Dzieci uczyły się na dywanie, bo zabrakło krzeseł - zdjęcie
07.09.14, 16:00fot. sxc hu

Dzieci uczyły się na dywanie, bo zabrakło krzeseł

2

Polskie szkoły nie są gotowe na przyjęcie sześciolatków. Przykłady? Zajęcia odbywające się bladym świtem, lekcje w kontenerach, brak toalet w szkołach… W jednej z gliwickich podstawówek zabrakło nawet krzeseł dla pierwszoklasistów.

Początek roku szkolnego to dla najmłodszych pierwszy dzień spędzony w szkolnych ławkach w ich życiu. Problem w tym, że nie było na czym usiąść… Przez kilka dni brakowało bowiem zamówionych krzesełek” - pisze „Dziennik Zachodni”. Lekcje odbywały się więc na dywanie.

W tym przypadku producent nie dostarczył zamówionych mebli na czas. Miały być atestowane, odpowiednio mniejsze i dopasowane do mniejszych ławek. Szkoła nie mogła wykorzystać zapasowych krzeseł, a zamówienie dotarło dopiero w piątek.

To kolejna sytuacja, która pokazuje, że 1 września szkoła nie jest w pełni gotowa na przyjęcie 6-latków – mimo zapewnień minister Kluzik-Rostkowskiej.

 

Ra/Dziennik Zachodni, Wpolityce.pl

Komentarze (2):

anonim2014.09.7 18:31
Tego typu sytuacje są typowe w Polsce, ale i krajach południowych również - wszystko robione jest na ostatni moment. No cóż - taka "kultura".
anonim2014.09.8 10:38
Ktoś to firmuje "najbardziej skonsultowaną książkę świata" nie powinien uchylać się od odpowiedzialności za brak krzeseł w pierwszych klasach. Poza tym jak wiemy "lekcja nie musi trwać 45 minut tylko ile nauczycielowi w duszy gra" a grać może i na dywanie ...