Austria: Biskupi chcą oficjalnie błogosławić homozwiązki?! - zdjęcie
27.05.20, 11:30Fot. via Pixabay

Austria: Biskupi chcą oficjalnie błogosławić homozwiązki?!

88

Na prośbę komitetu liturgicznego episkopatu Austrii wydano książkę, której tematem są rozważania o tym, „w jaki sposób pary homoseksualne mogłyby przyjmować formalne, liturgiczne błogosławieństwo swoich związków w Kościele katolickim” – twierdzi jej główny autor ks. Ewald Volgger. Swój wkład do publikacji, zatytułowanej Błogosławieństwo związków tej samej płci, wnieśli też inni niemieckojęzyczni teolodzy.

Ks. Volgger, który jest kierownikiem Instytutu Studiów Liturgicznych i Teologii Sakramentalnej w Prywatnym Uniwersytecie Katolickim w Linzu, chciałby wprowadzania błogosławieństwa par homoseksualnych „tak szybko, jak to możliwe”. Wprawdzie w wywiadzie dla gazety diecezjalnej przyznał, że według Katechizmu Kościoła Katolickiego akty homoseksualne nie są akceptowane, a homoseksualiści są wezwani do życia w czystości, ale jednocześnie stwierdził, że „istnieje ruch w tym temacie”. Zasugerował też przeredagowanie fragmentu katechizmu tak, by „w oparciu o doktrynę Kościoła” umożliwić „oficjalną liturgię”.

„Doktryna na temat homoseksualizmu jest dyskutowana w całej Europie w taki sposób, że otwarcie jest nie tylko kwestią do dyskusji, ale można się go także domagać” – stwierdził ks. Volgger, wskazując na zmianę w publicznym postrzeganiu homoseksualizmu. Austriacki duchowny stwierdził, że „istnieje znacząca liczba biskupów, którzy chcieliby ujrzeć przemyślenie moralności seksualnej dla oceny związków tej samej płci”. Jego zdaniem taka zmiana sprawiłaby, że nauka Kościoła stałaby się bardziej akceptowalna.

Wygląda na to, że w katedrze św. Szczepana w Wiedniu od czasu do czasu udziela się błogosławieństwa parom homoseksualnym, o czym świadczy wywiad udzielony przez taką parę w austriackiej telewizji. Ks. Volgger chciałby jednak, aby te błogosławieństwa miały „oficjalny charakter, poprzez który Kościół wyraża zobowiązanie do wierności i wyjątkowość takiej relacji”. Jednocześnie duchowny stwierdził, że „to piękne przesłanie, że w Katedrze św. Szczepana każdy ma miejsce i jest błogosławiony”.

Poglądy ks. Volggera są sprzeczne z nauką Kościoła katolickiego, jak została wyrażona zarówno w Katechizmie Kościoła Katolickiego, jak i oficjalnych stwierdzeniach Kongregacji Nauki Wiary. Kongregacja orzekła w roku 2003 m.in.: „Nie istnieje żadna postawa do porównywania czy zakładania analogii, nawet dalekiej, między związkami homoseksualnymi a planem Bożym dotyczącym małżeństwa i rodziny. Małżeństwo jest święte, natomiast związki homoseksualne pozostają w sprzeczności z naturalnym prawem moralnym”.

Także papież Franciszek wielokrotnie potwierdzał naukę Kościoła o homoseksualizmie, mimo że np. arcybiskup Heiner Koch z Berlina sugerował, iż adhortacja Amoris laetitia mogłaby dać podstawy do rozwoju doktryny.

jjf/catholicnewsagency.com, Vatican.va

Komentarze (88):

Sylwester 0092020.05.28 8:33
Ktos nie dokładnie zapoznał się ze Starym Testamentem. Cytat " ...jest obrzydliwoscią w oczach Pana."
Polak Ateista Dumny Gej2020.05.29 11:58
a idź pan w PiSdu z tymi bajaniami
lucjanhenryk2020.05.28 5:54
Znieść grzech Sodomii. V przykazanie zostało zniesione dla dzieci i starców!
