Belgia: Cierpiała na syndrom poaborcyjny, zabiła dwójkę starszych dzieci - zdjęcie
17.07.20, 18:17Fot. via: Pixabay

Belgia: Cierpiała na syndrom poaborcyjny, zabiła dwójkę starszych dzieci

16

Cierpiąca na syndrom poaborcyjny belgijska nauczycielka utopiła w wannie swoją 22. miesięczną córeczkę. Miała też dźgnąć nożem dwoje innych swoich dzieci, w wyniku czego jedno zmarło, a drugie przebywa w szpitalu. W zeznaniach kobieta przyznała, że tęskni za córeczką, wobec której zdecydowała się na aborcję.

Julie Lambotte cierpi na syndrom poaborcyjny. Dokonała aborcji po tym, jak u jej nienarodzonej córeczki zdiagnozowano zespół Downa i wadę serca. Kobieta, jak wynika z doniesień mediów, miała dopuścić się też drugiej aborcji w czasie lockdownu. To właśnie te wydarzenia miały się przyczynić do zbrodni, których mieszkanka Hantes-Wiheries dopuściła się na trójce innych swoich dzieci.

Kobieta miała utopić 22. miesięczną córeczkę w wannie oraz zadać rany nożem drugiej, siedmoletniej córce i dziewięcioletniemu synowi. Dziewięciolatek w ciężkim stanie trafił do szpitala, dziewczynek nie udało się uratować.

Kobieta obecnie przebywa w skrzydle szpitalny więzienia w Brugii. Zarzuca się jej morderstwo oraz usiłowanie morderstwa. W zeznaniach kobieta miała stwierdzić, że motywem było to, iż „tęskniła za swoją małą dziewczynką”. Chodzi o dziecko, które wcześniej uśmierciła w wyniku aborcji. Kobieta ma za sobą też próbę samobójczą.

Portal PCh24.pl przypomina, że związek pomiędzy aborcją a ryzykiem problemów psychicznych potwierdza szereg badań. Z przytoczonego przez portal badania „British Journal of Psychiatry” wynika, że u kobiet, które dokonały aborcji, występuje 81 proc. podwyższenie ryzyka problemów ze zdrowiem psychicznym.

kak/PCh24.pl, 7news.com.au, brusselstimes.com, lifenews.com

 

Komentarze (16):

