24 mln Polaków. Kraj się kurczy, nadchodzi katastrofa - zdjęcie
19.11.19, 10:12fot. Hight Contrast, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia

24 mln Polaków. Kraj się kurczy, nadchodzi katastrofa

99

Polski Fundusz Rozwoju bile na alarm: jesteśmy u progu gigantycznej katastrofy demograficznej. Za kilkadziesiąt lat Polaków będą już tylko... 24 miliony. To jasne wnioski z prognoz Organizacji Narodów Zjednoczonych. I nie są w żadnej mierze przesadzone: dzieci rodzi się w Polsce niezwykle mało, o czym mówią jasno statystyki.

Większość naszych rodaków odrzuciła nauczanie Kościoła, stosuje antykoncepcję, skupia się na sobie, kieruje się w życiu nie Chrystusem, ale hedonizmem. W życiu indywidualnym wielu Polaków zmierza więc do potępienia, a w życiu narodowym - do katastrofy.


O sprawie pisze teraz Paweł Borys z Polskiego Funduszu Rozwoju.


"Trzeba bić na alarm! Od kolejnej dekady początek katastrofy demograficznej w Polsce. Według prognoz ONZ populacja (Polski - przyp.red.) spadnie z 38 do 24 mln w tym stuleciu! Wskaźnik dzietności lekko w górę do 1,43 (380 tys. urodzeń), a potrzebne 2,1 (600 tys.)" - napiasł na Twitterze Borys.


"Demografia w Polsce w XXI w. będzie jedną z najgorszych na świecie. Tak duża zmiana oznacza praktycznie potrzebę "wymyślenia” kraju na nowo" - dodaje Borys.


W kategoriach czysto ziemskich: żeby naród przetrwał (tylko przetrwał) potrzeba 2,1 dziecka na kobietę. Rodzi się tymczasem 1,43 - to najnowsze statystyki. Większość Polaków ma dwójkę dzieci, często jedno, rzadziej trzy i więcej. W telewizyjnych reklamach - i to nawet rządowych - dominuje "model" rodziny 2+2.


Jakie będą konsekwencje? Szef PFR wymienia:

- wyludnianie miast i wsi,
- spadek cen nieruchomości,
- napięcia w finansach publicznych,
- problemy w systemie emerytalnym oraz zdrowotnym,
- wzrost podatków,
- kurczenie się lokalnego rynku,
- brak rąk do pracy.

Wszystko to potwierdza Główny Urząd Statystyczny. GUS pisał rok temu: "Obserwowane od prawie 30 lat trendy procesów demograficznych wskazują, że sytuacja ludnościowa Polski jest trudna. W najbliższej perspektywie nie można spodziewać się znaczących zmian gwarantujących stabilny rozwój demograficzny. Niski obecnie poziom dzietności będzie miał negatywny wpływ także na przyszłą liczbę urodzeń, ze względu na zdecydowanie mniejszą w przyszłości liczbę kobiet w wieku rozrodczym".

Szykujemy sobie katastrofę, ale... cóż. Takie są konsekwencje głupoty.

Kto w Boga wierzy, niech odrzuci zaczadzenie ideologiami i buduje normalną wielodzietną rodzinę.

bsw

Komentarze (99):

