Dr Jerzy Targalski: Agent agentowi nierówny - zdjęcie
11.06.19, 15:00Fot. Nastaran Dadjou via Wikipedia, CC 4.0 / Tashi via Wikipedia, CC 4.0

Dr Jerzy Targalski: Agent agentowi nierówny

39

W związku z oskarżeniami o działalność agenturalną na rzecz Rosji niektórym pomyliły się role agenta klasycznego i agenta wpływu. W polskiej energetyce czy w telekomach działają agenci klasyczni, których celem jest blokowanie jednych decyzji i sterowanie innymi decyzjami, ale nie opinią publiczną. Głoszenie, że sojusznikiem Polski jest Rosja, że trzeba ogłosić neutralność, że bazy USA to taka sama okupacja jak sowiecka – to nie są nieszkodliwe banialuki, lecz jest to zatruwanie opinii publicznej.

Celem jest przekonanie, że Rosja to takie samo państwo jak każde inne, a dla Polski nieszkodliwe, co służy jej polityce imperialnej. Wywiady udzielane Swiridowowi i Sputnikowi nie są nieszkodliwymi owocami głupoty. Jeśli kryterium ich oceny ma być osiągnięty efekt, to jest nim zalegendowanie organu rosyjskiej propagandy i dezinformacji wywiadu. Niektórym się wydaje, że spotkania Pawlaka z Gawriłowem to skandal, ale Brauna ze Swiridowem to dobra zabawa, cha-cha. Nawoływanie do działań ABW w wypadku agenta wpływu wynika albo ze złej woli, albo z kretynizmu, ale przyjmijmy, że także z naiwności. Zadaniem agenta wpływu jest zatruwanie umysłów. Za taką działalność nie można nikogo skazać, gdyż nie ma kary za poglądy. Dopiero trzeba przyłapać winnego na braniu pieniędzy od FSB lub SWR za taką działalność (casus Piskorskiego). Jeszcze inna sytuacja jest wówczas, gdy ktoś rozpowszechnia ruski intox, gdy ktoś nim steruje, wykorzystując jego ego: tylko ty możesz uratować Polskę przed zgubą, musisz tylko przekonać, że Rosja jest naszym sojusznikiem, a grożą nam USA. Ktoś też może samodzielnie stawiać na Rosję. Dlatego lepiej mówić o opcji rosyjskiej lub prorosyjskiej. Działalność świadoma czy nieświadoma daje jednak ten sam skutek.

Jerzy Targalski 

jozefdarski.pl

Komentarze (39):

