Ziobro oszukał prezesa PiS? ,,Morawiecki i Kaczyński nie wytrzymali’’ - zdjęcie
21.09.20, 09:20fot. P. Tracz, KPRM

Ziobro oszukał prezesa PiS? ,,Morawiecki i Kaczyński nie wytrzymali’’

74

Według portalu Wprost.pl do kryzysu w Zjednoczonej Prawicy miała doprowadzić głównie tzw. ustawa covidowa, na którą nie chciał zgodzić się lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Rozmówcy portalu podkreślają, że prezes PiS Jarosław Kaczyński poczuł się oszukany postawą swojego koalicjanta.

W ubiegłym tygodniu powstał ogromy kryzys w Zjednoczonej Prawicy. Po tym, jak Solidarna Polska i Porozumienie nie poparły projektu PiS dot. ochrony zwierząt, partia rządząca zapowiedziała możliwość zerwania koalicji i rządów mniejszościowych. Dziś o 13:00 ma w tej sprawie zebrać się zarząd.

Jak przekonywał wczoraj szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, „Piątka dla zwierząt” była jednak tylko katalizatorem w tym sporze. Zaczął się on zdaniem Sobolewskiego w trakcie trwających od kilku tygodni w koalicji negocjacji dot. rekonstrukcji rządu, gdzie koalicjanci mieli mieć zdecydowanie zbyt duże oczekiwania.

Rozmówcy tygodnika Wprost.pl przekonują natomiast, że szalę przeważyła nowelizacja ustawy covidowej, która miała zdjąć odpowiedzialność z urzędników za niezgodne z przepisami działania podejmowane w celu zwalczania pandemii koronawirusa. Na to rozwiązanie nie zgodził się Zbigniew Ziobro, dlatego PiS z projektu musiał się wycofać.

- „Jeszcze miesiąc temu, żeby się z nami dogadać PiS postanowił ją złagodzić. Przesłał nowy projekt do konsultacji ludziom Ziobro i minister Warchoł przystał na nowy kształt ustawy” – mówi anonimowy rozmówca portalu.

- „I nagle Ziobro ogłasza, że Solidarna Polska nie poprze ustawy, na którą chwilę wcześniej zgodził się jego minister. Kaczyński poczuł się oszukany. Razem z Morawieckim tego nie wytrzymali” – dodaje.

Podkreśla, że nawet jeżeli ten spór udałoby się załagodzić, wówczas można by spodziewać się kolejnego. Dlatego bardziej realnym wariantem są rządy mniejszościowe i ewentualnie przyspieszone wybory parlamentarne.

kak/wprost.pl

Komentarze (74):