Jan Radziszewski 2020.05.27 17:12
żydzi , LGBT I tzw zboki Lucyfera pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi.
Anyanim2021.03.31 16:26
Nie porównuj Żydów do zboków lucyfera bo to normalni ludzie. Wth?
Jan Radziszewski 2020.05.27 17:10
Jeżeli X kard Warszawy Nycz ma PIEKŁO zapewnione- to może LGBT Bp z Austrii tam może także tam nie trafią? Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata Jezus Chrystus Królem Polski od 20 lutego 2020! Na zasadach na jakich nigdy nie Był do tej pory. Zaczyna się czas oczyszczenia narodu. Jednak zwycięstwo Polski jest pewne. Gdyby Rząd i Episkopat w sposób należyty przeprowadził Moją Intronizację, zło nigdy nie dotknęłoby Polski.” Matka Boska Ostrobramska to Patronka dla Polaków na Czasy Ostatnie, to Niewiasta apokaliptyczna obleczona w słońce. Ofiarujcie się Jej całymi rodzinami, noście Jej poświęcone wizerunki, zawieszajcie obrazy z Matką Boską Ostrobramską w domu. niedziela, 24 maja 2020 [ Kardynał Nycz] Jest całkowicie opanowany przez szatana. Nie ma dla niego ratunku Niedziela, 24 maj 22.25 - Tak dziecko, kardynał Nycz jest szczególnym wrogiem Chrystusa, Kościoła w Polsce. Szczególnie nienawidzi Mojej Matki, co mogłeś zobaczyć po profanacji obrazu na Jasnej Górze, jak jego oczy błyszczały diabelską radością. Jest całkowicie opanowany przez szatana. Nie ma dla niego ratunku. Opublikuj. - Dobrze Panie Jezu. Dziękuję. Chwała Tobie Chryste. Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski)
M.a2020.05.27 17:01
Panie Boże ratuj świat .
Cierpliwy.2020.05.27 16:23
Czy biskupi tego komitetu liturgicznego episkopatu nie czytali nigdy Starego Testamentu? Czy nie ma tam w Księdze Rodzaju, przypowieści o Sodomie i Gomorze. Czy Bóg zmienił zdanie co do współżycia osobników tej samej płci ze sobą. Czy nie jest napisane że dla Boga jest obrzydliwością? A przecież Sodomę odkopano. Na czym opiera się ich chrześcijaństwo?
Nesse2020.05.27 16:46
No nie wiem, może bardziej na Nowym Testamecie, gdzie Bóg już przestał być takim socjopatom?
matis892020.05.27 16:56
Jezus potępia związki sodomskie tak samo jak Ojciec. To grzech, zło i obrzydliwość w nauce Jezusa. Wiec skąd ta głupota, kłamstwo u Ciebie ?
Nesse2020.05.27 17:17
Skąd Ty możesz wiedzieć co potępia Bóg/Jezus, czy ktoś tam jeszcze? Po Twoich fanatycznych i pełnych nienawiści wypowiedziach jestem jedynie w stanie stwierdzić, że za daleko zabrnąłeś w tych wszystkich swoich teoriach spiskowych i potrzebujesz dobrego psychiatry.
leszczyna2020.05.27 18:22
Socjopatom Bóg nie zezwolił grzeszyć, to niejasne?
Nesse2020.05.27 18:26
Jakim socjopatom? Nie widzę związku między socjopatią a homoseksualizmem.
anonim2020.05.27 18:39
Związek ten jest oczywisty i bardzo widoczny, no ale najbardziej ślepy jest ten, kto nie chce zobaczyć. Mało ci przestępstw homoseksualnej lawendowej mafii?