Lena2019.11.19 21:48
Artykuł kuriozalny. Po pierwsze według Nauki Kościoła Rzymsko - Katolickiego nie ma nic o tym, by dzietność miała wpływ na zbawienie, wszak można mieć liczne potomstwo i zostać potępionym. Poza tym w dobie robotyzacji , gdzie technologia pędzi z promieniem światła, nie martwiłabym się o ręce do pracy. No może o nieudolny system emerytur, który runie szybciej niż, będzie można się spodziewać, bowiem oparty jest na systemie argentyńskim. Ponadto dla osób wierzących dziecko nie jest przedmiotem, projektem, ale istotą ludzką. Przekazanie życia powinno wynikać, tylko i wyłącznie z odpowiedzialnej miłości i pragnieniu jej przekazywania.
Cool2019.11.19 22:15
Człowieku 2/3 ludności na ziemi potrzeby fizjologiczne załatwia pod krzaczkiem, bo nie ma dostępu do toalety ... a ty mówisz, o postępie technologicznym i robotyzacji?! ... ... pomijam, że robotyzacja może tylko pogłebić rozwarstwienie ekonomiczne. ... Już dzisiaj JEDEN! procent populacji ludzi jest w posiadaniu połowy światowego kapitału ... a różnica wciąż sie powiększa.
anonim2019.11.20 0:10
No tak, ale tam, gdzie załatwiają potrzeby fizjologiczne za krzakiem, zwykle jest bardzo duży przyrost naturalny. A tam gdzie jest rozwój i rozwinięta technologia tam wkracza robotyka. Przykład - w supermarkecie brak kasjerek - zastąpione przez kasy samoobsługowe. Do banku też nie musisz chodzić, bo gotówkę możesz pobrać w bankomacie. Tak, wiem to banalne, ale może zrozumiesz...Dzisiaj w rozwiniętych krajach, by coś wyprodukować, fabryka nie potrzebuje siły dużej ilości rąk. Robią to za człowieka maszyny, ba robią to szybciej i dokładniej np. w produkcji samochodów itd.
Kinga2019.11.19 21:45
No to wiecej aborcji róbmy ! Wtedy nas przypędzie ! Prawda? Dalej krzyczcie za aborcją !
Ja2019.11.19 18:00
Antykoncepcja? Pijani jesteście Redaktorzy? Miej dziecko to ci je odbierze burmistrz: 1) za pomocą dyrektora szkoły, 2) za pomocą dyrektora szpitala, 3) za pomocą MOPSu, daj klapsa bachorowi to ci zabiorą, wykręć za ucho, zlej pasem to masz dożywocie za "przemoc", zakaż telewizji/internatów na tydzień to ci zabiorą, niech cię babsztyl rzuci to zabiera twoje bachory i twoje mieszkanie, uchroń przed szczepieniem to ci zabiorą i obciążą alimentami na burmistrza (MOPS, wioski bachoręce, pdedofile zastępczy, itd.) . Chcecie mieć w tej Polsce dzieci, to sprowadźcie więcej murzynów i arabów. Im żadna Polka ani Policja się nie oprze.
go\305\233\304\2072019.11.19 16:30
bzdety. a co jeśli mam troje dzieci i wszystkie wyjadą za granicę do normalnego kraju gdzie jest praca i płaca i nie trzeba zaciągać debetu żeby przeżyć? tak właśnie niech zrobią ! po co żyć w kraju gdzie trzeba utrzymywać całe mnóstwo polityków, sejm, senat, kancelarię prezydenta, NFZ itd...gdzie tylko kradną publiczne pieniądze i od trzydziestu lat nic dobrego nie zrobili?
anonim2019.11.19 16:27
Za klikadziesiąt lat to będą wojny o wodę i terytorium, jeśli dalej będziemy naciskać na dodatni przyrost naturalny i nie ograniczymy konsumpcji :D
grimm2019.11.19 15:17
Nie my szykujemy sobie katastrofę tylko wy szykujecie nam katastrofę. To nie tyle antykoncepcja, co szczepionki powodujące bezpłodność, to skażenie chemią srodowiska w tym żywności. To medycyna oparta na chemii z listą skutków ubocznych dłuższą niż rzekomym leczeniem. To ideologia depopulacji w tym chemtrails. I przestańcie prać ludziom mózgi, to wy politycy i rządzący odpowiadacie za to zło co dzieje się na tej Ziemi.
