Abp Skworc o handlu w niedzielę i sieci Kaufland: ,,Non possumus'' dla ,,zaciągu'' do pracy w Dniu Bożym - zdjęcie
30.05.21, 18:36fot. yt/radio maryja

Abp Skworc o handlu w niedzielę i sieci Kaufland: ,,Non possumus'' dla ,,zaciągu'' do pracy w Dniu Bożym

109

- Siewcami pokoju społecznego nie są ci, którzy omijając ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę, obowiązującą w pełni dopiero od wiosny 2020 r., dążą – nawet wbrew praktyce zachodnich krajów europejskich – do otwarcia centrów handlowych w niedziele pod pretekstem świadczenia usług pocztowych – powiedział podczas dzisiejszej homilii w trakcie pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich arp Skworc.

Jak dodał kapłan:

- Niemiecka sieć Kaufland już triumfalnie ogłosiła, że dołącza do firm handlowych, które wykorzystują furtkę o usługach pocztowych umożliwiającą sprzedaż również w niedziele niehandlowe.

Doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich gromadzi co roku setki a nawet tysiące wiernych, a Piekary Śląskie są ośrodkiem kultu maryjnego od kilkuset lat.

Jak dodał metropolita katowicki, wiele sieci sklepów wielkopowierzchniowych otrzymało status placówek pocztowych na podstawie umowy o współpracy z kontrolowaną przez PKN Orlen firmą "Ruch".

– Prawo należy znać nie po to, żeby tę wiedzę wykorzystywać do omijania prawa. Umowy społecznej dotyczącej wolnej od handlu niedzieli nie można lekceważyć i podważać, bo w ten sposób okazuje się lekceważenie dla prawa – powiedział abp Skworc.

- Beneficjentami wolnej niedzieli są nie tylko sprzedający i kasjerki. W zaopatrzeniu, transporcie, dystrybucji, logistyce zaangażowanych jest wielu tysięcy ludzi. Wszyscy oni i ich rodziny mają prawo do niedzielnego odpoczynku i świętowania – stwierdził duchowny.

- Kwestia pracy w niedzielę jest sprawdzianem z solidarności z tymi, którzy pracują i z ich rodzinami – podkreślił metropolita katowicki.

Jak dodał, polityka prorodzinna, którą ceni i popiera, a która jest w Polsce realizowana, nie może być ograniczania jedynie do wsparcia finansowego. – Rodzina potrzebuje nade wszystko obecności ojca i matki; potrzebuje czasu dla siebie; czasu na wychowanie przez świętowanie i wspólne spotkania z kulturą i naturą – powiedział duchowny.

- Apelujemy i prosimy, aby nie demolować życia społecznego, rodzinnego, przymusowym "zaciągiem" tysięcy obywateli, zwłaszcza kobiet do niedzielnej, niekoniecznej pracy. Nie wolno zysków ekonomicznych stawiać przed prawem człowieka do odpoczynku i życia rodzinnego. Mówimy – razem z przewodniczącym KEP – "non possumus". Nie możemy się godzić na takie rozwiązanie tym bardziej, że wolna niedziela to także zabezpieczenie naszego kulturowego bezpieczeństwa! "Polską racją stanu jest również niedziela wolna od niekoniecznej pracy! Dzień Boga i człowieka" – podkreślił abp Wiktor Skworc.

Arcybiskup zwrócił także uwagę na rolę mężczyzny w rodzinie. – Niech wasze ojcowskie serca będą mężne wiarą, wierne miłości, niezłomne nadzieją – stwierdził kapłan. - Wierność małżeńska i rodzinna; otwartość na życie; wolność od zniewoleń; dążenie do prawdy; szacunek dla kobiet – powiedział abp Skworc.

Hierarcha podziękował także tym wszystkim, którzy byli zaangażowani w walkę z pandemią Covid-19.

