Tygodnik Katolicki Niedziela usunął wywiad przeprowadzony przez Agnieszkę Bugałę z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim nt. homolobby i pedofilii w Kościele, w kontekście filmu braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”. Teraz na stronie tygodnika pojawiło się oświadczenie autorki wywiadu.

-„W odpowiedzi na pytania kierowane do redakcji Niedzieli w sprawie wywiadu, który przeprowadziłam z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, oświadczam, że publikacja, która ukazała się na stronie internetowej edycji wrocławskiej, została zamieszczona bez wiedzy Redaktora Naczelnego Tygodnika Niedziela” – napisała Agnieszka Bugała.

Do oświadczenia odniósł się już ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski:

-„Samobójstwa wizerunkowego Tygodnika Katolickiego Niedziela, wydawanego przez Archidiecezję Częstochowską, ciąg dalszy. Tak samo było w Archidiecezji Krakowskiej ws. lustracji w 2006 r., kiedy winnymi stali się nie ci, co współpracowali z SB i nie ci, co to tuszowali, ale ci, co chcieli oczyszczenia Kościoła. Oczywiście i w tej sprawie będzie kozioł ofiarny. Ogromny szacunek dla Niedzieli Wrocławskiej i Archidiecezji Wrocławskiej za odwagę podjęcia trudnych i ważnych tematów. Wieczorem szersze oświadczenie” – napisał duchowny na Facebooku.

Usunięty wywiad z ks. Tadeuszem omawialiśmy, oraz o sprawie jego usunięcia informowaliśmy [TUTAJ].

kak/niedziela.pl, Facebook