Nesse2020.05.27 19:17
Przeczytaj sobie definicję socjopatii, a przede wszystkim przestań być takim ignorantem. Nie można wrzucać pojęć homoseksualizmu i pedofilii do jednego worka. Nie każdy homoseksualista jest pedofilem, kiedy skończycie z szerzeniem tego obrzydliwego stereotypu?!
anonim2020.05.27 20:01
Nikt nie zarzuca homosiom pedofilii w sensie medycznym, tylko pociąg do osób co najmniej niepełnoletnich. Naprawdę, przestępstwo pedofilne to nie pedofilia. Większość pedofilów to skryci nieszczęśliwi ludzie niezdolni do ataku. Sprawcami są prawie zawsze nie-pedofile.
leszczyna2020.05.27 21:13
No właśnie, przestań być ignorantem i naucz się odmieniać wyrazy po polsku. Powinieneś napisać: "Bóg już przestał być takim socjopatą", a nie "socjopatom". A czy Bóg był socjopatą to już daleko poza zasięgiem tego, co tu napisałeś, @Nesse.
Pat2020.05.27 16:06
To idzie w zgodzie z ich nocnymi zmazami inspirowanymi lewandową inspiracją
Polak Ateista Dumny Gej 2020.05.27 14:59
Czekam na "błogosławieństwo"! Właśnie wydalam ostatnie szare komórki i przygotowuje odbytnice. I możemy się bawić w chowanego, w odbytnice. ░░░░░░░░░░░█▀▀░░█░░░░░░ ░░░░░░▄▀▀▀▀░░░░░█▄▄░░░░ ░░░░░░█░█░░░░░░░░░░▐░░░ ░░░░░░▐▐░░░░░░░░░▄░▐░░░ ░░░░░░█░░░░░░░░▄▀▀░▐░░░ ░░░░▄▀░░░░░░░░▐░▄▄▀░░░░ ░░▄▀░░░▐░░░░░█▄▀░▐░░░░░ ░░█░░░▐░░░░░░░░▄░█░░░░░ ░░░█▄░░▀▄░░░░▄▀▐░█░░░░░ ░░░█▐▀▀▀░▀▀▀▀░░▐░█░░░░░ ░░▐█▐▄░░░░░░░░░▐░█▄▄░░░ ░░░▀▀▄░░░░░░░░▄▐▄▄▄▀░░░ Mam HIV, koronawirus może skróci moją samotność.
MB2020.05.27 16:43
proponuję usiąść na kaktusie albo odpalić sobie tam laskę trotylu. Myślałeś o tym, czy jeszcze nie? Myślę, że mogłoby ci się spodobać. Zdajesz się być bardzo odważny i postępowy. Odwagi!!!
Beno2020.05.27 14:48
Głupców nigdzie nie brakuje. według tego niby teologa, wszystko można uzgodnić, przegłosować - jak w demokracji. Za chwilę będą dyskusje, czy P. Jezus jest jest obecny w Eucharystii. Przegłosujmy kapłaństwo kobiet, kapłaństwo mężczyzn, usunięcie tabernakulum z kościoła, zagłosujmy, że Pan Jezus nie zmartwychwstał, a na końcu, że nie jest Synem Bożym, że nie jet Bogiem i w sumie nam nie jest potrzebny. Absurd. Jak długo papież i biskupi będą tolerowali tą głupotę.
JoJo2020.05.27 14:41
Bóg niczego nie potępia, nic co ludzkie nie jest dla niego obce. Jeśli potępiał by homoseksualizm to by nie tworzył homoseksualnych ludzi. Chyba, że nie jest bogiem.
Venom2020.05.27 14:50
Co za bełkot Morderstwa, złodziejstwo, przemoc, zboczenia, sadyzm są ludzkie aż do wyrzygu. Ale nie chcę mieć z tym nic wspólnego.
Klejnot Nilu2020.05.27 15:03
Zrównanie związku dwóch nie wadzących nikomu ludzi z morderstwem, nie najlepiej świadczy o Twojej kondycji intelektualnej.
