Bluźnierstwa i obrażanie katolików zgodne z wartościami europejskimi? - zdjęcie
02.11.12, 21:36

Bluźnierstwa i obrażanie katolików zgodne z wartościami europejskimi?

17

Komisja zaznacza, że „krajowe przepisy dotyczące bluźnierstwa, są wewnętrzną sprawą każdego kraju. Ale muszą być zgodne z umowami międzynarodowymi”. Komisja powołała się na Europejską Konwencję Praw Człowieka, która stoi na straży wolności słowa, a Polska jest jej sygnatariuszem. „Prawo to chroni również tych, którzy obrażają lub szokują” - podkreśla KE.

 

A jej opinii nie sposób potraktować poważnie. Instytucja ta wielokrotnie pokazała bowiem, że obrażać można chrześcijan, ale już nie homoseksualistów czy inne mniejszości seksualne. Gdyby jakiś artysta zdecydował się na obrażanie ich, albo chociaż na jasne powiedzenie, co o nich myśli, to wówczas nie byłoby mowy o „prawie do szokowania”, ale byłby on ścigany według prawa o „mowie nienawiści”. Ale z wypowiedzi Komisji Europejskiej trzeba się w zasadzie cieszyć. Już bez najmniejszych ogródek pokazuje ona, że Europa jest chrystianofobiczna i wyrzekła się własnych korzeni.

 

TPT

Komentarze (17):