- Nie możemy też nie dziękować rządzącym, którzy niosą ciężar odpowiedzialności i są zmuszeni podejmować niepopularne, choć ostatecznie służące zdrowiu, decyzje. Jako wspólnota Kościoła – a mówię to w obecności Przewodniczącego naszej Konferencji Biskupów – podejmowaliśmy równolegle właściwe decyzje, aby zadbać o dobro wspólne, ochraniać zdrowie i ratować życie – powiedział abp Skworc.

mp/pap/tysol.pl/dorzeczy.pl/yt/radio maryja

Komentarze (109):

piotr2021.06.2 8:50
Po raz kolejny pytam - jakie dobro wspólne dla Polski, wnosi ta banda przebranych za błaznów pajaców, udający patriotów. Otóż ŻADNE..! .Więc niech przestaną umoralniać nas pracujących,których od lat uważają za idiotów.
basia2021.05.31 21:57
Przeczytałam komentarze. Jakiś koszmar. Wszyscy tacy mądrzy, a tak naprawdę nic nie rozumieją, albo nienawiść do kościoła i katolików odebrała im rozum. Ciekawe ilu z Was pracuje w niedziele, w święta... Pewnie niewielu. Ja tak pracuję od dawna. Nawet jak ktoś jest niewierzący, to ta wolna niedziela przydaje się by móc np iść na wesele i bawić się do rana(jak ktoś lubi}, spotkać się ze znajomymi w sobotni wieczór i nie myśleć, że trzeba wstać na drugi dzień do pracy itd. Takie zwykłe ludzkie sprawy. Nawyzywaliście tego człowieka od pedofili. Zaczyna być nudne to wasze stwierdzenie, że każdy ksiądz to pedofil, a każdy pedofil to ksiądz. Wiecie, że to bzdura. Jakby tak przyjrzeć się każdemu pedofilowi, to pewnie się okaże, że w każdej grupie zawodowej znajdzie się taki zbok. To co , wszyscy faceci to pedofile?!!!! nie sądzę.
Olek2021.05.31 13:35
Chłopie ubierz się jak mężczyzna a nie jak ciota !
Aldona2021.06.1 19:19
Rzeczywiście ,wygląda jak przychlast.
"Polityka prorodzinna" nie obejmuje Żabek2021.05.31 12:52
i Orlenu?
A.M.2021.05.31 10:48
Abp Skworc dziękuje Orlenowi za przejęcie mediów, księża katoliccy robią sobie selfie z hot dogami na Orlenie. Docelowo, kaplica na każdej stacji. Tego potrzebuje Polska.
,,Non possumus''2021.05.31 9:49
Szkoda, że nie był i jest taki stanowczy wobec podległych mu księży pedofilów. Na szczęście to prywatna firma. Nikt nikogo nie zmusza, nie robią łapanek i nie przystawiają pistoletu do głowy, aby podpisać umowę. A może głupi klecho ludzie potrzebują tej pracy? No tak, ale tego Twój mózg nie rozumie. Ot taka empatia wypaczona.
Non possumus dla szczepień; niemcy sie nie2021.05.31 7:53
szczepia czyli nie poddaja jak króliki eksperymentowi medycznemu. Bo diller nie bierze tego czym handluje!To jest bardziej aktualne niż te zakichane niedziele. Złotówka zniszczona, Polska zadłużona na POkolenia ten człowiek jak wszyscy biskupi oderwani od rzeczywistości chrzani o niedzielach, i nie widzi co trapi Polaków, zadłużonych w czynszach prawie 1/3 ludzi.Zajmij się pedofilami jak już nie masz czym. Bł. Wyszyński wróć!Albo spuść bombę!
Skąd wytrzasnąłeś "eksperyment medyczny"2021.05.31 12:53
durniu? Aktualnie prowadzą badania co do wykorzystywania szczepionek u dzieci.
basetla2021.05.31 7:47
Kto w niedziele sprzedaje papieskie kremówki w Centrum JPII w Krakowie?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.31 7:40
Pytacie, dlaczego abp skworc potępia pomysł Kauflandu na wprowadzenie usług pocztowych i tym samym handel w niedzielę, a nie potępia sieci Żabka? Nie potępia bo od 2019 właściciele sieci mają umowę o współpracy ze znanym biznesmenem rydzykiem! Oto tajemnica wiary...
XD2021.05.31 7:08
