Cela Plus: Kolejny cios w mafie VAT! Zatrzymano 6 osób. Skarb Państwa miał stracić 209 mln zł - zdjęcie
12.10.20, 06:40Screenshot via Policja.pl

Cela Plus: Kolejny cios w mafie VAT! Zatrzymano 6 osób. Skarb Państwa miał stracić 209 mln zł

4

Na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 6 osób w śledztwie dotyczącym wyłudzeń podatku VAT. W Prokuraturze Regionalnej w Poznaniu podejrzani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzenia podatku VAT oraz tzw. „prania brudnych pieniędzy”. W wyniku działalności grupy doszło do uszczuplenia należności Skarbu Państwa na kwotę prawie 210 milionów zł. Na wniosek prokuratora czterech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych przez Sąd.

Ustalenia śledztwa

Zatrzymania to efekt śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu oraz Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu. Dotyczy ono działalności zorganizowanej grupy przestępczej działającej w latach 2011-2015 na terenie Polski, Czech, Węgier i innych krajów. Członkowie grupy zajmowali się obrotem katodami miedzianymi (w latach 2011-2013), a następnie cynkiem, niklem i ołowiem (w latach 2014-2015). Za pośrednictwem szeregu podmiotów zarejestrowanych na terenie Polski, Czech, Słowacji, Belgii, Rumunii, Holandii i Luksemburga, sporządzali, posługiwali się i ewidencjonowali poświadczające nieprawdę dokumenty dotyczące sprzedaży w postaci faktur VAT w celu uchylenia się od opodatkowania. Ich działanie doprowadziło do uszczuplenia należności publicznoprawnych Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług na kwotę prawie 210 mln zł. Ponadto członkowie grupy prowadzili działalności mającą na celu udaremnienie stwierdzenia przestępczego pochodzenia i miejsca umieszczenia środków płatniczych pochodzących z korzyści związanych z popełnieniem przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów i mieniu oraz przestępstw skarbowych.

Na poczet kar zabezpieczono między innymi nieruchomość z zabudową parkowo – pałacową

Na poczet przyszłych kar grożącym sprawcom dokonano szeregu zabezpieczeń należącego do nich majątku, w tym zabezpieczono nieruchomość z zabudową parkowo – pałacową o wartości około 40 mln zł.

Podejrzanym grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności.

pk.gov.pl

Komentarze (4):

Zych2020.10.26 16:36
Mnie też kiedyś zatrzymał... znajomy na ulicy. I co z tego. Kiedy wyroki?
Marek2020.10.17 19:49
Przecież PiS ogłosił zlikwidowanie mafii VAT już 5 lat temu.
Ja, Szatan2020.10.12 9:34
Instrukcja dla moich wiernych pachołków - pogrobowców faryzeuszy i wyznawców brukselskich neomarksistów: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej” i wielu innych z tej samej szajki ----- 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam nawet wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ----- 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je, i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”. ----- 3. Nieliczne (a często naciągane) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na obrońców dzieci. ----- 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”), ironizujcie („Co bierzesz?”, „Zmień lekarza!”), w ostateczności, z braku argumentów, przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć). ----- 5. Ostro punktujcie każdy przejaw majątku Kościoła („Widziałeś te marmury w kościołach? Te ołtarze kapiące od złota? A nowy samochód proboszcza?”) ----- 6. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki starożytnych pasterzy, Eucharystię jako „wafelek” bez znaczenia, Różaniec (jak ja go nienawidzę!…) i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, Dekalog – jako zniewolenie człowieka, ewidentne cuda – jako wymysły dla łatwowiernych, a wreszcie samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania naiwnych prostaków. ----- 7. Szczególnie mocno próbujcie podważyć autorytet Jana Pawła II, który mi tyle dusz ode-brał! Wykreujcie go na „obrońcę pedofilów w sutannach”. Nieważna prawda, ważny skutek. ----- Gdy już to wszystko zrealizujecie, wtedy niektórzy nabiorą się na to i wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” ----- (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam”
PiS niszczy polskich przedsiębiorców!2020.10.12 7:13
Zajmij się bankami banksterze i oszuście co to chcesz aby lud polski zapie...ł kopiąc rowy i je zasypując co rozmowy z POdsłuchu pokazały.