Jan Radziszewski2020.09.21 17:40
NMP 12.05 2020 + "Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. + Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. + Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. + Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. + Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. + Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego?+ Dlatego bądźcie gotowi i zbrójcie swą duszę, by mężne wasze serca przeszły zbawienny ogień oczyszczenia. + Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam Pomazańca Bożego /Tj króla a nie królika jak do tej pory) co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. + I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi. Pan i król Polski 2.05.2020 r + Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone +++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. + Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. + A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji.
Topek2020.09.21 17:15
To się nazywa ustawa o bezkarności polityków pisu która nie dotyczy innych obywateli, coś w rodzaju PRL
Odnośnie tytułu2020.09.21 17:11
Proszę dodać - i popuścili
Cierpliwy2020.09.21 16:02
Ludzie przecież wystarczy, że 5 ze ZP przejdzie do opozycji i znowu jest 2007 rok. I tak ciężko wywalczone zwycięstwo 2019 ( senat przegrany) okupione nerwami wyborców przepadnie. Przegłosują marszałka Sejmu, wotum nieufności do rządu, utworzą swój i nie potrzeba nowych wyborów.
Jakub2020.09.22 2:38
Panie Cierpliwy. Czy zastanawiał się Pan dlaczego tyle głosów zostało oddanych na pro kacapską swołocz? Dlaczego nie na PiS?
Solidarna świnia2020.09.21 15:29
Cześć, jestem solidarną świnią - mam 29 lat, skończone studia, zero doświadczenia zawodowego, ALE chętnie się sprawdzę na stanowisku ministra lub wiceministra. Tematyka ministerstwa nie ma znaczenia.
Ale jako parch masz wszystko.2020.09.21 16:56
Oprócz yntelygencji.
STANISLAW - wolny od ideologii LGBT2020.09.21 15:07
Po tamtej, makabrycznej kampanii wyborczej już nie dałbym się namówić na udział w nowych przyspieszonych wyborach, wywołanych tylko dlatego, że politykom chce się awanturować. Kaczyński wygrał ustawę, a mści się na nieposłusznych. Czysta zemsta! Na to nie może być zgody!
grimm2020.09.21 14:47
Morawiecki będzie naciskał by uwolnić go za działania w związku z lockdownem. Chwała, że Ziobro ma kręgosłup. Kaczyński i Morawiecki żydowski tandem przeciw Polsce. Tylko władza za wszelką cenę się liczy, a po nich choćby potop, co właśnie skrzętnie czynią .
ANtyziobro2020.09.21 15:26
Ziobro sam przekonywał, że wybory w maju są jedynym konstytucyjnym wariantem, nie sprzeciwiał się też organizacji wyborów korespondencyjnych - a teraz piesek szczeka, że to niezgodne z prawem. Ziobro to jest zdrajca PiSu - raz tego dowiódł w przeszłości i kolejny raz dowiódł tego w ubiegłym tygodniu. Precz z solidarnymi chłopcami!
GS2020.09.21 16:06
To jest niesamowite, że Gowin odpowiada ZP. Tylko SP nie odpowiada. To pokazuje chyba wszystko.
Anonim2020.09.21 14:30
Morawiecki i PiS .... https://cygnus.neon24.pl/post/157770,morawiecki-i-pis
Andy Semicki Rabin2020.09.21 14:27
Tylko patrzeć, jak Kaczyński zafunduje nam przedterminowe wybory tak, jak w 2007. A potem co? Smoleńsk i kolejne 8 lat dżumy i cholery? Bezprawie i Niesprawiedliwość to skrajnie nieodpowiedzialna partia.
Andy Semicki Rabin2020.09.21 14:22
Ziobro kopnął Kaczyńskiego w dupę, kiedy ten chciał przeforsować ustawę zwalniającą polityków z odpowiedzialności za konsekwencje działań epidemiologicznych. Brawo Ziobro, jedyny, który ma kręgosłup.
ANTYziobro2020.09.21 15:27
