20.08.13, 07:21

Czy Katarzyna Wiśniewska przypuszcza, że ławki kościelne wypełnią czytelnicy „Gazety Wyborczej”?

Po historiach księży Bonieckiego i Lemańskiego powinien wiedzieć, że podobne zakazy są przeciwskuteczne - tylko przyczyniają się do popularności ukaranego księdza i wzmacniają nieufność do instytucji Kościoła tych osób, które cenią u duchownych samodzielne myślenie, a nie ślepe posłuszeństwo decydentom” - oznajmiła Wiśniewska, obrażając tym samym ogromną większość księży i zakonników, którzy myślą samodzielnie, ale nie nazywają współbraci „habilitowanymi nieukami” i nie wyżalają się na niekiedy niesprawiedliwe decyzje w „Gazecie Wyborczej”.

Dalej Wiśniewska przekonuje, że decyzja w sprawie o. Mądla „ucieszy wyłącznie ultrakatolików (Fronda.pl już triumfuje) i prawicowych publicystów, z którymi ostatnio ks. Mądel sporo polemizował”. I znowu warto podkreślić, że wcale nie cieszą nas kary dla duchownych, a jedyne, co można o nas powiedzieć to to, że próbujemy zwyczajnie ważyć rację i przyjmujemy, że rację mogą mieć przełożeni, a nie duchowny.

I wreszcie następuje zarzut fundamentalny. „Ale oni (to znaczy my) nie wypełnią pustoszejących kościelnych ławek na niedzielnych mszach. Czy ci, którzy słuchali kazań ks. Mądla (zakaz obejmuje także ich głoszenie), przyjdą na inne msze, czy też niektórzy, rozżaleni, w ogóle przestaną na nie przychodzić? Aż twarda ręka Kościoła wymiecie zeń ostatnich poszukujących i niepokornych” - oznajmia Wiśniewska i dobija ojca Mądla. Jeśli bowiem ktoś chodzi do kościoła na kazania o. Mądla, i przestanie chodzić na nie, gdy ojciec Mądel (skądinąd znakomity mówca) przestanie je głosić, to niekoniecznie był osobą wierzącą...

TPT/Wyborcza.pl

Komentarze

anonim2013.08.20 7:49
A kogo obchodzi co ma do powiedzenia ta pani? G..niana gazeta.
anonim2013.08.20 8:13
Jaka gazeta, taki publicysta.
anonim2013.08.20 9:40
A jak tam z samodzielnym myśleniem i ślepym posłuszeństwem wobec decydenta o nazwisku Szechter u Szanownej Autorki ???
anonim2013.08.20 14:54
Beznadziejna gazeta dla przygłupów i taka sama redaktorka. Podobno bardzo spada im sprzedaż tego szmatławca i bardzo dobrze. Polska skręca na prawo i takim jak ona ż... d... ś...., żeby nie użyć niecenzuralnych słów.
anonim2013.08.20 16:18
andrzej 34 Nie wiem do czego pijesz?
anonim2013.08.20 18:27
skad tu tylu ateistow i lewakow? Placa im?
anonim2013.08.20 22:51
Pani Katarzyna ma rację. W kraju w którym 90 proc kazań zawiera przesłanie "Głosuj na PiS" księża tacy jak x Mądel i Lemański to muszą być kneblowani i zatykani
anonim2013.08.21 9:09
@CaminoCanis Dokładnie. Ciekawe czy Szechter pozwolił wydrukować artykuł o żydowskich żołnierzach Hitlera (ochotnicy!). Raczej zakazałby publikacji artykułu, a autora tekstu wyrzuciłby na zbity pysk. Zapewne niewiele by dało to, że po stronie Hitlera było sporo żydowskich ochotników. Tak więc śmieszy mnie GóWno krytykujące za brak swobody wypowiedzi, które samo robi to samo. @true_believer "Pani Katarzyna ma rację. W kraju w którym 90 proc kazań zawiera przesłanie "Głosuj na PiS" księża tacy jak x Mądel i Lemański to muszą być kneblowani i zatykani" Ja często na mszę jestem w różnych kościołach, ponieważ lubię podróżować. Jakoś nigdy nie natknąłem się na kazanie nawołujące do głosowania na PIS. Często o tym słyszałem, niestety z reguły od osób co nigdy lub prawie nigdy do kościoła nie chodzą. Pewnie z GóWna to wyczytali. Możesz dać namiary na kilku księży parafialnych co głoszą takie kazania? Nie powinien to być problem skoro 90% kazań jest na ten temat.
anonim2013.08.21 10:00
Paleokonserwatysta Racja. Rowniez jak Ty jezdze po Polsce i nie zdarzylo mi sie, bym uslyszal w homilii temat PiS-u.