anonim2012.11.2 21:58
Czas powoli zacząć się zbierać, bo trochę się zasiedzieliśmy w Mumii Jewropejskiej. Niech sami idą na dno....mnie z nimi nie po drodze...
anonim2012.11.2 22:10
Ty Chrystianofobie!!! Nawet ciekawe:D Niedługo kogoś obrzucę albo pobłogosławię tym hasłem.
anonim2012.11.2 22:22
Mam takie pytanie do wszystkich (zwłaszcza katolików) z tego forum. O tym, że UE uważa nazywanie g..em Biblii za wyraz artystyczny et caetera wiedzieliśmy od dawna. Unia promuje tez mordowanie dzieci, zboczenia i setki innych patologii. Wszystko to wiedzieliśmy przed wstąpieniem do UE. Czy nie macie więc dyskomfortu słuchając słów Jana Pawła II z przemówienia w polskim Sejmie? Przypomnę: "Integracja Polski z Unią Europejską jest od samego początku wspierana przez Stolicę Apostolską.” Czy może tłumaczycie to tym, że papież chciał tam wprowadzić chrześcijańska Polske aby UE nawrócić...? Czasami stawiam takie pytania licząc na konsekwencje.... Zazwyczaj odpowiedzi są karkołomne, ale pomnik stoi dalej:) To jak z pytaniem o komunię na rękę. Zapytam i słyszę: to świętokradztwo, modernizm, bluźnierstwo, a jak dodam, że Jan Paweł II tak na łapke Pana Jezusa rozdawał to rozmówcom gotują się myśli w głowie, ale... pomnik stoi:) A więc co teraz? - RWW - Tradsi:)
anonim2012.11.2 22:50
Pani "Wyro", Jan Paweł II mówił to kilka dobrych lat temu, a od tamtej pory Łunia mooocno przyspieszyła w odcinaniu się od chrzescijańskich korzeni, na których chciał ją oprzeć jej załozyciel. Jak pisze pan TPT - bolszewicy z obecnych władz Unii już grają w otwarte karty - i jasno pokazują kto jest ich wrogiem. Za JPII jeszcze się czaili. Nie wycieraj sobie buzi papieżem Polakiem w naciąganych teoriach.
anonim2012.11.2 22:51
@wyro właśnie mam dyskomfort w związku z tymi słowami Jana Pawła, ale cóż nikt nie jest doskonały, a Papież jest nieomylny w sprawach wiary, a nie polityki.
anonim2012.11.2 22:53
UE przed nasza akcesją podobnie promowała zabijanie nienarodzonych jak i po, więc nie piszcie bzdur broniąc w ten sposób JP2. Juz lepiej napisać, święty papież, ale tu sie pomylił, niż bronić go naginając fakty.
anonim2012.11.2 23:02
Bez paniki. Komisja nie zakwestionowała prawa do ochrony przekonań religijnych. Zakwestionowała tylko możliwość odpowiedzialności karnej potencjalnego "sprawcy". Co w kontekście Pussy Riot jest zupełnie uzasadnione. Chyba miał rację Darski, najbardziej rozpoznawalny polski muzyk na świecie, że w Polsce w dalszym ciągu jest inny "mental". Ludzie rozumni w Polsce od dawna już mówili, że przepis o ochronie przekonń religijnych powinien być z kodeksu karnego wykreślony. Nie dość, że przepis ten jest restrykcyjny, to stawia ludzi w nierówności względem prawa. Bo czy karalnym jest obrażanie uczuć ateistów? Nie tylko, że nie jest. Ostatnio w polskim Sejmie powstała komisja do spraw zwalczania ateizacji Polski. Co byście powiedzieli o komisji sejmowej do zwalczania katolizacji Polski?
anonim2012.11.3 0:12
odpowiedzia na to jest NowaEwangelizacja ..Europy ... a nie prawo krajowe czy europejskie
anonim2012.11.3 0:30
mam zaświadczenie z prokuratury i policji (w postaci protokołów zatrzymania i umorzenia postępowania) że byłem aktywnym przeciwnikiem UE
anonim2012.11.3 1:22
Bo i po co skarżyć się idiotom z Europy? Nergalowi spuścić wp....ol i się opamięta. Dawniej nazywało się to ''kocówa''- w ciemnej uliczne narzucało się koc na głowę i dawano kilka kopniaków.
anonim2012.11.3 1:35
Wolny i demokratyczny kraj może wstąpic do Unii Europejskiej i moze z niej wystąpić. Obecnie coraz więcej państw rozważa możliwość wystąpienia z tej pierwotnie chrześcijańskiej a obecnie lewackiej organicacji..
anonim2012.11.3 2:32
Jan Bodakowski Gratuluję i podziwiam. Też chciałbym uzyskac taki certyfikat. :) Pozdrawiam..
anonim2012.11.3 8:51
Może powinniśmy podziękować różnym Nergalom , Dodom, Senyszynom i Palikotom. Kościół bezpieczny zawsze był apatyczny i rozleniwiony. Atakowany mobilizował się do walki i rósł w siłę. Przetrwał już gorsze rzeczy niż facet z gitarą i makijażem drący na scenie biblię. Niech więc i Piogal pisze jak najczęściej na tym forum. Ciekawe czy jest wystarczająco inteligentny aby rozumieć , że wywołuje reakcję zwrotną i w ostatecznym rozrachunku bardziej pomaga kościołowi niż lizusy i pochlebcy.
anonim2012.11.3 8:52
Nie jest tak źle. Skoro można obrażać w Unii można obrażać chrześcijan a homoseksualistów już nie . To czas to zmienić. Polska może być czynnikiem tych zmian.
anonim2012.11.3 8:57
Papieżowi myślę, że zależało na nawróceniu Europy. Polska miała i nadal ma być apostołem pogrążonej w ciemności grzechu, w tym i sodomskiego, Europy. Mamy się nie lękać i mówić słowa Prawdy. O to chyba chodziło bł. Janowi Pawłowi II.
anonim2012.11.3 9:53
1. Za europejskie wartości już dziękujemy. Czas opuścić UE (w istocie najlepiej było w ogóle do niej nie wchodzić). 2. Bł. Jan Paweł II chciał wejść do UE, by ją nawracać. Jak pokazuje jednak rzeczywistość to był pomysł błędny - papież nie jest wszak nieomylny w sprawach polityki. A odwołując się do klasyki "Nie za to go cenimy". 3. W tej sprawie jasno widać ile warte są deklaracje UE, że nie wtrąca się do spraw światopoglądowych i że pozostawia to w gestii państw członkowskich.
anonim2012.11.3 11:59
Krzyk i lament to po jaką ch...... głoswaliście za wstpaieniem do UE ?,i dlaczego wasz wódz LK podpisał Traktat lizboński ,przecież to te dwie przyczyny są fundamentem narzucania Polssce tych antywartosci.