Tom Bombadil2019.06.12 19:59
Kiedyś nawet szanowałem ateistów. Myślałem sobie: Popierdzielone tałatajstwo, nieszczęśliwe, ruski pomiot, we łbie ma kupę gówna... słowem: współczułem im. Głupki, którzy dali się zamknąć w pudle własnej ideologii. Ale kiedy zaczęli się rzucać w mediach, lansować produkty swojej ćwierć-inteligenckiej biegunki, pomyślałem: dosyć. Przestaję ich żałować i się za nich modlić. Pomyślałem: do zobaczenia na Sądzie Ostatecznym! Ja sobie poradzę, co do was - czarno widzę.
PiS=UWbis2019.06.12 17:54
Agent agentowi nierówny - Targalskiemu żaden nie dorówna.
Wprost2019.06.12 17:31
Do ciebie panie doktorze Targalski trzeba mieć nawet nie końskie a chyba żelazne zdrowie.Racz w końcu zauważyć że dla wielu troll prorosyjski niczym nie różni się od trolla Usraelskiego czy opowiadającego o przyjaźni czy sojuszu z banderowską Ukrainą czasów Poroszenki.Ludzie którzy chcą silnego polskiego wojska a nie baz USA też mają sporo racji bo nie do końca to właściwa droga ,bacząc że USA przede wszystkim mają swoje interesy a nasze co najwyżej są dalej i dobrze jak po drodze.Prawdą jest również to że jeżeli będziemy kupowali broń bez kodów źródłowych to prędzej czy później każdy normalny rząd takich gości wsadzi do kryminału bo to będzie nic nie warty złom casus Gruzji .Również nie dziw się że wielu mając wycelowane pociski jądrowe nie widzi bardzo sensu odstraszania bez własnej broni jądrowej a to przy USA iluzja.Pamiętaj też że USA ma to do siebie że często zmienia się nie tylko prezydent ale i Senat z Kongresem a więc zmienia się też polityka. Przestań Targalski palić w końcu głupa
Zych ze Zgorzelic2019.06.12 16:58
Redaktorzy Frondy to najprawdopodobniej zakamuflowana agentura wpływu Izraela, która za wszelką cenę stara się zdyskredytować tych wszystkich, którzy dostrzegają zagrożenie wynikające z 447. Już nawet nie starają się zachować pozorów dziennikarskiego obiektywizmu (czyżby liczyli na etaty w rządowej Kur-wizji?), ale bezkrytycznie popierają skrajnie filosemicką partię jaką jest PiS. Samodzielne rządy PiS to niemal pewne przekazanie tzw. mienia bezspadkowego organizacjom HOLOCAUST INDUSTRY. Taktyka kierownictwa PiS polega na publicznym deklarowaniu, że nie oddadzą ani guzika, przy zupełnym braku informowania opinii publicznej o negocjacjach z przedstawicielami Izraela, które prowadzą pisowscy aparatczycy. Za pieniądze polskiego podatnika minister Gliński (dawna UW) utrzymuje ośrodek wrogiej dywersji ideologicznej jakim jest muzeum Polin. Ciekawe jaka będzie narracja Frondy i innych pisowskich mediów, kiedy po wyborach okaże się, że żoliborski naczelnik "przehandlował" przekazanie mienia w zamian za Fort Trump. Skoro pisoluby tak chętnie dostrzegają "ruską agenturę" w innych ugrupowaniach, to może ruszą nieco łepetynami i zastanowią się czy w kierownictwie ich ulubionej formacji obce wywiady nie mogły umieścić osób, które zabezpieczą interesy USA i Izraela wbrew interesom Polski.
Sprytny ninja 2019.06.12 10:03
Wpiszcie na YT : Braun Smoleńsk . Zobaczycie na jakie manowce kieruje reżyser. Bajki dla nieogarniętych w stylu to nie ten samolot. W podobne ślepe uliczki wpuszcza Michalkiewicz prawie krzycząc, że Rosja nie miała tu interesu.
Ja 2019.06.12 8:19
A ja właśnie zaczynam rozumieć, że Targalski ma rację.
Stefan2019.06.12 23:44
Ja też
Tadeusz2019.06.11 16:53
