Co za bezczelność! Turcja "ostrzega" papieża przed mówieniem prawdy! - zdjęcie
14.04.15, 19:35fot. Wikipedia

Co za bezczelność! Turcja "ostrzega" papieża przed mówieniem prawdy!

10

Ojciec Święty Franciszek kilkukrotnie mówił otwarcie o ludobójstwie, jakiego Turcja dokonała sto lat temu na Ormianach. Osmanowie 24 kwietnia 1915 roku rozpoczęli kampanię prześladowań chrześcijan, w wyniku której śmierć poniosło około 1,5 miliona osób: bez różnicy, mężczyźni, kobiety, dzieci, starcy.

Turcji bardzo się nie spodobało, że Papież mówi o tej niebywałej zbrodni jasno i wprost. Franciszek sięgnął bowiem po wyrażenie użyte prze Jana Pawła II, mówiąc o "pierwszym ludobójstwie XX wieku".

Teraz turecki prezydent Recep Tajjip Erdogan ma czelność... ostrzegać papieża. Oto, co dosłownie powiedział: "Szacowny Papież najprawdopodobniej już nigdy nie powtórzy tego rodzaju błędu. Chciałbym go za to ganić i ostrzeć" - stwierdził Erdogan według DPA.
"Gdy politycy i duchowni przejmują pracę historyków, nie wynika z tego prawda, ale taki absurd, jak dzisiaj" - dodał prezydent Turcji.

To zresztą nie pierwszy raz, gdy Erdogan zachowuje się po prostu bezczelnie wobec Ojca Świętego Franciszka. Podczas swojej wizyty w Turcji w ubiegłym roku Franciszek apelował o poszanowanie dla chrześcijan, którzy są prześladowani przez muzułmanów. Erdogan, wówczas jeszcze premier, w swoim przemówieniu w obecności papieża mówił o... prześladowaniach muzułmanów na Zachodzie oraz o "islamofobii". 

Jak widać w podejściu tureckich władz do Stolicy Apostolskiej niewiele się zmieniło. Turcja po prostu wstydzi się prawdy o niebywałej zbrodni, jakiej dopuściła się sto lat temu - zbrodni, która o całe lata wyprzedziła ludobójstwa III Rzeszy i Sowietów. Chwała Ojcu Świętemu, że nie milczyw tej sprawie i sprawców tej masakry nazywa wprost mordercami.

pac

Komentarze (10):

anonim2015.04.14 20:28
Po takiej gatce to nie wiadomo, czy Ali Agcy się wstydzą, czy się nim chlubią ...
anonim2015.04.14 20:29
Niech ten muslimski pies zamknie pysk i skorzysta z okazji,żeby zamilczeć. Śmieć, który brutalnie zabija opozycje w Turcji i zawraca ten kraj z drogi do wolności i demokracji ma czelność pouczać kogokolwiek.
anonim2015.04.14 20:34
Boże Jedyny, Miłosierny Ojcze, chroń Papieża Franciszka przed tymi biednymi braćmi, którzy fałszywymi religiami wypaczają Twoje Święte Oblicze i nie chcą przyjąć Prawdy.
anonim2015.04.14 20:37
Tom661 Przez pięćdziesiąt lat to samo nam mówiono co Ty, odnośnie Katynia, aby się nie wypowiadać i "aby się nie mieszać w kompetencje historyków"....;-) Ale Tyś pewnie młody to i o tym nie wiesz...
anonim2015.04.14 20:52
Bandycki prezydent śmie zaprzeczać ludobójstwu?
anonim2015.04.14 21:08
Tego typu groźby nie powinny mieć miejsca. Prezydent chyba się zapomniał, lepiej niech odwoła te "ostrzeżenia".
anonim2015.04.14 21:11
Każdy zbrodniarz, i każdy zbrodniczy system, i każdy sługa kłamstwa najbardziej boi się PRAWDY. Ale ona ostatecznie zwycięży.
anonim2015.04.15 15:38
Bardzo dobrze, że papież się nie ugiął i poruszył temat ludobójstwa Ormian. Temat dzisiaj jest rzadko poruszany ponieważ mało który kraj chce drażnić Turków. Turcja ma niewielkie możliwości blokowania poczynań papieża, no chyba, że znajdą nowego Ali Agcę...
anonim2015.04.15 18:33
Prawda też bolała innych ludobójców - komunistów i niemieckich nazistów.
anonim2015.04.15 21:36
Tom661 Jeśli przypisujesz papieżowi czy chrześcijanom, a także Polakom odpowiedzialność za rzeczy, które dokonały się ponoć przed wiekami, to za "ludobójstwo" na Jaćwingach dokonane przez Krzyżaków, POLAKÓW i innych chrześcijan współodpowiedzialny jesteś także niestety Ty...;-) Ps. Ludobójstwo czy genozid to to samo, więc nie można pisać "i" jakbyśmy łączyli różne rzeczy. No chyba, że chcesz spotęgować "okrucieństwo chrześcijan"...;-) Manipulator jesteś...