,,Dzieci, jest już ostatnia godzina, i tak, jak słyszeliście, antychryst nadchodzi'' - zdjęcie
31.12.20, 09:00Fot. via Wikipedia, CC 0

,,Dzieci, jest już ostatnia godzina, i tak, jak słyszeliście, antychryst nadchodzi''

14

PIERWSZE CZYTANIE

Mamy namaszczenie od Boga i znamy prawdę

1 J 2, 18-21

Czytanie z Pierwszego Listu Świętego Jana Apostoła

Dzieci, jest już ostatnia godzina, i tak, jak słyszeliście, antychryst nadchodzi, bo oto teraz właśnie pojawiło się wielu antychrystów; stąd poznajemy, że już jest ostatnia godzina. Wyszli oni spośród nas, lecz nie byli z nas, bo gdyby byli z nas, pozostaliby z nami; a to stało się po to, aby wyszło na jaw, że nie wszyscy są z nas.

Wy natomiast macie namaszczenie od Świętego i wszyscy jesteście napełnieni wiedzą. Ja wam nie pisałem, jakbyście nie znali prawdy, lecz że ją znacie i że żadna fałszywa nauka z prawdy nie pochodzi.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Słowo stało się ciałem

J 1, 1-18

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało.

W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła.

Pojawił się człowiek posłany przez Boga, Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz został posłany, aby zaświadczyć o światłości.

Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi.

Na świecie było Słowo, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego – którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili.

A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.

Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: «Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie».

Z Jego pełności wszyscy otrzymaliśmy – łaskę po łasce. Podczas gdy Prawo zostało dane za pośrednictwem Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa.

Boga nikt nigdy nie widział; ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, o Nim pouczył.

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (14):

rebeliant2020.12.31 13:47
A to wujek mi opowiadał, że gdy pojechał Syreną do Rumunii to podbiegła do niego grupa Cyganów i chcieli mu wcisnąć "dolary". Widząc, że nie daje się nabrać krzyczeli "szybko szybko ostatnia okazja, bo milicja jedzie". Okazało się, że paru kolegów z tego samego zakładu pracy też byli w Rumunii na takiej wycieczce... i oni zdążyli z palcem pod budkę.
rebeliant2020.12.31 12:48
łono ojca aaa o święty dżenderze KO w pierwszej rundzie
rebeliant2020.12.31 12:45
Boże cóżeś ty nam uczynił ?!
matis892020.12.31 12:29
W ciągu 1,2,3 lat na Bliskim Wschodzie ujawni się antychryst. Zaprowadzi on tam swój fałszywy pokój za co będzie wychwalany i uwielbiany na całym świecie przez massmedia, rządy, polityków, korporacje, gwiazdy, showbiznes i religie. Będzie on przystojny, dostojny, inteligentny, sympatyczny, znał wiele języków i będzie miał moc przyciągania i zwodzenia ludzi. Dostanie on też wsparcie od swojego Fałszywego Proroka Nie Katolika Bergoglio. Po tym wszystkim poznacie że to antychryst.
Monika2020.12.31 11:18
Cześć, mam imię Monika, poznam jakiegoś normalnego faceta, wiem czego chcę od życia, żeby było jasne - nie szukam męża, chcę się po prostu zabawić bez angażowania się w coś poważniejszego. Nie pytaj czy jestem wolna, dla mnie to nie istotne czy kogoś masz. Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami, także możemy porozmawiać na portalu randkowym, sprawdź mój profil ze zdjęciami : http://panieonline.pl/monia89
Basia2020.12.31 10:52
Każdy ma wolny wybór i nikt nikogo nie straszy. To proste. Wierzy ten, kto chce i robi to dobrowolnie. Nie wierzysz, nie słuchaj i nie czytaj. Skoro to robisz, to znaczy, że w tej mądrości waszej lewacko ateistycznej, nie jesteście pewni czy ateista ma rację. W końcu fizycy głośno krzyczą, że świat nie wziął się z wybuchu, gdyż narusza ona zasadę przyczynowości. (energia się wyczerpuje) :) Warto słuchać o Antychryście i analizować obecny świat tak polityczny jak i religijny. Czasy się wypełniają, znaki czasu widać już gołym okiem. Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich
Torchwood2020.12.31 10:02
Tak, ostatnia godzina, która trwa już 2000 lat i potrwa kolejne tysiące. Szczęśliwie coraz mniej ludzi w Polsce te bajki kupuje.
januszek2020.12.31 9:54
Fronda to pikuś..Natanek z tytułem profesora,ten to dopiero potrafi straszyć..I za tą właśnie umiejętność profesorski tytuł dostał.
Prosto z mostu2020.12.31 9:42
A wierne pachołki i jazgoczące pieski Antychrysta to nasi znajomi: Anonim, Kretynizacja, Po 11..., ladychapel, Natalja Siwiec,... Pomysłów na nicki mają sporo. Był jeszcze Polak Ateista Dumny Gej, ale się przepoczwarzył, albo go zżarł HIV.
HIV2020.12.31 10:54
"jazgoczące pieski Antychrysta" :D nie ogarniam swoim umysłem, iż ktoś może być na tyle zdurniały aby w te bliskowschodnie brednie jeszcze wierzyć :D. Kochany katolibie twoja wiara to plagiat z Żydów, a Żydzi nie lepsi podkradli Sumerom :D. Właśnie obchodziłeś urodziny Mitry, pod obrusem miałeś sianko dla konia Thora, w koncie stała wiecznie zielona germańska choineczka itp/etc. A ten się spisku antykrysta na forum dla foliarzy doszukał aaaaaaaaaaahahahahahahahahaha. Te wszystkie śmieszki tutaj są po to aby was foliowców do piany doprowadzać, takie hobby ;)))))))
Katolib2020.12.31 13:21
Obyś, nieszczęsny, zmądrzał przed śmiercią! I obyś po śmierci nie usłyszał wyroku wiecznego potępienia. Wtedy nie będzie ci ani do śmiechu, ani do mędrkowania na temat "bliskowschodnich bredni".
Anonim2020.12.31 9:09
Główna misja KK: straszenie dzieci...
Cool2020.12.31 9:13
Nie ma się czego bać dziecino! ... nie lekaj sie!
Grr2020.12.31 12:57
Główna misja Anonima i lewaków: zabijanie dzieci....