02.08.19, 15:00fot. diecezja.pl

Zobacz, co DOKŁADNIE powiedział abp Jędraszewski (NAGRANIE)

Prezentujemy fragment wideo przepięknej homilii abpa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego, wygłoszonej wczoraj w Bazylice Mariackiej.

W homilii, arcybiskup zaznaczył, że Księga Wyjścia opisuje wędrówkę Izraelitów w kierunku wolności, do Ziemi Obiecanej. Bóg zażądał od swojego ludu, aby zbudowano Namiot Spotkania – szczególny znak Jego obecności, w którym spoczywać będzie Arka z Dekalogiem.

"To Bóg określa rytm zmierzania do Ziemi Obiecanej (…) Jest pośród swojego ludu, jest jego życiem".

Zapisem wydarzeń z Warszawy są powstańcze piosenki – święte księgi, oddające ducha militarnego zrywu i walki o wolną Polskę. Już 1 sierpnia radiostacja „Błyskawica” nagrała piosenkę „Warszawskie dzieci”, do której tekst napisał Stanisław Ryszard Dobrowolski, a muzykę skomponował Andrzej Panufnik: „Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój, /Za każdy kamień twój, stolico, damy krew/Nie złamie wolnych żadna klęska, /Nie strwoży śmiałych żaden trud –/Pójdziemy razem do zwycięstwa, /Gdy ramię w ramię stanie lud.” Atmosferę tamtych wydarzeń oddaje również wiersz Józefa „Ziutka” Szczepańskiego – przywołany przez archiprezbitera na początku Eucharystii „Dziś idę walczyć – Mamo!”, w którym przebrzmiewa echo pożegnania Chrystusa z Matką.

Arcybiskup przypomniał, że w pierwszych dniach sierpnia w Pałacu Michla zebrali się powstańcy, aby na chwilę odpocząć od trudów walki. Józef „Ziutek” Szczepański napisał piosenkę, która stała się hymnem Woli i całej powstańczej Warszawy. Opowiada ona o potrzebie czujności i wyraża silne przekonanie o zbliżającym się zwycięstwie.

Metropolita zwrócił uwagę na pełne cynizmu zachowanie czerwonoarmistów, którzy zatrzymali się na Pradze, na linii Wisły, obserwując agonię miasta: pożary, dymy, bombardowania. Zacytował również inny wiersz „Ziutka” Szczepańskiego „Czerwona zaraza”, przypominający prawdę o odrodzeniu Polski i wytykający Sowietom ich współudział w dokonywanych zbrodniach:

Czekamy ciebie – ty zwlekasz i zwlekasz,

ty się nas boisz, i my wiemy o tym.

Chcesz, byśmy legli tu wszyscy pokotem,

naszej zagłady pod Warszawą czekasz. (…)


Kończąc homilię, arcybiskup podkreślił, że z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska.

"Trzeba było długo na nią czekać (…) Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa"Tysol.pl

