,,Do PiS nie wrócę. Na chleb jakoś zarobię’’. Poseł Czartoryski o swoim odejściu z PiS - zdjęcie
25.06.21, 15:21Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

,,Do PiS nie wrócę. Na chleb jakoś zarobię’’. Poseł Czartoryski o swoim odejściu z PiS

61

Ogromne zaskoczenie wywołały dziś informacje o odejściu z klubu PiS trzech posłów: Małgorzaty Janowskiej, Zbigniewa Girzyńskiego i Arkadiusza Czartoryskiego. O powodach swojej decyzji i planach na przyszłość ostatni z nich opowiedział portalowi niezależna.pl.

Jednym z powodów odejścia trzech posłów z PiS jest polityka energetyczna partii rządzącej. Poseł Czartoryski wskazuje na problem z elektrownią w Ostrołęce.

- „Wydano miliardy złotych na budowę najczystszej ekologicznie elektrowni, a następnie się tę elektrownię buldożerami wyburza tracąc pieniądze. Zważywszy na możliwe odszkodowania, straty będą olbrzymie”

- mówi polityk.

Przekonuje, że w tej sprawie nie mógł nic zrobić. Postanowił więc odejść z klubu.

- „W życiu 56-letniego mężczyzny, który jest już dziadkiem, godność i honor powinny mieć jakieś znaczenie”

- powiedział portalowi niezależna.pl.

Posłowie, którzy odeszli dziś z klubu, zapowiedzieli powstanie nowego koła „Wybór Polska”. Poseł Czartoryski zapewnia, że będzie ono „głosem tych, którzy są zapomniani”.

- „Będziemy chcieli być głosem tych, którzy w trudnych chwilach będą pracować na rzecz dobra wspólnego”

- zapowiedział.

Podkreślił też, że nie planuje powrotu do Prawa i Sprawiedliwości.

- „Nie jestem człowiekiem, który będzie teraz jakimś klientem Platformy Obywatelskiej, czy SLD. Nie jestem człowiekiem, który tylko po to to zrobił, żeby podbić bębenek i dalej rozmawiać z PiS-em, żeby mi cos dał. Nie, ja już nie wrócę, ja już jestem dziadkiem. Jeszcze żyjemy w państwie polskim, gdzie jakoś na chleb się da zarobić”

- stwierdził.

Zapewnił przy tym, że popiera i wciąż będzie popierał „miliony rzeczy dobrych, które robi Prawo i Sprawiedliwość”.

kak/niezależna.pl

Komentarze (61):

