Bodakowski: "Ludzie Zachodu nic nie wiedzą o cywilizacji zachodniej". Jakie czynniki niszczą Zachód? - zdjęcie
11.07.21, 09:56fot. Corentin Bechade via wikimedia lic. CC BY-SA 4.0

Bodakowski: "Ludzie Zachodu nic nie wiedzą o cywilizacji zachodniej". Jakie czynniki niszczą Zachód?

37

Profesor Wojciech Roszkowski w swojej pracy „Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji” (wydanej nakładem wydawnictwa Biały Kruk) opisał zjawiska destruktywne dla zachodniej cywilizacji.

 

Rozkład zachodniej cywilizacji rozpoczął się schizmą wschodnią. Konsekwencją schizmy wschodniej było powstanie destruktywnej cywilizacji rosyjskiej, w której władza dominuje nad społeczeństwem. Podporządkowanie życia społecznego władzy blokuje modernizacje, a uzależnienie religii od władzy jest destruktywne dla życia społecznego. Taki patologiczny model ustrojowy cywilizacji rosyjskiej obecny był w Rosji za caratu, komunizmu i jest obecny w dzisiejszych rządach Putina. Zachód nie jest świadomy natury cywilizacji rosyjskiej, bo Rosja ma doskonale wypracowane metody propagandy, pozyskiwania naiwnych sojuszników na zachodzie, wykorzystywania wewnętrznych napięć i problemów zachodu. Rosja w swoich działaniach wykorzystuje kłamstwa, prowokacje, intrygi. Rosja to samoistny fenomen zagrażający cywilizacji zachodu, oparty na niemoralnym działaniu, imperializmie i okrucieństwie.

 

Kolejnym etapem rozkładu zachodniej cywilizacji było pojawienie się protestantyzmu – luteranizm zanegował, że do zbawienia potrzebna jest aktywna postawa człowieka. Ogromną rolę w destrukcji zachodniej cywilizacji odegrali Żydzi. „Spora część zlaicyzowanych Żydów zachodu stanęła w opozycji nie tylko do chrześcijaństwa, ale w ogóle wobec wiary w Boga”.

 

Obecnie wyrazem destrukcji zachodu jest jego katastrofa demograficzna. Od 1900 roku do 2017 udział przedstawicieli zachodu w globalnej populacji spadł z 21,3% do 12,5%. Podobnie spadł udział w produkcji globalnej zachodu z 48,5% do 34,4%, W konsekwencji kryzysu demograficznego populacja zachodu drastycznie się zestarzała, co prowadzi do bankructwa systemów emerytalnych, lecznictwa, całego systemu utrzymywania państwa z podatków. Kryzys demograficzny na zachodzie związany jest między innymi z powszechnym i masowym procederem zabijania nienarodzonych dzieci. W 2015 w Europie wymordowano 1.021.044 nienarodzonych dzieci. Od 1920 roku do 2005 wymordowano 945 milionów nienarodzonych dzieci. Bez aborcji Rosja liczyłaby nie 143 miliony a 336 milionów, Ukraina nie 47 milionów a 111 milionów.

 

Za upadek zachodu odpowiadają globalne koncerny. Są one tak niemoralne, że już od 1932 zawierają zmowy mające na celu ograniczenie trwałości produktów. Korporacje manipulują i okłamują klientów by wywołać u nich strach skłaniający ich do zakupu produktów – przykładem tego jest działalność koncernów farmaceutycznych. Władze państwowe nie są zainteresowane troską o obywateli i dbają tylko o interes korporacji.

 

Cywilizacja zachodu upada też w swoim wymiarze intelektualnym. Ludzie zachodu nic nie wiedzą o cywilizacji zachodniej. Dominuje głupia i kłamliwa marksistowska narracja, z której usunięto informacje o cywilizacji zachodu. Zwolennicy marksizmu kolorowego z lewicy i środowisk pseudo liberałów głoszą, że komunistyczna rewolucja ekonomiczna ma się zacząć od przemian obyczajowych.