mir2019.11.19 13:01
nie bedzie polaczków a wraz z nimi tego katolickiego .......
Max Fiend2019.11.19 12:41
Jaka katastrofa? Widocznie Polska nie potrzebuje więcej niż 20 mln. obywateli. Dla większej populacji nie jest w stanie zapewnić właściwej opieki zdrowotnej, socjalnej i edukacyjnej. Wielkość populacji jest wprost zależna od warunków życia i możliwych perspektyw rozwoju społecznego i gospodarczego.
Cool2019.11.19 13:48
Coś ty dzisiaj wąchał? :(
Marian2019.11.19 12:37
Polska potrzebuje dzieciorobow! Zglaszajcie sie Panowie,ja robie to pierwszy.Dla przykladu.
Skuter2019.11.19 12:13
Polecam film Nieplanowane Po obejrzeniu na pewno liczba Polaków wzrośnie
hetero2019.11.19 12:10
Trudno się nie zgodzić ale również winne ponosi ideologia gender i LGBTQ, które maja preferencje anty rozrodcze, oni chcą adoptować by później dziecko było takie same jak one/oni zboczone.
Maria Blaszczyk2019.11.19 12:07
No i? W złotym, XVI wieku, Polaków było w porywach 7,5 mln... A za czasów Chrystusa nie było ich w ogóle. Istniały za to "narody", których nie ma obecnie. Wszystko co się kiedyś zaczęło, musi się kiedyś skończyć. A jeśli ludzkość nie opanuje się z rabunkową eksploatacją Ziemi, to i tak trafi ją szlak. Szybciej, niż Polacy zdołają się wykończyć demografią. Do tego mylenie hedonizmu z odpowiedzialnością jest żałosne... I wiesz co, kochana Frondo? Ciekawe, jak bardzo cieszy Cię moja wielodzietność. Bo wg wszelkiego prawdopodobieństwa moje dzieci będą lewakami, ateistami, traktującymi innych ludzi jako równych sobie, niezależnie do ich "narodowości", religii, czy orientacji seksualnej. Będą stosować antykoncepcję - ja zresztą też stosuję, chyba nie do końca rozumiecie, jak to działa, ona pozwala nie mieć dzieci, jak się nie chce, a mieć, jak się chce... Do tego dzieci w Polsce nie rodzą się od lat dziewięćdziesiątych... Nam nie potrzeba małych słodkich bobasów, tylko dwudziesto- i trzydziestolatków, którzy zarobią na emerytury, podniebne taksówki dla pana marszałka Kuchcińskiego, nagrody co się należały, podgrzewanie wody ze źródeł geotermalnych ojca Rydzyka, procesy przeciwko ludziom łażącym po ulicy z białą różą, farmy trolli w ministerstwie sprawiedliwości - bo, jak rozumiem, miłościwie nam panujący machnęli już ręką na oświatę, służbę zdrowia i potrzeby niepełnosprawnych. A nawet, pozostając w kontekście artykułu, właśnie wydadzą srodki z Funduszu Rezerw Demograficznych na trzynastkę dla emerytów. W końcu wybory prezydenckie idą...
MirekT2019.11.19 15:28
Maria jak Cie Ziobro z Kamińskim namierzą, dostaniesz karę śmierci i 500 złotych grzywny. Bądż czujna o 6.00. To nic, że mieszkasz w Holandii, nasze bohaterskie i niezawodne służby Ciebie odnajdą. Ochronili nawet Becie, żeby nie robiła sobie zdjęć z bandziorami !!!!
Maria Blaszczyk2019.11.19 21:17
Nie strasz mnie - nie mam duszy wojowniczki... Ale póki co ja tylko ze szczerego patriotyzmu sie tu nie naturalizowałam. To zawsze jest opcja. Może mnie uratują. Po prostu wkurzają mnie czasy postprawdy.
MirekT2019.11.19 21:33
Ja Ciebie lubię i nie straszę. Trzy do dwóch dla Polski !!! Powracając do tematu, Twoje wpisy czytam z przyjemnością.
Kinga2019.11.19 21:50
Mirek T. Ja też ogladałam ! Super że wygraliśmy! Ale w drugiej połowie, to się trochę już bałam jak wyrównali! Ja, jak nie kobieta, uwielbiam siatkówkę, nożną i skoki narciarskie ! Wyniosłam trochę ze szkoły!
Jeremiasz2019.11.19 22:14