JoJo2020.05.27 15:07
Zupełnie dwie inne rzeczy. Włącz myslenie. Zabić nie musisz- masz wybór, bic żony też nie muszisz- masz wybór. Orientacji nie wybierasz- nie masz wyboru.
anonim2020.05.27 20:04
Jest tylko jedna orientacja - heteroseksualna. Homo nie musi być jawnym wyborem, tak jak nałóg nałogowca nie jest. Nałogowcy ze swoimi nałogami walczą czasem latami i bezskutecznie.
matis892020.05.27 15:35
Bóg potępia zło i grzech i to wielokrotnie, także piszesz głupoty. Za to Bóg nie potępia skłonności tylko grzech, grzeszny czyn. Stosunki homo, homo czynnosci są wyborem grzesznym.
Cierpliwy.2020.05.27 16:38
JoJo piszesz że orientacji się nie wybiera. To dlaczego można leczyć tą przypadłość? I co ciekawe leczenie skutkuje. Dopiero w 1994 WHO opanowana przez "inaczej myślących" zapisała że homoseksualizm nie jest jednostką chorobową. A poza tym nie pisz że Bóg niczego nie potępia , bo przecież Sodomę odkopano. Masz rozum i wolna wolę możesz wybierać życie lub śmierć. Ale niestety są na tym świecie synowie zatracenia, bo napisane jest: " Aby patrzyli, a nie widzieli, słuchali a nie rozumieli i aby się przypadkiem nie nawrócili i nie odkryli tajemnicy". Ale też napisane jest" szukajcie a znajdziecie, proście a będzie wam dane". Które wybierasz pierwsze czy drugie?
Hipokryzja frondy2020.05.27 17:54
Cierpliwy, serio ? Widac, że edukacja seksualna jest jednak potrzebna. Orientacji nie wybierasz. Gdyby było to takie proste wiekszość homoseksualistów zmieniłaby orientacje na hetero, żeby nie byc przesladowanymi. Jeśli orientacje moznaby było wybrać, to sam w pewnym eteapie zycia stanąbyś przed takim wyborem, stanąłeś ? Nie, bo rodzisz się albo hetero, albo homo.
leszczyna2020.05.27 18:20
Jak to albo hetero, albo homo? A gdzie bi, zapomniałeś w reszcie LGBT?
Cierpliwy.2020.05.27 21:16
Sralis mazgalis laverentus duptus Hipokryzjo."Nie, bo rodzisz się albo hetero, albo homo". Żyjesz na "niebieskiej kulce", pyłku w ogromie Wszechświata z miliardami galaktyk. Masz na niej wszystko do życia zgodnie z zaprogramowaną fizjologią Twego organizmu. Powietrze ze stałą proporcja tlenu do azotu. Wodę "mieszaninę" dwóch gazów, która jest w 75% masą Twojego ciała. Żywność, którą Twój układ pokarmowy między innymi ze specjalnie zaprojektowanymi 115 enzymami( prawdopodobieństwo ich przypadkowego powstania to 1/100000000000000000000), zapewnia odnawialność komórek Twojego ciała. Widzisz wokół siebie mężczyzn i kobiety, których anatomia i fizjologia jest przystosowana do powielania gatunku. I twierdzisz że Stwórca, który powołał Cie do życia, zaprogramował homoseksualizm jako jeden z modeli " prokreacji" człowieka. A więc nie jest to dewiacja,ale zaprogramowana inklinacja genetyczna. To czemu Stwórca zniszczył Sodomę? Człowiek ma WOLNY WYBÓR co do korzystania ze swych narządów rozrodczych. Jako jedyny ze ssaków nie podlega cykliczności tzn. nie została ona czasowo zaprogramowana. Ale podlegamy próbie. " Kładę przed Tobą życie lub śmierć- wybieraj". Dopóki nie odnajdziesz celu istnienia tej "niebieskiej kulki" we Wszechświecie i celu powołania Cię do życia na niej, dopóty będziesz pisał androny o zaprogramowaniu homo. Ale "szukaj a znajdziesz, proś a będzie Ci dane".