Komentarze

nb2019.08.3 14:51
Czy ten neofaszysta oderwal calkowicie od rzeczywistosci? Ten stary czlowiek ukrywal swoich podopiecznych (po fachu) do przyslowiowej szafy aby sprawy molestowan i pedofili nieletnich przycichly a teraz nawoluje swoje owieczki mowa nienawisci przeciw grupom osob ktorych uwaza za wrogow. Coz za hipokryzja. Niech zlapie sie za swoj wlasny nos i pogrzebie we wlasnych smieciach. Szczuc przeciwko osobom ktore z wlasnej woli wybraly zwiazki homoseksualne lub lesbijskie coz to za falsz. Polecam przeczytac pare ksiazek na ten temat moze co niektorym sie dopiero wtedy oczy otworza. faworytem jast Sodoma Martela Frederica
Mejer2019.08.3 6:57
Tęczowa zaraza to neoproteza czerwonej zarazy !
fen2019.08.2 20:31
Nareszcie ksieza sie pzrebudzili. Broncie swoich wiernych przed slugami szatana Bądź pozdrowiona Niepokalana Dziewico, która od pierwszej chwili swego Niepokalanego Poczęcia, zwyciężyłaś pychę szatana Uproś nam wiarę żywą, która działa przez miłość, byśmy wypełniając przykazania Boga, we wszystkim wykonywali Jego świętą wolę. Święty Michale Archaniele, Patronie Kościoła Świętego, przyzywamy Twego wsparcia w walce z podstępnymi zasadzkami szatana. Na początku świata, przewodząc swoim Aniołom, strąciłeś z nieba szatana i zbuntowane anioły, więc i teraz wspieraj nas, gdy te przewrotne duchy ciemności chcą nas oderwać od Chrystusa i Kościoła, Jego Mistycznego Ciała W imię Boga w Trójcy Jedynego, odstąpcie przeklęte duchy od naszych rodzin, braci i sióstr, od naszych krewnych, sąsiadów, znajomych i przyjaciół! Rozkazujemy wam w imię męki Jezusa Chrystusa
pluje wam w twarz a wy się cieszycie, 2019.08.2 18:00
On wam napluł w twarz a wy się cieszycie z jego śliny spływającej z czoła, dziękujemy za deszcz który pada na nas....tak widzi to FRONDA.
Foster2019.08.2 17:55
Trzeba tłumaczyć co powiedział? Przecież wszyscy to słyszeliśmy. Obraził osoby nieheterogamiczne, nazywając ich tęczową zarazą. Mnie to się nie spodobało.
anonim2019.08.2 18:10
NIE MÓWIŁ O OSOBACH A O IDEOLOGII A 6-KOLOROWA TĘCZA NIE ISTNIEJE W NATURZE
Foster2019.08.2 18:21
Nie ma ideologii osób LGBT tak samo jak nie ma ideologii osób heterogamicznych.
www2019.08.2 20:41
Czy osoby LGBT mają poglądy? Mają. Te poglądy to właśnie ideologia.
Maria Blaszczyk2019.08.4 0:29
znam np. jedną oosbę LGBT, ktora uważa, że przystanki autobusowe powinny się znajdować na antyzatokach. Osba ta jest socjologiem i zna się na komunikacji miejskiej. Czy zatem poglad ten jest "ideologią LGBT"? Inna, znana mi osoba LGBT uważa, że dzieci powinny jeść ryby - i nawet daje swoim dzieciom ich dość dużo. CZy jest to indoktrynacja dzieci od maleńkości ideolocią LGBT? Pojawia się tu zresztą pewien problem - znam inną osobą LGBT, która prezentuje pogląd, że nikt nie powinien jeść ryb.
Podróżnik2019.08.2 16:59
W Rwandzie władza i katoliccy duchowni nazywali Tutsi "karaluchami". Chodziło o to, by większość Hutu przestała w swoich sąsiadach widzieć ludzi, a zobaczyła robactwo. I to się udało - doszło do ludobójstwa. Teraz widzimy to samo. Na ulicach bije się cudzoziemców, którzy są nie dość biali albo nie dość dobrze mówią po polsku. Ale to nie jest dobry wróg, bo jest go tutaj za mało. Lesbijek i gejów mamy więcej, są wszędzie: za ścianą w bloku, w szkole, w pracy, na ulicy.