 

Na ulicach miast zachodu cywilizacja zachodnia wypierana jest przez cywilizację islamu zawleczoną na zachód przez imigrantów. Muzułmanie nie ukrywają, że ich celem jest globalna dominacja islamu. „Wedle ustaleń prawa islamskiego krew i własność” nie muzułmanów „nie podlegają ochronie”. Muzułmanie absolutnie jawnie w swoich mediach dyskutują jak skutecznie przejąć władzę na całym świecie. Sojusz lewicy i islamistów, pod hasłem walki z islamofobią, niszczy zachodnią cywilizację. Podległa Organizacji Współpracy Islamskiej OIC (zrzeszającej 57 państw) Islamska Organizacja Edukacyjna, Naukowa i kulturalna ISESCO w 2000 roku publicznie ogłosiła plan islamizacji całego świata.

 

Wrogie cywilizacji zachodniej władze, korporacje i sądy w państwach zachodu prześladują niejednokrotnie tych, którzy mają konserwatywne poglądy. Lewicowy terror na zachodzie finansowany jest przez fundację należące do amerykańskiej finansjery. Finansowana przez finansjerę Światowa Organizacja Zdrowia WHO promuje mordowanie nienarodzonych dzieci.

 

W celu niszczenia zachodniej cywilizacji promowany jest przez władze, media i pseudo naukowców gender. Celem szerzenia gender jest zniszczenie instytucji rodziny, zniechęcenie kobiet do życia rodzinnego i macierzyństwa. Konsekwencją promowania gender jest wiele patologii społecznych.

 

Kolejnym instrumentem niszczenia zachodniej cywilizacji jest ''edukacja'' seksualna (realnie nie mająca nic wspólnego z edukacją, a będąca procesem ogłupiania dzieci i młodzieży). Światowa Organizacja Zdrowia WHO zachęca do promowania onanizmu wśród dzieci od 0 do 4 lat, aktywizacji seksualnej dzieci przez dorosłych (co można uznać za propagowanie pedofilii), sprowadzenia relacji kobiety i mężczyzny tylko do seksu.

 

W ramach niszczenia zachodniej cywilizacji promowane są patologie seksualne. By wykreować pozytywny wizerunek osób z seksualnymi problemami, media mają: mówić o nich jak najczęściej (nieadekwatnie do ich odsetka w populacji), by robić wrażenie, że to ważna i liczna grupa, narzucać nową ''moralność'' zgodną z oczekiwaniami LGBT, kreować negatywny wizerunek wyznań uznających patologie seksualne za grzech, przedstawiać osoby z seksualnymi zaburzeniami jako ofiary (a nie zgodnie z rzeczywistością jako agresorów), negatywnie naznaczać osoby krytyczne wobec patologii seksualnych jako homofobów, przedstawiać patologie seksualne jako normę, a krytykę tych patologii jako rzekomą dyskryminację, szerzyć modę na seksualne patologie.

 

Dziś wiele władz w krajach zachodu w ramach walki z zachodnią cywilizacją zakazuje mówienia prawdy o patologiach seksualnych, leczenia tych patologii i krytykowania patologii seksualnych. Unia Europejska: wbrew faktom kreuje na istotny problem rzekomą dyskryminację osób z zaburzeniami seksualnymi, domaga się wprowadzenia ''małżeństw'' osób z zaburzeniami seksualnymi, prawa do adopcji dzieci przez osoby z zaburzeniami seksualnymi, propagowania zaburzeń seksualnych w szkołach i mediach.