Widzę, że troll pod innym nickiem znowu wychwala kręgosłup moralny Ziobry. Czekajcie, znikniecie z TVP i zostaną wam tylko niemieckie i lewackie media do zabierania głosu.
STANISLAW - wolny od ideologii LGBT2020.09.21 14:20
A w tle kryzysu - kot Kaczynskiego!
jacek2020.09.21 14:05
Uchwalenie ustawy abolicyjnej to drwina z prawa. Muszą wtedy zmienić nazwę Zadne prawo i żadna sprwaiedliwość.
dred2020.09.21 13:39
Coś tu nie rozumiem. Przecież Jarosław Kaczyński jest doktorem prawa! Ustawa, z medialnych relacji pozwala na omijanie prawa w imię wyższej konieczności i przy okazji czerpanie z tego procederu zysków.
Daria2020.09.21 12:59
Wszystkich cieszy koniec mściwego insekta.
Jan Radziszewski2020.09.21 12:40
drugie +++ czwartek, 16 kwietnia 2020 ++ Czwartek Oktawy Wielkiej Nocy 2020 Słowa Pana Jezusa w sprawie noszenia maseczek w kościele [ do premiera Mateusza Morawieckiego] 10.00 +++ Czwartek Oktawy Wielkanocnej Zapisz dziecko +++ - Ostrzegam Cię premierze Morawiecki. Wnętrze kościoła nie jest domeną Twoich działań. +++ Noszenie maseczek (obowiązkowe) we wnętrzu kościoła podczas Mszy i poza nią, przed wystawionym Przenajświętszym Sakramentem, narusza Moją Cześć Boga w Trójcy Jedynego. Nie bronię jednak nosić maseczek w kościele tym, którzy chcą, choć to rozprasza innych gdy są to pojedyncze osoby. Przez moją córkę Annę powiedziałem by nie dotykać ławek w kościele ni innych rzeczy. Nie powinno się także być w kościele w rękawiczkach a już zupełnie nie powinno podczas Mszy, zwłaszcza idąc do Komunii czy przed Przenajświętszym Sakramentem. Nie rób drwin z Mojego Kościoła premierze Mateuszu Morawiecki bo srogo za to zapłacisz. ++ Twój czas i tak jest krótki bo tylko cisi i sprawiedliwi posiądą Ziemię. +++ Niedługo będą Trzy Dni Ciemności i Ty na pewno nie wejdziesz do Odnowionej Ziemi. Masz jednak szansę na zbawienie mimo rzuconej na Ciebie klątwy. + Przez to jest jednak mniejsza. Zatem nie dokładaj winy do winy. Amen.
Jan Radziszewski2020.09.21 12:40
z myśleniem i rozumowaniem PIS że się dzieje - bo kryptożyd - Morawiecki jest dwukrotnie przeklęty przez Boga i Pana naszego króla Polski Jezusa Chrystusa Pierwsze + czwartek, 26 marca 2020 Klątwa rzucona na premiera Mateusza Morawieckiego Premierze Mateuszu Morawiecki. ++ Przeklina Cię Bóg! + Amen. +++ Iż dopuściłeś naruszenie możliwości korzystania z Mszy Świętej, przyjmowania Najświętszego Ciała Pana Jezusa na co dzień i w niedzielę i ochrony Polski i Polaków przed koronawirusem poprzez Najświętszą Ofiarę i prośby wiernego ludu . Równocześnie przy ograniczeniu do pięciu osób na mszy, w miejskim autobusie, komunikacji PKS, tramwaju, wedle ograniczenia może przebywać połowa osób w stosunku do miejsc siedzących, czyli kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt osób. + Kościoły są zwykle duże, zawsze o wysokim sklepieniu. + Powierzchnia kościoła w stosunku do autobusu jest nieporównywalna. + Jest też o wiele większa od drogerii, gdzie w sieciowych przebywa teraz zwykle kilkunastu klientów na raz.++ Zatem strzeż się Boga Mateuszu Morawiecki bo oto została rzucona na Ciebie klątwa. Przeklina Cię Bóg. Anatema! Amen.
Andy Semicki Rabin2020.09.21 14:24
No dobra, to już ja nie będę mu (Morawieckiemu) dokładał ze swojej strony...
Anonim2020.09.21 12:26
He, he, he... "Anonim" "Anonima" "Anonimem" pogania... He, he, he...
Agnieszka2020.09.21 12:21