winwin2019.08.2 17:31
No właśnie. Stary trik. Pozbawić ludzi przymiotów ludzkich. Wrogowie ludzi i ładu społecznego za marksistowskie pieniądze chodzą po ulicach i nazywają normalnych ludzi takich jak ja, których nie obchodzi czyjeś pochodzenie, seksualność czy inne przymioty, faszystami. Rozumiesz? I jeszcze mowią, że walczą z nienawiścią, strefy robią, parytety, obrażają uczucia innych, prowokują. Normalnych ludzi jak ja nie obchodzą czujeś przekonania i praktyki seksualne. Rozumiesz to? Poza tym to wcale nie chodzi o gejów itp. Tam łażą hetero tylko politycznie nakręceni. Na wszystko mówią antypis, anty coś tam. Wyrosli ze sprzeciwu. To są prowokatorzy a nie pacyfiści. Są tak wykrzywieni, pozbierani z całego kraju, wsparci mediami, że to jest szeroko zakrojona akcja rewolucyjna, naprawdę. PS Ale jak mnie ktoś wyzywa to utrzymuję spokój przez chwilę no bo co będę na każde reagował, potem doppiero reaguje, odpowiadam i na końcu walę w łeb o ile jestem silniejszy. No i ten trik działa jak z tymi w Afryce. Marksizm kulturowy działa, powoduje rewolucję. Trzeba to jasno powiedzieć. Chyba się to skończy pozakładaniem kagańców na te zdradzieckie facjaty jak to nie ucichnie.
winwin2019.08.2 16:53
Słowo klucz: neomarksizm. Marksizm kulturowy. Zdanie można mieć rózne, ale nazywajmy rzeczy po imieniu.
emeryt2019.08.2 16:42
polskij gordnyj gej tutaj się prezentuje jak niemal kinematyczna Godzilla - wielki, niezwyciężony jak jego krasnaja armija, ale brzydki. No ten jego oddech odpychający nawet niewybrednych krasnoarmiejców-gejów.
kawa2019.08.2 16:39
Wspaniała homilia. I jakże trafna! Cieszę się, że wreszcie ktoś wyraźnie powiedział, że tęczowi to zaraza. Całe tęczowe towarzystwo dostało piany i drgawek :)
Yep2019.08.2 16:33
To co? Nie można już słowa powiedzieć na ideologię tęczową? Wolność słowa jest prawnie chroniona.
enre2019.08.2 16:25
geneza dewiacji w wykonaniu lgbt wiąże się z tzw szkołą frankfurcką; jedną z ważnych jej postaci był Wilhelm Reich, jeden z ojców ( jak to w lgbt :-) tej rewolucji obyczajowej, którą widzimy.; można powiedzieć, że był wzorcem dla lgtb; Reich napisał książkę „Rewolucja seksualna”. Reich życie seksualne zaczął w wieku kilku lat. Zmuszał do współżycia służące, pracujące w jego domu. Szantażował własną matkę, gdy odkrył jej romans. Zażądał współżycia, związku kazirodczego. Gdy kobieta nie spełniła żądań, Reich doniósł o wszystkim ojcu. Matka niebawem popełniła samobójstwo, a ojciec wkrótce umarł ze zgryzoty sodomię wykreślono z podręczników psychiatrii w 1973; przez trzy lata obrad APA ( amerykańskie tow. psychiatryczne ) w tej sprawie, psychiatrzy byli nękani, dręczeni i obrażani przez aktywistów gejowskich – spotkania były rozbijane przez sodomitów z Gay Liberation Front i zazwyczaj kończyły się socjalistycznymi pseudowiecami. Nb głosowanie nad sodomią ( tak jakby głosowanie miało uzdrowić człowieka :-), poprzedziła zmasowana propaganda pseudonaukowców, m.in. Kinsey'a, który na podstawie sfałszowanych "badań" prowadzonych w środowiskach patologicznych ( m.in. w więzieniach ) wysnuł wniosek o powszechności sodomii w społeczeństwie amerykańskim i uznał to za argument za " normalnością" tego zboczenia to tak w skrócie
ZERR02019.08.2 16:36