 

Owocem zniszczenia zachodniej cywilizacji jest panoszenie się irracjonalnych i sprzecznych z nauką teorii takich jak brednie o katastrofie klimatycznej. Brednie te wsparły działania NASA, która zamknęła stacje pomiaru temperatur w najzimniejszych miejscach, dzięki czemu można dzięki manipulacji danymi twierdzić, że temperatury są wysokie. Dowodem na rzekomy kryzys klimatyczny ma być średni roczny wzrost temperatury o 0,7%, kiedy błąd pomiaru wynosi 1%. Brednie o katastrofie klimatycznej nie biorą pod uwagę tego, że na Ziemi okresy wzrostu i spadku temperatury są cykliczne. Zwolennicy fantazji o katastrofie klimatycznej bredzą o tragedii, gdy w atmosferze poziom CO2 wnosi 380 ppm, podczas gdy rośliny rozwijają się przy poziomie 1000 ppm, a kolejne przyrosty CO2 powodują coraz mniejsze przyrosty temperatury. Warto pamiętać, ze wbrew eko bredniom CO2 z paliw kopalnych jest bardziej niebezpieczne od CO2 ze źródeł naturalnych. Szerzenie eko bredni jest finansowane przez korporacje produkujące sprzęt do odnawialnych źródeł energii i państwa (takie jak Chiny, USA, Indie i Rosja) chcące doprowadzić do gospodarczego upadku zachodu.


Jan Bodakowski

Komentarze (37):

