Czy bilokacji można dokonać na zawołanie? Profesor fizyki odkrywa nieznane fakty o życiu Natuzzy Evolo - zdjęcie
08.12.20, 09:00

Czy bilokacji można dokonać na zawołanie? Profesor fizyki odkrywa nieznane fakty o życiu Natuzzy Evolo

36

Wiara i nauka – to dwie z definicji odrębne kategorie, które podążają różnymi torami i nigdy się nie krzyżują. Czy jest jednak możliwe, by zaistniały pomiędzy nimi jakieś punkty styczne, coś co je połączy? Valerio Marinelli, włoski profesor fizyki, postanowił zbadać pod naukowym kątem mistyczne zjawiska towarzyszące życiu Natuzzy Evolo. Swoje wyniki opisał w książce „Natuzza Evolo. Tajemnica mistycznego życia”, która właśnie ukazała się nakładem Wydawnictwa Esprit. Czy jego praca potwierdziła prawdziwość stygmatów, bilokacji oraz hematogryfów?

Wybrana przez Pana

Od wczesnych lat młodzieńczych Natuzza Evolo znosiła różnego rodzaju cierpienia o charakterze zarówno fizycznym, psychicznym oraz duchowym. W swoich licznych objawieniach Pan zawsze zachęcał ją do ofiarowania życia dla odpokutowania za grzechy i przyczynienia się do zbawienia dusz. W pewnym momencie życia u Natuzzy zaczęły się pojawiać na różnych częściach ciała rany (stygmaty), a dokładniej mówiąc: na dłoniach, stopach, kolanach, na boku i ramieniu. Punktem kulminacyjnym bólu był zawsze Wielki Piątek, kiedy mistyczka przeżywała mękę Jezusa, osobiście uczestnicząc w jej poszczególnych etapach. Wtedy to otrzymywała także ślady biczowania, rany zadane koroną cierniową, doznawała również cierpień konania Chrystusa aż po Jego śmierć na krzyżu. Rany od stygmatów zabliźniały się i samoistnie goiły po Wielkanocy. Do asystowania przy bolesnych doświadczeniach Natuzzy podczas Wielkiego Piątku dopuszczani byli jedynie najbliżsi członkowie rodziny, kilkoro serdecznych przyjaciół, kilku księży, a pod koniec życia również lekarze.

O NATUZZIE EVOLO PRZECZYTASZ W KSIĄŻCE „TAJEMNICA MISTYCZNEGO ŻYCIA”

Tajemnica mistycznych zjawisk

Valerio Marinelli, włoski profesor fizyki z Uniwersytetu Kalabryjskiego, zafascynował się zjawiskami towarzyszącymi życiu Natuzzy (szczególnie bilokacją) i postanowił osobiście poznać mistyczkę. Najbardziej ciekawił go sposób i czas występowania zjawisk. Czy w ich przypadku można było w ogóle mówić o powtarzalności tych zjawisk? Cierpienia mistyczne, nie były epizodyczne, lecz powtarzały się co roku, przez całe życie Natuzzy. Hemografie, czyli samorzutnie ukazujące się napisy, obrazy i symbole o charakterze religijnym w różnych językach utworzone z krwi, która wypłynęła ze stygmatów, a kiedy Natuzza była młodsza również z krwawego potu, pojawiały się niezliczoną ilość razy, od kiedy mistyczka ukończyła szesnaście lat, a ustały dopiero na rok przed jej śmiercią. Kolejnym zjawiskiem towarzyszącym Natuzzie były bilokacje. Dochodziło do nich przez jej całe. Doświadczała ich bardzo często, miały one przy tym różnorodną formę: widzialną, niewidzialną, mogły im towarzyszyć zapachy, hałasy, wrażenia dotykowe, węzły na różańcu, przemieszczanie się przedmiotów, przenoszenie materii na odległość, odnajdywanie na miejscu bilokacji śladów krwi i hemografii oraz wiele innych zjawisk.

Główną cechą wszystkich tych zjawisk była ich spontaniczność – w takim znaczeniu, że były niezależne od woli Natuzzy bądź innych osób. W konsekwencji nigdy nie sposób było wcześniej przewidzieć, gdzie i kiedy miałoby się odbyć na przykład zjawisko bilokacji, aby można je było zaobserwować w momencie jego wystąpienia i zbadać metodami naukowymi. Natuzza zawsze podkreślała, iż nie była w stanie kontrolować tych zjawisk własną wolą, a także, iż następowały one w określonym celu o naturze duchowej, który często był nieznany nawet jej samej. Niemniej jednak Natuzza zawsze dawała swoją bezwarunkową zgodę na wszystko, co Pan pragnął zdziałać za jej pośrednictwem, a szczególnie na wielkopostne cierpienia. Doświadczenia mistyczne Natuzzy były więc powtarzalne, lecz nie istniała jakakolwiek możliwość ich wywoływania, a zatem dowolnego odtwarzania.

