Antykościelny manifest Pieczyńskiego. Już pielgrzymują do niego działacze Twojego Ruchu?  - zdjęcie
17.02.15, 15:54Krzysztof Pieczyński i Jerzy Zelnik w TVN24 (fot. screen/TVN24)

Antykościelny manifest Pieczyńskiego. Już pielgrzymują do niego działacze Twojego Ruchu?

46

Nie wiem, na jakiej planecie żyje Krzysztof Pieczyński, po obejrzeniu jego występu w TVN24 wiem natomiast, że poziom jego odklejenia od rzeczywistości jest tak zaawansowany, że pomocy mogą mu udzielić wyłącznie specjaliści. Znany aktor, którego do tej pory bardzo ceniłam za kreacje zapadające na długo w pamięć wygłosił w programie Andrzeja Morozowskiego „Tak jest” trwający prawie 13 minut antykościelny manifest, którego nie powstydziliby się Janusz Palikot, prof. Magdalena Środa i prof. Jan Hartman razem wzięci.

Wszystko zaczęło się od, na pozór niewinnego i niezwykle tendencyjnego pytania red. Morozowskiego, czy Polska jest krajem homofobicznym. To podziałało na Pieczyńskiego niczym czerwona płachta na byka i od razu przystąpił do szarży, stwierdzając, że... „jest pewna formuła urzędowa, płynąca z Kościoła”. O jaką formułę chodzi, aktor już nie wyjaśnił, wyznał natomiast, że jako „Polak, żyjący w tym kraju” ma problem bezpośrednio związany z Kościołem.

Pieczyński uznał, że „polityka Kościoła” jest związana z „przestrzeganiem ludzi, nieustannym manipulowaniem ludźmi”, dotyczącym każdej dziedziny życia. „Wciskanie się w sferę najbardziej intymną ludzkiego życia jest cechą funkcjonowania tej instytucji” - perorował aktor.

Biedny reżyser użalał się na oczach tysięcy widzów TVN24, że czuje się represjonowany przez Kościół, bo każdy jego kontakt z tą instytucją jest aktem, w którym jego „godność ludzka i prawa obywatelskie są deptane”. Jego zdaniem, problem polega na tym, że ludzie Kościoła i katolicy tego nie dostrzegają, bo „w Polsce są manipulowani od tysiąca lat, a w świecie – od trzeciego wieku”.

Dalej, niczym nieniepokojony przez prowadzącego program, Pieczyński podjął się misji „uzmysłowiania” ciemnym Polakom, jak – krótko mówiąc – są robieni przez Kościół w bambuko. Niestety, jest to misja z góry skazana nie niepowodzenie, bowiem – jak stwierdza aktor – nieważne, jaka ilość dokumentów na temat „zbrodni i przestępczej działalności Kościoła” zostanie przedstawiona Polakom, oni będą udawać, że to nie miało miejsca.

Zdaniem Pieczyńskiego, wszystko zaczęło się od „spreparowanego przez Kościół” dokumentu – tzw. donacji Konstantyna, który zagwarantował tej instytucji nie tylko „włości na ziemi”, ale też możliwość wybierania królów oraz przeniknięcia do każdej sfery ludzkiej działalności. „Dziś Kościół działa w bardziej subtelnej formie. Na początku mordowali i palili ludzi, ale później weszli w subtelniejszą formułę – to znaczy w trzymanie ludzi w strachu na bacie” - bredził aktor.

Tą subtelniejszą formą bata ma być „wymyślony” przez św. Augustyna, który „zdradził swoich przyjaciół manichejczyków, był maminsynkiem i wyparł się swojej kobiety” grzech pierworodny. „To doskonały bat, by prowadzić ludzi na smyczy” - argumentował Pieczyński.