Jedynymi oszukanymi są i mają prawo czuć się Polacy. Zwłaszcza, że po sieci krążą plotki, że córka Czabańskiego (wielkiego zwolennika tej ustawy) pracuje na Nowogrodzkiej, ma wpływ na prezesa a jej "przyjaciel" to bankrut z fundacji Viva i w ustawie są zapisy, które schroniska dla zwierząt przekazują takim fundacjom, likwidując prywatne, małe schroniska, które były konkurencją obniżającą ceny. A już dziś dofinansowanie od polskiego państwa na jednego bezdomnego psa jest O ZGROZO większe niż na bezdomnego człowieka!!!! Do tego trwały w Ministerstwie Rolnictwa zaawansowane prace nad ustawą polepszającą ochronę zwierząt w oparciu o wiedzę i doświadczenie ekspertów, praktyków w tej dziedzinie. I te prace bez jakiegokolwiek skorzystania z nich i uprzedzenia przerwano chamskim przepychania napisanego na kolanie bubla, żeby nie nie wyszło coś przyzwoitego a nie bubel dofinansowujący potężnie znajomków z jakiegoś lewactwa. Jak to nie są plotki, to mamy zaoranie polskiego państwa z powodu kurestwa panoszącego się na Nowogrodzkiej i to dopiero jest oszukanie Polaków.
Jakub2020.09.22 2:48
Pani Agnieszko, trochę taktu.
OZ2020.09.21 12:19
P. Prezesie Kaczyński głosowałam na PiS od początku, ale działania PiS na przestrzeni lat świadczą, że jesteście lewacką partią. Szanowny Pan Minister Ziobro, Jego Wiceministrowie - każdy z nich to Trzech Muszkieterów w Jednej Osobie.
Ja2020.09.21 12:16
Czyli problem nie w skandalicznej ustawie, ale w sposobie jej wprowadzenia w życie? Fiu fiu...
Anonim2020.09.21 12:14
Jak w tej piosence: "... latała, skakała aż się ..."
STANISLAW - strefa wolna od ideologii LGBT2020.09.21 12:11
Kaczyński powinien na kolanach prosić koalicjant o pozostanie przy nim i podobnie nowych koalicjantów szukać. Nowe wybory to dramat moralny dla społeczeństwa. Już dość byłoby tego cierpienia na ten rok!
xD2020.09.21 11:25
Nawet miło patrzeć, jak bolszewicy skaczą sobie do gardeł.
ryszard2020.09.21 11:24
Fakt, że nasza naiwność polityczna odgrywała często, w naszej historii, paskudną rolę. Ale trzeba mieć Polaków za skończonych głupków aby im wciskać (tym bardziej zespołowi wybitnych wybitnych prawników z MS), że ktoś jest świnia bo zachował się jak Rejtan, mówiąc stanowcze NIE dla przepychania "norymberskiego prawa" i gwałcenia Polskiej Konstytucji.
Anonim2020.09.21 11:21
Czy Zbigniew Ziobro chciał aresztować żonę Morawieckiego? .... https://romualdkalwa.neon24.pl/post/157764,czy-zbigniew-ziobro-chcial-aresztowac-zone-morawieckiego
Anonim2020.09.21 11:18
Kaczyński co ty możesz w tej partii szachów z Ziobro obiecać wyborcom , utratę władzy po paru miesiącach, zabranie intratnych stanowisk swoim żołnierzom ,pociągnięcie do odpowiedzialności karnej paru ministrów i premiera za przekroczenie długu. Kaczyński ty przegrałeś w pierwszym ruchu jak w dobrym małżeństwie modliszek straciłeś głowę.
Anonim2020.09.21 10:49
Nie wyobrażam sobie, aby Minister Sprawiedliwości zgodził się na wprowadzenie ustawy urzędnicza bezkarność+ Gdyby to zrobił, to by była dopiero jazda była po Ziobrze, jako osobie która odpowiada za resort sprawiedliwość, i słusznie. Poza tym, głosowanie za ustawą Bezkarność+ to ratunek dla pisowców ale polityczne samobójstwo Ziobry. No cóż, dla realizacji swoich celów Kaczyński składa ofiary z ludzi, w tym przypadku na ołtarzu miał być Ziobro.
Darek2020.09.21 11:44
Wyobrazić to sobie w przypadku Zera można wiele, w końcu to syn sekretarza PZPR, a jego zastępcą był zbrodniarz komunistyczny Kryże, syn mordercy rotmistrza Pileckiego. Nie takie rzeczy Ziobro z Kaczyńskim już robili, nie ma takiej nikczemności, którą da się w ich przypadku wykluczyć.
Anonim2020.09.21 13:16
Cha, teraz wszystko jasne. Ustawa bezkarność+ to była mina do wysadzenia Ziobry i tym samym pozbycia się koalicjanta. Czyli wcześniejsze wybory i pełnia władzy PIS. Tylko, czy wyborczy zagłosują jeszcze na PIS? Oto jest pytanie.