Czy można dokonać bilokacji na zawołanie?

Jak więc zbadać coś czego nie można kontrolować i wywołać w określonym czasie? Co poprzez prowadzone badania chciał osiągnąć Marinelli? Przede wszystkim zdecydował, że swoją pracę opierać będzie głównie na świadectwach lekarzy oraz na przeprowadzonych analizach przy pomocy naukowej metodologii. Jak sam podkreśla, już na początku zauważył, że to, czego doświadczała Natuzza, i zdolności, jakimi była obdarzona, miało charakter wyjątkowy i nie leżało w mocy normalnych osób. Ponieważ zjawiska (stygmaty, hemografia, stawianie diagnoz medycznych) dotyczyły w pewnym stopniu również ciała, fizjologii, to osobami najbardziej kompetentnymi do ich opisywania wydawali się właśnie lekarze, obdarzeni wiedzą naukową, zdolni do wyrażenia opinii w kwestii natury tych zjawisk, a przynajmniej w kwestii sposobu i cech ich przejawiania się. To właśnie ich opinie decydowały, o uznaniu doświadczeń zjawisk za prawdziwe.

Doktor Mario Cortese z Catanzaro tak opisywał jedną ze swoich wizyt u Natuzzy: Przybyłem do domu Natuzzy w Paravati około godziny dziewiątej trzydzieści z rana. Zastałem ją leżącą w łóżku, w stanie poruszenia i cierpienia. Na czole i głowie widoczne były rany o stożkowatym kształcie, zwężające się do środka, krwawiące, które przywodziły na myśl rany na głowie Jezusa zadane koroną cierniową. Natuzza na przemian milczała i jęczała. Tuż przed godziną dziesiątą zaczęła drgać, podnosząc się na łóżku i zrywając z niego, tak jakby była silnie uderzana. To zjawisko przypominało biczowanie Jezusa […]. Niesamowite są również świadectwa dotyczące prawidłowo stawianych przez Natuzzę diagnoz medycznych. Doktor Andrea Mussari z Catanzaro opowiada o jednej z takich sytuacji: Zaskakujące jest, że choć Natuzza była analfabetką, potrafiła niekiedy używać specjalistycznego języka medycznego, po- sługiwała się odpowiednimi, konkretnymi terminami. Zadziwiające było również to, jak kiedyś nie zgodziła się na pewną przepisaną przeze mnie kurację. Później zaś się okazało, iż – tak jak przeczuwała – rzeczywiście była uczulona na proponowany przeze mnie lek z naparstnicy.

Ja jestem jedynie nieborakiem”

Nie ulega wątpliwości, że Natuzza w ciągu swojego życia pełniła wyjątkową w naszych czasach i zasługującą na uznanie – zarówno na płaszczyźnie ludzkiej, jak i duchowej – misję pocieszania, wspierania, ożywiania nadziei, wzmacniania wiary, nawracania, doradzania oraz niesienia różnego rodzaju pomocy ludziom, którzy się do niej udawali, a których gnębiły niezliczone, mniej lub bardziej poważne problemy. Nigdy jednak nie przypisywała sobie żadnej z tych zasług, a podkreślała każdorazowo, że to nie ona dokonuje tych cudów: To przecież nie ja dokonuję cudów! Dokonuje ich Jezus! Ja tylko odmawiam modlitwy. Później ludzie przychodzą mi podziękować, ale ja mówię: „Nie mnie powinniście dziękować. Ja jestem tylko nieboraczką, która się modli i która daje pociechę cierpiącym”.

KSIĄŻKA DOSTĘPNA JEST TUTAJ

Więcej o rezultatach badań przeczytasz w książce „Natuzza Evolo. Tajemnica mistycznego życia” Valerio Marinelliego, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Esprit 

Komentarze (36):