Anonim2021.07.4 1:18
1 lipca weszła w życie Ustawa Zakrzewskich. Ciekawy artykuł w tym temacie: https://polskatimes.pl/edukacja-domowa-ustawa-zakrzewskiego-rewolucja-w-polskim-szkolnictwie/ar/c5-15594553
nic, tylko się POpłakać :(2021.06.26 19:02
Postępowanie służb dochodzeniowych dowodzi, że Czartoryski jest taki zaradny(hm), że ma nie tylko na chleb, ale i na masło, a nawet szynkę dla niego i kilku jego pokoleń.
tonący brzyd-KO się chwyta.2021.06.26 18:50
Nie jest tajemnicą, że Czartoryski i Giżyński mają tzw." coś za uszami" w zakresie złamania prawa i obecnie toczą się wobec nich postępowania prokuratorskie, co będzie skutkowało wnet wnioskiem o uchylenie im immunitetu poselskiego, dlatego żeby uchylenie nie zostało przegłosowane, cwaniaczki chcą wskoczyć pod parasol antypisowców, a Giżyński na konf.pras. ogłosił sojusz nawet z tęczoPOdobnym Biedroniem i wychwalał go pod niebiosa.
Lucek2021.06.26 18:40
Czartoryski zawiodłeś tych którzy na ciebie głosowali,zeświniłeś się zdrajco.Odszedłeś z PiS to zrzec się mandatu posła który zdobyłeś dzięki PiS.
Anonim2021.06.26 17:05
Czartoryski olałeś swoich wyborców . Prywata przeważyła nad demokracją .!!!!!!!!!!!!!!!!
Daria Bułka2021.06.26 15:37
Chciałabym zauważyć ,że w obecnym tak nie pewnym czasie obowiazuje nas ,,Traktat o gnidach" Piotra Wierzbickiego a nie jakiś tam Locke czy Rotschild.Masoni nie trzesą Polską a o.Tadeusz i jakiś oi Kowalski nie są wstanie zmajstrować Nowej Siły.Taka urażono duma to klasyk SB-nic nowego w rozbijaniu obozu zjednoczonej hm...a jednak prawicy.Kontrrewollucję Solidarności trzeba dokończyć a dopiero potem zakładać partie kanapowe choć sama jestem monarchistką.Trzeba również zauważyć że Promitz w Tychach już za pieniądze europejskie wyremontował jakiegoś Prusaka ,dalej remontuje pałacyk myśliwski niesłusznie przez komunistów zamieniony na burdel ,a jednocześnie prowadzi kampanię medialną separatystów śląskich -to nieodpowiedni moment ,Germania uderzyła należy odeprzeć atak nawet mongołami anie rejtrować .Prosimy nie kupować w dużych sieciach handlowych chleba i wina ,oni są w błędzie
Mirek2021.06.26 15:34
Czartoryski jezeli masz godnosc i honor jak mowisz zrzec sie mandatu posla.W tak trudnym okresie dla Polski Ty i Girzynski ,robicie z siebie blaznow politycznych.
Böno2021.06.26 15:22
Pierwszą oznaką, że z okrętem dzieje się coś niedobrego jest ucieczka, co bardziej nerwowych członków załogi. Złośliwie mówi się o takich, że uciekają jak szczury, ale szczury to bardzo inteligentne i obdarzone wyjątkowym instynktem gryzonie. Wczorajsza ucieczka trojga posłów z okrętu PiS jest jednoznacznym sygnałem słabości partii, bo nikt nie opuszcza dobrego, żeby zamienić na gorsze.
anonim2021.06.26 15:17
PiS wszystkie swoje pomysly bierze prosto ze sloganow afiszowej propagandy PRLu .
antoni.s2021.06.26 14:11
On z tych czartoryskich co sprzedali pisdzielcom polskie dzieła sztuki??, heh.. razem z rydzykiem powinien dostać laur króla biznesu.
M.2021.06.26 11:38
A prawdziwa przyczyna ? to nie chodzi o "komin", ale naciski Lapida i delegacji USA w spr. roszczeń- panie pośle. !
Jakoś zarobię?2021.06.26 10:24
a właśnie teraz nie zarobiłeś?
Ozon2021.06.26 9:18
Panie Czartoryski! Niech nam pan powie co takiego pan zrobił dla Polski. Póki co, brał pan miesięcznie 30 tys. złotych z Polaków podatków. Jeśli jest coś bardzo ważnego, co pan zrobił, to niech nam pan przypomni. Nalegam.
joanna2021.06.26 9:07
