Co św. Maksymilian zobaczył w Cudownym Medaliku? - zdjęcie
27.11.21, 12:09Fot. via: Wikipedia - domena publiczna/ Hagonbc, via: Wikipedia CC 1.0

Co św. Maksymilian zobaczył w Cudownym Medaliku?

21

Wspominamy dziś w Kościele Najświętszą Maryję Pannę Niepokalaną Objawiającą Cudowny Medalik. 27 listopada 1930 roku, Najświętsza Maryja Panna objawiła się św. Katarzynie Labouré, obiecując jej, że ci, którzy będą nosić Cudowny Medalik, dostąpią wielkich łask. Wielkim propagatorem tego medalika stał się później św. Maksymilian Maria Kolbe, który zakładając Rycerstwo Niepokalanej, wskazał właśnie Cudowny Medalik, jako zewnętrzny znak całkowitego oddania się Niepokalanej.

W 1830 roku Najświętsza Maryja Panna, objawiając się młodej zakonnicy, późniejszej świętej Katarzynie Labouré, poleciła jej postarać się o wybicie medalika na wzór, w jaki ukazała się jej w objawieniu. Obiecała przy tym, że „wszystkie osoby, które nosić będą na szyi ten medalik, otrzymają wielkie łaski. Łaski będą obfite dla tych, którzy nosić go będą z ufnością”. Dwa lata po objawieniu, dzięki przychylności arcybiskupa Paryża, udało się po raz pierwszy wybić medalik, który później miał stać się jednym z najważniejszych sakramentaliów w Kościele katolickim.

Medalik szybko zyskiwał popularność wśród wiernych czcicieli Maryi, którzy opowiadali o licznych cudach nawróceń i uzdrowień mu przypisywanych. Z ufnością zakładający go, katolicy dostrzegali w swoim życiu ogromne łaski i dobrodziejstwa, płynące z nabożeństwa do Niepokalanej, którego wyrazem jest znak medalika. Arcybiskup Paryża, po dokładnym zbadaniu sprawy uznał, że Matka Boża za sprawą dokonywanych za pośrednictwem medalika cudów chce potwierdzić prawdziwość objawień, jakich udzieliła św. Katarzynie. Ocenę tę podzielił w 1846 roku papież Grzegorz XVI.

Jako znak całkowitego oddania się Niepokalanej i jeden z najskuteczniejszych środków apostolskich Cudowny Medalik uznał św. Maksymilian Maria Kolbe. Z wyrytych na medaliku słów uczynił on codzienna modlitwę członków Rycerstwa Niepokalanej: „O Maryjo, bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy (część z medalika) i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie (część dodana przez św. Maksymiliana).

Cudowny Medalik św. Maksymilian przekazywał każdemu, kogo spotkał. Dawał go w prezencie nawet masonom i żołnierzom gestapo. Przypomnijmy kilka wypowiedzi świętego o tym cudownym znaku opieki Niepokalanej.

- „Kogo diabeł chce uwieść, temu, pod jakimkolwiek pozorem, stara się odebrać Cudowny Medalik. To pokazuje doświadczenie. Nie dajmy się oszukać szatanowi. Maryja dała Cudowny Medalik, więc to nasza kulka, by trafić w serca.”

- „Choćby kto był najgorszy, jeśli tylko zgodził się nosić na sobie Cudowny Medalik – dać mu go i modlić się za niego, a przy sposobności, dobrym słowem i przykładem, starać się powoli przywieść go do ukochania Niepokalanej całym sercem i uciekania się do Niej we wszystkich trudnościach i pokusach. Zapewniał, że kto się szczerze do Niepokalanej zacznie modlić, ten niebawem, a zwłaszcza w Jej święto, da się namówić do spowiedzi.”

- „Jej medalik rozdawać, gdzie się tylko da: i dzieciom, by zawsze go na szyi nosiły, i starszym, i młodzieży zwłaszcza, by pod Jej opieką miała dosyć sił do odparcia tylu pokus i zasadzek czyhających na nią w naszych czasach. A już tym, co do kościoła nie zaglądają, do spowiedzi boją się przyjść, z praktyk religijnych szydzą, z prawd wiary się śmieją, zagrzęźli w błoto moralne albo poza Kościołem w herezji przebywają - o, tym, to już koniecznie medalik Niepokalanej ofiarować i prosić, by zechcieli go nosić, a tymczasem gorąco Niepokalaną błagać o ich nawrócenie. Wielu nawet wtedy radę znajduje, gdy kto nie chce w żaden sposób przyjąć medalika. Ot, po prostu wszywają go po kryjomu do ubrania i modlą się, a Niepokalana prędzej czy później okazuje, co potrafi... Dużo jest zła na świecie, ale pamiętajmy, że Niepokalana potężniejsza i Ona zetrze głowę węża piekielnego.”

kak/niepokalanów.pl

Komentarze (21):