Halo halo! "Dzień Boży" jest "Dniem Bożym" wyłącznie dla katolików. Dla reszty społeczeństwa to dzień kiedy można zarobić 200% pensji – to dobry sposób żeby dorobić do wychowania swoich dzieci zamiast ciągnąć z zasiłków. Nie wszyscy mają tupet, żeby nic nie robić a doić klasę średnią gloryfikując jednocześnie premiera-milionera. Tak tylko przypominam.
Henri2021.05.31 7:53
To niech nie zatrudniają katolików tylko nie katolików to zobaczymy ilu ich będzie?
Suweren2021.05.31 8:25
Katolicy czy nie, podjęcia pracy nie zmuszają. Można a jak się komuś nie podoba, można zmienić - tak jak prezydent powiedział...
XD2021.05.31 9:33
Nikt nikogo nie zmusza do pracy, zawsze mogą zrezygnować jak się nie podoba. Macie tyle dodatków i zasiłków że spokojnie można żyć za rozkładanie nóg.
iwona2021.05.31 6:30
czerwony klecha jak czerwoni z pis mordują zamykają w domach niewolą polaków zamykają kościoły ani słowa a tu czerwonemu sklepik otwarty w niedzielę nie podoba się judasz
admin2021.05.31 6:29
Wszystkie markety Lidl, Kaufland sa zamknięte w Niemczech, Austrii, Belgii.... inaczej mówiąc niewolnictwo kwitnie w Polsce gdzie ciemnota pozwala na pracę udzi w tych molochach jeszcze nie POLSKICH!
Nie, nie wszystkie.2021.05.31 12:51
jw.
Przebieraniec2021.05.31 5:59
Świnka mówi chrum, hrum
Hanys Górnosląski2021.05.31 6:25
oto odezwał się kolejny nie jedzący wieprzowiny oberżnięty napletek
Greta2021.05.31 11:30
A imię twe Haman Gównodworski
Darek2021.05.31 5:50
Ale Dzień Boży to sobota, niedziela to Dzień Kościelny - coś się temu pedofilowi pomyliło.
Aldona2021.05.31 6:02
Dla Katolików Niedziela to dzień wolny od pracy ale także sobota dla katolików jest wolna od pracy Dla nas Weekend to dzień wolny od pracy. Oczywiście dla Syjonistów każdy dzień żeby zabijać ludzi jest dobry!!!
Darek2021.05.31 6:13
Przykazanie Dekalogu by dzień sobotni święcić i w soboty nie pracować nie zakazuje przecież święcenia także niedzieli ani jakiegokolwiek innego dnia. A syjoniści są niemal zawsze niewierzący, nie są też katolikami.
Hanys GórnoŚląski2021.05.31 6:23
słowa cię zdradzają oberżnięty napletku
Prawda2021.05.31 8:14
Wyznawcy pislamu mają cały tydzień wolny, bo żyją z socjalu.
Po 11 ...2021.05.31 5:34
Panie śmiesznie ubrany Skworcu. Kobiety też uwielbiają się przebierać w kolorowe szatki i świrować w niedzielę z ambony. Też chętnie pomieszkają w biskupim pałacu. Niestety nie mogą. Jakim zatem prawem bucu, odbierając prawa kobietom, śmiesz im mówić co mają robić w niedzielę??? (to głownie kobiety pracują w Kauflandzie)
berejczyk2021.05.31 5:04
cyt; ,,Non possumus'' dla ,,zaciągu'' do pracy w Dniu Bożym" Czyżby arcybiskup nie wiedział który to jest Dzień Boży? No tak, rozumiem, Kościół swoją "powagą" zmienił to co ustanowił sam Bóg!!!
Marcin2021.05.31 5:00
Jestem zb
Polak2021.05.31 4:39
Raczej non possumus dla pasożytniczej sekty rzymskokatolickiej. Poza tym Skworc naprawdę uroił sobie że jest jakiś zaciąg? Pisowska mafia doprowadziła do takiego zubożenia społeczeństwa że pracownicy sami proszą o możliwość pracy w weekend.
Anonim2021.05.31 4:19
"NON POSSUMUS" dla obecności kleszych darmozjadów w Polsce!!!
Szwarc 22021.05.31 3:22
Jedno pytanie, które mnie nurtuje, dlaczego w Polsce jest tylu biskupów (135 biskupów katolickich, w tym dwóch greckokatolickich), od czego są, i po co są, rozumiem, w każdym województwie po jednym, no najwyżej dwóch i dość, ale żeby było ich tylu, to przesada, to my ich utrzymujemy, a po skończeniu wieku spędzonym na nic nie robieniu, nie liczę chronienia pedofilów, jak i oddawaniu się pedofilii, to my płacimy im emeryturę, pytam, za co, co oni zrobili dla nas, po za współpracą z komunistami i donoszeniem na nas.