Jerzy Zelnik (tak, w studiu był jeszcze jeden gość, który choć wymownie zerkał na zegarek, nie cieszył się przywilejem takiej ilości czasu antenowego, jak jego kolega) na te wszystkie brednie mógł odpowiedzieć tylko tak: „Czuję się wolnym człowiekiem. Wynika to z przyjaźni z Jezusem Chrystusem, który jest moim Nauczycielem”. Co na to Pieczyński? Niemal z pianą na ustach, wycedził przez zęby, że Kościół zbudował... cywilizację śmierci. „To zatęchła zupełnie atmosfera, pozbawiona pierwiastka twórczego” - głosił.

„Nauki Chrystusa a to, czego uczy Kościół, to są dwie rzeczy, które kompletnie nie pasują do siebie, które są wzajemnie sprzeczne. Chrystus uczył zupełnie czegoś innego, Kościół spreparował te nauki dla swoich potrzeb, dla osiągania swoich celów politycznych. Ten cel jest jeden, absolutnie jeden i zawsze był jeden – absolutna władza i kontrola nad ludzkością” - pienił się Pieczyński, oczywiście nie wskazując choćby najmniejszego przykładu tego, w którym to miejscu nauczanie Kościoła „rozjeżdża” się z nauki Jezusa Chrystusa... Na taką demagogię trudno było w jakikolwiek sposób odpowiedzieć, dlatego Zelnik stwierdził tylko krótko, że jest „wolnym człowiekiem, będąc katolikiem”.

Morozowski, najwyraźniej sam zmęczony już tyradami Pieczyńskiego, postanowił zmienić temat i zapytał swoich gości, jak oceniają kandydatów na prezydenta. Po krótkiej wypowiedzi Zelnika, który porównał sylwetki Andrzeja Dudy i Bronisława Komorowskiego, Pieczyński wrócił do... dokładnie tak, kolejnej szarży na Kościół!

Aktor stwierdził, że interesuje go tylko to, aby Polacy byli gospodarzami tego kraju, bo teraz gospodarzem jest Kościół katolicki. „Wydaje mi się, że nadeszła najwyższa pora, by Polacy odzyskali swój kraj, ponieważ nie są właścicielami swojego kraju” - powtarzał niczym opętany. Kiedy Zelnik próbował wytłumaczyć koledze, jak wielkie zasługi ma Kościół w tworzeniu polskiej państwowości czy w odzyskaniu niepodległości, Pieczyński nie dał mu dojść do słowa, dalej agresywnie głosząc swoje tyrady, że jedyne zasługi Kościoła to manipulowanie ludźmi i indoktrynacja.

„Kościół katolicki jest właścicielem tego kraju i Polacy muszą odzyskać ten kraj, to znaczy - Polacy muszą się stać krajem świeckim” - cedził przez zęby aktor. Jego zdaniem, Polska jest krajem wyznaniowym, bo wszyscy płacą na Kościół i z tego wynika bezkarność Kościoła. Na koniec Pieczyński osiągnął prawdziwy szczyt absurdu, stwierdzając: „Kościół to instytucja, która działa ponad prawem, która od VIII wieku jest nielegalną instytucją, która narzuciła ludzkości swoją wolę. Musimy wrócić do VIII wieku i rozliczyć Kościół z działalności skierowanej przeciwko ludzkości”.

Oczywiście, mogłabym teraz napisać, że po takim występie z pewnością do pana Pieczyńskiego pielgrzymują już rozochoceni działacze Twojego Ruchu. Po takich tyradach aktor mógłby stać się ich prawdziwym prorokiem. Ale czy o to właśnie chodzi? Sądzę raczej, że Pieczyńskiemu należy serdecznie współczuć, bowiem najwyraźniej nie doświadczył on niczego dobrego ze strony Kościoła, nie spotkał katolika, który swoim życiem zaświadczyłby o miłości Chrystusa. Nie wiem, czy aktor rzeczywiście kiedykolwiek chodził na msze, uczył się katechezy w szkole czy należał do jakiejś wspólnoty... Czy czasem zagląda do świątyni, gdzie – jak solennie przekonywał - wciąż znajduje ulotki potępiające starożytność? Jeśli jego absurdalne zarzuty są wyssane z palca, to pozostaje wyłącznie współczuć mu takiego poziomu psychozy, bowiem z jego argumentacją (?) ciężko w ogóle polemizować. To taki stek bdzur i oskarżeń, jakiego spodziewać możnaby się raczej po piśmie Jerzego Urbana "Nie", aniżeli po poważnym, szanowanym (?) aktorze. 