Marek2021.11.27 19:23
Komentarze powinny być WYŁĄCZONE. "Jaśnie oświecone" lewactwo wykorzystuje każdą okazję aby pluć na Katolików i znieważać wszystkie świętości. To nie powinno mieć miejsca i nie ma nic wspólnego z wolnością słowa.
Po 11 ...2021.11.27 20:23
Popieram. Moje komentarze nie zasługują na współistnienie z tym całym ściekiem.
-2021.11.27 21:55
Parafrazując, wyczuwalny tu fetor jest twoją zasługą. Cuchniesz ściekami.
PolskiDewocjonalnyKiczZaśmiecaPlanetę2021.11.28 0:41
Komentujemy blaszaną wytłoczkę, że to kicz służący do naciągania ciemnoty przez kleruchów. Gdyby równie "cudowna" była np. wytłoczka na jajka w kształcie mordy Głódzia, też komentowalibyśmy ten idiotyzm. Co w tym złego, że otwieramy oczy ogłupionej trzodzie?
Obserwator2021.11.28 14:55
Jeśli ty z kolei, reprezentujesz "lewacką trzodę", która po1945 r. rządziła Polską i za byle odezwanie w sprawie ich bandyckich rządów, zsyłała całe rodziny na Syberię -TO WSPOLCZUJĘ TOBIE, TWOJEJ RODZINIE I WSZYSTKIM TYM, KTÓRYCH ZDĄŻYŁEŚ PRZEKONAĆ DO TEJ DKTRYNY, KTORA NADAL WALCZY Z WIARĄ I KOŚCIOŁEM ?! i JAK DO TEJ PORY ZRODZIŁA M "MORDY" LEMPART, FRASYNIUKA, SZCZERBY, JOŃSKIEGO I DALSZYCH AKOLITÓW ? A WIARA I KÓŚCIÓŁ JAK ISTNIAŁ TAK ISTNIAŁ BEDZIE, MOCE PIEKIELN GO NIE PRZEMOGĄ !!!
tom2021.11.27 18:58
DROGA REDAKCJO ILE MOZNA PROSIC BY NIE PUBLIKOWAC WULGARNYCH TEKSTOW NA MILOSC BOSKA CZY ADMINISTRATOR SPI CZY PRACUJE TYLKO AUTOMAT
...2021.11.27 19:21
Na Frondzie nie ma moderatora komentarzy, stąd od dawna pod tekstami zalew głupich komentarzy, wypisywanych przez trolli i różnych obłąkanych na punkcie katolicyzmu i religii.
Po 11 ...2021.11.27 18:39
"Co św. Maksymilian zobaczył w Cudownym Medaliku?" To na pewno był medalik? A może broszka? Taka lekko wilgotna broszka?
442021.11.27 17:39
Skąd tu tyle prymitywnego bydła typu Po 11..., katolicka kre ..., i im podobnych? Ano rozwój komunikacji cyfrowej umożliwił przeniesienie kloacznego języka ze ścian toalet publicznych na fora internetowe. Śmiem twierdzić, że od ilości zamieszczonych tu fekaliów otrzymują od swych mocodawców stosowne profity. Tak, otwarta wojna z Kościołem Katolickim, z polskim dziedzictwem i tradycją trwa. A my trwajmy w Bogu i módlmy się o łaskę rozumu dla autorów obrazoburczych tekstów. .......... „O Maryjo, bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie"
Jola2021.11.27 18:36
4 miliony było w PZPR.(ekskomunika) .I mieli też rodziny. Nie znikli w 89
Anonim2021.11.27 14:21
Okazję do naciągania durnych owieczek - oto co zobaczył!!!😁😁😁
Palindrom2021.11.27 19:00
nie sprzedawał, a rozdawał…
CudowneOrżnięcieCiemnotyNaMetaloplastykę2021.11.27 13:24
Każdy kleruch widzi tylko jedno: mamonę. Chytry żydziak Kolbe od razu dostrzegł gruby geszeft na tłuczeniu medalików dla ciemnoty. Trzeba tylko nabzdurzyć, że metaloplastyką tą interesował się sam wąsaty staruszek pambuk, bozia blaszką skrobała sobie zarost a jezusiek zabawiał się puszczaniem zajączków tą błyskotką. Tak zalegendowany byle badziew i kicz rzuca katolicką ciemnotę na kolana a forsa wysypuje się na tacę kleruchów.
Maxx772021.11.27 13:40
Ten Twój obrzydliwy post to prawdziwy język szatana..
Palindrom2021.11.27 19:04
nieprędko pojmiesz istotę zbawienia, jeśli oczywiście zdążysz, a to, że nie zdążysz, jest nieomal pewne
SzkodaCennejBlachyNaTakieKatoFarmazony2021.11.28 0:34
Ta licha kiczowata blaszka ma coś wspólnego z "istotą zbawienia"? Nie wierzę, że pambuk ma gust tak tani i podły. To chciwe kleruchy robią z pambuka nadętego kretyna sierdzącego się pierdliwie za żarty z byle blaszki.
A2021.11.27 12:57
Ale taki medalik skoro nie został potarty o relikwię I lub II stopnia, to nie jest nawet relikwią III stopnia. Jaka jest więc jego moc? Żadna!
Po 11 ...2021.11.27 12:31
"Najświętsza Maryja Panna Niepokalana Objawiająca Cudowny Medalik" --- a przy okazji sprzedająca cudowne garnki, ozonatory, maty, kołdry i szybkowary. Nic nowego.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.11.27 12:29
czy niepokalana podczas zwiastowania miała orgazm i jej picza trysnęła sokami?
tu-du2021.11.27 13:59
A czy twój mózg, "tryska" jakąś szczątkową powagą, rozwagą i dobrocią - czy masz w nim tylko lewacką sieczkę?
nolens volens2021.11.27 16:58
twój mózg jest jak jajco ani jednej faudy i bardzo mały