29.07.14, 09:16

Żenujące oświadczenie dyrekcji Szpitala Świętej Rodziny. Troskliwi zabójcy w fartuchach

To oświadczenie warto przytoczyć w całości.

W związku z medialnymi doniesieniami z dnia wczorajszego (23.07.2014r.) na temat indukcji poronienia w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego w Warszawie pragnę poinformować, że Dyrekcja Szpitala w trosce o zapewnienie ochrony danych osobowych, tajemnicy lekarskiej oraz w celu zapewnienia prawa pacjentów do intymności i prywatności przyjęła za zasadę nie podawania do publicznej wiadomości  jakichkolwiek procedur medycznych dotyczących konkretnego pacjenta czy wykonanych w określonym dniu w Szpitalu.

Zwracamy się do Państwa o uszanowanie decyzji Szpitala, która wynika z troski o pacjentów, ich prywatność, a także o poczucie bezpieczeństwa. Pozbawienie pacjentów zaufania do naszej placówki byłoby przede wszystkim krzywdzące dla osób, które korzystają z naszych usług.

Pragniemy jednak zapewnić, że Szpital realizuje cały zakres leczenia w dziedzinie położnictwa, ginekologii, chirurgii onkologicznej oraz pediatrii, które zostały zakontraktowane. Wszyscy pacjenci zgłaszający się do Szpitala otrzymują stosowną poradę lub pomoc medyczną w zakresie usług medycznych, które Szpital oferuje.

Nasza placówka jako nowoczesny, doskonale wyposażony Szpital zatrudniający profesjonalną, wszechstronnie wykształconą kadrę medyczną, oferuje nowoczesne metody leczenia zgodne ze światowymi standardami oraz troskliwą opiekę i pragniemy aby nasz Szpital był postrzegany jako miejsce, w którym pacjent otoczony jest nie tylko profesjonalną opieką medyczną, ale również ma zapewnione poczucie intymności w czasie pobytu w Szpitalu.

Z poważaniem,

Zastępca Dyrektora Szpitala ds. Administracyjno-Logistycznych

mgr inż. Maria Dziura

A teraz warto zadać pani magister inżynier kilka zasadniczych pytań. Takich, od których nie da się wymigać.

Po pierwsze czy jej zdaniem zabijanie ludzi ze względu na stan zdrowia jest „nowoczesną metodą leczenia”?

Po drugie czy zabicie człowieka, a później wyrzucenie jego zwłok do kosza na śmierci można określić „troskliwą opieką”?

Po trzecie, czy zdaniem pani Dziury można mieć zaufanie do lekarza, który niekiedy leczy, a niekiedy zabija?

Po czwarte, czy troską o pacjenta jest uznanie, że można go zabić?

