01.09.19, 12:49

Bp Romuald Kamiński: Wszystkie ideologie rujnują cywilizację

"Jak potężne środki wydaje się na promocję aborcji, eutanazji, ideologii gender, LGBT, promowanie szeroko rozumianej rozwiązłości, skutkującej rozpadem świętych instytucji małżeństwa i rodziny. Wszystkie ideologie ziemskie rujnują cywilizację i odciągają od Boga. Żyjąc bez Boga staniemy się sierotami, przeszyje nas dotkliwy ból i wieczna zguba" - mówił bp Romuald Kamiński, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej.

W wygłoszonej w Warszawie homilii hierarcha wskazywał, iż w Polsce - niestety - zanika wiara w Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. "Wyrazem tego jest cyniczne odnoszenie się do codziennej rzeczywistości, nieuznawanie zasad moralnych, poniewieranie tego co rozumiemy jako święte, dobre dla człowieka i wspólnoty" - stwierdził.

Dalej biskup apelował do wiernych o trwanie w małżeństwie w wierności, aż do śmierci. Prosił też, by kapłani prowadzili przygotowanie dla małżeństwa "nawet dla jednej pary, która w parafii zgłosi" takie pragnienie.

Hierarcha prosił też, by polskie władze na wszelkich szczeblach miały nieustannie na uwadze cel umocnienia rodziny i małżeństwa. "Wszystkie instytucje – począwszy od parlamentu, rządu aż po najmniejszy urząd w terenie – niech tak pokierują swoimi działaniami, aby każde zarządzenie, dekret, przeznaczony fundusz czy inne działanie prędzej czy później zaowocowały umocnieniem gniazda rodzinnego" - prosił.

Apelował następnie do katolików, by bronili się przed tym, co nas rujnuje: beznadzieją, bezrobociem, pijaństwem, wulgarnym stylem bycia. Jak wskazywał, gdyby codziennością dla rodzin polskich była wspólna modlitwa, niedzielna Eucharystia, wspólny domowy stół, to "stalibyśmy się świadkami cudu odrodzenia społeczeństwa".

Wreszcie przestrzegał rodziny przed popadaniem w zależność od smartfonów, laptopów, gier komputerowych, narkotyków, używek i innych zagrożeń.

bsw/kai, fronda.pl

Komentarze

anonim2019.09.1 17:53
wszystkie ideologie? naprawdę? nie słyszałem większej bzdury
Mateusz2019.09.1 16:32
A sekty okupują państwa, świetnym przykładem jest nasz piękny kraj ¯\_(ツ)_/¯
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.1 13:26
"Wreszcie przestrzegał rodziny przed popadaniem w zależność od smartfonów, laptopów, gier komputerowych, narkotyków, używek i innych zagrożeń." a przestrzegał ministrantów przed hoojami proboszczów?
wulgarna loszka2019.09.1 13:23
«Wreszcie przestrzegał rodziny przed popadaniem w zależność od smartfonów, laptopów, gier komputerowych, narkotyków, używek i innych zagrożeń». Adwentyści nie piją kawy ani czarnej herbaty.
Hak Ci w smark2019.09.1 13:13
"Żyjąc bez Boga staniemy się sierotami, przeszyje nas dotkliwy ból i wieczna zguba" To nie prawda. Ja rozumiem, że trzeba bronić swojego punktu widzenia ale KK nie chce zrozumieć dlaczego ludzie przestają wierzyć tylko zwalają winę na innych lub co gorsza znowu przypisują swoje motywacje niewierzącym lub społeczności LGBT. Nie da się wszystkiego wybaczyć. Irlandia wie o tym najlepiej.
Marian2019.09.1 12:58
O takich jak wy, tam powyzej nikt juz nie walczy, wy juz jestescie straceni
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.1 13:03
Tak chcemy być "zatraceni" i chcemy, żeby tacy jak wy "zbawieni" (hi hi hi) się od takich jak my ODPIIERDOLILI
stahu2019.09.1 13:09
To won z prawicowego portalu suko .
andrzejhahn32019.09.1 13:18
ot katolicka suka i jej wymioty
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.1 13:21
goń się kozojebco, a poza tym to nie jest prawicowy portal, tylko prawacki, a konkretnie katoprawacki, a jeszcze konkretniej ruska tuba propgandowa Putina trzeba was gonić i biczem popędzać, żebyście znali swoje miejsce i nie rozpanoszyli się jak szarańcza
Marian2019.09.1 13:32
Alez prosze bardzo ,wolny wybor
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.1 14:13
co ty nie powiesz "łaskawco"....
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.1 12:57
Piękne samozaoranie się biszkopta :) Tylko niepotrzebnie włożył do jednego kosza wszystkie ideologie. Otóż nie wszystkie są niebezpieczne, a nawet równie niebezpieczne co ideologia sekty katolickiej, czyli katoideologia. Świadczy o tym historyczny "dorobek" tej przestępczej organizacji i metody jakimi się posługiwała idąc po wpływy i władzę zajmując kolejne terytoria jak szarańcza.
Patriota 2019.09.1 18:59
Dlaczego jednokomórkowy zboku używasz angielskiego słowa gej. Używaj polskiego pederasta, które pięknie definiuje twoje śmierdząco - brązolubne zboczenie. Widocznie sperma, którą systematycznie pompują ci od tylca dotarła w końcu do twojego łba i uszkodziła ci tą jedyną komórkę, którą posiadasz, ty głupia amebo. Brzydzę się tym, że muszę dzielić z taką kreaturą jakiekolwiek wspólne mianowniki, jak chociażby Polski język,którego choć trochę się wstydzisz. Dla mnie jesteś pedalskim trollem, śmierdzącym ruskimi onucami.
MYMŁON2019.09.1 12:55
Każdy biskup walczy o wiernych - bo to daje większą władzę i większą kasę. O nic innego nie chodzi.
andrzejhahn32019.09.1 12:54
nic tak nie rujnuje cywilizacji jak zbrodniczy kosciol katolicki i jego chore sekciarskie nauki