Żyd Po11... jako 'cmok_wawelski' pisze2021.05.31 2:23
CYT.: "NIC, ALE ABSOLUTNIE NIC nie jest w stanie naprawic walnietych o sciane po prawej glow, widzacych w Trumpie Jezusa a w Bidenie szatana." - - - - - - Żyd Hertrich-Woleński jest conajmniej SIEDEM TYS. m od USA, więc GÓWNO WIE o USA!
Szwarc2021.05.31 2:10
Czy ten śmiesznie odziany pan może rozkazywać np ateistom, innowiercom. Niech pilnuje duchownych co to mają pokusy i swe owieczki masowo grzeszące. A od innych niech się delikatnie od.......
Skrzypek czyli żydowska ratyzacja Polski2021.05.31 0:38
Nazywam sie Hertrich-Woleński, nie jestem taki se zwykły "szczur"... Mam tytuły naukowe i byłem przez towarzysza rabina sierpem obrzezany, a rodzinny dr. Frojd stwierdził u mnie niezwykłą patologię, roboczo nazwana "iudaeus excrementum", tj. wypróżnianie się tak gdzie stoję.
Pobudka2021.05.30 22:58
Polacy kto wam takie badziewieckie prawo napisal ??Pewnie teczowa lewica. Cala zgnila Europa odpoczywa w niedziele i swieta. PO JAKIEGO WUJA wam poczta otwarta jest potrzebna ??Dosc niewolnictwa zacznijcie wreszcie zyc pogoncie te prawo i tych co takie twoja.
Jacek i Placek2021.05.30 22:35
Generalnie w niedzielę wielu ludzi pracuje, nie wiem dlaczego tylko sprzedawać nie można (choć Orlen może sprzedawać i to w większości nie paliwo), pracowałem kiedyś w logistyce i tam niedziele były pracujące i nikt jakoś nie chciał nas uszczęśliwić. Zresztą w wielu zawodach pracuje się w niedzielę.
Skrzypek na dachu2021.05.30 21:51
Plandemia to medialna sciema zadnej grypy nie ma ale biskup niczym pelikan pozamykal koscioly .
MadaWlkp2021.05.30 21:42
wszystkie Kauflandy W NIEMCZECH SA ZAMKNIĘTE W NIEDZIELĘ także Lidle , Netto , Rewe i inne - jeden dyżurny na gminę . Tyle . :) - przyjemnej niedzieli ;)
No to w końcu "wszystkie"2021.05.31 12:51
czy "jeden dyżurny na gminę" ?
opamiętaj się2021.05.30 21:27
Brawo panie Brasse. Odpowiesz za to przed Bogiem. W Billa też za pana czasów wprowadzono pracę w niedzielę. Obyś dobrze zapamiętał co zrobiłeś.
opamiętaj się2021.05.30 21:33
Na szczęście Brasse nie pracuje już w Kaufland (informacja za Linkedin). Za pomyłkę przepraszam.
Po 11 ...2021.05.30 21:26
Jak zamykać to sprawiedliwie. Niezależnie od niedzielnych potrzeb. Jak nie pracujemy to nie pracujemy. Zamykamy galerie handlowe to i zamykamy kościoły. Kościoły tak jak galerie handlowe zaspokajają te same potrzeby. Dlaczego jeden sprzedawca jest lepszy od innego??? Dlatego, że jeden sprzedaje realne produkty, a inny wymyślone?
Böno2021.05.30 21:48
Po 11... wyluzuj. Jak nie masz nic mądrego do napisania, to milcz. Twoja głupota poraża.
Po 11 ....2021.05.30 21:20
Z życia wzięte. Moje planowanie dotyczy istotnych spraw. Nie planuję o której godzinie pójdę się wysikać, co zjem na śniadanie, albo czy mam ochotę na piwo czy whiskey. W niedzielę, całkiem często zmieniają mi się plany kulinarne. Np. robi się super pogoda i zamiast planowanego sushi, mam ochotę na grillowanie w ogrodzie. I co? I dooopa. Wskakuję do auta aby kupić karkówkę, kurczaczka do marynowania i świeże warzywa i ... jest problem. Rozglądam się, ale tylko stacje benzynowe (Orlen) i kościoły są otwarte. Ale ani tu, ani tam nie sprzedają mięska. Wprawdzie w kościele rozdają jakieś ciało, ale to chyba sama chemia, bo na grillu się po prostu spala. I co? I nic. Jem ryżowe rolki. Dla mnie to zamach na wolne, spontaniczne prawo do grillowania w niedzielę. Terror katozboków!