JoJo2020.05.27 14:40
Bóg niczego nie potępia, nic co ludzkie nie jest dla niego obce. Jeśli potępiał by homoseksualizm to by nie tworzył homoseksualnych ludzi. Chyba, że nie jest bogiem
Nesse2020.05.27 14:21
Ja uważam to za wspaniałą inicjatywę. Jest wielu homoseksualistów, którzy są również dobrymi katolikami i wierzą, że Bóg ich nie oceni w tak podły sposób jak robią to ludzie.
Roman2020.05.27 14:20
Należy sobie zadać pytanie, czy Chrystus jest głową kościoła czy nie. Jeśli jest, związki homoseksualne będą zawsze nazywane grzesznymi. Tam gdzie są "błogosławione", tam kościół nie jest Chrystusowy. "Błogosławienie" związków homoseksualnych to jak "błogosławienie" każdego innego wykroczenia przeciwko nauce Chrystusa. Polecam dzisiejsze czytanie liturgiczne. Wiele wyjaśnia (J 17, 11b-19).
Marek2020.05.27 16:34
Logika typu "Masz w domu akwarium? Mam. To jesteś gejem" he he
anonim2020.05.27 14:17
kretyn polski się odezwał
Jadwiga2020.05.27 14:08
Zlituj się Panie Boże nad politykami co nie daja nam wierzacym iść na jasna górę
Bułka z kefirem2020.05.27 14:39
Po co ma się litowac? Nie lepiej nad jakimiś dziećmi chorymi?
Baba2020.05.27 14:05
W KK , nigdy , przenigdy do tego nie dojdzie.SODOMA I GOMORA, MÓWI WAM TO COŚ?
matis892020.05.27 15:41
Ale już doszło i wspiera to Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik.
Jaro2020.05.27 16:33
Mówi, mówi, to z tych bajek 1000 i jednej nocy czy coś takiego
QWERTY2020.05.27 14:04
ŻYJ I DAJ ZYĆ. JEŚLI BÓG BY ISTNIAŁ TO MIAŁBY W DvPIE CZY LUDZIE SĄ HETEROSEKSUALNI CZY HOMO. JESLI WEDŁUG WAS, BÓG ZWIĄZKI HETERO UWAŻA ZA OK, A HOMO ZA GRZECH TO ŚWIADCZY TYLKO O TYM, ŻE NIE JEST ISTOTA BOSKĄ.
matis892020.05.27 15:39
Bóg nie jest boski bo boscy są geje. Jeżeli Bóg potępia sodomię to znaczy że nie jest boski i bardziej od niego boscy są geje.
Jadwiga2020.05.27 13:51
PIS rozgania pielgrzymki
Hipokryzja frondy2020.05.27 13:48
Przeszło 880 mln zł w ciągu pięciu lat kosztował prezydent Andrzej Duda i kancelaria. Jego poprzednik Bronisław Komorowski na koniec kadencji wydawał 163,5 mln rocznie. Andrzej Duda w 2020 roku zaplanował budżet na blisko 200 mln. np. zakładnki do ksiązek- 38 tys ! apaszki dla Agaty Dudy 18 ty !
Jaskółka2020.05.27 13:55
Nie zapominaj, że 163,5 Komorowskiego to po uwzględnieniu inflacji, 190 mln dzisiaj.
MB2020.05.27 16:40
Ja słyszałem, że w ruskiej budzie u Bronka wiszą żyrandole z pałacu prezydenckiego Wyślij kłamco skąd wziąłeś cyfrę za apaszki Kłamca zawsze pozostanie kłamcą i... pedałem
Polak Ateista Dumny Gej2020.05.27 13:16
Nie ma wyjścia katole. Zwyrodniała zdemoralizowana instytucja kościoła musi się reformować, o ile chce przetrwać. Inaczej katolicy powiedzą papa i będzie figa z makiem, a nie datki, wpłaty i zyski z celebracji.
zatroskany2020.05.27 15:34
Kościół nie jedno przetrwał, ale ci co nie chcieli uznać grzechu w swoim życiu - niekoniecznie
Jaskółka2020.05.27 13:03
Napakowała się wszędzie, nie tylko do Kościoła, czereda Osób LGBT, które wyszły z szafy i biorą sobie "równe prawa". Póki co montują kolejne lawendowe mafie, gdzie koniecznym elementem sukcesu i jedyną umiejętnością jest umiejętność podczepienia się pod jakiegoś zboczonego protektora.
