Czy Kidawa-Błońska została oszukana przez ,,opozycję totalną''? - zdjęcie
28.09.20, 17:47fot. flickr.com

Czy Kidawa-Błońska została oszukana przez ,,opozycję totalną''?

11

- Z pewnością Małgorzata Kidawa-Błońska ma prawo czuć się oszukana czy wręcz zdradzona przez swoje zaplecze polityczne. Najpierw została wystawiona przez Grzegorza Schetynę jako kandydat na premiera w czasie kampanii parlamentarnej, następnie była przygotowywana w tak zwanej prekampanii jako główny rywal Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich, a następnie została wycofana – powiedział portalowi TVP Info poseł PiS Tomasz Rzymkowski.

Sama wicemarszałek i była kandydatka KO na prezydenta bardzo krytycznie odniosła się do wystąpienia Rafała Trzaskowskiego podczas ostatniego konwentu PO. Trzaskowski zapowiedział tam koniec „totalnej opozycji”.

W rozmowie na antenie Polsat News Kidawa-Błońska powiedziała:

- W ogóle nie rozumiem tego, że zarzucało się opozycji, że jest totalna. Totalna to znaczy, że naprawdę poważnie to traktuje i pilnuje wszystkich spraw. To, że Prawu i Sprawiedliwości to słowo się nie podobało, to trudno, ale będzie teraz inne nasze działanie. Krytyka, wytykanie, ale z mocniejszym otwarciem

Politycy Platformy Obywatelskiej utrzymują, że w tej wypowiedzi nie należy się doszukiwać rozczarowania Kidawy-Błońskiej partią ani prób wszczynania buntu. Ale czy tak właśnie i podobnie nie myśli i nie mówi ukradkiem znaczna część działaczy Platformy w terenie?

 

mp/portal tvp info/polsat news/fronda.pl

Komentarze (11):

jula2020.09.29 8:28
Zastanawiam się nad poziomem świadomości i oceną zdarzeń Pani poseł. W ocenie ogółu została wykorzystana ale co z faktem, że sama nie czuje się wykorzystana i uznaje partyjne PO-wskie imponderabilia.
Anonim2020.09.29 4:30
I tak wyszła lepiej od pani Szydło, którą jednego dnia PIS bronił własną piersią, aby następnego odwołać ze stanowiska premiera. Skoro byłą taka dobra, to dlaczego odwołali? Co się ogóle z nią dzieje? Zajmuje się wnukiem?
Alojzy Cedzidło2020.09.28 21:26
Jakoś tak lekko i z humorem podchodzimy do sprawy pani Kidawy. A tu sprawa boleśnie i przykra i głupia . A może i paskudnie nie poważna .Pani Kidawa wcześniej gloryfikowana , bo i Sejm i reklama w TV . w walce o miejsce pod żyrandolami , okazała się chudziną . To co , wcześniej nikt tego nie zauważył ? Tacy geniusze i na swoich członkach ( nie mylić ze sprawami intymnymi ) sią nie poznali ? I aby nie przeciągać sprawy . Decyzja pani Kidawy . Wpuścili ją w niezłe maliny ,a Ona dalej totalna . H m m m ,,.... Jak to ocenić . Jak zrozumieć .
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.28 19:02
Ja, Niedoszła Prezy-Dętka. Budka słabo mi podpowiadał.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.28 19:01
Jak ja nienawidzę tej katolickiej Polski! Jak ja nienawidzę Kościoła, Krzyża, Eucharystii, Bożego Miłosierdzia! Nie dziwcie mi się, nie oburzajcie. To mój pan, szatan, przegrany na całą wieczność anioł zła i kłamstwa, który nie chciał służyć Bogu, tak mi każe... Dzięki Kościołowi tyle dusz unika w Polsce piekła! A ja tak się staram… I wszystko to na nic!
Glaudiusman2020.09.28 18:26
A kogo to obchodzi co myśli ciotka? No kogo ???
jula2020.09.29 8:31
Tak se przemyśliwam pewien proces (sarkazm) upadku z wysokiego konia.
pokidany z płońska2020.09.28 17:52
kopaczka się załapała do brukselki a ty ......szoruj buty budce
donald2020.09.28 17:54
i takie coś miało zostać prezydentem?
Grizzly2020.09.28 19:22
No, jak prezydentem? PrezyDentą chyba? Chociaż, różni ludzie różnie się czują - Janda np., że ktoś na nią s.ra, zaś Środa czuje się gwałcona (na okrągło?) to i ona może czuć się prezydentem!
Figo Fago2020.09.28 21:36
Panie " donald " . Przyłożył Pan nie pani Kidawie . Pokazał Pan doskonale możliwości intelektualne całej " totalnej " Ona na siłę nie kandydowała .I tacy mają ambicje do rządzenia państwem. .....Szkoda tylko ,że tacy obrońcy kobiet,( tak swoją " członkinie " wydymali.(nie mylić ze sprawami intymnymi)