"Zmiany kulturowe związane ze sferą seksualności są skierowane przede wszystkim przeciwko mężczyznom, a jedynie wtórnie przeciwko rodzinie, kobietom czy dzieciom. Celem jest wdrożenie nowych wzorców zachowań i wyhodowanie nowego typu mężczyzny – nie rycerza, nie samuraja, awanturnika, odkrywcy czy choćby macho, ale cwela."
ZERR02019.08.2 16:37
"Chodzi nie tylko o to, aby mężczyźni wyrzekli się tradycyjnych wzorców i siłą zostali doprowadzeni do zniewieścienia, ale przede wszystkim o to, aby dokonali tego sami z siebie – aby autoprzecwelenie stało się powszechną praktyką"
ZERR02019.08.2 16:38
"Kobiety hodowane wedle nowych zasad przestają być atrakcyjne dla mężczyzn starego typu, jawiąc się jako rodzaj dziwadeł czy mutantów, z kolei one same, aby móc odgrywać nowe role, potrzebują nowego typu mężczyzn, dla których naturalnym odruchem staje się bycie zdominowanym." dziewczyna hipstera przychodzi do matki i mówi: „Mamo, a dzisiaj w szkole to dwóch chłopaków się o mnie popłakało”.
lon2019.08.2 16:15
a o mafii gejowskiej w Watykanie nie powiedział ten Pan ani słowa.
x2019.08.2 16:34
Kara bedzie dla grześników.Nie ukyjecie się przed sprawiedliwością Bożą!!!!! Jak i dla czerwonej zarazy jak i grześników z Watykanu.
jou2019.08.2 16:11
Brawo! Rzeczy nazywane po imieniu nie dają fałszywego obrazu rzeczywistości. Tęczowa zaraza - strzał w dziesiątkę! Brawo Księże Arcybiskupie!!!
duchowny2019.08.2 16:09
Godny następca św. Karola Wojtyły. Bogu dzięki!
bea2019.08.2 16:04
Prawde powiedzial o ideologiach bez Boga ktore Prowadza do przepasci na zatracenie ideologia komunistyczna marksistowska nasiztowska faszystowska genderowa ludzie obudzcie sie bo pojdziecie do piekla a pieklo naprawde istnieje szatan to nie diabelek z rozkami ale potezna nienawistna energia sil ciemnosci Tam gdzie nie ma Boga tam budza sie demony smierci Jezu Ratuj dusze zwiedzone
konwertyk2019.08.2 16:02
Powiedział to - co wczoraj sami zamieściliście w artykule Frendzle pośfincone... Jestem szczęśliwym ewangelikiem reformowanym a stałem się nim przyjmując konfirmację kilkanaście lat temu. Moja decyzja by odejść od kościoła katolickiego, w którym byłem ochrzczony podjęta była przez takie zachowania duchownych, jakie prezentuje m.inn. ksiądz Jędraszewski. Bardzo państwu za to dziękuję. Ps. Wielu jest takich jak ja
JS2019.08.2 17:09
A ja byłem protestantem i wróciełm do KK. To co obecnie prezentuje większość kościołów protestanckich odnośnie moralności nijak się ma do Ewangelii.
www2019.08.2 20:37
Jesteś szczęśliwy? W Sodomie też wszyscy byli szczęśliwi.
miki2019.08.3 10:32
Masz rację, wielu Judaszy jest, ale nie ma się z czego cieszyć
rozbawiony2019.08.2 16:00
Dokładnie to co powiedział cytowali w TNP czyli jednak on nie wierzy w nauki Jezusa
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.2 15:53
Zapraszamy dziś na demonstrację przed domem zwyrodnialca Jędraszewskiego w związku z jego skandalicznymi słowami nawołującymi do zbrodni przeciwko społeczności LGBT https://queer.pl/news/203181/spontaniczna-demonstracja-przed-budynkiem-krakowskiej-kurii-dzisiaj-o-1600
Tadeusz2019.08.2 16:04
