Cenzura w mediach katolickich. ,,Niedziela’’ wydaje oświadczenie - zdjęcie
01.06.20, 19:15

Cenzura w mediach katolickich. ,,Niedziela’’ wydaje oświadczenie

18

Tygodnik Katolicki Niedziela usunął wywiad przeprowadzony przez Agnieszkę Bugałę z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim nt. homolobby i pedofilii w Kościele, w kontekście filmu braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”. Teraz na stronie tygodnika pojawiło się oświadczenie autorki wywiadu.

-„W odpowiedzi na pytania kierowane do redakcji Niedzieli w sprawie wywiadu, który przeprowadziłam z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, oświadczam, że publikacja, która ukazała się na stronie internetowej edycji wrocławskiej, została zamieszczona bez wiedzy Redaktora Naczelnego Tygodnika Niedziela” – napisała Agnieszka Bugała.

Do oświadczenia odniósł się już ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski:

-„Samobójstwa wizerunkowego Tygodnika Katolickiego Niedziela, wydawanego przez Archidiecezję Częstochowską, ciąg dalszy. Tak samo było w Archidiecezji Krakowskiej ws. lustracji w 2006 r., kiedy winnymi stali się nie ci, co współpracowali z SB i nie ci, co to tuszowali, ale ci, co chcieli oczyszczenia Kościoła. Oczywiście i w tej sprawie będzie kozioł ofiarny. Ogromny szacunek dla Niedzieli Wrocławskiej i Archidiecezji Wrocławskiej za odwagę podjęcia trudnych i ważnych tematów. Wieczorem szersze oświadczenie” – napisał duchowny na Facebooku.

Usunięty wywiad z ks. Tadeuszem omawialiśmy, oraz o sprawie jego usunięcia informowaliśmy [TUTAJ].

kak/niedziela.pl, Facebook

Komentarze (18):