Marta Brzezińska-Waleszczyk 

Komentarze (46):

anonim2015.02.17 16:12
Dziękuję, nie oglądałem. To równiez BYŁ jeden z bardziej lubianych przeze mnie aktorów.
anonim2015.02.17 16:13
Tzn. mamy w tym środowisku jeszcze jednego bolszewika.
anonim2015.02.17 16:51
A takie ladne ime dano mu na chrzcie. Z greckiego "KRZYSZTOF" - ten ktory niesie Chrystusa.
anonim2015.02.17 17:00
@existenZ Jeśli choć połowa cytatów z Pieczyńskiego jest prawdziwa, to sam, chociaż nie jestem katolikiem wyraziłbym się o nim dużo ostrzej.
anonim2015.02.17 17:23
Proszę przedmówców - po obejrzeniu 2m.45s poniższego nagrania wszystko staje się zwyczajnie jasne. Reżyser, aktor, poeta i pisarz przeczytał "9 tomowe dzieło" "Kryminalna historia chrześcijaństwa" autorstwa Karlheinza Deschnera: http://pl.wikipedia.org/wiki/Karlheinz_Deschner Pozwolę sobie więc sparafrazować ostatnio zasłyszane przysłowie: Nie należy dyskutować z człowiekiem, który w danej sprawie przeczytał jedną książkę.
anonim2015.02.17 17:29
@Maksym - jak Augustyna nie lubię, tak muszę stanąć w jego obronie: Adeodat został z ojcem, wspólnie zostali ochrzczeni, po czym zabrał go ze sobą do Afryki.
anonim2015.02.17 17:30
O pardon, tu link do nagrania: http://www.tvn24.pl/tak-jest,39,m/celem-kosciola-jest-wladza,515856.html
anonim2015.02.17 17:36
a jak zdechnie to czemu rodzinka go nie spali i porozsypuje prochów po domu albo do morza wrzuci tylko lecą do Księdza prosić o pogrzeb katolicki? jak taki skrzywdzony przez Kościół to niech będzie konsekwentny do końca
anonim2015.02.17 17:39
Prawda o ludziach uprawiających zawód aktora, zawsze wychodzi wtedy, gdy zaczynają mówić swoim własnym głosem. Większość ludzi ma o aktorach - jako ludziach - zupełnie błędne mniemanie, którego nabierają oglądając ich w rolach, które KTOŚ im napisał.
anonim2015.02.17 17:54
exi-beredzisław do pięt nie dorastasz Pieczyńskiemu w swoim bredzeniu i pluciu nienawiścią do nas Katolików, zapisz się do niego na jakieś kursy :D może poprawisz swą dykcję i może jakieś nowe elementy pogardy załapiesz, a tak poważnie to biedni jesteście, smutne macie życie, a my mamy KLAWE :)
anonim2015.02.17 17:57
@Maksym - on to zrobił NIE BĘDĄC jeszcze chrześcijaninem. Nie poślubił swej pierwszej, bo wolał młodziutką arystokratkę - równą mu w pochodzeniu. A od dłuższego już wtedy czasu Kościół błogosławił małżeństwa "mezaliansowe", więc różnica statusu w Kościele nie byłaby problemem.
anonim2015.02.17 17:58
Psychicznie chory człowiek. Szkoda komentowac, chorych się nie kopie.
anonim2015.02.17 18:47
widzę że i nijaki pioglotryda dołączył do klubu exiplexi ,przepraszam ale wy nie macie zielonego pojęcia o Katolikach, posiadacie zafałszowany obraz KK pani HGW i BR. Kom, proszę sobie posłuchać kazania ks. pułkownika Żarskiego kiedy wygłosił Mszy Św. z udziałem Prezydenta
anonim2015.02.17 18:47
