Zakatowanie młodego artysty przez służby Łukaszenki. Przed sądem staną... dziennikarka i lekarz - zdjęcie
19.02.21, 09:05 Fot. via Facebook.com

Zakatowanie młodego artysty przez służby Łukaszenki. Przed sądem staną... dziennikarka i lekarz

13

Przed białoruskim sądem stanie dziś dziennikarka portalu TUT.by Kaciaryna Barysewicz or lekarz Arciom Sarokin. Chodzi o zamordowanie przez służby Łukaszenki młodego artysty Romana Bandarenki – informuje serwis kresy24.pl.

Dziennikarka ujawniła okoliczności zamordowania mężczyzny. Lekarz z kolei usiłował ratować mu życie. Naraził się jednak reżimowi poprzez zaprzeczenie twierdzeniu Łukaszenki, że Bandarenko był pijany.

Dziennikarkę i lekarza zatrzymano 3 miesiąc temu. Prokuratura Generalna utrzymuje, że ujawnili oni tajemnice medyczne na temat stanu zdrowia Bandarenki, co miało pociągnąć za sobą poważne konsekwencje w postaci „wzrostu napięcia w społeczeństwie i wytworzenie atmosfery nieufności do organów państwowych”. Grozi im do 3 lat więzienia.

dam/kresy24.pl,Fronda.pl

Komentarze (13):

Cool2021.02.19 15:29
Łukaszenka przynajmniej stwarza pozory praworządności ... w Polsce niewygodni, po prostu popełniali masowe samobójstwa w piatkowe popołudnia!
KARCZEWSKI O ŁUKASZENCE2021.02.19 15:11
Proszę przypomnieć wypowiedź marszałka
Anonim2021.02.19 15:12
Jeśli chodzi o ten ludzki [wymiar - red.], to panu mówię, że zależy absolutnie panu prezydentowi Łukaszence na interesie Białorusi, to widać. I widać to, że jest człowiekiem takim ciepłym, o tak, jeśli mógłbym określić to spotkanie w olbrzymim pałacu, monumentalnej budowie, takiej przytłaczającej. Stwierdził także, że rozmowa była "bardzo ciepła", "dobra" i "serdeczna" oraz, że Białoruś to była jego "najtrudniejsza wizyta zagraniczna". Przekonywał także, że na Białorusi nie ma więźniów politycznych. - Ale więźniów politycznych nie ma. Nie ma w tej chwili więźniów politycznych, byli i nie ma, wie pan, tu nie ma tematu - stwierdził.
Niemen2021.02.19 11:02
Podobnie jak z Przemykiem, tkwią w latach osiemdziesiątych, w Polsce też mieliśmy Łukaszenkę w mundurze.
x2021.02.19 10:54
Istny PiS.
x2021.02.19 11:20
ale oczywiście tylko w mojej głowie. Moja głowa - moja wyobraźnia. I wara wam od mojej wyobraźni.
BieS2021.02.19 12:29
Ta czerwona zaraza u wielu już przeistoczyła się w chorobę psychiczną.
chłopka2021.02.19 10:49
A może Łukaszenka ma pozwolić na to by mu Żydzi rozkradli Białoruś tak jak Polskę ? Przyglądałam się tym prowodyrom protestów białoruskich . Sami Żydzi . Komentatorzy sytuację dla zachodnich mediów .....sami Żydzi . A naród białoruski pozwolił się ogłupić tak jak ja Solidarnością . To samo Rosja . Liderzy protestujący to sami Żydzi . Tam jeszcze nie mogą grabić a więc wrzeszczą . Co prawda Nawalny jest Słowianinem , ale tak ogłupionym lub przekupionym przez Zachód , że w głowie się nie mieści . Teraz się mi to w głowie nie mieści , ale kiedyś też byłam taką idiotką jak Nawalny . Ale nie aż tak represjonowaną jak on . Ale za głupotę się płaci .
dron2021.02.19 11:06
Chcesz powiedzieć, że ten młody chłopak na zdjęciu, artysta Roman Bandarienko, był żydem i Łukaszenka musiał go zamordować, żeby mu Żydzi Białorusi nie ukradli? Szczycisz się swym prymitywnym chłopstwem i dlatego pie*dolisz bez potrzeby?
chłopka2021.02.19 11:27
Tak szczycę się .
chłopka2021.02.19 11:38
Prosty przykład Sławomira Nowaka . Gdyby Ukraina nie zmusiła Polski do ujawnienia przekrętów swoimi dochodzeniami , to polskie media i władze nadal by milczały na ten temat . Kwaśniewski też się obłowił na Ukrainie . Teraz siedzi przeważnie w Szwajcarii . Bo a nóż widelec coś się odkryje . Jakoś ostatnio nie słychać by Ukraina prowadziła jakieś bliższe kontakty z Polakami . Już się dowiedzieli kim są ? A wcześniej ......politycy ciągle tam biegali . Nie jeden to drugi . Z wszystkich partii . Białoruś i Rosja ma dać się tak okradać jak Polska i Ukraina . To Słowianie . Honor by im na to nie pozwolił .
BieS2021.02.19 12:33
Ta niby Ślązaczka już z Niemcami trzyma a tam Tusk i żydzi.
Matwiej Piwowar.2021.02.19 9:35
Mam papiery Pokrzywdzonego przez PRL.Ale NIGDY NIE SKOMLAŁEM o Pomoc ,lub Ukaranie tego co na nas Doniósł.Była TO Moja Decyzja ,i to Ja miałem świadomość ,że może Mi przestawić życiorys. Nie BRONIE Dyktatury Łukaszenki ,ale ten Lekarz i Dziennikarka MUSIELI mieć świadomość kosztów ,SAMI JE PRZYJELI. Bo jak mówi przysłowie ,,kto czym wojuje ,ten od tego gi-----."