Szanowny Panie Pośle, oczywiście każdy ma prawo zmienić przynależność polityczną, chociaż - jeśli ktoś został wybrany z listy ugrupowania, którego program przed wyborami popierał i to przez wiele lat - to odchodząc z tego ugrupowania, powinien zostawić miejsce komuś, kto je reprezentuje. A mówiąc wprost - zachować się konsekwentnie i logicznie, czyli odejść nie tylko z PiS, ale też z Sejmu, umożliwiając pracę w Parlamencie kolejnemu na liście wyborczej kandydatowi. Druga sprawa to podawane przez Pana argumenty, które - sam Pan dobrze wie - nie są prawdziwymi argumentami. Sentymentalne zwierzenia, że jest Pan dziadkiem, że jakoś na chleb zarobi, są dość infantylne, a powoływanie się na honor raczej prześmiewcze. Człowiek, który się nazywa CZARTORYSKI powinien dobrze wiedzieć, co znaczy słowo HONOR, a tym bardziej postępować zgodnie wymogami HONORU, co wynika - podkreślam - z faktu noszenia takiego a nie innego nazwiska.
Filip2021.06.26 6:53
Według aktualnych sondaży PiS ma około 30% poparcia. Jarosław Kaczyński ogłosił tzw "polski ład" w nadziei, że sondaże mu wzrosną. Jeśli wzrosną, to doprowadzi do przedterminowych wyborów. Jest duże prawdopodobieństwo, że do 2023 roku poparcie dla PiS-u zmaleje poniżej 20%. Jednak niezależnie czy PiS w wyborach parlamentarnych dostanie 30% czy 20%, to w obu tych przypadkach władzę przejmie opozycja. Trzech posłów: Małgorzata Janowska, Zbigniew Girzyński i Arkadiusz Czartoryski zdając sobie sprawę z nieuchronnej klęski PiS-u, chcą się ewakuować z tonącego okrętu. Jeśli PiS przegra wybory, to się rozleci. Utworzone zostaną komisje sejmowe rozliczające polityków z PiS-u. TVP zostanie przejęte przez opozycję, tak więc PiS straci możliwość okłamywania i manipulowania odbiorców. Trybunał Stanu i prokuratorzy nie dyspozycyjni w stosunku do Zbigniewa Ziobry, będą mieli ogromną pracę do wykonania. Wyborcy PiS-u sami będą mieli możliwość przekonać się na kogo głosowali.
joanna2021.06.26 9:13
Panie Filipie, trzymając się Pańskiej marynistycznej wizji, chcę tylko nieśmiało zwrócić uwagę, że pomyliły się Panu okręty. Tonie, na naszych oczach, zupełni inny okręt niż ten, który Pan uznał już za wrak. Proszę zmienić lornetkę na bardziej profesjonalną..
Filip2021.06.26 19:09
Droga Joanno, w ostatnich wyborach parlamentarnych PiS otrzymał 43%%, a teraz w sondażach ma około 30%, spadło aż o 13%. Elektorat Koalicji Obywatelskiej odchodzi w dużym stopniu do Szymona Hołowni, a więc opozycji nie ubywa. Jarosław Kaczyński rozważa przedterminowe wybory, obawiając się w późniejszym terminie, jeszcze dużo większych spadków w sondażach. Czas pracuje na jego niekorzyść, a opozycja poczeka aż się wykrwawi. Jarosław Kaczyński nie dostanie nawet szalupy ratunkowej.
JKO2021.06.26 6:13
To jest szczeniacka nielojalność to co ten Pan mówi. Może przestanie być posłem?
odp2021.06.26 3:03
Sejm się rozmnaża? - Na stronie Sejmu znajduje się informacja, że liczy on 463 posłów. Tak wynika z widniejących na stronie liczebności poszczególnych klubów, kół i grupy posłów niezrzeszonych. Sytuacja wyjaśnia się dopiero po zerknięciu na listę klubu PiC. Można policzyć, że widnieje na nie 229 nazwisk, ale strona nadal informuje o 232. Trudno się pogodzić z utratą bezwzględnej większości. Opierając się na tej "informacji" TVP-pic Info nadal zapewnia o istnieniu większości tzw. Zjednoczonej Prawicy.
Urszula2021.06.26 2:41
Pochwalam decyzję odejścia z PiS. Szkoda, że nie nastąpiła wcześniej. Szczęść Boże!
Ala2021.06.26 7:40
Icka jakie szczesc boze jezeli oni odchodza do sodomy i gomory , ktora jest niemiecko-bolszewicka opozycja.
Niesamowite2021.06.25 21:27
Niesamowite - czuję, że On mówi to poważnie „W życiu 56-letniego mężczyzny, który jest już dziadkiem, godność i honor powinny mieć jakieś znaczenie” ... „Nie jestem człowiekiem, który będzie teraz jakimś klientem Platformy Obywatelskiej, czy SLD. Nie jestem człowiekiem, który tylko po to to zrobił, żeby podbić bębenek i dalej rozmawiać z PiS-em, żeby mi cos dał. .... gdzie jakoś na chleb się da zarobić”
Mikołaj Kenski2021.06.25 19:39
