Brytyjczycy chcą odbierać muzułmanom dzieci - zdjęcie
05.03.14, 15:25Muzułmanie podczas modlitwy

Brytyjczycy chcą odbierać muzułmanom dzieci

11

Boris Johnson, burmistrz Londynu, zaproponował, by państwo odbierało dzieci z tych rodzin muzułmańskich, w których są zagrożone radykalną ideologią. Zdaniem polityka takie przypadki powinno traktować się tak, jak przypadki zagrożęnia pedofilią albo okaleczeniem damskich narządów płciowych.

Burmistrz uznał, że w Wielkiej Brytanii panuje „poprawność polityczna”, która powstrzymała społeczeństwo przed podjęciem takiego kroku w przeszłości. Zdaniem polityka niektóre dzieci „są uczone szalonych rzeczy”. „Najważniejszym pytaniem jest jak ochronimy młodych mężczyzn, i kobiety, przed zarażeniem tym ohydnym wirusem: zarażeniem radykalnym ekstremizmem islamskim” – stwierdził.

„Musimy silniej i jaśniej zapewniać zrozumienie brytyjskich wartości” – dodał.

„Szacuje się, że mogą istnieć setki dzieci, które są uczone szalonych rzeczy: rodzaj zwariowanego nawoływania do morderstw i śmierci, jakie słyszeliśmy od zabójców Lee Rigby’ego” – powiedział, nawiązując do niedawnego morderstwa dokonanego przez radykalnych muzułmanów.

„Dziecko może zostać wzięte pod opiekę, jeżeli jest wystawione na pornografię, albo ktoś się nad nim znęca – ale nie, jeżeli jest przyzwycajane to tej całkowicie ponurej i nihilistycznej wizji świata, która może sprawić, że stanie się mordercą” – mówił burmistrz Londynu.

Pac/metro.co.uk

Komentarze (11):

anonim2014.03.5 18:07
tłumaczenie że te dzieci to przyszli terroryści jest absurdalne
anonim2014.03.5 18:14
Dobre! Jak w klasycznym komunizmie. Trzeba karac za mozliwosc popelnienia przestepstwa. Dokad idziesz Europo?!
anonim2014.03.5 18:16
@Lumiel: oczywiscie! Nic nie jest wazniejsze od bezpieczenstwa. Idealne, bezpieczne spoleczenstwo to spoleczenstwo w pokojach z dzrzwiami bez klamek. Kazdy jest 100% bezpieczny!
anonim2014.03.5 18:16
@Lumiel: oczywiscie! Nic nie jest wazniejsze od bezpieczenstwa. Idealne, bezpieczne spoleczenstwo to spoleczenstwo w pokojach z drzwiami bez klamek. Kazdy jest 100% bezpieczny!
anonim2014.03.5 19:11
I oni wierzą, że to pomoże! Pomijając inne względy: zawsze znajdzie się jakiś Halban, który wyprodukuje Konrada Wallenroda
anonim2014.03.5 19:56
Pomysł trudny do realizacji. Jak znaleźć tych fundamentalistów i jak udowodnić im takie działania? Chyba że wystarczy samo podejrzenie, ale jak to się ma do przestrzegania praw człowieka w demokratycznym kraju? Jest rozwiązanie znacznie prostsze: zamknąć granicę dla muzułmańskich imigrantów i problem zostanie rozwiązany.
anonim2014.03.5 20:07
Mi się coś zdaje, że otworzy to drogę do odbierania dzieci za religię rodziców. Czytałem kiedyś artykuł o tym, że islamskie sześciolatki w UK uczyły się w islamskich szkołach z podręczników, w których stało, że homoseksualistę i Żyda należy zabić. I nie uważam, żeby to było w porządku i że trzeba coś z tym zrobić. Czy jednak odbieranie dzieci to dobry pomysł? Po mojemu skończy się na odebraniu kilku dzieci, spaleniu przez muzułmanów połowy Londynu, być może też kolejnymi atakami terrorystycznymi, co zaowocuje tym, że odbieranie dzieci muzułmanom się skończy, prawo pozostanie, ale zacznie być stosowane w stosunku do tych, co ani nie wzniecają zamieszek, ani nie bawią się w zamachy terrorystyczne, a jednocześnie są przeciwko aborcji, eutanazji i innym światłym wynalazkom nowoczesnego świata, w którym to świecie człowiek jest mniej ważny od świni. Prawa te zaczną być stosowane w stosunku do katolików. Dlatego jestem temu przeciwny.
anonim2014.03.5 21:31
Od jednej skrajności w drugą.. Myślę, że łatwiej byłoby ograniczać wpływ indoktrynerów, niż rozbijać rodziny. Nie ma mowy o niszczeniu wiary - jest mowa o faszyzacji w wychowaniu, nawoływaniu do nienawiści i zabijania. Te zjawiska już są zakazane w formie totalitaryzmów - faszystowskiego czy komunistycznego. Dziecko nie jest winne indoktrynacji, dziecko nie wybiera sobie rodziców, ani opiekunów ale obowiązkiem całego społeczeństwa jest ochrona młodego pokolenia przed degeneracją.
anonim2014.03.5 22:02
akurat będą odbierać dzieci radykalnym muzułmanom... już to widzę... jak na razie, jak islamiści w UK zabili w biały dzień żołnierza w mundurze, to co zrobiły władze? doradziły wojskowym chodzić bez munduru... przed islamistami to oni trzęsą portkami...
anonim2014.03.6 0:33
@GenesisX Oni nienawiść wynoszą z domu. Oglądałem jakiś czas temu reportaż zrobiony w obozach uchodźców palestyńskich - nienawiść do Żydów i Amerykanów jest tam wpajana od kołyski i nie są to podręczniki czy kazania duchownych to ich codzienne życie jest przesiąknięte nienawiścią i pogardą. Natomiast inwigilacja każdej rodziny muzułmańskiej w UK przez 24 godziny na dobę byłaby bardzo kosztowna i według mnie w praktyce niewykonalna, a poza tym sprzeczna z zasadami demokratycznego państwa prawa. Nie ma sposobu na ich spacyfikowanie poza brutalną siłą, ale chyba nie o to w tym przypadku chodzi.
anonim2014.03.6 18:02
Jeśli zabiorą dzieci muzułmanom z powodów rleigijnych, to z całą pewnością zaczną zabierać w przyszłości dzieci katolikom. To nie ulega najmniejszej wątpliwości.