Klapaucjusz2021.05.30 21:18
A pan biskup dobrodziej dlaczego w niedzielę pracuje zamiast panią biskupową na nowe życie otworzyć i zająć się dziateczkami? Dlaczego w ceglanych murach się kisi zamiast zabrać wnuczęta na łono kultury i natury?
Anonim2021.05.31 2:22
Jedno pytanie, które mnie nurtuje, dlaczego w Polsce jest tylu biskupów (135 biskupów katolickich, w tym dwóch greckokatolickich), od czego są, i po co są, rozumiem, w każdym województwie po jednym, no najwyżej dwóch i dość, ale żeby było ich tylu, to przesada, to my ich utrzymujemy, a po skończeniu wieku spędzonym na nic nie robieniu, nie liczę chronienia pedofilów, jak i oddawaniu się pedofilii, to my płacimy im emeryturę, pytam, za co, co oni zrobili dla nas, po za współpracą z komunistami i donoszeniem na nas.
jerzy2021.05.30 21:14
Do tych co kpią z Biskupa. Dla katolików grzechem jest wykonywanie prac niekoniecznych w niedzielę i święta. Pracami koniecznymi na pewno nie jest handel w hipermarketach. Zakupy można zrobić w poniedziałek,wtorek, środę, czwartek, piątek i sobotę.
Po 11 ...2021.05.30 21:21
Kazania też można wygłaszać w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek i sobotę.
Więc2021.05.30 22:02
niech katolicy nie kupują/pracują w niedzielę. Ale niech się odczepią od tego, co robią inni.
Za co2021.05.31 5:07
minus?
Krzyś2021.05.31 7:58
Bez zatrudniania katolików w Polsce te sklepy musiałyby być zamkniete. Niech nie katolicy sami sobie sprzedają jak chcą.
Po 11 ...2021.05.30 20:58
Boże, sprawdziłem. Nie mogę w to uwierzyć. Telewizja publiczna pracuje w niedzielę, tak oni bezczelnie pracują w Dniu Bożym. To świętokradztwo!!! Kurski do dymisji!!! Zaraz sprawdzę czy Rydzyk też pracuje w TV Trwam.
bękart wojny2021.05.30 20:54
przecież to pisowska poczta umożliwia tego typu zagrywki, jeszcze do was nie dotarło, że PIS to najwięksi kłamcy na świecie, Putin potrzebuje jeszcze 200 lat rządów aby dorównać w kłamstwie pisowskiej szarańczy
Po 11 ...2021.05.30 20:50
A ja widziałem otwartą w niedzielę stację benzynową ORLEN. Wiem, że myślicie, że zmyślam, ale tak było naprawdę!
Po 11 ...2021.05.30 20:55
To skandal w katolickim kraju. To obraza Boga. I kto to robi? Tak, Obajtek. Przecież można zatankować w sobotę. A jak ktoś daleko jedzie to można zatankować do kilku 20L kanistrów. Sikać można w lesie, a lody, noo też w lesie. Precz z antykatolickim Orlenem!!!
Orlen2021.05.30 22:05
ma w Rzymie wykupiony wieczysty odpust i relikwie świętego Homobonusa.
Po 11 ...2021.05.30 20:46
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23134607,rydzyk-gardlowal-w-sprawie-zakazu-handlu-a-teraz-sklep-przy.html
fcuk piss2021.05.30 20:27
to dlaczego siec sklepow swiatyn katolickich pracuje i zarabia w niedziele ?
Leo2021.05.30 20:15
Ale o Żabkach ani słowa, Orlen też nie przeszkadza.
Krakus2021.05.30 20:25
Podwójna moralnośc KK
Wolny2021.05.30 20:14
Religia i tak już oszukała wielu ludzi. Mam kilka niewygodnych pytań do katolików. Skoro żyjemy tylko raz to dlaczego jedno dziecko rodzi się zdrowe a inne dziecko rodzi się niepełnosprawne? Gdzie w tym wszystkim jest sprawiedliwość boża? Przecież skoro żyjemy tylko raz to powinniśmy wszyscy mieć równy start czyli wszyscy powinniśmy rodzić się zdrowi!! A więc? Konkluzja jest taka że JEDNO ŻYCIE TO BZDURA. Reinkarnacja istnieje. A wy dalej ufajcie religii która was oszukuje...
violencja2021.05.30 20:32
