Andrzej Jaworski dla Fronda.pl: Lewica zaprasza islamistów, żeby zniszczyć naszą kulturę - zdjęcie
29.09.15, 11:20

Andrzej Jaworski dla Fronda.pl: Lewica zaprasza islamistów, żeby zniszczyć naszą kulturę

10

Paweł Chmielewski, portal Fronda.pl: Polska lewica jest szalenie wyczulona na wszystkie przejawy antysemityzmu, także te rzekome. Z drugiej strony entuzjastycznie podchodzi do pomysłu przyjmowania w kraju arabskich migrantów, wśród których antyżydowskie nastroje są rozpowszechnione. Szef Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster na łamach ostrzega, że napływ tych migrantów niezawodnie doprowadzi do wzrostu rzeczywistych antysemickich nastrojów. Dlaczego dla polskiej lewicy to nie jest kłopot?

Andrzej Jaworski, PiS: Problem jest moim zdaniem bardziej złożony. Mamy do czynienia z sytuacją walki kulturowej. Proszę zwrócić uwagę, że nie tylko Izrael powiedział, że nie będzie przyjmować uchodźców. Powiedziały to także najbogatsze państwa Zatoki Perskiej. Takie stanowisko zajęła teraz także Turcja, robiąc to ze względów ekonomicznych. Choć Stambuł od lat przyjmuje ogromne liczby uchodźców, to mimo rozlicznych apeli Unia Europejska i inne organizacje międzynarodowe nie kwapią się do pomocy i nie chcą zdjąć z barek Turków ciężarów ekonomicznych związanych z utrzymywaniem tych ludzi. Państwa Zatoki Perskiej nie chcą przyjmować uchodźców, choć to w przeważającej ilości muzułmanie, ponieważ mają już bardzo dokładnie poukładaną politykę wewnętrzną i nie są zainteresowane tym, by cokolwiek się tam zmieniało. Izrael odrzuca migrantów ze względów bezpieczeństwa. Dokładnie te same interesy są teraz rozgrywane w Europie. Żydzi nie są zainteresowani tym, by grupy, z którymi mają bardzo napięte relacje, zaczęły osiedlać się na terenie państw, w których prowadzą interesy i gdzie są ich skupiska. Z kolei lewica realizuje tak naprawdę pewien program: polega on na tym, że im bardziej rozgrywana jest nasza kultura i tradycja, tym lepiej. W związku z tym gdy tylko pojawia się jakaś kontrpropozycja dla polskiej tradycji, to propozycja ta jest popierana. Myślę, że właśnie o to chodzi u nas także w sprawie uchodźców.

W ciągu ostatnich dni niemieckie media powszechnie piszą o prześladowaniach, jakich chrześcijanie doświadczają w obozach dla uchodźców ze strony imigrantów. Czy ujawnienie masowości takich zachowań powinno wpłynąć jakoś na polską politykę migracyjną, czy nie?

Swego czasu pojawiła się informacja o muzułmańskich imigrantach płynących na statku do Europy, którzy zamordowali swoich chrześcijańskich współpasażerów, by zapewnić sobie większe bezpieczeństwo w czasie drogi. Nie bardzo było to nagłaśniane i krytykowane… Chrześcijanie w ogóle nie otrzymują żadnej szczególnej pomocy. Prawo i Sprawiedliwość mówi o tym od lat. Sam podkreślałem, że porwani w Syrii przez bojowników Państwa Islamskiego chrześcijanie traktowani są jak niewolnicy. Jednak ani ze strony Unii Europejskiej, ani ze strony Polski, nie ma żadnego mocnego stanowiska. Każdy, kto o tym wie, zdaje sobie sprawę, że jeżeli chrześcijanie nie są tam bronieni, to nie otrzymają także żadnej pomocy, gdy trafią do obozów uchodźców w Europie. I tak właśnie się dzieje.

W Niemczech podnosi się teraz, że jeśli już przyjmować migrantów wszystkich wyznań, to może chociaż ich od siebie separować, tak, by powstrzymać muzułmanów przed prześladowaniem wyznawców innych religii. Jak ocenia pan takie rozwiązanie?

Stworzylibyśmy wówczas getta i przyznalibyśmy, że przyjmujemy na swoje terytorium osoby, które nie będą szanowały i przestrzegały prawa. To rzecz bardzo poważna. Jeżeli mielibyśmy zakładać taki scenariusz, to trzeba byłoby uznać, że takich ludzi nie będziemy w ogóle przyjmować. Władze Polski nie podejmują jednak tej sprawy, nie odnoszą się do niej, nie mówią o zagrożeniach. Tymczasem Polacy po prostu nie chcą, by muzułmańscy imigranci napływali do naszego kraju. To podstawowa rzecz, którą powinna być dla władzy zobowiązująca.

Czyli rozwiązanie to zdecydowane nie dla muzułmańskich migrantów?

Mówię to od samego początku. Nie ma dziś zgody na przyjazd do Polski imigrantów ekonomicznych – a przecież to w większości tacy ludzie przyjeżdżają do Europy. Tych, którzy naprawdę byli prześladowani i stracili swój majątek, nie stać na zapłacenie pośrednikom tysięcy dolarów za tranzyt.