robaczek2021.07.12 11:50
i to Polacy będa naprawiać!! ;] ........................ludziska no!! ........... aż tak???
Anonim2021.07.12 12:43
Sprzątać. Kupy guana, w jakie lewactwo zmieniło Ludzi, nie da się naprawić. Poczekać aż zdechnie, posprzątać. Na śmietniku historii jest sporo miejsca, wystarczy i dla was.
Andrzej2021.07.12 8:12
Przychodzi Bodakowski do redakcji i pyta : co dzisiaj piszemy ?
Wacio2021.07.11 20:27
Jan Bodakowski wie najlepiej.Jego wiedzą może konkurować z wiedzą Ryszard Czarneckiego.Chyba ,że chodzi o sex,czarownice i krasnoludki.
Anonim2021.07.11 20:46
Oczywiście że wie. Kłamstwa Klimatystów i Elgiebetystów nie wytrzymują konfrontacji z normalną wiedzą jaka powinien posiadać maturzysta po biolchemie albo matfizie, o ile oczywiście potrafi on myśleć i łączyć fakty. Lewacy nie spełniają tych warunków (inaczej nie byliby lewakami, wykazującymi ZAWSZE deficyt zdolności logicznego myślenia), i dlatego gdy ktoś pokaże im głupotę ich Wiary w Postęp, stoją z rozdziawionymi japami i jedyne co mogą zrobić to upierać się, że ich Guru wiedzą lepiej, choć dowodów na wiedzę tych samozwańczych Guru nie ma żadnych. Lewaku, kłamstwa to nie wiedza, tylko kłamstwa.
Anonim2021.07.11 20:14
Lewacka oczadziała tłuszcza nie jarzy, że tzw Krzywa Hokejowa to czyste fałszerstwo, a cała ta Wojna z CO2 to tak naprawdę wojna z Ludźmi, aby ich zubożyć, okraść, pozbawić praw do czegokolwiek a na koniec zapędzić ich do Gułagu. No, ale lewaki tym się charakteryzują, że łykają wszelki bełkot, byle im schlebiał. A co lepiej schlebia oczadziałym durniom, jak nie ściema: "Patrzcie jacy jesteście potężni! Możecie zniszczyć całą planetę!"
Sylwek2021.07.12 7:22
Czy Bodakowski lubi warzywa z patelni?
Anonim2021.07.12 12:44
A ty co? Spurex?
A ile dzieci2021.07.11 19:31
ma pan Jan Bodakowski?
Anonim2021.07.11 20:15
Potrafisz polemizować z jakimkolwiek zarzutem, czy pultasz się jak pijane dziecko?
Anonim2021.07.11 18:12
Trzeba postawić sobie fundamentalne Pytanie: kim jest Lewak? odpowiedź po zastanowieniu wydaje się oczywista: Lewak to po prostu "udomowiony" osobnik Homo Sapiens. Udomowiony, to znaczy taki, którego rozwój psychiczny zatrzymał się na poziomie nieco tępawego, ufnego, naiwnego i zarozumiałego 14-latka. Stąd epidemia poyebów zabawiających się w tzw "sporty ekstremalne", czyli zabawy nastolatków posiadających możliwości materialne osób dorosłych. Stąd typowe dla lewaków wulgarne zachowanie się, pokazowe obrażanie i brak jakichkolwiek hamulców moralnych. Wydaje się że jednym z powodów tej degrengolady jest BRAK KAR FIZYCZNYCH. Po prostu jeśli nikt nigdy dziecku nie postawi twardych granic, ono nie wie że jakieś granice istnieją i zachowuje się jakby nie istniały. Wnioski: oczywistym efektem zwyrodnienia populacji europejskich będzie decymacja stada ludzkiego. nawiasem mówiąc oby na decymacji się skończyło. Bo jeśli to nie pomoże, Właściciele zastosują ubój higieniczny. Prawdopodobnie już jesteśmy na tym etapie, sądząc z masowego nastrzykiwania Stada.
ToNieprawdaŻeBodakowskiMaWizjeZachoduZGłodu2021.07.11 15:24
I kilka słów od mojego sponsora. Z czegoś trzeba żyć. -------- Spółka Państwowa GM oferuje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
ToNieprawdaŻeBodakowskiMaWizjeZachoduZGłodu2021.07.11 15:22
Bodakowski zna Zachód z wydanych niedawno wspomnień Jarosława Kaczyńskiego. IPN wykwerendował te rękopisy w tapczanie, zawinięte w kalesony ojca Rajmunda . To wielkopomne pokłosie podróży zagranicznych po wszystkich kontynentach. Martyna Wojciechowska, Tony Halik i Żarliwy Obrońca Pedofilskich Bestii w Sutannach JanPapaBis nie odwiedzili łącznie nawet połowy krajów, krain, terytoriów, archipelagów i enklaw, w których przebywał Jarosław Kaczyński. W siedemnastym tomie Bodakowski mógł znaleźć nieprzebrane źródło wiedzy o stu osiemdziesięciu trzech państwach Europy Zachodniej.
W pośredniaku pan był2021.07.11 14:41
panie inżynierze?
Pan inżynier.2021.07.11 14:50
W niedziele jest zamknięty. Nawet w Izraelu.