@Maksym Aloha! To jeszcze nic... św. Paweł zanim został Pawłem - MORDOWAŁ, ŚCIGAŁ I DYSZAŁ Z NIENAWIŚCI do chrześcijan. A w roku 51 napisał pierwsze słowa Nowego Testamentu...Co tam grzeszki św. Augustyna.
anonim2015.02.17 19:01
Czy Fronda musi cytować wszystkich kretynów, którzy plują na Kościół ? Chrystus wyraźnie powiedział, że "będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia".
anonim2015.02.17 19:30
idiota do kwadratu!
anonim2015.02.17 19:34
@enrque No właśnie. Nie powiedział "nie będziecie sobie nabijać klików cytując idiotów".
anonim2015.02.17 19:35
@Piogal Te mędrek z Kołomyji, gdybys zasady o których piszesz zastosował także do siebie, to twoje pseudointelektualne fekalia nie zatruwałyby katolickiego portalu. Ale ty jak każdy zakłamany lewak, zasady masz tylko dla innych.
anonim2015.02.17 19:38
@Maksym "Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet, gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie. Oto wyryłem cię na obu dłoniach, twe mury są ustawicznie przede Mną."
anonim2015.02.17 19:47
Mój Boże. Czy Fronda musi cytować każdego chama i idiotę, który wypowiada się o Kościele lub o wierze? No jednak są gdzieś granice rozsądku. No przecież nie można wchodzić w polemikę z każdym. Sam artykuł omawiający co mówił jakiś tam aktor, jest na równie żenującym poziomie. No jednak widzę, że Fronda stacza się gdzieś w jakieś bagno. Czy nie czytaliście o nie rzucaniu pereł przed wieprze? No litości. Czy w redakcji jest ktoś kto kontroluje poziom publikowanych tekstów oraz podejmowanych tematów do dyskusji? FRONDA = MAGIEL TOWARZYSKI ? Wszystko do tego zmierza. Jeszcze do tego dopuszczanie do ukazywania się prymitywnych komentarzy.
anonim2015.02.17 21:04
@MarekWu +++
anonim2015.02.17 22:20
Ludzie opamiętajcie się, Przecież mamy 10 Przykazań Boskich, a przykazanie 8 mówi NIE MÓW FAŁSZYWEGO ŚWIADECTWA PRZECIW BLIŹNIEMU SWEMU. Pieczyński po prosty wyznał prawdę o przeszłości jaki o genezie Kościoła Katolickiego. Należy mu przyznać rację i naprawić grzechy Kościoła, skoro Kościół sam tego nie ma zamiaru zrobić.
anonim2015.02.17 22:22
@Glabais Po Pan Krzysztof niesie Chrystusa, w tym co mówi jest jedyna nadzieją na naprawę Kościoła.
anonim2015.02.17 22:23
wychodzi na to, że on wciąż myśli, że jest psychopatą w Ziarnie prawdy
anonim2015.02.17 22:25
@ufam Bo Polskie prawo zabranie palenia i rozsypywania popiołów. Bo każdego trzeba pochować. A za tę usługę trzeba księdzu zapłacić. Rozumiesz to!!! Kasa Kasa Kasa Kasa Kasa Kasa. A dzięki Kasie rozpusta i grzech.
anonim2015.02.17 22:27
@proto Te rzekome "grzechy" są jedynie we łbach idiotów podobnych tobie i tego komedianta Pieczyńskiego :)
anonim2015.02.17 22:36
