Po przemówieniu prezydenta Andrzeja Dudy, głos zabrał znów Marszałek Senior Antoni Macierewicz. Jak podkeślił – inauguracja zawsze jest momentem szczególnym.

Nie ma dziś wolności i demokracji poza niepodległością. Niepodległość ma jedną twarz. Wiele twarzy ma niewola”

- dodawał Marszałek Senior.

Jak podkreślił:

Ten Sejm jest bardzo zróżnicowany, ale absolutna większość społeczeństwa wsparła te ugrupowania, które odwoływały się do wartości niepodległościowych, narodowych i katolickich. Polacy mają prawo oczekiwać, że ich wola zostanie uszanowana”.

Przypomniał, że Polacy zdecydowanie dali jednej formacji obowiązek utworzenia rządu, co jest wielkim zobowiązaniem, którego należy dotrzymać.

Determinacja narodu nie jest przypadkiem, lecz skutkiem realizacji podstawowych zasad polityki niepodległościowej rozpoczętej przez rząd śp. Jana Olszewskiego, a kontynuowanej przez rząd PiS”

- mówił Macierewicz.

Jak stwierdził:

Po 2010 roku odrodził się patriotyzm”.

Zdaniem Macierewicza to właśnie katastrofa smoleńska uświadomiła Polakom, jak kruche były dotychczasowe przemiany i jak ogromne jest wciąż ciążące nad nami zagrożenie zewnętrzne.

Dalej zaś powiedział:

Domagano się likwidacji IPN, CBA, WOT, sojuszu z USA, pamięci o Żołnierzach Niezłomnych, trwałości rodziny i wychowania opartego na wartościach chrześcijańskich. Był to program oparty o siły zewnętrzne. Zwracam się o odrzucenie negacji państwa polskiego i fundamentów cywilizacji chrześcijańskiej. Zwracam się o szacunek dla niepodległościowego wysiłku”.

Ja stwierdził – Polacy odzyskali poczucie godności i stali się w swoim kraju gospodarzami.

Czas zacząć wznosić gmach państwa polskiego opartego na zasadach chrześcijańskiej nauki społecznej”

- mówił Macierewicz.

Dalej dodał też:

Musimy zbudować silne państwo narodowe, z jasną hierarchią wartości, odróżniającej patriotyzm od zdrady, dobro od zła, cywilizację życia od cywilizacji śmierci”.

Jak podkreślił – to tego uczył nas bł. ks. Jerzy Popiełuszko mówiąc, że zło należy dobrem zwyciężać. Wskazywał także na Konstytucję, która chroni rodzinę i małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny.

 

Trzy artykuły Konstytucji tworzą prawną, społeczną i moralną podstawę naszego ładu państwowego. Rola konstytucji jest szczególna. Ona jest w Polsce najwyższym prawem. Dziś stoi ona ponad wszystkimi różnymi źródłami prawa. Konstytucja chroni rodzinę”

- dodawał.

Życie ludzkie jest nienaruszalne, a RP zapewnia każdemu prawną ochronę życia. Co w sposób oczywisty oznacza ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci”

- mówił także Marszałek Senior.

dam/wpolityce.pl,Fronda.pl