Trollus Patologicus Camelleonia – najbardziej poszkodowany przez syndrom GNIDA, którego jedynym celem w życiu jest przeszkadzanie i dokuczanie innym użytkownikom sieci. Posiada on stałe cechy wszystkich wyżej wymienionych gatunków Trolli występujące jednocześnie lub wymiennie. W procesie ewolucji zyskał wiele mechanizmów ułatwiających mu egzystencję – swoistą intuicję pozwalającą mu wyszukiwać co popularniejsze fora dyskusyjne w Internecie, niekończący się zapas energii i wspomaganie trollownicze (zwiększony zasób specyficznego słownictwa, umiejętność przeskakiwania z tematu na temat i całkowity brak woli do zrozumienia wypowiedzi innych). Rejestruje się na każdej stronie, która posiada forum, czat, księgę pamiątkową czy jakąkolwiek formularz pozwalający na swobodną wypowiedź. Przy okazji aktywnie uczestniczy w dyskusjach na grupach usenetowych. Jest najtrudniejszy do wyeliminowania, odporny na głodzenie i na większość trollicydów. Do rozpoczęcia działań potrafi wykorzystać każdy temat, umie unicestwić każdą zaatakowaną konwersację i zepsuć atmosferę w każdym zakątku sieci.
JS2019.08.2 17:06
Sam się widocznie czujesz zwyrodnialcem, skoro innych tak nazywasz. Każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy. Żyjesz w grzechu i drażni Cię to, że ktoś mówi prawdę.
Wiesław Kaloryfer2019.08.2 17:37
Jako że zgromadzenie zaplanowane było na 16, a jest 17:36 zapytam: byłeś?
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.2 22:12
Jestem z innego miasta, więc nie byłem, ale kibicowałem i śledziłem.
J.2019.08.2 15:50
Najwyższa pora zebrać podpisy i napisać list do Watykanu, aby Ojciec Święty tego sługę szatan Jędraszewskiego, obłorzył karą ekskomuniki i przeniósł przy okazji do stanu świeckiego.
sic!2019.08.2 15:46
To nie atak na pojedynczego człowieka. W cytowanym wierszu nie pada nazwisko Stalina, Mołotowa, Berii. "Tęczowa zaraza" to określenie takiego samego zagrożenia jak bolszewizm. I duchowni muszą pokazywać, skąd idzie zagrożenie dla fundamentów LUDZKIEJ cywilizacji. A wiele komentarzy ( Polak -Ateista, E, ziutek, emeryt) świadczy, że biskup Jędraszewski ma rację, przestrzegając przed degeneracją.
edi2019.08.2 15:44
UWAGA NA UJAWNIAJĄCE SIĘ DEMONY - stara zasada mówi aby NIE DYSKUTOWAĆ Z NIMI- niestety są inteligentniejsze od ludzi
młody2019.08.2 16:17
od ludzi, którzy wierza w demony nie jest jakoś wybitnie trudno być inteligentnejszym xD
Stop sześciokolorowej zarazie!2019.08.2 15:40
Przepiękna homilia, widać że zabolała ideologów współczesnego homototalitaryzmu Stop sześciokolorowym neonazistom!
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.2 15:42
^^^ katol faszysta tak się wzruszył, że aż ma kisiel w gaciach
edi2019.08.2 15:40
BRAWO ABP JĘDRASZEWSKI - ABP trafnie określił ideologię Gender-LGBT - CZERWONA ZARAZA SPOD ZNAKU TĘCZY - 100/100 - POLACY POgonią Bolszewików LGBT z POLSKI !!
XYZ2019.08.2 15:43
W jaki sposób ich pogonią,siła fizyczną,a może dobrym słowem?
edi2019.08.2 15:45
swoim głosem w demokratycznych wyborach
XYZ2019.08.2 15:54
A kiedy będą takie wybory by dać zezwolenie na wypędzenie LGBT z Polski?
XYZ2019.08.2 15:34
Ludzie odtrącili trędowatych,Chrystus do nich poszedł. To była prawdziwa zaraza,to co zrobił biskup to nawoływanie do nienawiści.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.2 15:28
"Bierzcie grażdanin gej pod uwagę, że obok niego może być katofaszysta, dwa razy od was grażdanin gej większy i dwa razy młodszy." ...albo gej może być 2x większy i 3x młodszy oraz nie być na tyle kulturalny co ja i nie ograniczać się jedynie do oplucia niewyparzonej mordy :)