Maciej Łagodny.2020.05.27 12:36
To co Wyrabiają Biskupi Kościoła Katolickiego ,daje do myślenia. Może PORA przejść na Islam ( Sufizm -mistycyzm), lub przyłączyć się do łacinników--Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X.
salomon2020.05.27 12:34
Brawo! Jezus też by błogosławił pary homoseksualne i udzielał im sakramentu małżeństwa.
oLo2020.05.27 13:13
Mylisz się, Jezus był przeciwnikiem instytucji małżeństwa.
Klejnot Nilu2020.05.27 12:07
A to innym ubędzie jakoś tego błogosławieństwa, jak biskup pobłogosławi parę gejów czy jak?
matis892020.05.27 12:35
Będzie to rytuał satanistyczny bo Bóg w Trójcy się potępia związki sodomskie homo, nazywa je grzechem, złem i obrzydliwością. Jednoznaczne wystąpienie przeciwko Bogu i KK, więc po co geje ze swoimi związkami się pchają. Niech sobie znajdą takich bożków którzy popierają związki sodomskie, bo Bóg w Trójcy Św. je potępia od zawsze. Lewakoateiści i sodomici mają do wyboru masę innych bożków pasujących do ich upodobań.
Klejnot Nilu2020.05.27 12:38
A jesteś w stanie mi wytłumaczyć, co jest w tym takiego obrzydliwego, że tak nienawidzicie homoseksualistów?
matis892020.05.27 12:53
Bóg nie nienawidzi homoseksualistów tylko czyny i związki sodomskie nazywa obrzydliwością, złem i grzechem. Nie pochodzą one od Boga, nie są zgodne z planem Boga, Bóg je wprost potępia, a pochodzą one od szatana i demonów. Dlatego taki rytuał i błogosławieństwo w KK to rytuał satanistyczny i wprost występujący przeciwko Bogu. Więc sodomici i lewakoateiści mają przecież do wyboru masę bożków które to aprobują a pchają się tam gdzie Bóg to potępia od zawsze. Więc wniosek jest prosty chodzi o narzucenie jawnie wbrew Bogu doktryny LZPKNTB i zwyczajnie kłamanie że Bóg to popiera. LZPKNTB jest zbudowane na jawnym kłamstwie.
Jaro2020.05.27 16:30
A to co pochodzi od boga, to sama prawda, nauka i dowody. Ha, ha. Nie ma sensu rozmawiać z dorosłymi ludźmi, którzy wierzą w baśnie. To dlatego kościołowi katolickiemu tak zależy żeby indoktrynować od niemowlęcia, bo jak normalny, zdrowy psychicznie człowiek usłyszy te bajki jako dorosły, to się popuka w czoło, a i na tacę nie rzuci :-) :-) :-)
matis892020.05.27 16:44
A więc schowaj się w bunkrze bo przytłaczająca większość ludzkości w coś wierzy, nawet lewakoateiści obecnie są grupą najbardziej czczącą Głowę Watykanu Bergoglio ze wszystkich religii. Gdybyś nie wierzył w lewackie religijne bajki, to skrytykowałbyś LZPKNBT za to że sami pchają się do Kościoła i sami chcą błogosławieństwa jawnie kłamiąc. Lewusy sami pchają się do Kościoła jak nigdy w historii by uczcić swojego Pana Głowę Watykanu Bergoglio.
anna2020.05.27 12:56
Nikt was nie nienawidzi. Akty homoseksualne są grzechem, a nie wy. Seksualność człowieka to wielki dar Boga i trzeba go szanować, a nie używać do bezecnych rzeczy. Miłość to nie tylko seks, ale o wiele więcej, To również wyrzeczenie dla dobra drugiego. Zobaczcie, do czego prowadzi przyzwolenie na związki homoseksualne - wystarczy wizyta w nocy na dworcu: pedofilia, prostytucja, narkotyki.... To, że w KK znajdzie się kilku teologów bez wiary nie oznacza, że wolno odrzucać Dekalog.