Gdy mówi się o takim rozwiązaniu, by w ogóle nie przyjmować muzułmanów, lewica – tak w politycy jak i dziennikarze – zaraz sięgają po Hitlera. Okazuje się, że segregacja religijna to praktyka quasi-nazistowska. Sądzi pan poseł, że koszty, które musiałaby ponieść Polska, gdyby zdecydowała się przyjmować tylko chrześcijan, nie byłyby zbyt duże?

Nie możemy bać się żadnej opinii publicznej. Nie możemy uginać się pod naciskiem żadnej organizacji, żadnego państwa, a tym bardziej mediów. Musimy szanować naszą kulturę, dbać o państwo, dbać o naród. Wiem, o czym mówię – dobrze znam środowiska muzułmańskie mam wielu przyjaciół muzułmanów. Także oni wiedzą, do czego może doprowadzić niekontrolowany radykalizm muzułmański.

Osoby, które krytykują nas za to, że jesteśmy jakoby „zamknięci” i „nieeuropejscy” niech powiedzą publicznie, jaką osobiście świadczyli potrzebującym pomoc. Czy nie jest tak, że są to ludzie, którzy jedynie wzywają do pomocy z budżetu państwa, z pieniędzy innych? My, chrześcijanie, odpowiadamy na prawdziwe zapotrzebowania, potrafimy się dzielić. Na całym świecie większość obozów dla prześladowanych jest prowadzona albo wspierana przez instytucje katolickie, przez polskich kapłanów i polskie siostry zakonne. Katolicy robią to z dobrego serca, nie z pobudek ekonomicznych. Dwa lata temu, między innymi z panią poseł Jolantą Szczypińską i panem posłem Grzegorzem Matusiakiem, byliśmy i pracowaliśmy w jednym z większych obozów dla uchodźców w Syrii. Nawoływaliśmy do tego, by rząd polski lub jakieś organizacje pomogły prześladowanym. Jak zwykle jednak pomagały tylko organizacje katolickie – mimo tego, że w obozach tych chrześcijan było akurat niewielu.

Dziekuję za rozmowę.

 

Komentarze (10):