@Polak Ateista Dumny Gej Polak Ateista Dumny Gej 26.5.19 19:54 Gra muzyczka szampan się chłodzi, Pysio szykuje kieliszki czekamy na 21:00 wielkie zwycięstwo normalności. Wszystko wskazuje na to, że PiSdzielce zostaną zmiażdżeni dzisiejszego wieczora: "Wymowny komentarz Piaseckiego o frekwencji. "Będzie rekord. Raczej oczywiste komu to sprzyja"" https://natemat.pl/273925,kto-wygra-wybory-do-pe-2019-wymowny-komentarz-piaseckiego-o-frekwencji Szykujcie się prawackie kuurwy na największą porażkę w waszych nudnych marnych żywotach. Polacy powiedzieli wam DOŚĆ. Gdzie jesteś lewacka k...o?Nachlaj się z kumplami z czerskiej. A jak już będziesz pod stołem to rzygaj i wyj o zwycięstwie.Bolszewicka onuco.
Ciekawy2019.06.11 15:45
Ale kto będzie pracował dla pisich jak oni tak szanują ludzi po Falencie żaden łajdak nie zaryzykuje jak mu życie mile
Hi, hi ...2019.06.11 15:34
Konfederata, q..... kemlowska !
kalinka2019.06.11 20:31
taki tekst mógł się zrodzić w głowie PIS-owca
Konfederata2019.06.11 15:30
Gdzie dostał doktorat dochtór Targalski ktoś wie? Ile za niego dał? Tez bym sobie nabyć, zawsze to splendor dr przed nazwiskiem! hehehehe Eh,.... gorąco jak w Afryce, nawet nie bawi mnie dziś ten cymboł.
POLAK2019.06.11 15:22
FRONDA - AGENTURA GŁUPOTY I ZABOBONU!!!
Hi, hi ...2019.06.11 15:27
da da towariszcz durak
Hi, hi....2019.06.11 15:13
@alcapone A co bys chcial wiedziec o agenturze USA i Izraela w Polsce? Smialo, zapytaj
alcapone2019.06.11 15:30
Wszystko co ciekawe, tam na pewno jest mnóstwo ciekawostek i rewelacji. Jak coś wiesz, to śmiało opowiadaj.
Hi,hi ...2019.06.11 15:33
Nie ma takowych agentur, sa imbecyle twojego pokroju, w czynie spolecznym, bez wazeliny w doopy kremlowskie. Czy tak odpowiedz ciebie zadowala, niewykwalifikowany robolu na przedwczesnej rencie?
alcapone2019.06.11 16:00
Nie zadowala. Za to świadczy o tobie. Tak poza tym, Amerykanie byliby skrajnymi idiotami gdyby nie werbowali w Polsce i wszędzie gdzie się da. Takie są zasady gry cymbale jeden. Anglicy, Niemcy, Francuzi, Chińczycy i wielu innych w Polsce werbują. A jak myślisz ze to patriotycznie pracować obecnie dla wywiadu USA czy innego, to się mylisz.
Hi, hi ...2019.06.11 16:10
Werbowali po co ? Po co? Izrael po co? Anglia, Francja, Niemcy po co? Chiny i Rosja TAK !!! Kuklinski byl wyjatkowym Polakiem, patriota i dzieki takim jak on sojuza na mapie swiata nie ma, Polska wolna jest od okupanta azjatyckiego, ma demokracje, swobode wypowiedzi, poruszania sie... Ale takie kremlowskie pocholki jak ty nigdy tego nie zrozumia.
JanP2019.06.11 17:50
Z tym zdrajcą kuklińskim pojechałeś po bandzie.
alcapone2019.06.11 16:10
A poza tym jak myślisz że fakt iż regularnie przecweli cię oficer w amerykańskiej ambasadzie robi z ciebie nadczłowieka, to się bardzo mylisz. Bardziej przypominasz coś w rodzaju gooowna.
Ha, ha. 2019.06.11 16:25
popracuj nad polskom jazykom Siergiej fuck you putin's cocksucker !
alcapone2019.06.11 15:08
Znowu Targalski męczy nas, jak zawsze to samo. A napisałby dla przykładu coś o działaniach agentury USA i Izraela w Polsce, byłoby ciekawiej i wreszcie coś poza stałym schematem operacyjnym.
kalinka2019.06.11 20:30
przecież wiadomo gdzie teraz służy (pracuje) zacny pan doktor, w kuźni kadr Macierewicza czyli akademii rusofobicznych obłąkańców ,za dobre pieniądze zeżre każde jankeskie gówno aby tylko znaleźć kolejnego agenta Putina,
z Bródna2019.06.11 15:06