rebeliant2020.12.12 2:15
A zatem niemowy mogą pomarzyć o bilokacji.
Monika2020.12.11 22:06
Cześć, mam imię Monika, poznam jakiegoś normalnego faceta, wiem czego chcę od życia, żeby było jasne - nie szukam męża, chcę się po prostu zabawić bez angażowania się w coś poważniejszego. Nie pytaj czy jestem wolna, dla mnie to nie istotne czy kogoś masz. Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami, także możemy porozmawiać na portalu randkowym, sprawdź mój profil: http://panieonline.pl/monia89
Polonia Semper Fidelis2020.12.11 17:32
Bilokacja to bzdury - katolicy o niej pisza - nikt nic podobnego nie widziol
Kabaret2020.12.10 18:34
Wlasnie leci kabarecik...
Polonia Semper Fidelis2020.12.10 13:37
Uwaga! Nasz stary znajomy "Anonim" (czasem AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści i pogardy do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. To beneficjent starych układów rządów PO, który nie może pogodzić się z nieodwracalnością obecnych rządów. Maniacko wieszczy ich upadek, w co zresztą sam nie wierzy. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Może mają z nim jakąś cichą umowę? Nie wchodźcie więc z żadne słowne przepychanki z tym typem, bo jemu właśnie o to chodzi. To jest sadomasochista, który obrażany czuje lubieżną satysfakcję. W jego przypadku logika nie działa. Jego „argumenty” to Talmud w czystej postaci – pokrętny, złośliwy, pełen fałszywych oskarżeń. Dobro wywołuje w nim furię. Skandale, prawdziwe, naciągane lub wręcz urojone go cieszą. Niech więc prowadzi ten swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.
Anonimimus2020.12.11 10:01
Uwaga!!! Polonii zawsze czemuś tam wiernej znów odbiło (leki nie działają?) i wydaliła z siebie kolejny stek katolskich (bo nie katolickich) bzdur, pokazując swój rosnący idiotyzm. Niestety, znów zabrakło cytatów z jakiegoś oszołoma typu Cyprian Polak i Radziszewski pozostaje największym frondowym kretynem. Ale Polonia stara się mu dorównać, co trzeba docenić.
STACH2020.12.10 10:29
Teraz taka moda u źle pobożnych. Wiedzą więcej od Pana Boga. I ciągle powtarzają "a ja uważam" .
januszek2020.12.10 9:54
Jedzcie do Grzechynii.Tam zobaczycie większe cuda..
Ela2020.12.10 0:40
Można nauczyć się bekać na zawołanie.
Klapaucjusz2020.12.9 12:52
Ja używam bilokacji do wyjścia z psem na spacer w godzinach pracy; jednocześnie jestem w pracy i z psem na spacerze.
Klapaucjusz2020.12.9 13:46
Moja bilokacja to małe miki w porównaniu z trilokacją mojego kolegi, który miał trzy żony w trzech końcach Polski i każda żona przesięgała, że przez cały czas był tylko z nią.
Mikołaj2020.12.9 7:49
Naukowcy to mogą sobie badać to , do czego maja instrumenty badawcze i gdzie sięga ich percepcja . Tutaj nie sięga , bowiem rzecz dotyczy dublowania wycinka rzeczywistości , a ich analiza może obejmować tylko jedną rzeczywistość. Przykłady bilokacji macie opisane w Piśmie św. ale nikt sobie z tego nie zdaje sprawy .Pierwszy przykład jest w tym fragmencie gdzie Jezus chodził po jeziorze i Piotr szedł do niego .Tam jest krótka uwaga , która to dowodzi : " I łódź natychmiast znalazła się przy brzegu " Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali." . W tym momencie ich świadomość w oka mgnieniu została przeniesiona do rzeczywistości ogólnej , podstawowej . Jest kilka innych sposobów przenoszenia , dublowania , rozszczepiania , przyspieszania i opóźniania faktów , ale nie miejsce tutaj na ich opis. Drugim ale skojarzonym przykładem bilokacji , jest uwolnienie Piotra z więzienia .
Kiedyś zarabiano na "systemach lotto"2020.12.9 2:14
Tak samo tutaj. Niby największa tajemnica w dziejach wszechświata ujawniona, ale jednak bez kupna książki nie da się "odsłonić tajemnicy". Oszust i tyle.
Iga2020.12.9 1:15
Mam tę książkę. Jest napisana w bardzo przystępny, ciekawy sposób. Bardzo dobrze się czyta. Jest ciekawa! Wręcz "połknęłam" . Plecam wam.
Przytocz pierwsze zdanie ze strony 542020.12.9 2:15
j.w.
stop2020.12.9 10:04
klamiesz jak kazda wierzaca osoba.
ej ty2020.12.9 10:41
Stop hejt! Nie pozwalaj sobie!
Nie lajkuj własnych postów2020.12.9 15:35
stary capie.
Kamil2020.12.10 23:58
A może to ty kłamiesz, jak każdy gej...! Nie pomyślałeś o tym !? ...Piszesz tak, bo cię prawda boli,.......oj bardzo boli! ...Chcesz ją zakrzyczeć! Na darmo! Nie możesz sobie dać z nią rady! Ale się przecież nie przyznasz...!