Tomasz P. Terlikowski

Komentarze

anonim2014.07.29 9:30
Ja mam pytanie, czemu nikt nie był oburzony, gdy okazało się, że w Szpitalu Św. Rodziny (gdy dyrektorem był Prof. Chazan), po tym, jak Profesor Chazan odmówił aborcji i wskazania miejsca zabiegu, inny lekarz z tego szpitala, a więc podwładny Profesora Chazana wypisał kobiecie skierowanie na zabieg aborcji w innej placówce? Przecież wyrok, to wyrok. To czy zostanie wykonany tu, czy tam nie ma znaczenia. Czy tylko mnie to oburzyło? Czemu Pan Profesor Chazan się do tego nie ustosunkował, przecież czytał raport własnego szpitala chyba? Jeśli szpital wydaje skierowania na aborcję to jest wszystko w porządku, dopóki ta aborcja nie jest przeprowadzana w murach tego szpitala? Ja jestem za ochroną życia poczętego, ale widzę, że reszta ma gdzieś dzieci nienarodzone, liczy się bronienie Profesora Chazana :(
anonim2014.07.29 9:34
Swiatowe standardy... na zachodzie sa np takie ze mozna zabic dziecko w 8 czy 9 miesiacu ciazy... Czyli mogace samodzielnie zyc poza organizmem matki. Zabieg poznej aborcji przezywa co ktores dziecko, niestety nie kazdy lekarz ma tyle milosierdzia by ratowac malenstwo. Slyszalam o eksperymentach medycznych na tych dzieciach... O tym jak gina nie bede pisac bo naprwde nie jestem w stanie takich slow napisac. Jak ludzie moga takie cos czynic tak pracowac. Moim zdaniem to "zasluga" mediow i polityki smierci, ze ludzie uznali dobro za zlo a zlo za dobro. Jak Jezus Zmartwychwstal o czym Zydzi wiedzieli, powinni isc i mowic innym, ze Jezus zyje. Ale zobaczyli pare groszy, dostali rozkaz postanowili klamac, ze nie zmartwychwstal. I tak jest do dzis z ludzmi ze za pare groszy lub by przypodobac sie komus sa w stanie zagluszyc swoje sumienie. Dla tego te "swiatowe standardy" mnie nie obchodza, bo Jezus powiedzial: Jak zwyciezyl swiat, i ze caly swiat lezy w mocy zlego : ( I powiedzial tez, ze Jego Krolestwo nie jest z tego swiata.
anonim2014.07.29 9:41
"Indukcja poronienia" - kocham tę nowomowę
anonim2014.07.29 11:03
Pytanie ilu ludzi zabiła troskliwie pana żona Małgorzata w czasie hormonalnej kuracji zastępczej żeby w końcu po latach rzezi urodzić panu dziecko?
anonim2014.07.29 11:20
Jeśli ktoś nie uważa płodu za człowieka, to aborcja nie jest zabójstwem. A proliferzy to tacy śmieszni ludzie, których interesuje tylko płód od zapłodnienia do narodzin, a potem jest już im wszystko jedno. Dlatego zamiast adoptować lub wspierać rodziny wychowujące upośledzone dzieci, pomagać w opiece nad dorosłymi z upośledzeniami (tak, bo te dzieci w końcu dorosną, a ich rodzice się zestarzeją i stracą siły), pikietują pod szpitalami i głośno krzyczą. Bo tak jest dużo prościej niż zadbać o narodzonych tak, żeby aborcji nikt nie musiał przeprowadzać.
anonim2014.07.29 11:35
I jak mam się dalej kochać, Frondo, skoro tu tyle głupoli! Skąd się tego tutaj nabrało? Wchodzę tu od lat, teraz rzadziej, nie mam zwyczaju używać mocnego języka, ale bezmyślność, bezduszność i okrucieństwo niektórych komentatorów po prostu mnie przeraża. Nie mam siły cytować tych bzdur. Bęcwały sądzą, że poszanowanie ludzkiego życia jest kwestią religii! Słowem - jestem ateistą, MAM PRAWO uznawać człowieczeństwo tylko tych ludzi, którzy spełniają określone wymogi, a tych, którzy ich nie spełniają - mordować bez przeszkód. Przecież to hitleryzm całą gębą! Szkoda, że wymądrzający się "nowocześniacy" i tak nie są w stanie tego zrozumieć :(
anonim2014.07.29 13:00
Mamucha Czasem lepiej odpuścić sobie czytanie komentarzy, ograniczając się tylko do artykułu. Ale rozumiem, że czasami nie sposób przejść obojętnie obok tego dziwnego towarzystwa, które tak strasznie się męczy na katolickim portalu...
anonim2014.07.29 13:11
Drogi panie redaktorze, wszystkie pana pytania są o zabójstwie!!! Zabójstwo w Polsce jest ścigane z urzędu. Urzędu państwa nie kościoła - jak na razie . Więc pana artykuł jest słaby.
anonim2014.07.29 14:06
"Po trzecie, czy zdaniem pani Dziury można mieć zaufanie do lekarza, który niekiedy leczy, a niekiedy zabija?" Tak jak dr Chazan, który za PRLu wyskrobał kilka tuzinów dzieci? Według mnie, ciężko stwierdzić, ale co do jednego mam pewność - szpital podjął bardzo dobrą decyzję, precz z obłudnikiem Chazanem. Poza tym to on powinien wypłacać poszkodowanej pieniądze, a nie szpital, bo to on bezpośrednio przyczynił się do męczarni i śmierci w bólach dziecka, a nie szpital. Stać go (wyskrobał sobie mająteczek), więc niech płaci. Alleluja!
anonim2014.07.29 16:45
lekarz dokonujący aborcji powinien zostać zamordowany
anonim2014.07.30 0:50
@Mrs_Medicina Usunięcie ciąży pozamacicznej - NIE MA NIC WSPOLNEGO Z ABORCJA. W tym przypadku celem jest ratowanie życia matki, a nie dążenie do zabicia embrionu, który umiejscowił się poza macicą. Zabieg polega na usunięciu organu (lub jego fragmentu), w którym rozwija się embrion, ale nie na bezpośrednim zabójstwem dziecka w fazie prenatalnej. Tam gdzie nie jest możliwe uratowanie życia matki i dziecka, ratuje się matkę. przy obecnym rozwoju medycyny, rozwój ciąży pozamacicznej kończy się śmiercią obojga.
anonim2014.07.30 1:31
@Ufam "lekarz dokonujący aborcji powinien zostać zamordowany" Zatem i Twój idol dr Chazan również, bo na swoim koncie ma już tyle wyskrobanych zygot, że pewnie byś się tego nie doliczył, ale PRL się skończył, Kościół się rozpasł w kraju , to teraz doktorek może przywdziać maskę pobożnego katolika i jechać na fejmie wśród dewot. Spryciula!