02.07.20, 11:10fot. Twitter/Andrzej Duda

Duda: Nie dopuszczę do powrotu polityki wstydu i zwijania Polski

W czasie dzisiejszego spotkania z mieszkańcami pomorskiej miejscowości Łobez Andrzej Duda powiedział: „Prosząc wszystkich o to, by głosowali, jednocześnie proszę o to, by porównali sobie, jaka Polska była, zanim ja objąłem urząd prezydenta, a jaka ta Polska stała się w okresie ostatnich pięciu lat, jak prowadzona była polityka w Polsce”.

Wśród sukcesów prezydent wyliczał zmniejszenie bezrobocia, inicjatywy gospodarcze, remonty. Wskazał na gazo port w Świnoujściu oraz rozbudowę instalacji w zakładach w Policach.

Duda jasno nakreślił swoje cele. Powiedział: „Chcę, żeby Polska się rozwijała w sposób odważny i zdecydowany, żeby były inwestycje, żeby zlikwidować wykluczenie komunikacyjne. To dziś jest odtwarzane, to polityka rewitalizacji terenów, zwłaszcza tych, które ucierpiały na skutek likwidacji PGR. To była zbrodnia, nie boję się tego powiedzieć”.

Dodał, że polityka musi być ukierunkowana na człowieka oraz na rodzinę jako na podstawową komórkę społeczną.

Prezydent wskazał, że likwidacja ubóstwa to kolejny sukces jego prezydentury. „Liczba ludzi żyjąca w skrajnym ubóstwie w naszym kraju zmniejszyła się o 1,2 mln. Chcę, żeby ta polityka była kontynuowana. Polityka odważnych inwestycji i wsparcia rodziny, a nie polityka dziadostwa i dbania tylko o elitę, napychania kieszeni warszawskiemu salonowi” – powiedział.

Za pośrednictwem mediów Duda zadał także pytanie opozycji: „Ja ma pytanie do tych, co rządzili do 2015 roku. Gdzie jest 50 mld VAT rocznie? Zamiast trafiać do ludzi, realizować politykę dla człowieka, te pieniądze znikały. Ktoś na to pozwalał”. Skrytykował też zachowanie swojego konkurenta: „Dziś pan Trzaskowski wychodzi do mediów i mówi, że nie głosował przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego. A był wtedy posłem i głosował dwa razy przeciwko mojej ustawie obniżającej wiek emerytalny. To pokazuje oderwanie od życia i rzeczywistości tych ludzi. Ta polityka nigdy nie może wrócić”.

Po raz kolejny prezydent zaznaczył, że będzie bronić praw rodziny oraz chronić przed agresywną seksualizacją czy adopcją dzieci przez pary jednopłciowe. Dodał: „Ja chcę prowadzić politykę dbania o państwo, dbania o rodzinę, o seniorów. I to gwarantuję. Po pierwsze, absolutnie to, co w ciągu ostatnich lat otrzymaliście, to zostanie utrzymane. Będziemy realizowali mądra politykę podatkową, przede wszystkim obniżania ich. To skuteczna polityka rozwoju i budowania Polski, a nie zwijania i likwidowania Polski”.

Na koniec apelował do wyborców: „Dlatego proszę państwa o wsparcie, bo ma wrażenie, że macie dość polityki zwijania Polski, Nigdy więcej nie można na nią pozwolić. Nie wolno dopuścić do władzy ludzi nieodpowiedzialnych, którzy pozwalali nas okradać. Proszę państwa o wsparcie. Musimy wygrać te wybory (…)Nigdy nie dopuszczę do powrotu polityki wstydu, likwidacji i zwijania Polski. Ja chcę polityki budowania, rozwoju, realizacji ambicji, godności. Niech żyje Polska, niech żyje polskie Pomorze Zachodnie”.