anonim2015.09.29 11:41
W takim razie trzeba 25 X zniszczyć lewicę. Portal katolicki a dyżurni komentatorzy ogłupieni zbrodniczymi ideologiami siedzą i klepią każdego dnia byle mieszać i siać koąkol. ES11 - zawsze stawanie na przeciw KK kończyło się tragicznie, cóż Ci z tej twojej mądrości skoro tego nie widzisz ?
anonim2015.09.29 11:55
To nie lewica a "lewactwo".Zmarła kilka lat temu słynna włoska dziennikarka Ariadna Fallaci miała raczej lewicowe poglądy ale dostrzegala ogromne zagrożenie ze strony islamu i doceniała rolę Kościoła. Dlaczego lewactwo tego nie widzi?
anonim2015.09.29 12:48
Fallaci była igorantką i szkodliwą idiotką. Obecne zagrożenie przecież wyprodukował sobie sam zachód wchodząc z buciorami i czołgami w świat, którego zupełnie nie rozumie. To są właśnie efekty wpływu ludzi pokroju Fallaci, którzy uważają, że tam nie ma nic do rozumienia, że to dzicz bez kultury i aspiracji, że tylko czekają aż ich Wuj Sam wyzwoli i obdarzy radością demokracji i wolnego rynku. Mamy efekty.
anonim2015.09.29 13:03
@ES11 + Powidz gdzie i kiedy Ojciec św zapraszał tych sekciarzy z Islamu aby przybywali do Europy? dokąd do ciebie nie dotrze Prawda że to żydzi takie rozwiązanie wymyślili tj znaleźli rozwiązanie swoich zewnętrznych i wewnętrznych problemów wobec stałego swojego zagrożenia przez potomków Ismaela. Bo jak by im się udało razem z tymi migrantami wysłać Palestyńczyków to może by się nie cieszyli? żydowskie głowy pracują - a czy 11.IX to nie ich sprawka?
anonim2015.09.29 13:28
Dziwna ta kultura: mordują własne dzieci, będąc rzekomo "zasymilowani". https://pl-pl.facebook.com/europe.immigration.watch
anonim2015.09.29 14:13
A skąd wiadomo, że lewica ?! "Lewica" to zbiór wszelakich sił wrogich danemu narodowi. Takie gówno jak lewica powinna być zdelegalizowana i napiętnowana !!! Jest to równie furtka dla ludzi opłacanych przez obce siły, które dla osłabienia danej społeczności będą sponsorować rozmaitą truciznę. Tylko Wielka Polska Narodowa i zero tolerancji dla antypolskich furtek !!!
anonim2015.09.29 15:47
Lewactwo w ogóle powinno być prawnie zakazane a wszelkie partie lewackie i komunistyczne powinny być zdelegalizowane. Tak się zresztą stanie, bez względu na to, która strona zwycięży, bo albo zlikwidują ten nowotwór katolicy albo muzułmanie:)
anonim2015.09.29 16:01
@Romek A - Muzułmanie są lewicowym ruchem z piekła i do piekła fałszywy prorok Mahomet swoich prowadzi podobnie jak znani ci socjaliści Bolszewik Lenin Stalin i Narodowy Niemiecki A Hitler i dlatego tak bardzo garną się do Niemiec bo mają wspólnego ducha jak Niemcy w czasie przed i w czasie II wojny światowej : Bo czy nie duch Nienawiści i zbrodni króluje zarówno u Muzułmanów jak i Hitlerowców jak i Bolszewików. +++ Są więc ludzie o których można powiedzieć, że są zaprogramowani przez anioły potępione; - do walki z Bogiem oraz są tymi którzy pragną nieszczęśliwej wieczności nie tylko dla siebie ale o zgrozo także dla innych ludzi „swoich braci” Jeżeli tu postawilibyśmy pytanie? Czy najwięksi propagatorzy ateizmu wierzyli w Boga? Odpowiedź byłaby twierdząca: „ i tak główny głosiciel ateizmu, budowniczy nowej świątyni, nowej liturgii, gorący zwolennik ewolucjonizmu, założyciel ZSRR pierwszego państwa ateistycznego Włodzimierz Lenin określił sobie samego, „jako osobistego wroga Boga”, - „w rewolucji nie obchodzi mnie tylko Rosja. Ja pluję na Rosję. Rosja jest tylko pośrednim etapem w marszu światowej rewolucji dla zdobycia całego świata… Wolę milionera kapitalistę, który neguje Boga, niż chłopa czy robotnika wierzącego w Boga (…) Od dzisiaj nie będziemy mieli litości dla nikogo i zniszczymy wszystko, by na tych ruinach wznieść naszą świątynie”; podobne poglądy mieli jego współpracownicy i tak; - Bucharin domagał się „zniesienia chrześcijańskiej miłości bliźniego, najniebezpieczniejszej przeciwniczki komunizmu i środka dla zdobycia świata”; Łuczanarski określał „nienawiść, jako religię rosyjskiego komunizmu”; Jarosławski obwieszczał, „że pierwszym celem komunizmu jest wywołanie powszechnego pożaru dla zburzenia wszystkich kościołów świata” 5. / Twórca słynnego dokumentu „Manifestu Komunistycznego” Karol Marks, którego Fryderyk Engels jeszcze przed przystąpieniem do współpracy określił, jako potwora opętanego przez tysiące diabłów; tak się wypowiadał: „Ja chcę się zemścić na tym, który panuje nad nami”, „młoda dusza, niegdyś wierna Bogu, skierowana została do piekła”. Marks nienawidził nawet pojęcia Boga. Był zdecydowany „wypędzić Boga kopniakiem”. W jednym z wierszy tak pisze „Tak więc Bóg wydarł mi moje wszystko, w nieszczęściach, ciosach losu. Te wszystkie jego światy, rozwiały się bez powrotu. I nie zostaje mi nic do tej pory, jak tylko zemsta. Chcę sobie zbudować tron na wysokościach. Jego szczyt będzie lodowaty i gigantyczny. Jego wałem ochronnym będzie obłąkańczy strach, jako szczyt najczarniejszej agonii. A kto podniesie na ów tron swój zdrowy wzrok, odwróci się od niego blady i milczący jak śmierć. Wpadnie w pazury ślepej, dreszczem przejmującej śmiertelności, aby jego szczęście znalazło grób”. Poemacie „Le Menestrel” tak się wypowiada: „Wyziewy piekielne pochodzą od mego mózgu. I napełniają go aż ja staję się szalony. Aż moje serce staje się zupełnie zmienione. Patrz na tę szpadę. Książe ciemności sprzedał mi ją”. A w dramacie „Qulanem” anagram Emanuela (Bóg z nami) tak mówi: „On uderza pałeczką i daje mi znak, a ja, z coraz większą pewnością tańczę taniec śmierci. I oto są także Qulanem! Qulanem! To słowo rozbrzmiewa jak śmierć, poczym przedłuża się aż do wygaśnięcia. Zatrzymaj się! Ja go trzymam! I oto wznosi się wtedy z mego umysłu. Jasne, jak powietrze, spojone, jak moje kości. Lecz ja mam siłę gnieść was moimi ramionami i miażdżyć was (ludzkość), z siłą huraganu, podczas gdy nam wspólnie otwiera się przepaść rozwarta w ciemnościach. Zatoniecie aż do głębin. A ja pójdę z wami śmiejąc się”..
anonim2015.09.29 16:09
Czy więc Muzułmanie nie zapowiadają podobnie jak K Marks nowego "Tańca śmierci" w Europie ?BO czy nie chcą zatonąć w otchłaniach piekła w tym słynnym raju Mahometa - ale i nie sami bo chcą zabrać tzw swoich braci z ILLUMINATI I MASONERII i wszelkiego lewactwa tj kapitalistów, lichwiarzy-bankowców wyznawców wiary ateistycznej, pogan-bałwochwalców, magów ect. ect.
anonim2015.09.29 16:36
@Radzi co tak krótko? tylko pół ekranu. coś słabo...