Panie @Piogal. Zacznijmy od początku, Są dwa rodzaje księży. Ci, którzy zostali sługami Bożymi z powołania i ci, dla których to po prostu zawód. Mój ojciec był w seminarium, miał powołanie ale jak zobaczył ten świat od środka to załamał się i zrezygnował. Tam nie było Boga. Mąż mojej kuzynki to samo, był w seminarium, to samo, zrezygnował. Bo to co się tam dzieje najlepiej w swoich książkach opisuje Roman Kotliński w książce "Byłem księdzem". Ja nie odszedłem od Kościoła, wierzę w Boga i szukam, Ale to co robią hierarchowie Kościoła to istny biznes. To nie ma nic wspólnego z wiarą. Wiara jako taka jest ludziom potrzebna, taka jest nasza natura. Ale niestety z każdą wiarą, która staje się powszechna dzieje się to samo. Kapłani, ci najwięksi stają się za bardzo zachłanni. Uważają się za panów tego świata. To nie oni powinni oceniać nas. Do tego ma prawo tylko Bóg. Dlaczego więc Oni wcielają się w rolę Boga? A może, przez to, że mają tyle kasy szatan ich opętał ? Myślę i myślę i szukam
anonim2015.02.17 22:39
@enrque111 Właśnie zaczynam doceniać frondę. Nie kasuje komentarzy. Są dwa Kościoły kościół Chrześcijański i Katolicki. Kto wie czym się różnią ?
anonim2015.02.17 22:43
@marekwu "Pręgi, rany leczą zło, a razy - głębie wnętrzności."
anonim2015.02.17 22:49
@enrque111 Nie nazwę Cie Idiotą, Nie nazwę Cię głupcem. Rozumiem, że rzeczowa dyskusja jest Ci obca. Stosy, Inkwizycja widzę bardziej są tobie bliskie a to z Chrystusem nie ma wiele wpólnego. Bo Jezus Nasz Pan powiedział: „Słyszeliście, że powiedziano: ‚Oko za oko i ząb za ząb’. A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz!"
anonim2015.02.17 22:51
@enrque111 Nie nazwę Cie Idiotą, Nie nazwę Cię głupcem. Bo Jezus Nasz Pan powiedział: „Słyszeliście, że powiedziano: ‚Oko za oko i ząb za ząb’. A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz!"
anonim2015.02.17 22:58
O, kolejny historyk po WUML!
anonim2015.02.18 0:33
Idąc strategią Pieczyńskiego, wezmę wsadzę palec między framugę i drzwi i sobie go przytrzasnę iii... aj-waj wrzasnę: "Czuję się skrzywdzony przez drzwi, wiec należy je wszystkie powyjmować, spalić na stosie i zakazać ich stosowania"
anonim2015.02.18 1:36
Samą prawdę powiedział. Fakty zweryfikowane historycznie. Potwierdzone nawet przez KK, tyle że 500 lat później:) Donacja Konstantyna to największe fałszerstwo kościelne średniowiecznej Europy.
anonim2015.02.18 7:05
Dzięki kolego Pieczyński, określiłeś się, trafiłeś na moją listę. Nie będę oglądał żadnego programu z twoim udziałem. Totalny "delete" z mojej pamięci. Jest pewien poziom głupoty, której przekraczać nie wolno.
anonim2015.02.18 22:24
A ja jestem przeciwnego zdania. Żadnego współczucia! Modlić się należy za jego duszę i nic poza tym. To nie jest dysputa na średniowiecznym uniwersytecie, lecz rewolucja, którą prowadzą ludzie jego pokroju. Nie używają oni argumentów, a li tylko umiejętnie grają na emocjach - co pokazał Pieczyński. Jeżeli by więc dopuścić do swobodnej wypowiedzi tego pokroju jednostki, to wkrótce przejmą one kontrolę nad całą narracją społeczną - co pokazuje nie tylko Pieczyński, Palikot, TVN, lecz cały konglomerat lewactwa zalewający współczesny świat. W takiej walce - a owa lewacka rewolucja jest