Nie czuję się oszukana, zrozumiałam to wszystko, czułam rozdwojenie jak Ty.To trudne.Ludzie mając Takie dzieci postępują w swoim rozwoju. To są rodzice , ale także rodzeństwo , dziadkowie, przyjaciele , sąsiedzi etc.Myślę , że chodzi o to , aby nie zagubić się w swoim egoiżmie, ani w hedoniżmie. Reinkarnacja nie uczy na błędach , moim zdaniem jest okrutna , ponieważ nie można wyciągnąć wniosków ze swoich zachowań, nie można się uczyć.Reinkarnacja to raz bycie zwierzęciem , a raz człowiekiem, a potem roztopienie się w niebycie.Jestem DZIECKIEM BOŻYM , UKOCHANYM I UMIŁOWANYM, mam rys na swej duszy niepowtarzalności, bo nikt nie ma takiego tonu brzmienia głosu jak ja , nikt nie ma takich linii papilarnych jak ja etc.Proszę zobacz to , jest krótkie. https://pl-pl.facebook.com/templumchristi/videos/vb.324463517655709/262952582203899/?type=2&theater
Wolny2021.05.30 20:40
Oczywiście że jego życie jest warte przeżycia. Bóg kocha każdą istotę którą stworzył!
violencja2021.05.30 20:43
:)Zgoda w tym punkcie:)
Wolny2021.05.30 20:42
Reinkarnacja polega właśnie na tym że każda istota się uczy nowych rzeczy. I niemożliwe jest aby kiedyś rozpłynąć się w niebycie! Dusza jest nieśmiertelna ponieważ to energia boska a Bóg jest nieśmiertelny.
violencja2021.05.30 20:50
W reinkarnacji nie pamięta się nauk z poprzedniego życia, wydaje mi się to okrutne.Raz jesteś kobietą , a raz mężczyzna , raz zwierzaczkiem , a raz człowiekiem.Jestem katoliczką i moja religia uczy mnie cały czas , że mam wyjść z wielu błędów , poprzez spowiedż , modlitwę i zawierzenie oraz poprawę mojego życia.Cały czas jestem tego świadoma , moich błędów , porażek , upadków oraz mojej nędzy.Jednak na bieżąco wysnuwam wnioski ze swoich zachowań.Reinkarnacja nie daje takich możliwości.
PaskudnaKreaturaKleroPasożytaPracąNieskalana2021.05.30 20:13
Świątek - piątek nigdy, ale to nigdy, nie zapominaj, aby mieć zawsze z sobą na "wszelki wypadek" : "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
PaskudnaKreaturaKleroPasożytaPracąNieskalana2021.05.30 20:07
Skworc. Arcy-pasożyt, który jednego dnia w życiu nie przepracował z widocznym, trwałym efektem. Ostatni menel zbierający puszki, żeby mieć na jabola, jest po stokroć bardziej produktywny od tego klero-darmozjada, który żre frykasy i pierdzi w pałacowy fotel za forsę wyłudzoną ze skarbu państwa i od ciemnych dewotek.
Przeciw kretynom2021.05.30 20:00
Ten biskup to wyjątkowy ch**j! To jeden z tych zyebów, który w czasie plandemii zamykał i zabraniał więcej nawet niż przewidywały obostrzenia pisdzielczego rządu. W całej jego diecezji wierni zostali w zasadzie pozbawieni przyjmowania Komunii Świętej na kolanach i do ust, w Wielkanoc 2020 zabronił proboszczom budowania Grobów Pańskich i Ciemnic. Wszystkim znany jako tajny współpracownik nagle rozczulił się nad pracownikami handlu. Co za obłuda! Nawet jego gęba niestrawna!
Böno2021.05.30 20:03
PRL się już skończył, a takich czerwonych ciulików powinno się od razu walić w ryj.
Konferencja Epidiaskopu Polski2021.05.30 19:59
Walczmy o niedziele całkowite wolne od handlu. Niech już w sobotę wieczorem alkohol będzie niedostępny, bo to wróg najgorszy nazego narodu.
violencja2021.05.30 20:05
Alkohol można kupić wcześniej lub samemu zrobić , w jakim chcesz gatunku.
­2021.05.30 20:09
Meliniarze zarobią.
violencja2021.05.30 20:13
Pracujo , niech zarobio.:)
Krakus2021.05.30 20:35
Wyłączmy prąd, gaz i wodę w niedzielę, zakażmy pracować restauracjom, placom zabaw, kinom itd, niech nie działa policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe, a chorzy na niedziele pozostaja bez opieki - pasuje ci taki układ głupcze?