tymczasem J.Kaczyński myśli jak u zjednoczyć znowu wszyskich nad głosowaniem 5- dla zwierząt; przecież on nie rozbija prawicy, inni rozbijają. On tylko jednoczy i o w najważniejszch sprawach! Przecież wszyscy po smierci wejdziemy w ucho kota jak podaje zestaw wierzeniowy prezesa Kaczńskiego
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.06.25 18:41
Rozpoczyna się odmawianie Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej.
WIELKA NARODOWA NOWENNA POMPEJAŃSKA2021.06.25 18:58
Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, Przy Krzyżu, możesz odmawiać sam , z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże.
matis892021.06.25 18:23
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.06.25 17:57
Hej żydku Grizzly. Obciągasz w szabes, ale obciaganie, byle bez gryźli?
Grizzly2021.06.25 17:49
Lubię męskie klaty. Kocham wacki.
matis892021.06.25 17:38
Rabin Radziszewski w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI napojami słodzonymi i przepowiedział (kiedy to k urwa nie pamiętam, bo piłem!) tak samo jak przepowiedział obalenie rabina Bosaka i ustanowienie Fałszywego Proroka starego ch uja jakim jest Korwin-Mikke: ,,Moja droga umiłowana córko, ty k urwo puszczalska z masonami, żydami i ch uj wie jeszcze z kim wszystko dla przejęcia światowych walut. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne piierdolenie, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę niewidzianą nigdy wcześniej. Unikajcie jak zarazy te k urwy ruskie, żydowskie i mołdawskie na wylocie A4! Jak złapiesz koronę to nie ma ratunku! Rabin Radziszewski co najwyżej odleje ci się do urny!
matis892021.06.25 18:22
DO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
katolik2021.06.25 17:36
odeszli, czy tez uwazają, że jest ok, ze SSPIS morduje Polaków
rychu2021.06.25 17:04
POmiot kacapskich sołdatow jaki tu aktywny
matis892021.06.25 16:47
To już upadek lewackiego szatanistycznego PISu. Wybrali służbę dla Antychrysta, Rządu Światowego NWO, Nowego Ładu NWO, masonerii, lewactwa. Zapomnieli że Pan Jezus wybrał sobie Polskę i Antychryst któremu służą nie zdobędzie dominacji nad Polską Jezusa. Z resztą lewactwa u władzy będzie łatwiej walczyć bo są jawnymi wrogami i nie udają katolików, patriotów i konserwatystów jak lewacki PIS. Tą samą metodę udawania katolików i prawicy stosowała PO. Ten model fałszu już nie zadziała, a ni u nich ani u ich klakiera Hołowni. Także albo szykuje się jakiś cud, lub jakaś sytuacja która będzie sprzyjać Polsce, albo nowy przewrót ala Solidarność tyle że tym razem prawdziwy i skuteczny. Lewactwo zostanie strząśnięte z drzewa i gra na cienkiej strunie która może pęknąć. Co my jako katolicy wiemy, to że Pan Jezus nie odpuści swojej Polski by tak pod lewactwem została oddana pod Antychrysta jak inne narody.
kameleony2021.06.25 16:43
Najpierw republikanie, teraz kolo poselskie, kto na hybryde sie nabierze? zadnego lewaka, pisowca juz nie wybiore, nic nie pomoze przebieranie sie w szaty kameleona, aby zydokomuna nadal rzadziła.? Glosowali zgodnie z zaleceniami pis, teraz nagle przestało im sie podobać? Załosne!
jan2021.06.25 16:14
Zapewnił przy tym, że popiera i wciąż będzie popierał „miliony rzeczy dobrych, które robi "Prawo i Sprawiedliwość”. Niekiedy wystarczy kubeł zimnej wody. Jeśli jednak szkodzić nie będzie ...
dr.M.A.2021.06.25 16:14
Bądź pan pewien .Kaczyński tak tego nie zostawi. Mściwość wyssał z mlekiem Beaty Kempy.
ja2021.06.26 6:06
nie masz madrosci Kaczynskiego glupkiem zostaniesz
Krakus2021.06.25 16:11
Jem chlebek świętojański.
Krakus2021.06.25 15:57
Trochę późno, imć Czartoryski...
Anonim2021.06.25 16:00
to tak jak ty, podobno juz nie jestes za PO, podobno... podobno bo Holownia i SLD sa tym samym a to pewnie chodzi ci po glowie popierac
Krakus2021.06.25 16:08