pierwszą faktyczną od rewolucji bolszewickiej walką aberracji z normalnością - strona używająca logicznych argumentów, starająca się prowadzić dialog i unikająca otwartej konfrontacji będzie zawsze stroną przegraną. Ergo, jeśli chcemy wygrać tą walkę to "walić lewactwo w pysk i patrzyć czy równo puchnie". Panu Pieczyńskiemu powiedzieć zaś trzeba, że jego szczęściem jest ten moment historii, w którym mógł wypowiedzieć swoje dyrdymały. W każdym bowiem innym punkcie historii autorzy podobnych wyziewów marzyć mogą tylko o tym aby ich stos nie płonął zbyt wolno.
anonim2015.02.19 1:51
Znam Krzysia Pieczyńskiego. Urwał mi kiedyś umywalkę w domu;-)) Krzysiek. Jeśli to czytasz zastanów się czy jesteś otwarty na to, że prawda może być inna niż przedstawiają to protestanci. Proponuję ci być poszperał głębiej, sprawdź jakie było cesarstwo rzymskie w okresie Konstantyna, poczytaj jego życiorys, odpowiedz na pytanie czemu wybudował nagle tyle bazylik, poczytaj listy apostolskie, sprawdź na you tube wykłady prof. Guza o protestantyzmie, a na końcu zobacz konferencje Witka Wilka by zobaczyć co się dzieje kiedy żywy Bóg zaczyna mówić do człowieka, bo zrozumieć co stało się z Konstantynem ( poszperałam w sieci za tym pismem z donacją- pismo nie musi być fałszywką, było pewnie wielokrotnie przepisywane, to zresztą ma niewielkie znaczenie). Ty wiesz jaka jest metoda pracy aktora który ma zagrać historyczną postać- kiedy przygotowuje się do roli robi szczegołowe śledztwo. Zrób tak i tym razem, nie opieraj się na relacjach lewicy, sprawdź wszystko dokoła, porównawczo.
anonim2015.02.19 7:31
Cały ten portal jest przykładem tej miłości chrystusowej. Nienawiść kapie z prawie każdego artykułu. O komentarzach nie wspomnę. Żaden dobry uczynek kościoła (a nie przeczę są takie) nie zmaże jego win.
anonim2015.02.20 13:01
Krzysztof Pieczyński ma urojenia.
anonim2015.02.20 19:55
A obejrzałem :) Nie ma tam jadu o którym wspomina autorka artykułu. Pieczyński popłynął z wywodami ale ma rację. Nauki Jezusa a postawa kościoła są jak woda i ogień :)
anonim2015.02.20 20:21
Nasi aktorzy nie raz pokazali, że mają puste głowy. Niestety w większości to ludzie puści i głupi.
anonim2015.02.21 2:23
ateizmIVrp
anonim2015.02.21 22:10
Pieczyński nawet w serialu "Dom" grał kompletne Zero. Najwyraźniej nie miał problemu we wczucie się w graną rolę..bo grał samego siebie. Pustogłowie na ekranie i w realu.
anonim2015.02.22 20:41
Pieczynski ma racje. Koscioł polski odbiera godnośc czlowieka i chce zrobic z niego marionetke.
anonim2015.02.23 4:11
@akuratna Godność to odebrali Chrystusowi tuż przed ukrzyżowaniem dokładnie tacy jak Ty. Obawiam się iż tam na dole już teraz malują dla Ciebie transparent powitalny: "Welcome to Hell"
anonim2015.02.23 10:16
Durnie, tez się rodzą! Ślad Bronka Talara stakanowca wyrył się w nim na wieki wieków ....... A poza tym, od kiedy aktorstwo automatycznie czyni kogoś mądrym?