Böno2021.05.30 19:55
w końcu odważne słowa biskupa. Oby więcej biskupów zaczęło się wypowiadać w podobnym stylu.
fcuk piss2021.05.30 19:52
nie zycze zadnemu katolikowi ten ryj przed smiercia ogladac
fcuk piss2021.05.30 19:49
a ten na tytulowym zdjeciu to lowca pedofiluf czy sam pedofil
fcuk piss2021.05.30 19:45
a o spolem nic nie mowia
violencja2021.05.30 19:43
Od dawna -NIE DZIELAJ tj . NIE DZIAŁAJ czyli niedziela, odpocznij.Każdy potrzebuje odpoczynku , zwolnienia , po to aby nabrać sił na dalsze dni . Jeśli chcesz harować non stop , to sobie haruj. I skąd tyle przedwczesnych zgonów i przedwczesnych siwych włosów?Haruj ! Kościół nie jest buldogiem, który kontroluje , Kościół jedynie zaleca.Kościół mówi za Chrystusem:"Jesteś wolny , rób co chcesz , ale nie wszystko jest dobre dla Ciebie.Lepiej odpocznij i nabierz sił.:)
mistrz2021.05.30 19:48
Czy Pan Skworc wygłosił tę homilię przy użyciu nagłośnienia wymagającego zasilania? Jeśli tak to niech wyjaśni dlaczego zmusza do pracy ludzi zatrudnionych w elektrowni
violencja2021.05.30 19:59
Są zawody służebne , usiądż i pomyśl.Nie wszyscy muszą pracować non stop.Zakupy można zaplanować wcześniej i je zrealizować.Jestem żoną strażaka, w tym przypadku zdarzenia następowały różnie, ale ja i dzieci byliśmy pozbawieni obecności męża/ojca.Lepiej zawęzić tę grupę.To są służby b.potrzebne , jednak z takiej gotowości można zwolnić sprzedawców bułeczek.Czy mylę się?
trza kupować w niedzielę2021.05.30 20:15
a odpoczywać w szabat
mistrz2021.05.30 20:35
Co jest groźniejsze dla fizyczne egzystencji ciała ludzkiego brak składników odżywczych czy brak wykładu wysokiego rangą pracownika wyznaniowego?
Krakus2021.05.30 20:37
Violencja, a możesz mi powiedzieć, czy ktos ZMUSZA do pracy w handlu? Tak jak w wodociągach, elektrowni, jak w pogotowiu, policji itd? Czy ktoś przystawia pistolet do głowy handlowcom? Skąd u ciebie taki sztuczny podział na zawody?
violencja2021.05.30 20:59
Krakowianinie-to nie jest sztuczny podział.Są zawody służebne i te osoby muszą pracować , a pozostali niekoniecznie. Czy muszę wymienić listę zawodów koniecznych???Zacznijmy od np.zakładów pogrzebowych...chodzi o higienę.Oczywiście , że nie ma lufy przy skroni , ale jest mobing....jeśli TEGO nie doświadczyłeś , to zalicz się do szczęśliwych człowieków .Pozdrawiam, idę odpoczywać.P.S.Pisownia celowa.
mistrz2021.05.30 19:15
Na jakiej podstawie prawnej Episkopat chce decydować jak spędzam czas? Wyjaśniam, że ani nie jestem członkiem Episkopatu ani nawet Wyznania
violencja2021.05.30 19:48
Nikt niczego Tobie nie narzuca , ale jedynie zaleca , dla Twojego dobra.Myślę , że jesteś w pełni wolnym człowiekiem i to co przeczytałeś , budzi jakiś sprzeciw.Rób co chcesz , ale przemyśl słowa o odpoczynku , nie jesteśmy maszynami i konia z rzędem temu, kto nie musi odpocząć!:)Pozdrawiam, padnięta czasem:)
Master2021.05.30 20:01
Ty mistrz, wyjedź do Austrii, czy do Niemiec, a nawet do Danii, czy Szwjacarii i zobaczysz jak się mają sprawy z handlem w niedzielę, a nie pie....ol głupot. Egoisto, na twój czas spędzony w markiecie, inni mają pracować? To może ciebie trzeba zagonić do pracy w niedzielę i to za marne grosze.
mistrz2021.05.30 20:46
Pracownicy wyznaniowi jużź chcą decydować o dostępie do procedur medycznych, o tym z kim kiedy i jak wolno uprawiać seks, jak wolno się ubierać, kiedy i co wolno jeść. Jeżeli nadal będziemy kontynuować trend oddawania władzy pracownikom wyznaniowym to za jakiś czas znajdziesz w skrzynce list który bedzie wezwaniem na chłostę ponieważ Twój Ukochany Ojciec Wyznaniowy uznał iż za mało dałeś na tacę. Wiec wtedy że to wyłącznie Twoja wina