Uuuuu.... słychać wycie! Znakomicie! :) :) :)
Anonim2021.06.25 16:11
nie ma ani normalnego rzadu ani normalnej opozycji, ciebie to cieszy ?
Krakus2021.06.25 16:14
Cieszy mnie, że PiS zaczyna upadać. Każda partia (prócz faszystów Boska) będzie lepsza.
Anonim2021.06.25 16:20
poza PSLem nie widze nic wzglednie normalnego, nie czuje tego ze kazda partia bedzie lepsza
Krakus2021.06.25 16:25
Będzie. Bo będą mniej kraść, mniej nas Polaków ośmieszać na świecie i mniej niszczyć Polskę. O ile dzieki PiSowskiemu zarzadzaniu zubożał każdy Polak? Mamy najwieksza w Europie inflację, a "pińcetplus" z 2015 roku ma obecnie wartośc 365 zł.
Anonim2021.06.25 16:30
a ile w tym winy PISu a ile walki z wirusem ktorej chcieli wszyscy w Polsce i co gorsza na calym swiecie? zabojcze koperty
Krakus2021.06.25 16:52
To WIRUS kradnie, oszukuje, kłamie? To WIRUS zaczyna, a potem nie kończy i wyburza warte miliardy elektrownie, wydaje 70 000 000 na wybory, których nie było, daje KOLEGOM ze stoku setki miliony na maseczki, których nie było? To WIRUS zarżnął tepym nożem"Trójkę", nie wybuidował nic od 6 lat nowego, to WIRUS kosztuje nas miliardy na lotnisko, którego nie ma? To WIRUS chce udowodnić coś czego nie było wkładając za MILIONY petardy do puszek po coli i gotuja parówki, żeby udowodnić kłamstwo smoleńskie? Tak, to WIRUS. TenWIRUS nazywasie PiS
Anonim2021.06.25 16:59
walka z wirusem gdy jest prowadzona kosztuje dziennie 1-2 mld, To co ty podajesz to kradziez kieszonkowego. Zamiast sie klocic lepiej napisz kogo poprzesz. Bo nadal nie wiem. Mowienie kazdy byle nie PIS to jest amok.
Anonim2021.06.25 17:04
tak na marginesie, jeszcze niedawno slychac bylo zewszad ze swiat bedzie mlekiem i miodem plynacy gdy sie zlikwiduje fundusz koscielny za 100 baniek, co to za te 100 baniek mieli zrobic zbudowac oj matko swieta
Japa2021.06.25 17:14
No to zacznijmy od początku Złodziejstwo PiS - .................. Złodziejstwo PO .................. Ośmieszanie PiS u ............... Ośmieszanie PO ................. Niszczenie PiS-u Niszczenie PO................ Zubożenie za PiS -u.................. Zubożenie za PO............... Inflacja za PiS u ..................Inflscj za PO ................ A teraz umuj ręce i śśij z czystego palucha odpowiedzi . prawdziwe .A a a a .. Zapytaj Buraka czy Ci prawdę pozwoli pisać.
ala2021.06.26 7:48
Masz ma mysli mosiek zubozenie"Polakow" w gminach zydowskich bo nie sa teraz przy korycie.
czar to ryski2021.06.25 16:24
Nie stać cię na system z klawiaturą PL?
olo2021.06.26 7:45
niech ten zdradzieci osobnik zmieni nazwisko
ryszard2021.06.25 15:46
Nie rozumiem: - co ma PiS do zarabiania na chleb?
Japa2021.06.25 15:46
A może by Pan Czartoryski zrezygnował i z posła Przecież dzięki Pisowi tam się dostał . ? Brakło honoru?
Maria2021.06.25 15:41
Niektórzy pisowcy zmądrzeli i widzą, że nie tędy droga. Powoli będą się ewakuować z PISu jak popatrzą za siebie ile zdefraudowali kasy.
ALA2021.06.26 7:54
Masz racje icka pis z ofe ukradl polakow pieniadze podwyzszyl im wiek emertalny likwidowal szkoly, wojsko policje .
ks. emeryt2021.06.25 15:39
Trójka sfrustrowanych polityków nie mogąc się doczekać tłustego i pełnego korytka, wyczuli sile arytmetyki sejmowej o kopnęli swój zespół poniżej pasa. Obrzydliwe. Polska potrzebuje jedności w walce o cywilizację życia, o suwerenność a ci pilnują swoich tobołków.
Anonim2021.06.25 15:28
Czy kaczy kur_du_pel zmienił już pieluchę? Kończy się pomału żerowanie tych pasożytów, mam tylko nadzieję że w końcu następcy, ktokolwiek by to nie był rozliczą ich za każdą ukradzioną nam złotówkę i nie mówię tu o odpowiedzialności politycznej tylko karnej.
rychu2021.06.25 15:32
Najwiecej to wam żydom ukradli
rychu2021.06.25 15:25
No wielu jest takich co chce zdrajcow finansowac BND FSB mossad