Gdzie Ty masz rozum? Te twoje pseudoargumenty i lewacka natura mogą Ciebie zaprowadzić tam gdzie byś na pewno nie chciała. Strzeż się!
nikt2019.11.19 12:04
Ojojojojojoj . Niech lepiej autor nie wywołuje " wilka z lasu " . Katastrofa nadejdzie . Innego rodzaju . Po wyborach 4 lata temu napisałam , że Polacy będą Jarosława Kaczyńskiego przeklinać . I będą . Zasłużyli na to . Za Wałęsę też . Wtedy nie wiedziałam jeszcze tego , że połowa Polaków to Żydzi . Nie patrzyłam na Polaków pod kątem ich autentycznej narodowości . A jakieś 15 lat temu chciałam Polakom wiele powiedzieć . Już nie chcę .Dobrze , że Dobry Bóg mnie przed tym powstrzymał . Na świecie panuje przeludnienie ." Sprzątanie jest nieuniknione " . Natura też robi swoje . A więc moim zdaniem Polacy powinni powstrzymać się z tą rozrodczością . Może jak ich będzie w sam raz to sprzątanie w Polsce będzie pobieżne ? Może ?
zatroskany2019.11.19 11:55
Któryś POlityk już jakiś czas temu mówił że wystarczyłoby aby polaków było tylko dwadzieścia milionów... nie mogę sobie przypomnieć kto to był ? Może ktoś wie ?
zatroskany2019.11.19 11:48
PO okrągłym stole PO tych zmianach młodzież ma już tylko wodę w mózgu.
anonim2019.11.19 11:45
przyjdą arabscy i afrykańscy migranci, oni rozmnażają się błyskawicznie i innym pomagają, czy chcą, czy nie
Maria Blaszczyk2019.11.19 12:10
No własnie nie... Tak myślano, ale oni - czy raczej one - wcale nie chcą...
anonim2019.11.19 11:32
Dobrze, że będzie nas mniej może mieszkania będą tańsze i dostępne dla każdego, może też wzrosną wynagrodzenia i pracodawcy w końcu zaczną szanować swoich pracowników. Generalnie jestem za zmniejszeniem ilości Polaków bo jak widać obecna Polska nie jest wstanie zapewnić godnego życia dla większości swoich obywateli.
zatroskany2019.11.19 11:50
A co myślisz o tym aby np. Niemców było mniej ?
Micek2019.11.19 11:12
A jeszcze niedawno: https://www.fronda.pl/a/efekty-500-sa-rewelacyjne-przekroczymy-400-tys-urodzen,101483.html https://www.fronda.pl/a/rafalska-komentuje-polski-baby-boom-i-sukces-500,89381.html
Marek212019.11.19 11:18
Ale to była prawda poprzedniego etapu. Teraz jej przypominanie to nieprawda. Prawda dzisiejsza jest inna.
Polak Ateista Dumny Gej2019.11.19 11:00
Myślę sobie, że jakby kasa miałaby mnie skusić do robienia dzieci to to z pewnością nie byłoby to 500+. Przecież za tyle można kupić co najwyżej flakon perfum, a nie dziecko wychować😂
Gość2019.11.19 11:07
Głupcze! Nie wiesz, ile za to można nakupić czteropaków Harnasia, a ile wagonów LD niebieskich?! Masz zerowe pojęcie o ekonomii!
Polak Ateista Dumny Gej2019.11.19 11:11
idź mi pan z tymi harnasiami, alko to trucizna!
hetero2019.11.19 12:56
Dobrze, że tacy jak ty nie mogą mieć dzieci
Polak Ateista Dumny Gej2019.11.19 13:49
bzdura
anonim2019.11.19 10:59
Przecież to wynika głównie z emigracji. Młodzi masowo wyjeżdżają.
arka gdynia2019.11.19 10:52
PiS i PO oddaje kraj pod włodarstwo światowej masonerii, a ci przecież już zakreślili plan Polski na 20 mln, więc kogo słuchacie Boga czy diabła, jak służycie masonerii tej narodowej pobożnej jak i światowej bezbożnej to służycie diabłu
Marek212019.11.19 10:54
To się temu planowi sprzeciw czynnie i spłódź jeszcze piątkę zamiast klepać bezpłodnie w klawisze....
arka gdynia2019.11.19 13:37
po co mam płodzić, wystarczy, żeby tych 4 na najwyższych stołkach światowych poddać pod sąd bezpośredni, znaczy trybunał zbrojny i już jesteś 5 mln do przodu, kto cie uczył matematyki, ty byś tylko ciułał, jakby od twojej ilości to zależało