czekam2020.12.11 7:04
Proszę o przytoczenie drugiego zdania ze strony 41 książki.
Ciekawy2020.12.8 22:19
Ciekawe czy próbowano kobietę egzorcyzmować? Znała terminy medyczne będąc analfabetką. Bilokacja? Ciekawe że to kobiety, słaby element stworzenia(upadek w raju), są najczęściej predysponowane do opisywanych "cudowności".
rebeliant2020.12.8 19:49
Gdy do jechałem paskiem do grafiki na dole.... to pojąłem o jaką bilokację chodzi $$$ - to raz. A jeśli o chodzi o samą bilokację, to ja nie wiem, czy powinniście się tym zajmować, bo to zajeżdża duchowością sztuk walk dalekiego wschodu i jogą. Robicie łał, gdy widzicie coś czego wcześniej nie doznawaliście, ale bilokacja nie jest czymś bardziej nadzwyczajnym od waszego palca, czy wątroby. Występowanie jednego i drugiego jest jak na razie na takim samym poziomie niewtajemniczenia i poza naszą kontrolą (pełnym przenikaniem swojego poznania).
Anonim2020.12.8 19:47
Ja uważam , że żyjemy w świecie równoległym . Mój domownik , że w hologramie . Ja uważam , że jest to związane z mechaniką kwantową chociaż o tejże nie mam najmniejszego pojęcia . Mój domownik czuje się silnie związany z Orionem . Ja z Krzyżem Południa . Jeśli to wszystko poukładało się do kupy to można by wysnuć jakąś teorię . Ale to nie na moje możliwości umysłowe i praktyczne a więc nawet się nad tym nie zastanawiam . Może i jest bilokacja możliwa , ale nic na ten temat nie wiem . Jest związana z bólem ? To pewnie tak jak poród . W bólu rodzi się nowe , ale nie zawsze w bólu stare odchodzi . Widziałam agonię ze starości swoich dwu kotów i nie chciałabym przeżyć tego jeszcze raz . To coś skupionego , strasznego , na siedząco z głową w górze jakieś dziwne ni to wycie , ni to jęk , ni to błaganie . Straszne .
A co to jest "paranormal"?2020.12.8 15:58
Czy "paranormalne" jest wyzdrowienie z czegoś na co nie było już nadziei? Paranormalne jest "myślenie kategoriami dotykalnymi". Nauka tak NIE funkcjonuje! ParaNIEnormalni, tak!
Anonim2020.12.10 0:46
Ciągle masz dowody na to jak często nauka się myli . Dziś jest tak , jutro inaczej . Poza tym istnieje blokada tuzów naukowych dla nowych odkryć , które obaliłyby ich teorie . Każdy dba o swoją pozycję . Trzeba czekać aż poumierają . I tak to się kręci . Do wielu też odkryć ludzkość nie dorosła a więc są utajniane .
Marchołt2020.12.8 14:16
James Randi Educational Foundation oferuje nagrodę w wysokości 1 mln dolarów każdemu, kto potrafiłby pokazać obiektywny dowód jakiegokolwiek paranormalnego zjawiska w warunkach uzgodnionych wcześniej przez obie strony i przy udziale naukowców niezależnych od fundacji. Mimo ponad tysiąca zgłoszeń i prób nagrody nikt nie zdobył...
Natalja Siwiec2020.12.8 11:26
Wspaniały lolcontent pomimo, że to dopiero wtorek.
MaxFiend2020.12.8 10:38
Nagroda Randiego czeka i czeka :-D
CIECH2020.12.8 9:29
Jak Tajemnica to Tajemnica. A ta kobieta chce pieniądze. Tajemnica.
Polonia Semper Fidelis2020.12.8 9:28
Uwaga! Ten "Anonim" (ostatnio częściej AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści i pogardy do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Nie wchodźcie więc z żadne słowne przepychanki z nim, bo jemu właśnie o to chodzi. A w jego przypadku logika nie działa. Niech robi swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.
Anonimimus2020.12.8 10:07
Uwaga!!! Polonia zawsze czemuś tam wierna wydaliła z siebie stek katolskich (bo nie katolickich) bzdur. Jak zwykle internet pomógł obnażyć kolejnego idiotę. Gdyby jeszcze dorzucił parę cytatów z jakiegoś oszołoma typu Cyprian Polak, byłby na frondzie drugi Radziszewski
Irena2020.12.9 1:19
"Polonio...." Widzę , że to ty jesteś tym strasznym typem! To tobie śpieszy się do piekła! Książka jest super, całą czytałam! Piszesz brednie! Nie popisuj się!
AAAtomek2020.12.8 9:19
Cz już można pisać LOLcontent czy jeszcze nie?
Prostu z mostu2020.12.8 9:31
Dopóki siedzicie na tym forum, przyklejeni jak rzep do psiego ogona, to mamy permanentny LOL... Ale jak was w końcu coś trafi, to się zapłaczemy.
po pierwsze:2020.12.9 10:43
pisz używając języka polskiego, biedaku.
W języku polskim2020.12.11 7:05
zdanie rozpoczynamy używając dużej litery.