Raf2020.06.3 6:41
"Niedziela" uległa protestom - źle to o niej świadczy. Teraz bije się w piersi - dobrze - przynajmniej tyle . Ale .......
M.a2020.06.2 12:05
Ks Isakiewicz od lat oskarża kościół o pedofilię. Mówię dość oskarżeń bez dowodów. Jeśli są dowody to proszę iść do prokuratora a nie szkalować kościół bez końca.
Beno2020.06.2 11:07
Tak to oskarżyć można każdego. Konkrety, i winnych osądzić, a nie rzucać podejrzenia na wszystkich: Kilku biskupów - ilu? Dlaczego jeśli Isakiewicz ma wiedzę na temat pedofilów i kryjących pedofilów, to jego obowiązek jest, iść z tym do prokuratury. Czemu tego nie robi. W ten sposób ma współudział w przestępstwie. A więc ma wiedzą, lub nie? Jego komntarze do sprawy nie mają sensu: pogłoski, oczernianie, a jak wie to donos do prokuratury. Panie Isakiewicz fakty, osoby? i czekam, że pan przekaże te sprawy prokuraturze, inaczej jest pan ksiądz zwykłym przestępcą, mającym wiedzę i kryjącym przestępców.
erin2020.06.2 7:18
a co słychać u tzw.celebrytów tych z pierwszych stron pomponika?????
oficer LWP2020.06.2 6:46
udało się kościołowi katolickiemu usunąć ze swoich szeregów ks Międlara, który miał odwagę oficjalnie mówić o homosiach i pedofilach w kościele to teraz przyjdzie czas na ks Isakowskiego-Zalewskiego, kościół katolicki bardzo nie lubi prawdy o sobie, informacje o biskupach ukrywających pedofilię nie przebijają się na Frondzie, można wnioskować, że Fronda uczestniczy w tuszowaniu pedofili
M.a2020.06.2 6:22
Czy Ks Isakiewicz wie o czymś, czego nie wie prokuratura? Może czas aby zajął się nim prokuratur.
emigrant2020.06.1 22:58
Nie przepadam za Frondą, tym ochłapem dla katolików, "niedzielnym dodatkiem do Niezależnej", ale pełny szacunek dla tego co robi ks.Tadeusz Isakowicz- Zalewski. To nie oznacza, że się zawsze i we wszystkim z nim zgadzam, ale od 1989 r., kiedy Kościół hierarchiczny "odetchnął z wyraźną ulgą, na oświadczenie Kiszczaka, że akta IV departamentu nie będą ujawnione, tylko zostaną zniszczone, byłem normalnie w szoku, że Kościół się na cos takiego godzi. Teraz po latach w szoku już nie jestem. I przyznam, że wtedy kiedy ks. Tadeusz zabrał się za "lustrację" Kościoła, niestety podsunąłem jego przeciwnikom linię ataku (z czego skorzystał np. ks. Myszor) - bo magisterka u Kumora ze średniowiecznych schematyzmów parafialnych to nie jest najlepszy warsztat historyczny do badania ubeckich akt. Bałem się po tych atakach, że ks. Tadeusz rzuci kapłaństwo, na szczęście okazał się dojrzałym człowiekiem, który wie co robi. A ROBI WSPANIAŁA ROBOTĘ DLA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO W POLSCE. Polski nie ma i nie będzie, póki polskie elity, to będą "elity ubeckie" w trzecim, a nawet już czwartym pokoleniu. Jeśli nie mamy własnych elit, to nie mamy własnego państwa, jesteśmy kolonią naszych największych wrogów. Co się przekłada na zatrważający stan Kościoła hierarchicznego w Polsce. Po nauczaniu Jana Pawła II śladu nie zostało. Łudziłem się, że w stosunku do papieża Franciszka Kościół w Polsce "idzie na przetrwanie" strzelając sobie samobóje. Nie to nie jest walka o przetrwanie, Franciszek jest wybawienie dla polskiej hierarchii, on jest jej listkiem figowym, którym może się okrywać. Przez ostatnie 30 lat - i są na to bardzo konkretne dowody, awans w Kościele w Polsce odbywał się na prostej zasadzie - uwikłanie we współpracę z komunistycznymi służbami, kwestie obyczajowe i alkoholizm oraz przekręty finansowe. Nieliczne wyjątki od tej reguły, to "wypadki przy pracy". A norma jest jaka jest. Mógłbym długo wyliczać konkretne przykłady. Kościół jest taki, jaka jest Polska - niestety. Są jeszcze normalni duszpasterze, ciągle są księża, którzy prowadzą ludzi do Boga, ale zgodnie z prawem Kopernika - zły pieniądz wypiera dobry. To nie jest tak, że jak twierdzą amerykańscy Żydzi z FED-u - pieniądze robi się z powietrza, bo inflacja oznacza ogołocenie każdego z nas, a dewaluacja seminariów i kurii biskupich obsadzanych przez agenturę i homoseksualistów oznacza deprawację i budową synagogi szatana, a nie Kościoła katolickiego. Więc pełny szacunek dla ks. Tadeusza za to co robi! On walczy o Kościół Chrystusowy, a nie o synekury. Oby wytrwał! Ciągle mamy jeszcze duszpasterzy, ale nie mamy już głowy. Ta tzw. "pandemia", tak jak i reakcja na nauczanie papieża Franciszka, jasno i dobitnie pokazały, co prezentuje sobą hierarchia. To nie wzięło się ni z gruszki, ni z pietruszki.
Beno2020.06.1 23:56
Emigrant nie pierd.... No jaka jest ta Polska ? Jaki jest Kościół w Polsce? A jak jest tam u ciebie, gdzie żyjesz? A jak Zachód traktował nauczanie ostatnich papieży Pawła VI. Jana Pawła II, Benedykta XVI? A czemu Benedykt abdykował? O czym ty piszesz? Nie ma społeczeństw idealnych. Wszędzie są grzesznicy i takim jest Kościół, ale mimo wszystko ten Kościół polski nie utracił tylu wiernych co Kościół w innych krajach. Uważasz Polaków za idiotów. Otóż tych idiotów jest dużo, dużo więcej w innych krajach. Pandemia to potwierdza, a i cała polityka globalistyczna i wszelkie dewiacje to tylko potwierdzają.
stan2020.06.1 21:34
Ale na Frondzie również usunięto komentarze na temat przyjmowania Komunii św.
Beno2020.06.1 21:34
Gdyby to nie były wywiady na temat pedofilii, to ks. Isakiewiczowi powinni biskupi zakazać udzielania wywiadów. A jeśli by nie usłuchał, powinien zareagować Watykan. Ks. Isakiewicz jest największym szkodnikiem Kościoła w Polsce. A swoje wywiady to mogą się ukazywać w Wyborczej, Tygodniku Powszechnym i innych mediach tym podobnym. Ot, znalazł się lustrator Kościoła, prorok i nierób. To właśnie on razem z ks. Lemańskim, Terlikowskim, to najwięksi, najzajadliwsi wrogowie Kościoła. Departament IV z czasów PRL miałby z nich wielki pożytek. Ci to są gorsi niż UB-ecja. A może już wtedy zostali zwerbowani i działają do dzisiaj. Ks. Isakiewicz to drugi TW. Bolek, co to też niby walczył o wolną Polskę, a współpracował z SB. Tak samo pewnie ks. Isakiewicz, zajmował się podobno Solidarnością, by niszczyć, a dzisiaj to samo robi z Kościołem. Brawo Tygodnik "Niedziela" - trzeba rozdzielić ziarno od plew. Wystarczy,. że Sekielscy robią filmy, nie potrzeba jeszcze komentarzy Isakiewicza, każdy sam ma doświadczenie z Kościołem i sam sobie wyrobi własne zdanie ten temat
anonim2020.06.2 5:27
Mi też on sie nie podoba. mąciciel jeden
oficer LWP2020.06.2 6:37
prawdziwy psowski katolik- prawda się nie podoba
ewa2020.06.1 21:22
Juz NIGDY nie kupie NIEDZIELI w kosciele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Beno2020.06.1 21:39
Czy ty w ogóle chodzisz do kościoła? Jeśli masz takie poglądy, to ani "Niedziela" ani kościół na tobie nic nie straci. Możesz nawet przejść na "islam".
Tadeusz2020.06.1 21:14
BARDZO PROSZĘ !!! NIE PUBLIKUJCIE ŻADNYCH WYWIADÓW Z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim
oficer LWP2020.06.1 20:37
szambo w kościele katolicki wybija jak fontanna,
KATON STARSZY2020.06.1 19:53
To i Jasna Góra wzięła w obronę jeżdżących na rowerach.Pewnie zawadzono rykoszetem o braciszków,biedactwo.Dawniej czytałem chętnie ,,Niedzielę",obecnie po kilku egzemplarzach/po zmianie redaktora / nie ma nic interesującegom i nie warto czytać.
Belcepup2020.06.1 19:39
I co teraz z tymi częstochowskimi pedogejami zrobić?