Klejnot Nilu2020.05.27 13:04
"Nikt was nie nienawidzi." To, że nie jestem homofobem, nie czyni ze mnie homoseksualisty. "Miłość to nie tylko seks, ale o wiele więcej, To również wyrzeczenie dla dobra drugiego." Zgoda, ale jakoś heteroseksualistów skaczących z kwiatka na kwiatek, nikt się tak nie czepia. "Zobaczcie, do czego prowadzi przyzwolenie na związki homoseksualne -wystarczy wizyta w nocy na dworcu: pedofilia, prostytucja, narkotyki..." No wybacz, ale tu już wjeżdżają ostre #urojeniaprawakoidalne. Co ma wspólnego homoseksualizm z narkotykami na dworcu?
Venom2020.05.27 14:00
Jak to, nikt się nie czepia "heteroseksualistów skaczących z kwiatka na kwiatek"? Ciekawe sąd się wzięły takie wyzwiska jak blachara, lowelas, cichodajka, dupcynciel, lachociąg?
matis892020.05.27 15:28
Sam lewacki holywood przedstawia też obraz prostytucji, narkotyków i sodomii, a zdrada małżeńska jest akurat promowana przez lewackie produkcje i to masowo, przez lewackie massmedia które popierają też sodomię. Także LZPNKBT też promuje rozwiązłość.
Zatroskany2020.05.27 15:09
Klejnot...
Katolik2020.05.27 12:06
Brawo Austriacy! Przynajmniej wasz kościół jest normalny.
nik2020.05.27 14:06
tak samo jak ty
matis892020.05.27 11:56
Brawo Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik wspierający LZPKBTN. Austryiaccy ''biskupi'' mają wsparcie od Bergoglio w błogosławieniu związków sodomskich i realizują jego program. Skoro Bergoglio naucza że katolik może też modlić się do różnych bożków, demonów to i jest też miejsce na różnorodność seksualną w nauce Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika.
katolicka kretynizacja polski2020.05.27 11:55
w polsce kościół prędzej pobłogosławi zwyrodniałego mordercę niż nieszkodliwą społecznie i kochającą się parę homoseksualistów!
Jaskółka2020.05.27 13:05
Jak to nieszkodliwą? Nooo... pokazali jacy są nieszkodliwi w skandalach przypisywanych fałszywie tzw klerowi katolickiemu.
asd2020.05.27 15:53
Nie dziw się temu bo już Jezus mówił że "celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego." a do innych "jeżeli się nie nawrócicie wszyscy tak samo zginiecie". Nie do nas należy ustalanie granic dobra i zła ale powinniśmy zaufać Bogu i żyć jego przykazaniami. On wie co dla nas najlepsze
XD2020.05.28 10:17
Masz na myśli "nas" czyli tych którzy z niego wierzą?