"There is NO cure for schizophrenia2021.07.11 14:52
but with the right treatment, it’s possible to limit symptoms and reduce the chances of further episodes. Everyone’s experience of schizophrenia is different. It may become better before worsening, you may have episodes of being unwell, or its effects may be more constant. Up to 1 in 10 people may have a lasting recovery, and 1 in 5 may have significant improvement. Around half of people diagnosed with schizophrenia will continue to manage it as a long-term illness. The most common treatment for schizophrenia is medication and talking therapies." https://mentalhealth-uk.org/help-and-information/conditions/schizophrenia/treatment/
Ezop2021.07.12 8:06
Czyżby Bodakowski chciał podjąć pracę w Izraelu ?
bogdanus2021.07.11 14:22
Tak ich edukują a raczej nie edukują. Jest to pewna forma formacji społeczeństwa.
Albert2021.07.11 14:16
"panoszenie się irracjonalnych i sprzecznych z nauką teorii takich jak brednie o katastrofie klimatycznej. " - jeśli ktoś jest na tyle upośledzony intelektualnie, że wierzy w jakiegoś dziadka na chmurce i typka, co za ludzkość zdechł na krzyżyku, to i może także wierzyć, że globalne ocieplenie to brednie. To taki sam rodzaj błędów genetycznych, co wyznawcy zamachu w Smoleńsku i teorii płaskiej Ziemi.
Anonim2021.07.11 15:10
Znaczacy wplyw czlowieka nie jest znany. Sa niekonczace sie klamstwa na temat zboczen i covidu wiec dlaczego naukowcy maja mowic prawde o klimacie ? Do tej mowia tylko to co jest modne mowic albo za co im zaplacono mowic
Albert2021.07.11 16:38
Czyli ty też zaliczasz się do tej grupy, o jakiej napisałem powyżej.
Anonim2021.07.11 20:18
Ty chyba mnie chcesz przekonac ze kazdy naukowiec to sprzedajna dziwka. Liczylem po cichu ze oddzielisz ziarno od plew.
Ninel2021.07.11 18:10
Głupi Lewak jest tak głupi, że nie widzi najbezczelniejszych kłamstw Klimatystów i Elgiebetystów. Nic go nie przekona, ponieważ Kłamstwa te umacniają Lewaka w poczuciu że jest "lepszy" od "ciemniaków", oraz usprawiedliwiają w oczach lewaka jego patologiczną nienawiść wobec wszelkiej Kultury. Lewak to po prostu "udomowiony" osobnik Homo Sapiens. Udomowiony, to znaczy taki, którego rozwój psychiczny zatrzymał się na poziomie tępego, ufnego, naiwnego i zarozumiałego 14-latka. Stąd epidemia poyebów zabawiających się w tzw "sporty ekstremalne", czyli zabawy nastolatków posiadających możliwości materialne osób dorosłych. Stąd typowe dla lewaków wulgarne zachowanie się, pokazowe obrażanie i brak jakichkolwiek hamulców moralnych. Wydaje się że jednym z powodów tej degrengolady jest BRAK KAR FIZYCZNYCH. Po prostu jeśli nikt nigdy dziecku nie postawi twardych granic, ono nie wie że jakieś granice istnieją i zachowuje się jakby nie istniały. Wnioski: oczywistym efektem zwyrodnienia populacji europejskich będzie decymacja stada ludzkiego. nawiasem mówiąc oby na decymacji się skończyło. Bo jeśli to nie pomoże, Właściciele zastosują ubój higieniczny. Prawdopodobnie już jesteśmy na tym etapie, sądząc z masowego nastrzykiwania Stada.
Uczeń2021.07.11 14:13
Ten Roszkowski mnie kiedyś uczył historii. To był wtedy całkiem rozsądny facet. A dziś... Patrzcie co potrafi zrobić z człowieka starość zmieszana z dewocją. Smutne
MaxFiend2021.07.11 13:29
Za to ludzie wschodu są ekspertami od "wiedzy o cywilizacji zachodniej". :-D
Anonim2021.07.11 20:09
Oceniając po tym, jak Chinole rozprowadzają zlewaczone bydło zamieszkujące obszar Ameryki Północnej i Europy, to faktycznie są ekspertami. Cwelą frajerów jak chcą. Wiedzą gdzie bić, jak mocno bić, jak długo bić i czym bić degeneratów.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.11 13:16
FASZYSTOWSKA Konfederacja przeciwko Kosciolowi i Niepodleglosci
Art2021.07.11 11:35
