14.10.19, 14:30

Antoni Dudek: W pełni zasłużone zwycięstwo PiS

"PiS odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo, bo przez cztery lata systematycznie podnosił poziom życia większości Polaków, w tym zwłaszcza tych uboższych. Wdzięczność okazała mu za to blisko połowa wszystkich uczestników niedzielnego głosowania" - wskazuje Dudek.

Poziom komfortu rządzenia będzie zależał "od reelekcji Andrzeja Dudy. Bez niej PiS nie posiadający jednak samodzielnej większości 3/5 mandatów poselskich (czyli 276) będzie mógł tylko administrować państwem" - dodaje.

W ocenie historyka pod znakiem zapytania znalazło się przywództwo Grzegorza Schetyny w Platformie Obywatelskiej. Wyzwanie dla niego będzie też stanowić powrót Lewicy do Sejmu. Według Dudka o sukcesie może mówić także Władysław-Kosiniak Kamysz.

Ten "dzięki egzotycznemu sojuszowi z Pawłem Kukizem oraz konsekwentnie centrowej linii nie tylko utrzymał PSL w Sejmie, ale uzyskał też istotnie lepszy rezultat niż przed czterema laty".

bsw/salon24.pl

Komentarze

anonim2019.10.14 14:50
No to jest rok na wysprzątanie, jeżeli się uda, to pewnie będzie zielone światło od wyborców, jeżeli nie, to znów wejdziemy w marazm. Tylko niech się przypadkiem Panu Bosakowi i innym nie wydaje, że nie odpowiedzą przed wyborcami, jeżeli nie dadzą z siebie wszystkiego, aby w Polsce żyło się lepiej!
widziane z boku2019.10.14 14:50
PIS dostał mandat do rządzenia krajem, ale nie "do rządzenia się". Gratuluję zwycięskiej partii i mam nadzieję, że inne partie nie będą w beznadziejnej opozycji tylko aktywnie się włączą do rządzenia krajem. Nie wszystko PIS-u jest dobre, ale i nie wszystko PIS-u jest złe, podobnie jest z "opozycją". Nie będzie Biedronia premiera, nie będzie też namiestnika kremlowskiego w rządzie Rz.P. - Korwina czy Brauna. Od tego elementu można oczekiwać rozrywki nieśmiesznej, typowo Pieskowej. Czerwoni Kłaczaści i Bergi mogą jedynie paluszkami w bucikach marki Versace pokiwać, na święto ich majowe pomachać czerwonymi szmatami. Zgredy polityczne, wszystkie, powinni przejść na emeryturę i raz na zawsze zniknać z mediów. Bolek, niestety się nie zamknie. A tu na blogach mam nadzieję , że mendy blogowe pójdą w przysłowiowe pi...du , a najlepiej niech zaczną płacić podatki.
katolik2019.10.14 14:42
Dzięki Bogu i Matce Bozej za zwycięstwo,za normalnośc
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.10.14 22:39
Nie będą mieli łatwo, zakładam, że koniec kadencji będzie dal nich trudny