orgi2019.08.2 15:37
znajdzie się też na geja 2x i 3x ...sposób
emeryt2019.08.2 15:44
Marzenia jak ptaki szybują wam po niebie grażdanin gej, po gejowskim radzieckim niebie.
Alfred2019.08.2 16:57
Pedał to ty jesteś, Polak raczej wątpię ale mądry to na pewno nie!!!
emeryt2019.08.2 15:26
- "Jędraszewski śmieć pokazał, że kościół to katofaszystowska sekta, a on sam czerpie inspiracje od Hitlera. Spotkam na ulicy splunę w mordę." - Marzenia jak ptaki szybują po niebie grażdanin gej, toć was w Polsze ni ma. Chcecie spotkać biskupa na ulicy i splunąć ... Bierzcie grażdanin gej pod uwagę, że obok niego może być katofaszysta, dwa razy od was grażdanin gej większy i dwa razy młodszy.
anonim2019.08.2 17:39
Oj i jak taki drągal splunie na geja to ten utopić się może.
broo2019.08.2 20:46
Non nobis, Domine, non nobis Sed nomini Tuo da gloriam. Nie nam, nasz Panie, stworzeniu podłemu, Ale czyń sławę imieniowi swemu![1]
Voina2019.08.2 15:22
Czemu nie piszecie o katolickiej rodzinie we Wroclawiu co znecala sie nad dzieckiem?
ziutek2019.08.2 15:18
"tęczowa zaraza"? Skąd tyle nienawiści w czarnej zarazie? Kardynał Kasper chce znieść obowiązek celibatu oraz dopuszczenie kobiet do diakonatu i dlatego, ten spleśniały k*tas, Jędraszewski, zionie ogniem, bo już nie będzie mógł więcej myć pleców młodym klerykom.
orgi2019.08.2 15:35
widzę ,że jest więcej burasków co ujadają zza płota ....no tak , bo to bezpieczne , w ryja się nie dostanie .....
x2019.08.2 16:24
Apostołowie mieli żony.Nie było celibatu.Co do kobiet, to usługiwały Chrystusowi, ale nie głosiły nauk Chrystusowych.
Mejer2019.08.3 7:28
ziutek zboku, idz masturbować sie intelektualnie na inny portal
E2019.08.2 15:15
Jego miejsce jest w wiezieniu lub na krzesle elektrycznym, czekamy na zmiane wladze w Polsce.
JS2019.08.2 17:01
Dobre sobie. To jest wasza tolerancja, jak ktoś się z wami nie zgadza to go do więzienia albo zabić. To jest dopiero homofaszyzm.
Nie będzie tolerancji2019.08.2 17:07
Ksiądz z Chile Renato Poblete gwałcił dziesiątki kobiet https://wiadomosci.wp.pl/ksiadz-z-chile-renato-poblete-gwalcil-dziesiatki-kobiet-6409163622660225a
Wiesław Kaloryfer2019.08.2 17:31
W centrum i po lewej stronie nie ma zwolenników kary śmierci. W centrum w ogóle, a o lewej nikogo poza neobolszewikami. Wniosek jest prosty ...
fen2019.08.2 20:40
Bracia wznieście miecz dla swietej sprawy W noc pełną krwi Uderzmy po chwałę i nagrodę Dla wiary, dla świętej wojny Matko Mario Do końca wytrwamy, walczymy dla Boga na wysokości
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.2 15:15
Jędraszewski śmieć pokazał, że kościół to katofaszystowska sekta, a on sam czerpie inspiracje od Hitlera. Spotkam na ulicy splunę w mordę.
Suweren2019.08.2 15:27
Serio myślisz, że on piechotą chodzi? Chyba do toalety.
xx2019.08.2 15:32
No chyba żartujesz! Do toalety poppierdala w lektyce. A na miejscu obsługują go takie frondle jak ci nasi... Przecież na tym polega ten system. Tylko fanatycy tego nie widzą.
andrzejhahn32019.08.2 15:47
Każdy uprawia fanatyzm, jeden katolicki drugi ateistyczny, ważne ilu nas jest i tego siła, pozdrawiam pokojowo nastawionego intelektualistę.
xx2019.08.2 15:58