MaxFiend2020.07.18 0:42
Miała problemy psychiczne a nie "syndrom poaborcyjny". To samo mogła zrobić po porodzie. Biedna kobieta i jej dzieci.
beznadziejna dekretynizacja Keller-Krawczyka2020.07.18 7:42
Lewak zawsze odwróci kota ogonem, jest mocny w gębie. Jak jego krewna B. Engelking: "Śmierć jak śmierć (dla goja)" itd. Dopiero po śmierci go zatka na dobre. Jego "astralna dusza" zobaczy w co się wkopał. Nawet siarczyście zakląć nie zdoła. Ale będzie zbyt późno. Poleci do piekła razem ze swymi paramądrościami.
marek2020.07.17 20:56
Morderstwo na dziecku nigdy nie wychodzi na dobre matce która zabiła SWOJE WŁASNE DZIECKO! Nigdy!
Seks kamerki2020.07.17 20:38
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Maria Błaszczyk2020.07.17 20:27
"Z przytoczonego przez portal badania „British Journal of Psychiatry” wynika, że u kobiet, które dokonały aborcji, występuje 81 proc. podwyższenie ryzyka problemów ze zdrowiem psychicznym." Tak, i w tym artykule, na samym wstępie, stwierdza się, że niecałe 10% z nich można przypisać aborcji... Koincydencja to co innego niż przyczynowość. Ale mniej niż 10% nie brzmi już tak fajnie, co? I fakt, że inne metaanalizy nie dają takich wyników, też lepiej pominąć? https://www.cambridge.org/core/journals/the-british-journal-of-psychiatry/article/abortion-and-mental-health-quantitative-synthesis-and-analysis-of-research-published-19952009/E8D556AAE1C1D2F0F8B060B28BEE6C3D/core-reader A inne wyniki, gdzie nie wykazano wpływu aborcji na pogorszenie się stanu zdrowia kobiet np. tu, z lepiej kontrolowanymi pozostałymi zmiennymi: https://www.apa.org/pi/women/programs/abortion/mental-health.pdf tu: https://medicalxpress.com/news/2010-09-national-abortion-depression-self-esteem-adolescents.html a tu np. dość ciekawe porównanie, z którego wynika, że im badanie staranniej zrobione, tym mniejsza korelacja miedzy aborcją a zaburzeniami psychicznymi; co ciekawe, w badaniach o najwyższej jakości metodologicznej nie wykazano zależności pomiędzy dokonaniem aborcji a zdrowiem psychicznym w zakresie obecności zaburzeń psychicznych: https://www.contraceptionjournal.org/article/S0010-7824(08)00369-7/fulltext Więc może nie wyciągamy z jakiegoś jednostkowego makabrycznego przypadku ostatecznych wniosków, skoro póki co nie mamy podstaw naukowych do łączenia tych wydarzeń...
comic2020.07.18 12:56
sterylne ,najwyższej jakości metodologicznej, dociekania przyjmą każdą inspirację od Złego.Niech MB powie nam ,co to za wytrych; podstawy naukowe.
Maria Błaszczyk2020.07.18 15:16
To wytrych dający nam najbardziej adekwatną wiedzę o świecie. Dzięki nim posadziliśmy sondę na komecie i umiemy rekonstruować cewkę moczową ze świńskich tkanek. Dzięki temu, jak wsiadasz do samolotu nie boisz się, że spadniesz, wiemy, jak zrobić, by ograniczyć rozprzestrzenianie się chorób zakaźnych, ludzie żyją coraz lepiej i w większym dobrobycie, a w kieszeni masz urządzenie, które daje dostęp do całej prawie wiedzy świata.
Potfur2020.07.18 16:28
Ma Pani rację. Zło wymaga ludzi inteligentnych i twardych psychicznie. Żadne badania nie wykazały na przykład korelacji między przynależnością do SS czy KGB a zaburzeniami psychicznymi. Sądzeni w Norymberdze mieli w większości ponadprzeciętny poziom inteligencji. Część wręcz wybitnie wysoki. Itp. itd. Dlatego bez żadnych badań obstawiałbym w ciemno, że kobiety robiące aborcję to w większości twarde, przedsiębiorcze i inteligentne osoby. Zaburzenia psychiczne dotykają na ogół bezradnych wrażliwców.
AAAtomek2020.07.17 20:15
Tragedia! A teraz odświeżę prawakom nasze polskie sprawy: https://kurierlubelski.pl/zbrodnie-sprzed-lat-utopila-dzieci-a-ich-zwloki-schowala-w-beczce-po-kapuscie/ar/1057918
AAAtomek2020.07.17 20:16
W Czerniejowie małżonkowie zamieszkali w domu niedaleko szkoły. Szybko zdobyli sympatię sąsiadów. - To dobra rodzina. Pracowita. Sklep prowadzili. Czworo dzieci mają. Ładnych. Udanych. Do KOŚCIOŁA CHODZILI. Byli zamożni - mówił Kurierowi jeden z sąsiadów. - Nic złego nikt nie widział. Nikt nie widział tam żadnej ciąży. Nieco inaczej sprawę przedstawiali krewni małżonków K. Twierdzili, że Jolanta K. nie była dobrą matką. Lubiła alkohol. Była milcząca i skryta. Czasami znikała z domu. Tak było też tuż przed znalezieniem martwych noworodków. Kobieta (wtedy 38-letnia) wyszła kilka dni wcześniej, mówiąc starszej córce, że jedzie oddać pieniądze jakiejś znajomej.
Run, KKP, run2020.07.17 19:24
Lewackie pomysły zawsze prowadzą do śmierci i nieszczęść - ostatnio to aborcja, LGBT, multi-kulti, ekologizm, dawniej: bolszewizm, stalinizm, nasizm.
XD2020.07.17 19:47
Kiedy nacjonalistyczno-prawicowe siły dobierają się do władzy, po latach niezadowolenia niższych warstw społecznych, ludzie stają pod murem i się do nich strzela. Pamiętaj kiedy będziesz pakował "zdrajców narodu" do wagonu z kierunkiem Kazachstan.
Nie chcę Twojej modlitwy2020.07.17 19:16
A czy to nie jest tak, że Bóg ją testuje, żeby mogła pocierpieć i dostąpić zbawienia? 🤔
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.17 18:28
nie syndrom poaborcyjny tylko bóg tak chciał...
ole2020.07.17 19:01
Ty się w takich tematach lepiej nie wypowiadaj, bo ty masz syndrom opętania - wszyscy to widzimy, wszyscy oprócz ciebie.
KLIO2020.07.18 4:22
Ty kretyński palancie! Jak żmiesz! Bóg nigdy nie chce , aby LUDZIE zabijali ! Boskie przykazanie mówi: "... 4-NIE ZABIJAJ!"