Gringo2020.05.27 11:47
Sama ewolucja stygmatyzuje homoerotyzm. Człowiek może zdradzać ALE tylko zgodnie z ewolucją. Oto hipokryzja. Nic tego nie przebije. NIKT nie słyszał o wydziedziczonych, tych z nieprawego łoża, bękartach pochodzących ze słynnych r o d ó w homoseksualistów w całej kilka milionów lat liczącej historii ludzkości. . Takiego –RODOWEGO- materiału genetycznego e w o l u c j a nie udostępnia a wręcz wyklucza go z obiegu. Z punktu widzenia ewolucji gatunku ludzkiego nie było wobec tego czegoś takiego jak 'zdrada gejowska'. Zdradzać biologicznie mogli i mogą j e d y n i e hetero-normatywni, czyli prawdziwie seksualni w swych związkach. ‘Sex’ (scil. płeć) jest pojęciem relacyjnym stąd ‘związek’ dwóch osób fizjologicznie pod jego względem jednakowych NIE może być uznany za seksualny w pełnym słowa znaczeniu. Dlatego nie-normatywni NIE są prawdziwie seksualni w swoich związkach, s ą niezupełni o r a z nierzeczywiści jako partnerzy seksualni (1- a personal disability). . Cóż za h i p o k r y z j a ewolucji! Przecież zachowania te są w przyrodzie powszechne a tutaj takie faux pas. Od zarania dziejów ludzkości! To żelazne prawo biologii ewolucyjnej. . Dlatego, ewolucyjnie pojęcie zdrady -przekazania materiału genetycznego jednej osobie przez inną, nieuprawnioną do otrzymania- jest niestosowalne do związków homoseksualnych, czyli z biologicznych -czysto ewolucyjnych powodów, historia nie zna bękartów - wydziedziczonych z nieprawego łoża pochodzących z rodów homoseksualnych. Nie są to zatem względy s o c j o l o g i c z n e ale względy imposibilizmu dziedziczenia. To biologia. Po prostu. . Skutek? Niestosowalność zwykłego pojęcia zdrady. Efekt dla relacji osobowych i osób? Upośledzenie tak samych takich r e l a c j i jak osób stron t y c h relacji w ich prawach. De facto wszystkich r e l a c j i oraz praw wszystkich osób -s t r o n. Jednak istotnie asymetrycznie (nierówność traktowania). Stąd fundamentalna moralna niezupełność takich ‘związków’ – (2- a moral disability). . etc etc..
Wróbelek2020.05.27 12:43
Powszechne są również wszelakie inne wady nabyte, wrodzone, patologie i inwalidztwa. Powszechność czegokolwiek to żaden argument. LGBT nie mogą mieć "takich samych praw" jak to sobie wyobrażają, ponieważ nie jest przypadkiem, że występują afery z Lawendową Mafią z powodu naporu wychodzących z szafy gejów, a to tylko wierzchołek góry lodowej, ten najmniej niebezpieczny.
Powrómy do normalności2020.05.27 11:44
Precz ze zboczeniami.
Polak Ateista Dumny Gej2020.05.27 13:17
Pełna zgoda TAK dla normalności, precz z homofobicznym zboczeniem w kościele.
anonim2020.05.27 11:43
https://pl.wikipedia.org/wiki/Sodoma_i_Gomora
Polak Ateista Dumny Gej2020.05.27 13:18
Tu Polska nie Watykan swoje własne definicje mamy: sodomia «zboczenie seksualne polegające na uprawianiu stosunków płciowych ze zwierzętami» • sodomita • sodomitka https://sjp.pwn.pl/sjp/sodomia;2575751.html
Jaskółka2020.05.27 13:22
Nie powołuj się na jakiegoś zboczeńca fałszującego wpisy w słowniku PWN.
Polak Ateista Dumny Gej2020.05.27 15:29
To oficjalny i jedyny obowiązujący słownik języka polskiego w naszym kraju. Katolskie definicje obowiązują w Watykanie.
anonim2020.05.27 16:56
Pisany przez jawnych gejów, jego wiarygodność jest mniej warta niż brud na gejowskiej pościeli. Gejowskie definicje nie obowiązują nikogo, nawet gejów.
Michal2020.05.27 11:40
Nawet w KK bywają przebłyski normalności. Oczywiście Polska, jak zwykle, to zaścianek i latryna kleru.
mariusz2020.05.27 12:25
won pedalskie pomioty
Michal2020.05.27 13:27
Umyłeś już siusiaka ? Bo proboszcz idzie
anonim2020.05.27 14:51
Ty to tak z praktyki?
zatroskany2020.05.27 15:32
Mam nadzieję, że nigdy takie niedorzeczne pomysły uderzające wprost w nauczanie wynikające z Pisma Świętego nie dojdą do skutku
kuba2020.05.27 18:59
wara od Polski i od KK, ok?
Michal2020.05.27 23:28
Bo co ?
uczciwy obywatel2020.05.28 9:58
przyznajesz sie do przynależności do LGBT! Wyjdz z tego forum.