No patrz pan, panie redaktorze, spisek od 100 lat. I nikt go nie wykrył. Dopiero Roszkowski i Bodakowski rozszyfrowali zdradę (?). Ten Zachód umiera już od co najmniej Reformacji i jakoś skonać nie może. Ba, ma się coraz lepiej. Może problem tkwi w tym, że te głupoty przytoczone w tym tekście mają się delikatnie mówiąc nijak do rzeczywistości? A mówiąc bardziej dosadnie, co zdanie to większy idiotyzm. Macie na Frondzie dziwaczny zwyczaj opisywania rzeczy, które nie miały miejsca, względnie ich interpretacji, która wzbudza śmiech i politowanie. Dzieci w piaskownicy.
Anonim2021.07.12 3:27
Zachód WYMIERA odkąd działa zbydlęcone lewackie i pedofilskie Pokolenie 68. Wymiera w sensie dosłownym, gdyż nie rodzą się dzieci. Nie wiem jak można być takim przygłupem, żeby bełkotać "ma się coraz lepiej", gdy zadłużenie wszystkich państw Zachodu jest w zasadzie niespłacalne, przemysł wyjechał gdzieś daleko a dodatkowo doszło do katastrofy demograficznej jakiej świat nie widział. Głupi jesteś? Za kilka lat dożynki a ty dalej będziesz pievxxxxolił farmazony? Kij wam w duszę.
Art2021.07.12 12:33
Najpierw przejrzyj statystyki i sprawdz jak wyglada gospodarka, a potem ewentualnie cos pisz. Glupoty wypisujesz i nie masz zielonego pojecia o czym mowisz. W tym jest problem. Zachod sie bogaci i ludzie korzystaja z wolnosci. Te Twoje amatorskie analizy dlugu mozesz sobie wsadzic w buty. Pojecia nie masz o ekonomii. Zachod nie wymiera. Dzieci sie nie rodza i co z tego? Wystarczy prowadzic odpowiednia polityke imigracyjna i sprawa rozwiazana. I nie, nie obawiam sie tych Twoich islamistow - ich odsetek jest bez znaczenia. Takze drzyj dalej i upajaj sie swoja slodka niewiedza.
Jakaś2021.07.11 11:26
dziwna ta bodakowska matematyka. "... powszechny i masowy proceder zabijania nienarodzonych dzieci". Czyli z roku na rok coraz więcej. W 2015 1.021.044 dzieci. A od 1920 do 2005 945 milionów. Czyli w 85 lat 945 milionów, czyli ponad 10 milionów rocznie. To ponad 10 milionów czy milion (2015)? Rośnie czy spada? Coś to nie pasuje.
Józef2021.07.11 11:23
Największym zagrożeniem dla kościoła w Polsce to kler, w tym Jędraszewski, Rydzyk i reszta biszkoptów oraz pycha i zakłamanie. Widać to po tym jak Głódź został sołtysem, on ma w d....ie ofiary pedofili i papieża. Liczy się tylko ja, po nas choćby potop. Teraz za rządów PiS - u zachód nam znów odjedzie kilkadziesiąt lat do przodu, my będziemy walczyć z niewidzialnym wrogiem, a kościół o grupkę fanatyków aby jakoś przetrwać. Tyle w temacie.
Powiedzcie to PiSiorom2021.07.11 11:22
"Podporządkowanie życia społecznego władzy blokuje modernizacje, a uzależnienie religii od władzy jest destruktywne dla życia społecznego."
sami sie zniszcza2021.07.11 10:46
ostatnio basen w Oberhausen 95%klientow to muzumanie i baby najczesciej w chustkach i z brzuchami ciezarnymi to najwieksze zrodlo dochodu socjalnego zlote kury muzumanskie
katolik2021.07.11 10:19
Głównym czynnikiem niszczącym ludzkosc jest wyrzeczenie się, odrzucenie Boga. Pustkę zapełnil szatan- masono- naziści, morderca Bill gates, soros, szwab, Ludzkosc poddawana jest eutanazji pseudoszczepionkowej chemia genetyczną. W Polsce szatan działa pod postacią SSPIS, PO, wszystkich posłów , Episkopatu na czele z przewodniczącym Abp Gądeckim
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.07.11 10:17
Rozkład kościoła katolickiego w Polsce rozpoczął się od filmu Sekielskich "Tylko nie mów nikomu"! wszechobecne szambo zatapia klechów! pedofilia, złodziejstwo, buta, pazerność to tylko kilka przykładów działalności tej zgniłej moralnie instytucji...
WIELKA NARODOWA NOWENNA POMPEJAŃSKA2021.07.11 10:11
14-ty dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Archidiecezji Poznańskiej z udziałem wiernych. Cała Polska w łączności z biskupami, a zwłaszcza z Episkopatem na czele z jego przewodniczącym Abp Gądeckim odmawia Nowennę Pompejańską w intencji: Aby przez nawrócenie ludzi, upały masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Nawrócenie na drodze sakramentu pokuty. Zalejmy Kościoły naszym nawróceniem, a stanie się cud przemiany zła w dobro i upadnie szatański plan depopulacji i zniewolenia ludzkości!! Nawrócenie, masowe przystępowanie do spowiedzi niech będzie zadośćuczynieniem za zdradę Episkopatu, Abp Gądeckiego.