20.03.19, 09:55

Adam Bielan: Przywódcy ZNP to politycy opozycji

"Myślę, że to [strajk nauczycieli] nam nie pomoże, ale właśnie dlatego ten strajk jest przed wyborami organizowany. Nie mówię o nauczycielach, ale osobie, która siedziała na moim miejscu 24 godziny, czyli o Sławomirze Broniarzu, który jest politykiem, jest politykiem od ponad 20 lat" - mówił Adam Bielan komentując protesty nauczycieli i zapowiedź strajku tegoż środowiska.

W rozmowie z Konradem Piaseckim polityk PiS przypomniał widzom, żę przewodniczący ZNP jest od dawna powiązany z polityką.

"Przypomnijmy naszym widzom, że ZNP było kiedyś członkiem SLD i maiło swoich parlamentarzystów. Dzisiaj najbardziej wpływową osobą w ZNP jest wiceszef, pan Baszczyński, który był chyba trzy kadencje posłem. Jest politykiem" - podkreślił Bielan.

"Myślę, że ten strajk jest organizowany dokładnie przed wyborami po to, żeby nam zaszkodzić w wyborach. Nauczyciele, którzy słusznie są oburzeni na wysokość swoich płac, powinni zadać sobie pytanie: czy chcą powrotu do władzy ugrupowania, które przez 3 lata dało im podwyżki w wysokości 0 zł" - dodał.

mor/TVN24/Fronda.pl

Komentarze

500+ na każde planowane dziecko2019.03.20 11:55
GAJOWY co Ty bierzesz? Przykro czyta się Twoje posty. Nie każdy wykształcony człowiek w Polsce to żyd lub komunista. Jak jest Ci tak źle to Twoja wina, było się uczyć.
GAJOWY2019.03.20 10:17
ciagle zydojady mowia o pedofili w kosciele co w 90% nie jest pawda a do szkoly polskiej chca wprowadzic dzieciom sodome i gomore dobrze chociaz mirabelka sie dzieci nie czepia ale czepial sie mlodych kobiet co byly w wieku jego dzieci to jest skandal ale nie dla zydow u nich to wszystko cacy.
GAJOWY2019.03.20 10:12
przez 8 lat znp spal gdy nie bylo zadnych podwyzek to co to jest tj bojowka zydokomuny w polsce im polakom gorzej tym wiecej piniendzy dla nich targowica juz zapomniela jak karmili polskie dzieci szczawiem i mirabelkami
NauczycieleZostańcieOpozycjąUczcieZaDarmo2019.03.20 10:07
A jak ma być inaczej, skoro związek zawodowy nauczycieli powstał w grupie zawodowej opłacanej przez państwo, czyli de facto przez rząd? Przecież wystąpienie z protestem płacowym wobec rządu-pracodawcy jest oczywistym działaniem na jego "szkodę", a więc opozycyjnym. Zakażcie nauczycielom strajkować, skoszarujcie ich, upakujcie w mundury. Reżim kaczystowski musi sięgać po nowe metody rozprawiania się z tymi, którzy stają się wrogą rządowi opozycją, bo chcą godnie zarabiać za prowadzenie edukacji młodych Polaków. A może ten rząd wolałby, żeby zaprzestać edukacji i tylko przysposabiać do wykonywania zawodu? Na szczęście Broniarz to wyga. On się przed PiSowską propagandą nie ukorzy.
GAJOWY2019.03.20 10:07
zydo komuna w natarciu na polska mlodziez polacy nie dajcie sie zwarjowac tej zgniliznie czosnkowej pogacie ten czerwony zwiazek nauczycielstwa zydowski w polsce
michu2019.03.20 10:02
Ale odkrycie. Zdaje się,że ZNP był nawet swego czasu jawnie z SLD.