Lennon2019.11.19 10:47
Pincetplus na Chesterfieldy i harnasia nie robi?
serendada2019.11.19 10:40
Intryguje fragment ostatniego zdania: "normalną wielodzietną rodzinę". To jest oksymoron. Albo normalną, albo wielodzietną
Pracownik2019.11.19 10:45
Istnieją normalne, wielodzietne rodziny. Sam znam taką, ósemka dzieci, każde z nich ma zawód i wykształcenie, nigdy nie klepali biedy. Bardziej intryguje fakt, że dla tzw. "redakcji", ktoś kogo powołaniem nie jest płodzenie dzieci, z automatu staje się głupcem zaczadzonym ideologiami.
Leweł2019.11.19 11:49
kolega chyba miał na myśli to że jeśli większość rodzin nie jest wielodzietna, to normą jest rodzina niewielodzietna. dlatego sprzeczność
Pracownik2019.11.19 12:10
Ok, nie spojrzałem na to z tej strony. Jeśli taki był zamysł, to masz rację.
Urodzony w PRL2019.11.19 10:26
Uwaga techniczna: za PRL liczba Polaków rosła szybko. Za PiS maleje jeszcze szybciej. Wnioski?
Marek212019.11.19 10:35
Kaczyńskiemu nie wyszło naśladowanie Gierka. Cóż, podróba jest zawsze gorsza od oryginału....
Urodzony w PRL2019.11.19 10:44
Gwoli ścisłości - PRL nie wspominam dobrze. Ale fakty co do demografii są nieubłagane. I zgadzam się, Breżniew z Żoliborza próbuje naśladować Gierka. Gospodarczo wyjdzie katastrofa bo inaczej być nie może, a demograficznie wychodzi jeszcze gorzej.
Marek212019.11.19 10:46
To pozostanie stan wojenny - największa petarda demograficzna w dziejach ostatnich 50 lat. Wyłączyć prąd, TV, radio, internet, ogrzewanie i samo pójdzie :-) Jaruzelski zasługuje na tytuł pośmiertny Wielkiego Prokreatora Polaków!
Dominos2019.11.19 10:23
Ja, jak i wielu moich znajomych, ucieklismy z Polski w 2016 r i zlozylismy wniosek o zrzeczenie sie obywatelstwa. Niestety ta ku*wa SRUDA wciaz nie podpisal dokumentow pozwalajacych na to, pomimo tego, ze otrzymalismy azyl dla LGBT.
hetero2019.11.19 12:54
A to bardzo się cieszymy, że was tutaj już nie ma.
Cool2019.11.19 13:53
Mitomanie!!! ... Nie ma czegoś takiego jak zrzeczenie sie obywatelstwa! ... nie ma prawnej możliwości! ... nad czym ubolewam bo też wolałbym żebyś zmienił obywatelstwo!
Maria Blaszczyk2019.11.19 22:56
Może podpisze na 31 dni przed wyborami - tak było przed poprzednimi parlamentarnymi, w 2015 roku, kilkoro moich znajomych dostało te podpisy akurat tak, by już nie zagłosowali...
Otto2019.11.19 10:20
pislam już wydaje paszporty obywatelom izraela by stworzyc polin/pisrael. Okupacyjne wojska sarmy już stacjonuja w polin.
Pracownik2019.11.19 10:18
"Większość naszych rodaków odrzuciła nauczanie Kościoła, stosuje antykoncepcję, skupia się na sobie, kieruje się w życiu nie Chrystusem, ale hedonizmem. W życiu indywidualnym wielu Polaków zmierza więc do potępienia, a w życiu narodowym - do katastrofy." Czuję, że nic głupszego już dziś nie przeczytam, a dzień jeszcze młody.
anonim2019.11.19 10:26
To przeczytaj własny komentarz.
Pracownik2019.11.19 10:30
Uuuuu, "Sam jesteś głupi!" xD
Cool z efe2019.11.19 11:29
Hej, frondziarzu, pozdrawiam cię ciule :-D
Albert2019.11.19 11:32
O, frondle się objawili. Jest takie powiedzenie - lepiej milczeć i uchodzić za idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. Zastosujcie się do niego. Taka darmowa rada na przyszłość.
OZ2019.11.19 10:17
A to POlityka taka właśnie, ciągle kontynuowana, od dziesiątek lat - by wyludnić Polskę z Polaków, a zasiedzieć obcymi.
Marek212019.11.19 10:17