Nieprawda! Nie przeszkadza mi że ktoś wierzy. Nie chodzę na msze drzeć ryja że "boga nie ma". Księdzu po kolędzie uprzejmie "dziękuje ale nie". Ale z drugiej strony nie chodzę na marsze - jednakże uważam że nie ma nic w nich złego. Czy to jest fanatyzm? Ja nie rzucam do nikogo słoikami z moczem. Nie dlatego że sądzę "do tych to akurat nie będę rzucał, bo to ci moi" - tylko dlatego że jestem przekonany że do ludzi się nie rzuca. Niczym! Czy to jest fanatyzm? Moim zdaniem Jędraszewski jest fanatykiem. Ze swojej pozycji rzuca słowem. A jako że jest wysoko, to rzuca celnie... A to jest niezdrowe,
andrzejhahn32019.08.2 16:14
"Nie dlatego że sądzę "do tych to akurat nie będę rzucał, bo to ci moi" - tylko dlatego że jestem przekonany że do ludzi się nie rzuca. Niczym!" No właśnie! Do ludzi niczym się nie rzuca, a jak jest ze słowem! Czy słowo może zabić? może! czy może obrazić, może, czy tej broni Pan tu nie używa? Czytając różne komentarze, zaczepne i obronne jawi mi się postać człowieka na wskroś nienawidzącego tego co należy do KK. Jest tu wielu, którzy mówią o tolerancji (Pan też) a zupełnie jakby zapominają że wolność drugiego człowieka zaczyna się tam gdzie kończy się moja! Widzę dwa ścierające się obozy, to co mówił JPII cywilizacja śmierci z cywilizacją życia. Warto zadać sobie pytanie, po której ja stoję stronie i jakie są argumenty naukowe, że wybrałem taki właśnie kierunek.
xx2019.08.2 16:26
Ja nie chcę stać po żadnej stronie. Nie chcę być stroną konfliktu. ( a to co wypisuję na frondzie to jest tylko zabawa - przecież fronda to jest czysta farsa :) ) Pozdrawiam.
andrzejhahn32019.08.2 16:40
Tak, tak :) rooozumiem, no właśnie jak to było, "kato-faszyści" to jedno z Pana określeń, no tak? Aha to tylko zabawa i nie stoję po żadnej stronie, bravo, bravo, intelekt godny filozofa. Czyli nasze życie to też czysta farsa? Tak właściwie to co ma sens w życiu? zabawa? Skoro tak to proszę zastosować w tej zabawie metodę oksfordzką :D fajna zabawa o ile wie Pan o czym mówię, ach przepraszam może uraziłem Pana delikatne sumienie i ten pełen podziwu intelekt?
xx2019.08.2 16:53
Ależ drogi Panie, oczywiście że wiem jaki jest schemat debaty oksfordzkiej :) Co nie zmienia faktu.
orgi2019.08.2 15:33
szczekasz jak burek zza płota , boś anonimowy .....w realu byś ogon pod siebie i do kloaki , frajerze
Jan 2019.08.2 16:17
jak mozesz mowic o tolerancji, kdy sam ziejesz nienawiscia, ktora ci zpetala nie tylko glowe i rozum, ale juz ciezko mowic, ze jestes czlowiekiem!!!!!! Zal mi cie czlowieku OPETANY GLUPOTA LGBD!!!!!!!!!!!!
JS2019.08.2 16:55
Widocznie sam się czujesz śmieciem, skoro innych tak nazywasz. Sam sobie spluwasz w twarz. Do takiego samoupodlenia prowadzi życie w grzechu LGBT.
Andrzej2019.08.2 21:37
Polak Ateista Dumny Gej - zawsze ochoczo i z zaangażowaniem komentuje każdy artykuł. Wzorowo walczy z Kościołem i Bogiem. Dzięki tym wpisom osłabia morale wroga, robiąc wrażenie jakoby w społeczeństwie panowało coraz większe niezadowolenie. W tym miesiącu zebrał już 75 różowych pokemonów wklejek i brakuje mu tylko kilku, aby zebrać komplet i pojechać na wycieczkę. Koledzy! Bierzcie przykład z kolegi i nie ustawajcie w żmudnej pracy dzień i noc!. Odwagi! W końcu odniesiemy zwycięstwo!
rg2019.08.3 14:56
trollolololo -lo -lo -lo