymi wyjątkami), lecz planów żydostwa międzynarodowego, które jednak pragnęło realizacji ich na terenach Polski w oparciu o liczebność masy moich współziomków. +++ Te plany zostały obalone z wyroku Pana, bo realizować pewne miały cele nieprzyjaciela ludzkości, któremu, niestety, służą świadomie i świętokradczo nieliczne, lecz najbogatsze, bo władające pieniądzem, grupy Żydów w świecie zachodniej Europy, obu Ameryk i Izraela. +++ ++ I te plany obali nadchodząca na ten świat — na ten, o którym ci powiedziałem, (czyli zachodni) — katastrofa, lecz nie dotyczy to Polski, mojej i twojej Ojczyzny.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.26 17:58
Islam już od dawna we Francji jest religią dominującą, jedyną niewiadomą jest tylko to, kiedy ta największa religia stanie się religią państwową a katolicy będą sie tej religii musieli podporządkować!
pomatolski fredzlu..kretynie2020.07.26 17:59
POmiocie ubeckiej kurvvy z PiSda jak puzon i kulawego stroza pomatola ...znow sie onanizujesz na frondzie ...
Viking2020.07.26 18:16
znów szwabska świnia nadaje
Jan Radziszewski2020.07.26 20:43
kretynie zwiący się kretynizacja nie dalej jak za 3 lat i 2 m-ce diabły cezara wezmą cię do PIEKŁA w ogniu piekielnym ot "człowiek ma czas żałować i czas nawrócić się na wiarę KK obojętnie kim jest. z wyznania O Zb. Nr 71. Nieboszczykowie ukażą się trzeciego dnia. Zapisz: Dzieci Moje, najpierw na niebie, nocą, ujrzycie złocisty, wielki Krzyż. Wszyscy i na całym świecie usłyszycie wielki grzmot, powstanie wicher jako trąba morska, wszystko zmiatać będzie, co stanie na jego drodze. Ziemia nagle zacznie drżeć, początkowo z przerwami, a potem bezustannie kolebać się będzie. Gwiazdy będą zmieniały swój kierunek szybko i zupełnie inaczej niż zawsze, widok nieba się zmieni, zginie Duży Wóz, Mały Wóz, wszystko będzie się od siebie oddalać, niebo stanie się inne, nieprzyjemne. Między wami pojawią się tej nocy ci, co już dawno pomarli. Będą też przebiegać ulicami wytoczone z piekieł wozy naładowane demonami i złymi duchami. One to będą czynić wielkie spustoszenie, zgiełk, hałas, jęk, płacz. Domy wasze będą się rozpadały jak domki z kart. W tej strasznej godzinie szatani będą śmiało sobie poczynać, porywać będą dusze tych, co Boga się wyrzekli i szerzyli na świecie niewiarę, tych, co to z serc ludu Bożego krzyż i wiarę wyrywali. A tej nocy ciemnej niech drżą też matki morderczynie, te, co mordowały dzieci poczęte. Groza wielka, a grozy coraz więcej będzie. Morza i oceany wystąpią ze swoich brzegów i będą iść na ląd w postaci wielkiej ściany stojącej. Potem wszystko obejmie pierścień, który błyskawicznie będzie się rozszerzał z minuty na minutę. Będzie stawał się ogniem huraganowym tak, że obejmie całą kulę ziemską. Wszystko zacznie płonąć, woda morska i oceanów wrzeć będzie i płonąć jak nafta. Jeśli te dni ciemności nie będą ludzkości odwrócone, wszystko, co żyje na ziemi w tych dniach ciemności zginie. Łaski Miłosierdzia Bożego dostąpią jedynie ci, co Boga mają w sercu, żyją według świętych Bożych przykazań, wierzą sil na wiarą w Trójcę Przenajświętszą, w Niepokalaną Dziewicę Maryję. Tylko oni mogą przetrwać i przez modlitwę i ofiarę swego cierpienia, przetrwają
Klio2020.07.26 20:45
Gdzie ty masz rozumek..." kretynku" ! Chyba wiesz co w islamie robi się z takimi jak ty pedziami...!? Nie będzie ani jednego homosia.... wszystkich wyżną! Przecież wiesz o tym! To czym ty się cieszysz!? Pomyśl ... to nie boli...!!