𝐙𝐃𝐄𝐒𝐏𝐄𝐑𝐎𝐖𝐀𝐍𝐀 𝐒𝐔𝐊𝐎 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐎𝐖𝐒𝐊𝐀 GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ??? Putinowskie q ...., trolle na polskich blogach są wszędzie. Tu najlepszym dowodem jest "polski gej" i nie tylko on. Prawda o "polskim geju". W jakim miescie jesteś "polski geju"? No powiedz, napisz. Tego nie zrobisz bo się boisz, że ktoś o szczegóły zapyta. 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐣-𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! A jaki jest na to dowód? Ich IP adres, oto on jeden z ich proxy: 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. - 𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐚 - 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 Każdy może to sprawdzić. Nie dajcie się nabrać na ta sowiecka sukę !!! Suki nie mają nic wspólnego z Polską !!! 𝐙𝐃𝐄𝐒𝐏𝐄𝐑𝐎𝐖𝐀𝐍𝐀 𝐒𝐔𝐊𝐎 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐎𝐖𝐒𝐊𝐀 GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ???
kalinka2019.06.11 20:23
kolejny pisowski schizofrenik
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.11 15:03
Funkcjonariuszka TVPKorea, PiSowska szmata Holecka dostała małpiego rozumu na wizji. Zobaczcie jakie miny stroiła w wywiadzie z przedstawicielką opozycji. Kpina z widzów, kpina z pieniędzy podatników https://www.pudelek.pl/artykul/147687/danuta_holecka_kloci_sie_na_wizji_z_katarzyna_lubnauer_nie_jest_pani_wstyd_ze_pani_klamie/ Psychiatryczna analiza zachowania Holeckiej ---> https://natemat.pl/275487,mowa-ciala-danuty-holeckiej-klotnia-z-katarzyna-lubnauer-w-tvp-wywiad # poważny program publicystyczny😂😂 # telewizja publiczna😂😂😂😂
kalinka2019.06.11 20:22
twój iloraz inteligencji powiązany jest z ilością epitetów jakich użyjesz? im więcej tym bardziej jesteś inteligentny i mądrzejszy? w którym kibucu są takie zasady?
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.11 15:03
UWAGA RAPORT Wszystkie 👹obleśne mordy biskupów👹, którzy chronią pedofilów w kościele ---> 🔥 http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,24884600,biskupi-ktorzy-kryli-ksiezy-pedofilow-raport.html?disableRedirects=true#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy 🔥 To oni utrudniają prokuraturze śledztwo To oni zamiatają pod dywan To oni sprawiają, że ich kumple kleropedofile mogą gwałcić kolejne dzieci # miarka się przebrała # katole zaczęły się bać # koniec okresu ochronnego dla czarnej mafii
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.11 15:02
Katole skończyło się babce sranie. Chowajta krzyżyki, ściągajta krucyfiksy z miejsc publicznych, nie przyznawajta się do katolicyzmu. Koniec bezwstydnego obnoszenia się z katolstwem! Nastał okres polowań na propagandzistów faszystowskiej katoideologii. # koniec okresu ochronnego dla katoli
anonim2019.06.11 23:55
sam jesteś faszysta faszystowskiej homopropagandy
pc2019.06.12 13:37
To jest ta wasza pedalska tolerancja?
antykakao2019.06.12 16:59
Zapoluj leszczu. Czekam.
dziki2019.06.11 15:01
Kiedyś nawet czytywałem Targalskiego, ale kilka miesięcy temu straciłem całkowicie do niego szacunek. Podobnie do frondy
zulu gula2019.06.11 15:34
Wania! za Ural! Tam onuce rozdają za darmo
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.06.11 19:00
dziki do lasu
NIENAWIDZISZ SAM SIEBIE?2019.06.12 1:47
Skoro straciłeś całkowicie szacunek do Frondy, a jednak wciąż włazisz na Frondę i komentujesz na Frondzie, co to o tobie świadczy? Czy nie to, że nie masz szacunku do samego siebie?
max2019.06.12 13:01
Koniecznie powiedz to Swiridowowi, on cię wysłucha, no i Sputnikowi. Tu sami amerykańcy. Wolimy chewing gum od lizania solonego śledzia.
AN2019.06.13 4:13
Twój problem, a nie Targalskiego czy Frondy.