A ile dzieci ma autor bsw że innym zarzuca głupotę? Czyli 500+ okazało się bez demograficznego sensu? No to co teraz Prezesie, Premierze, Prezydencie? Może dekomunizacja? :-) Na pewno pomoże....
Cool2019.11.19 10:39
Bo 500+ to ochłap! ... ale bez wątpienia słusznym kierunku, choć powinien być wprowadzony w innej formie. ... Na przykład mocno zróżnicowanych progów podatkowych zależnych od stanu cywilnego oraz ilości dzieci ... ... osoby samotne i bezdzietne, powinny płacić najwięcej!
Pracownik2019.11.19 10:43
Wprowadźmy jeszcze bykowe, i podatek 300 złotych od każdego kota należącego do bezdzietnych, starych panien.
Cool2019.11.19 11:49
"bykowe" powinno być wprowadzone ... a podatki od zwierząt fukcjonują na całym świecie w tym w Polsce.
Marek212019.11.19 10:44
Bykowe? Teoretycznie można, ale..... Czy można karać za osobiste plany życiowe? W końcu nie jesteśmy własnością Państwa i mamy do nich prawo? Zresztą zmuszało by to do pochopnych decyzji o rodzicielstwie a potem byłby problem z zaniedbywanymi dziećmi prokreowanymi głównie z powodów fiskalnych. Jakości rodzicielstwa nie wymusimy nakazami. A zniżki na dzieci nie przemawiają przy urnach do Suwerena jak gotowy pieniądz na koncie.
Cool2019.11.19 11:47
Skoro można karać, za to, że się pracuje, za to, że sie więcej zarabia ... to można też karać za brak dzieci! ... ...z resztą, bez realnej kwoty wolnej od podatku, cały system podatku dochodowego jest świetnym narzędziem w dzieleniu społeczeństwa ... i wraz z 500+ ( tak jak to powiedziałeś), zdobyciu elektoratu.
anonim2019.11.19 11:02
No przecież bezdzietni płacą najwięcej. Dzietni to studnia bez dna, wszyscy na nich pracujemy. Nie tylko 500+, ale przedszkola, żłobki, szkoły, pediatrzy, rozmaici terapeuci, artykuły dziecięce i młodzieżowe. Wszystko, cokolwiek jest finasowane, albo współfinansowane z budżetu, pochłania nasze podatki. Najbardziej podatki osób bezdzietnych, bo oni nie korzystają z tego w żaden sposób. Ani z 500+, ani innych dziecięcych dofinansowań. Przestań już może pleść o przydatności dzietnych dla bezdzietnych, bo na emerytury oni też teraz pracują. Na razie dostają te pieniądze obecni emeryci, a później powinny do nich wrócić. Nikt im żadnej łaski nie robi.
Henio2019.11.19 11:31
Byłoby to prawdą, gdyby bezdzietni wraz z zaprzestaniem płacenia podatków eksterminowali się. Przepraszam, dokonywali eutanazji na sobie. Nie zapominaj, że dzietni też pracują i płacą podatki, niejednokrotnie dużo większe, niż ty.
anonim2019.11.19 13:00
Może nie zapominaj o zasobach, z których każdy ma prawo czerpać, po zakończeniu aktywności zawodowej. Po to odkłada się przez cały czas. Natomiast po ich wyczerpaniu, dzietni są równie "przydatni", jak bezdzietni, nie ma pod tym względem żadnej różnicy. Ktoś ci głupot do głowy nakład, jakoby dzietni dawali innym więcej, niż bezdzietni. Każdy daje z osobna, kiedy wchodzi w tzw. wiek produkcyjny.
anonim2019.11.19 13:03
A jeszcze dodajmy do tego wolontariat. To bezdzietni, mając więcej czasu wolnego, więcej poświecają go dla innych, również dzieci. O płatnej płatnej pracy na rzecz dzieci nawet nie wpominam, chociaż wiadomo, że to bezdzietni częściej zostają po godzinach i poświęcają się dodatkowo.
Cool2019.11.19 14:32
Wolontariat! ... nadgodziny! ... PRACA PŁATNA NA RZECZ DZIECI!!! ... czy ty się dobrze czujesz?????
Cool2019.11.19 14:27
No jednak widziałbym różnice ... dzietni, dają społeczeństwu gwarancje przetrwania osób po wieku produkcyjnym(całego pokolenia) ... Bez dzieci dzisiaj nie będzie emerytury na starość! ... i tego nie zmienisz!