ks/ wPolityce

Komentarze

jarek2020.07.2 16:33
Czyli Andrzej zapowiada, że zacznie walczyć z PiS?
Polak2020.07.2 14:04
Niebywałe, Adrianek najpierw ostro o pisowskich kłamstwach, teraz równie ostro krytykuje "politykę" pisowskich dyplomatołków... Czyżby pacynka zaczynała się orientować że związki z pisem wyłącznie szkodzą?
Topek2020.07.2 13:55
Straty z vat w ostatnich latach za rządów złodziejskiego pisu to już 82 mld zł które ta władza pozwoliła ukraść
Klapaucjusz2020.07.2 13:07
Trochę przesady, że Polska jest pierwszym przyjacielem Trumpa. Przed nami jest Władimir Putin, Recep Tayyip Erdoğan, Rodrigo Duterte, Kim Jong Un i książę Mohammed bin Salman (MBS dla przyjaciół i Jego Książęca Wysokość dla reszty z nas). Ale reszta to prawda, Andrzej Duda znalazł się w pierwszej 10-tce tego zaszczytnego grona.
Zdzich2020.07.2 12:16
Klęczenie w czasie spotkań brukselskich to jedyny chrześcijański zwyczaj jaki prezentuje Trzaskowski z Tuskiem.
grimm2020.07.2 12:09
na prawdę? Nie dopuści? To czemu nabrał wody w usta w rozmowie z Trumpem nt. ustawy447. My pamietamy !
Francik2020.07.2 12:14
Bo nikt na ten temat nie chciał rozmawiać. To dla nas akt bez znaczenia. Tylko w goebelsowsko -PO wskiej propagandzie to jest znaczący element.
Brawo Duda.2020.07.2 12:09
Dzięki wspaniałej postawie Dudy i Morawieckiego na forum międzynarodowym Polska zyskała podziw i szacunek. To dzięki nim zdobyliśmy uznanie w oczach światowego mocarstwa i jego prezydenta Donalda Trumpa. To dzięki Andrzejowi Dudzie cały świat zazdrości nam tego że jesteśmy pierwszym przyjacielem USA. Także potęgi europejskie musiały oduczyć się lekceważącego podejścia jakie okazywali Tuskowi, Kopacz czy Sikorskiemu i Trzaskowskiemu. Dziś nie rzucają nam już ochłapów a propozycja wsparcia jest jedną z najwyższych w Unii Europejskiej. Dziękujemy!
Anonim2020.07.2 13:06
Ale uległeś propagandzie .
Polak2020.07.2 14:05
Szkoda tylko że dla całego świata ten "podziw i szacunek" sprowadza się do lekceważenia, wyśmiewania i spławiania Adrianka krótkim a niezobowiązującym "może kiedyś coś ci obiecam", jak Trump podczas niedawnej wizyty Adrianka.
Polak Ateista Dumny Gej2020.07.2 11:56
Ty jesteś duda wstydem dla Polski twój pszenno-buraczany styl to pośmiewisko. Odejdź zanim Rafał cię rozTrzaska.
jo2020.07.3 1:03
lepiej ty odejdz w odmenty niepamieci hihi
jle_ffm2020.07.2 11:50
Za to Duda i ekipa Pis prowadzi politykę bezwstydu: czyli wszystko można podważyć, opluć rozwalić, skłócić . NIe majac honoru łamie się zasady współżycia społecznego, przekupuje ludzi za cenę olbrzymiego zadłużenia, obsadza urzędy i intratne posady swoimi ludzmi (lub rodziną) bez wiedzy, doświadczenia -byle byli wierni ideologii.
trzaska2020.07.2 12:11
Czy mam przypomnieć co się działo kiedy Twoja ekipa rozwijała i zwijała skrzydełka władzy! Krótko, obstawili się stołkami i kradli ile się dało a ile to Duda przypomniał. Czy mam przypomnieć kto rozpętał mowę nienawiści, kiedy marzyła się koalicja PIS-PO i kiedy do tego nie doszło to co się działo w Twoich nie polskich mediach. Mowa nienawiści to wasza spuścizna i posługujecie się nią do dziś.Nie wiem poco to piszę bo ślepota i głuchota ludzi twojego pokroju jest zatrważająca.
jle_ffm2020.07.2 15:19
I wzajemnie - głuchota i ślepota ludzi Twojego pokroju popierających tę totalną władzę jest zatrważająca.
&Uhty2020.07.2 11:39
Oczywiście lepiej żeby te pieniądze zostały w rękach złodziei okradających Polske z VATu. Bo to byli prawowici złodzieje a polskie rodziny nie wiedzą co z tym zrobić.... Co za niewolnicza mentalność. Dam ci dobrą radę - lepie zamilcz bo odbierasz punkty swojemu idolowi Tuskowi i jego umyślnemu Rafałowi. To już lepiej mówić że 500 plus to był wasz pomysł:)
UHty2020.07.2 11:35
Lepiej by Dupuś już nic nie obiecywał bo poza rozdawnictwem nie swoich pieniędzy żadnej obietnicy nie spełnił jedyne co ta władza zrobiła to rozpoczęła budowe elektrowni Ostrołęka w którą włożono miliard i budowę zaniechano
Nigdy więcej obciachu PO2020.07.2 11:23
Dopiero po pewnym czasie zorientowałem się dlaczego Tusk, Trzaskowski i Komorowski mieli takie wypchane kolana po powrocie z za granicy. Ja myślałem że oni tak się modlą a okazało się że to ich najskuteczniejsza pozycja negocjacyjna - podobno Merkel nawet miała dla nich osobiste klęczniki.
Polak Ateista Dumny Gej2020.07.2 12:00
Wiesz kim duda jest w Europie? Pachołkiem, który nic nie znaczy i którego wszyscy ignorują.
Nidy więcej obciachu PO2020.07.2 12:13
Rozejrzyj się. Przyjaźni z USA zazdroszczą nam wszyscy. Niemcy i Francja zazdroszczą nam tempa rozwoju. A Duda z Morawieckim to wyśmienity duet, który błyszczy na salonach Europy. Nawet Trump cykał sobie fotki z naszym prezydentem. Obciachem wśród polityków to jest teraz nie znać się z Dudą.
Polak2020.07.2 14:07
Czego mają nam zazdrościć? Kupowania złomu z lat osiemdziesiątych, byle amerykanie nie musieli płacić za utylizację? Podpisywania umów z terminem dostawy "od 2035"? Spławiania Adrianka niezobowiązującym "spadaj, może kiedyś coś ci obiecam"? Wytrzeźwiej, nikt nam nie zazdrości niekompetencji i nieistotności.
kokk2020.07.3 1:05
chcialbys,...marzenia, marzenia,...gejus sie nie zmienia,...smuteczek hihi
PIS to dopiero jest obciach2020.07.2 15:22
j.w.
Anonim2020.07.2 11:21
Dokładnie, jak już Polskę zwiną to dla nikogo nadziei nie będzie. A niedouków z bolszewickiej szkoły strachu i niewolnictwa, odrzućmy precz!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.2 11:19
PADalec kretynie! tak jak PiS i ty ośmieszył Polskę w świecie to nie było dotąd żadnych gorszych błaznów od was! i przestań drzeć tą PiSdę za każdym razem gdy przemawiasz na tych swoich wiecach dla debilów bo krzyczeć to sobie możesz na tą swoją żydowską żoneczkę niemowę!
Zbyszek2020.07.2 11:22
Dziękujemy za wyjawienie ukrytych myśli Trzaskowskiego i ludzi z jego otoczenia.
twoja tole2020.07.3 1:07
proszki wzioles kretynizacjo?