„Ci którzy pracują dla dobra Polski, są ciągani po sądach” - zdjęcie
21.08.14, 18:44Antoni Macierewcz (fot. Telewizja Republika)

„Ci którzy pracują dla dobra Polski, są ciągani po sądach”

6

Zachowanie Antoniego Macierewicza jest formą protestu przeciwko wyrokom, które w jego oraz moim przekonaniu są po prostu niesprawiedliwe. Ludzie, którzy wykonują dobrą pracę dla państwa polskiego, są ciągani po sądach, ścigani przez komorników i przez prokuratorów, a ci którzy przez całe lata szkodzili temu państwu, stwarzają pozory, że działają zgodnie z literą prawa. To jest sytuacja surrealistyczna, ale ona niestety dzieje się naprawdę.

W podobny sposób Krzysztof Wyszkowski za swoje wypowiedzi o Lechu Wałęsie był ciągany po różnych sądach, też miał wygłosić przeprosiny w telewizjach komercyjnych, co miało go kosztować dziesiątki tysięcy złotych.

Jeżeli w państwie prawa zapadła decyzja sądu, to jest to decyzja obligatoryjna i należy się jej podporządkowywać. Warto się jednak zastanowić, na ile decyzje, które zapadają w polskich sądach są decyzjami litery prawa? Przypomnę tu pewną prowokację dziennikarską z udziałem prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku. Cała Polska mogła usłyszeć, jak pan prezes w rozmowie z dziennikarzem, przedstawiającym się jako asystent szefa kancelarii Donalda Tuska, zgodził się na wypuszczenie z aresztu prezesa Amber Gold. Jeżeli słyszymy takie deklaracje ze strony sędziów, to można mieć obawy i trzeba je mieć, że ich decyzje częstokroć mają niewiele wspólnego z prawem. A przecież to nie był jedyny tego typu przypadek, to był przypadek po prostu bardzo dobrze udokumentowany. Skoro Polska niezupełnie jest państwem prawa, to przynajmniej moralny sprzeciw wobec decyzji sądów jest w pełni uzasadniony.

Not. ED

Komentarze (6):

anonim2014.08.21 20:10
Jeżeli Macierewicz jest idolem Sumlińskiego to rzeczywiście sądy w Polsce są złe. Obaj godni siebie. Tak trzymać.
anonim2014.08.21 21:04
Zalegają w sądach i prokuratorach komunistyczne odpady które dla swoich kamratów załatwiają pomyślnie sprawę natomiast dla tzw. wrogów ludu orzekają surowe wyroki często nawet bez dowodów winy.
anonim2014.08.22 8:03
Jak dobrze, że w Polsce są jeszcze ludzie, którzy mają w sobie odwagę, by bronić prawdy nawet kosztem niezasłużonego cierpienia, pogardy i obelg. Mam ogromny szacunek dla Pana Macierewicza i Pana Sumlińskego.
anonim2014.08.22 9:45
Taa, tak mówi każdy polityk, który zrobi coś złego, a potem ma pretensje, że go skazali.
anonim2014.08.22 9:47
Posłowie PiSu tak mają. Podobnie Legutko, który zwyzywał uczniów jako minister, a potem nie miał sobie nic do zarzucenia i odwoływał się do ostatniej instancji. Za grosz honoru.
anonim2014.08.22 13:02
Panie Antoni, dziękujemy Ci za niezlomną postawę. Jakże dziś mało jest takich prawych ludzi jak Pan! Większość niestety przypomina szczekające kundelki nakręcone przez demo-libertynskie media. Karawana jednak idzie dalej..