Cool2019.11.19 12:01
Miałaś bezpłatny dostęp do edukacji i szkolnictwa??? ... to mordę w kubeł!!!
Cool2019.11.19 12:05
"lecznictwa" -oczywiście!
anonim2019.11.19 12:55
Sugerujesz, że ci, kórzy teraz mają dzieci, nie mieli tego dostępu? A jeśli mieli, to mordę w kubeł!!!
Cool2019.11.19 13:38
Nic nie sugeruję! Mówię wprost ... DO CIEBIE! ... jeśli miałaś/eś dostęp bezpłatnego żłobka, szkoły pediatry itd itd ... TO NIE JĘCZ!!!
anonim2019.11.19 13:55
Panie inteligentny inaczej. Mówimy o różnych pokoleniach. I o dostępie do tych rzeczy dzieci z każdego z nich z osobna. Bo każde pokolenie odprowdza podatki z osobna. Nie staraj się manipulować, bo ci to nie wychodzi.
Cool2019.11.19 15:00
Panie mądry inaczej! ... możesz wyjaśnić skad pochodzą środki na emerytury i leczenie emerytów ???
Maria Blaszczyk2019.11.19 12:08
No tak. Jeśli masz nieszczęście cierpieć z powodu bezpłodności - to jeszcze Ci dopierd...my.
Cool2019.11.19 12:35
No tak. Jeśli masz nieszczęscie być podejrzany o wady rozwojowe - to cię abortujemy.
anonim2019.11.19 16:30
Tak jest! Przymusowa aborcja dla płodów z wadami! Bo to nie tak, że każda kobieta ma wybór czy urodzić czy nie! Obowiązek jak aborcja będzie legalna!
Maria Blaszczyk2019.11.19 21:54
Eeeee... Aborcje wykonuje się zasadniczo na etapie, na którym nie ma żadnego "cię". Rozumiesz, nie ma żadnej osoby, którą można by abortować...
Japa2019.11.19 17:50
A cio to ? Pani Marysieńka pod budkę z piwem poszła .?
Maria Blaszczyk2019.11.19 21:52
A coś na temat?
darek2019.11.19 21:05
A jeśli choroba nie pozwala komuś mieć dzieci?
Cool2019.11.19 22:04
... no to ma pecha!
B522019.11.19 10:45
nie podniecaj się powróci czerwona szarańcza będzie miała co odbierać
T2019.11.19 10:17
Bo od wieków rządzą nami zdrajcy, których mocodawcy postanowili nas zniszczyć. Dlatego, bo jesteśmy jako nieliczni jako tako wierni Bogu.
Marek212019.11.19 10:23
Naprawdę uważasz, że jeśli za 4 lata większość zdobędzie Konfederacja Polacy z entuzjazmu zaczną się mnożyć na poziomie 3 dzieci na kobietę? Raczej wtedy uznasz że i oni są na służbie Żydów.... I będziesz szczęśliwy że znasz Prawdę.
Polak Ateista Dumny Gej2019.11.19 10:15
Ojej PiSowski sen się nie ziścił? Smuteczek... a miało być tak pięknie, Polacy dzięki 500+ mieli kopulować jak króliki! Ojej....😂
Cool2019.11.19 10:16
Nie podniecaj się ... geje wymrą jeszcze szybciej! :)
Polak Ateista Dumny Gej2019.11.19 11:01
Dlaczego? Może sam spłodzisz geja, trzymam kciuki!
Japa2019.11.19 17:45
E tam . Pani Grodzka jeszcze żyje to może Pan z nią spłodzi Chociaż ten Doktor z Senatu . .. Moze wrócił do płci przed operacja .
anonim2019.11.19 16:28
Ty wiesz, że geje nie biorą się z homoseksualnych rodzin? :D To, że istnieją odkąd istnieje ludzkość nie daje Ci czegoś do myślenia? :D
B522019.11.19 10:37
dzięki bogu że ty się nie rozmnożysz
Polak Ateista Dumny Gej2019.11.19 10:58
Jak będę mieć taki kaprys to się rozmnożę i to nie dzięki żadnemu bogowi.
Zenon2019.11.19 10:54
Tragiczne jest to o tyle, że jeśli Polacy nie będą mogli w przyszłości ochronić żydów, jak to było w przeszłości, to żydzi znikną z powierzchni Ziemi. Jak rzyć panie? Jak?
Arkalion2019.11.19 12:56
Tobie i partnerowi 500+ nie grozi.
P.2019.11.21 10:48
Pedały wymrą pierwsi
ateusz2019.11.19 10:13
Zdjecie do góry przypomina mi jako zywo marszałka bez konia niejakiego Grodzkiego
Polak Ateista Dumny Gej2019.11.19 10:15
a tam bardziej do Terleckiego podobny!