Master2021.05.30 21:54
Oj głuptasku, głuptasku. Ale ci się pieprzy. A do której klasy podstawowej chodzisz? Choć dzieci w szkole podstawowej lepiej rozumują. Chyba jakaś szkoła specjalna.
Żyd Messing to rodzina Po11 i Skrzypek na dachu.2021.05.30 19:13
Ten gudłaj Skrzypek na dachu też ustawicznie pyerdoli o nadchodzącym katakliźmie szczepionkowym. Nie wspominając o "prof. dr" Hertrich-Woleński - dla tej k urwy żydowskiej wszystko jest w trybie przypuszczającym. To genetyczne poyebane żydostwo. - - - - - - KAZIRODZTWO!
Skrzypek na dachu2021.05.30 19:10
Plandemia to sciema zadnej grypy nie ma . Maseczki to glupota , szczepionka gorsza niz zaraza . Kazdy kto pracuje w Niedziele robi to na wlasne sumienie .
ZERRO2021.05.30 19:03
Kolejny Sodomita czekający w kolejce na kary z Watykanu.
Pet2021.05.30 19:01
Purpurowy, zajmij się lepiej swoimi owieczkami i jagniętami skrzywdzonymi przez barany w koloratkach.
Alkohol aus dem Kaufland2021.05.30 19:01
„Jak się okazało, kierowca nissana był pod wpływem alkoholu. Portal tvn24.pl podaje, że u 43-latka stwierdzono blisko 1,7 promila. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, a jego auto nie miało ważnych badań technicznych ani ubezpieczenia. Kierowcy nic się nie stało, odmówił przyjęcia pomocy medycznej. Został zatrzymany.“
matis892021.05.30 18:55
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
Pet2021.05.30 19:02
Srogie piguły...
Dziennikarz TVN2021.05.30 18:53
a my nawet w niedzielę kłamiemy
Polak2021.05.30 18:53
Niech lewacy zakładają sklepy i sami w nich pracują w niedzielę. Deptać mordy tym co chcą zmuszać ludzi do pracy w niedzielę. sr a m na pyck i leżę w niedzielę hahahahahaha
Krakus2021.05.30 18:58
Nie ma obowiązku pracy w handlu. Ty zyjesz z socjalu, nie z pracy, to nie wiesz, że niekt orzy tak ciężko pracują, że nie mają czasu na zakupy w tygodniu
mistrz2021.05.30 19:18
Czy zgodziłbyś się na nowelizacje kodeksu karnego która przewidywałaby, że każdy katolik ROBIĄCY ZAKUPY w niedziele z automatu trafia do więzienia za obrazę wyznaniczą?
Pet2021.05.30 19:18
Człowieku, co ty prd..., 23 lata pracowałem w przysłowiowy piątek, świątek i niedzielę. Nie było nic lepszego, niż praca zmianowa. Tysiące ludzi tak pracuje, straż, policja, lekarze, pielęgniarki, a tylko z ludzi pracujących w handlu ten popierd... rząd zrobił święte krowy.
Krakus2021.05.30 19:29
Jest niedziela. Masz prąd, masz TV, masz internet - ktoś tego pilnuje. Jest niedziela, możesz liczyć na policję, straż pożarną, pogotowie i na szpitale. Ktoś tego pilnuje. Piekarze już zaczęli pracę, żebyś leniu miał jutro świeże bułeczki. Niektórzy teraz sa w kinie albo w restauracji, bo ktoś tam pracuje. Na stacji paliw możesz zatankować całą dobę 365 dni w roku, bo ktoś tam pracuje. Nazwij ich teraz lewakami durniu :D :D :D
mistrz2021.05.30 19:44
Powiem więcej Krakusie. Nie tylko ja czy Ty mamy prąd, wodę TV i internet w niedziele. Mają je nawet biskupi w tym Pan Skworc
Krakus2021.05.30 19:50
I dlatego mistrzu widzisz, jakie zakłamanie i obłęd w PiS i KK panują.
dgh2021.05.31 7:51
a po piwo i setę, kto zaiwania do żabki po pobycie w kruchcie??????
Krakus2021.05.30 18:44
Zaraz zaraz - Skworc krytykuje Kaufland, że chce pracować w niedzielę, ale dziękuje Orlenowi który pracuje 24/24, 7/7 przez cały rok? Ktoś mi wytłumaczy?