Bronisław Komorowski dostał  nagrodę za konwencję antyprzemocową - zdjęcie
08.12.15, 19:26

Bronisław Komorowski dostał nagrodę za konwencję antyprzemocową

8

Były prezydent Bronisław Komorowski dostał nagrodę za decyzję o podpisaniu tzw. konwencji antyprzemocowej. Jest to wyróżnienie przyznawane mężczyznom aktywnie działającym przeciwko przemocy wobec kobiet.

Nagroda Białej Wstążki jest przyznawana przez Centrum Praw Kobiet (CPK) oraz Fundację Porozumienie Bez Barier z inicjatywy dwóch policjantów - Kazimierza Walijewskiego i Tomasza Pietrzaka.

"Każde takie spotkanie to wielka radość. Po raz szósty mamy okazję wręczać wstążki tym mężczyznom, dla których przemoc wobec kobiet jest nie do zaakceptowania" - mówiła szefowa Fundacji Porozumienie Bez Barier Jolanta Kwaśniewska.

"Trzeba mieć odwagę, aby w momencie zbliżania się wyborów podjąć decyzję, która zabezpieczała prawa mniejszości i nie była decyzją zabiegającą o głosy wyborców, ale szanującą i dającą narzędzia tym, którzy bez wsparcia poszliby na przysłowiowe dno" - uzasadniał tę decyzję Kapituły Kazimierz Walijewski.

"Jestem przekonany, że zrobiłem to, co do mnie należało (...). Byłoby rzeczą nieprawdopodobną, gdyby prezydent państwa polskiego chciał zakwestionować działanie w wymiarze międzynarodowym wymierzone przeciwko tak haniebnemu zjawisku, jakim jest przemoc wobec kobiet" - mówił Komorowski.

"Przemoc ma przeróżne barwy polityczne, światopoglądowe i ideowe, dlatego powinna być także traktowana i zwalczana troszkę poza podziałami w tych innych obszarach" - mówił Komorowski.

Była Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania prof. Małgorzata Fuszara powiedziała, że według niej problem małej liczby zgłaszanych przestępstw seksualnych wynika m.in. z niewiedzy organów ścigania nt. obowiązujących procedur, a także z niechęci różnych instytucji do podejmowania działań.

"Konieczna jest przemiana świadomości społecznej, tak żebyśmy nigdy nie śmieli - jako osoby, którym udało się uniknąć przemocy seksualnej - wątpić w narrację ofiary, to co ona mówi i koszmar, który przeszła" - podkreślała Fuszara. Jak dodała, konieczna jest zmiana definicji gwałtu, by obejmowała ona każdy niedobrowolny stosunek seksualny.

"Problem przemocy seksualnej to jest głównie problem mężczyzn" - powiedział twórca akcji społecznych Rafał Betlejewski. Mówił także o tym, że z badań przeprowadzonych przez Fundację na rzecz Równości i Emancypacji STER wynika, że 87 proc. Polek doświadczyło molestowania seksualnego.

"To jest zjawisko powszechne. Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że to my: mężczyźni, Polacy, chrześcijanie, jesteśmy tą hordą idącą przez kraj i gwałcącą kobiety - żony, kuzynki, siostry" - komentował Betlejewski.

kz/gosc.pl

<<< NIE STRESUJ SIĘ, ŻE BLISCY ZNAJDĄ PREZENT PRZED GWIAZDKĄ! WYNAJMIJ MAGAZYN W FORT 24! >>>


Komentarze (8):

anonim2015.12.8 19:32
Jolka z Kwaśniewskim nieudokumentowanych dochodów za które Willę pozyskali będą się tłumaczyć, wstążkową dekorację dla analfabety Komorowskiego tego nie przykryją.
anonim2015.12.8 19:57
I czym tu się ekscytować? Gdyby to był Order Podwiązki... a tu jakiejś białej wstążki, którą przyznaje sobie towarzystwo wzajemnej adoracji...
anonim2015.12.8 20:08
Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że to my: mężczyźni, Polacy, chrześcijanie, jesteśmy tą hordą idącą przez kraj i gwałcącą kobiety - żony, kuzynki, siostry - autor tych słów powinien dostać coś na uspokojenie
anonim2015.12.8 20:23
no i slusznie, ze dostal, bo w jego domu zona walila go po mordzie, on nie mial prawa uzycia przemocy.
anonim2015.12.8 20:33
Czyżby małżonka ex Prezydenta i kandydatka na ten urząd w RP Jolanta Kwaśniewska była poniewierana i molestowana przez ww. Kwaśniewskiego? Bo skoro zakłada taką fundację bez barier! pewnie po pijaku zadawał jej ból i cierpienie? stąd ta nagroda dla ex prezydenta RP Bronisława Komorowskiego! ciekawe dlaczego nie wniosła tego faktu pod obrady Sądu?
anonim2015.12.8 22:11
o,żesz kurczę... jeszcze ostatnie agonalne finansowe datki dla kogoś kto nie tylko był niemrawą safandułą ale i niebezpiecznym graczem... Co jeszcze stracimy przez tego człowieka,niechlubnego byłego prezydenta,który ostatnim ruchem ręki nielegalnie zatwierdził swoich kolesi w TK,o co teraz toczy się słusznie wojna,bo ta grupa POwskich aparatczyków w TK szkodziła by dobrym zmianom w naszym kraju.. również jakieś "niewidzialne ręce" późną nocą wynosiły co się tylko da z kancelarii prezydenta. czy my się nigdy od pamięci o nim nie uwolnimy??? przecież wreszcie mamy wolną Ojczyznę,a ostatnie lata możemy potraktować jak zły sen... a tu jeszcze nagroda dla czołowego demolanta Polski. a pódziesz ty!!! oby nigdy nie wrócił
anonim2015.12.8 22:22
Chwała mu za to!
anonim2015.12.9 7:57
Jaki (były) prezydent - taka nagroda... A za resztę "działań" - sam sobie wziął - z Klarysewa...