grimm2020.09.21 14:59
PIS nie będzie miał pełnej władzy. Bo to bedzie rząd mniejszościowy, no ale lewacki, więc z PO zrobią większość. Zdaje się, że tu najgorszym złem, judzącym, jatrzącym i cwaniakiem jest żyd mateusz Morawiecki.
Leon2020.09.21 10:42
O wielu sprawach myślimy jak nam media przedstawiają. Propaganda nie mająca nic wspólnego ze stanem faktycznym. Nie przedstawia się nam stanowisk w sprawie będącej przedmiotem sporu a jedynie stronnicze opinie, przemilczenia i ogólnikowe frazesy. Trudno się połapać.
Anonim2020.09.21 10:40
W ramach globalnego trendu humanizacji zwierząt na stanowisko premiera wybierzmy norkę, a na prezydenta kota prezesa Jarosława.
Ciekawy2020.09.21 10:39
Solidarna Polska mająca mikroskopijne poparcie zaczęła zdobywać wielkie wpływy w teoretycznie typowo pisowskich regionach. Weszli w nieformalną koalicję z PSL / to jest fakt niezaprzeczalny/ i właściwie wspólnie"spacyfikowali" uznawane za bastion PiS Podkarpacie.
Anonim2020.09.21 10:54
Afera Podkarpacka 2.0 - jest tam m.in. mowa, że PiS + Lewactwo rządzi w radzie miasta Przemyśla, i dąży do wywalenia Prezydenta M. Przemyśla.
Anonim2020.09.21 10:39
Tak tylko kto będzie powstrzymywał neomarksistowski obłęd?! Poza Panem Ziobro chętnych nie widzę, a nie można wejść jedną nogą w neomarksizm a drugą pozostawać na stałym lądzie zasad i prawdy, albo albo!
Anonim2020.09.21 10:57
Albo marksizm kulturowy, albo unijna kasa. Strateg PiS-u wybrał unijną kasę i rząd dusz.
Anonim2020.09.21 10:25
Ziobro zawinił a powiesili Ziobrę i rolników.
Anonim2020.09.21 10:33
górników, energetyków, przedsiębiorców zw z CCOVID-19, jak choćby fryzjerów co im nakazano zamknąć zakłady, itd. ... dodatkowo, wzmacnianie lewackich agend, jak dobrostanu LGBT, gender, itd.
Anonim2020.09.21 10:18
Bo Ziobro to taki wczesny Kaczyński. Chociaż słabiej cywilizowany i bardziej pozbawiony pozorów zewnętrznej ogłady, to jednak dorównuje pierwowzorowi chorobliwą żądzą władzy, a także butą i arogancją, bezlitosnym cynizmem i pamiętliwą mściwością. Łączy ich też to, że oboje nie nabawili się dotąd szacunku dla prawa i sprawiedliwości, pisanych małymi literami.
o obrzydliwych dziennikarzach tzw prawicy2020.09.21 10:13
L. Misiak : "Prawicowe dzieci czyli blef IV RP".
Anonim2020.09.21 10:38
dzieci żydo-komuny, ciąg dalszy ... tak widzę, że za PRL-u byliśmy w dziupli, i dalej jesteśmy w dziupli .... trochę się zmieniło, ale nie dotyczy to chrześcijaństwa i cywilizacji łacińskiej.
Przyganiał kocioł garnkowi2020.09.21 10:11
Ziobro , który ma polskie prawo totalnie w 4 literach obrońca prawa ŻARTY
trala la lala banksterka2020.09.21 10:11
https://www.salon24.pl/u/polityka-od-kuchni/1077893,kryzys-w-koalicji-czyli-nielojalna-jola#comment-19306484
Jeden drugiego wart2020.09.21 10:10
Ziobro jest mściła łachudrą i takiego upokorzenia kaczce nie daruje ! Odwdzięczy sie z nawiązką i bardzo dobrze NIECH SIĘ ZRĄ DLA POLAKÓW TO LEPIEJ
zamknij2020.09.21 10:14
swoja kłamliwajadowita jape trolu kremlowski
Olej2020.09.21 10:05
Bezkarność urzędników już istnieje od lat - w tzw. układzie robią co chcą, partyjniactwo tylko tę bezkarność podtrzymuje. Minister Ziobro ma i miał rację chcąc się dobrać do tego układu, a czego mu nie pozwolono zrobić. Konfrontacja miękkiej polityki prezes-Morawiecki z twardym kursem Ziobry. O to idzie gra. Dlatego z funkcji polecieli; premier Szydło i minister Macierewicz. Elektorat traktowany jak stado durniów ma słuchać i kiwać potakująco łbami.
and1232020.09.21 10:02
Co wy tu szyjecie. To Kaczyński oszukał wyborców głównie ze wsi, miał chronić polski kapitał, a rozmontowuje rolnictwo.
ole2020.09.21 9:55
Po przemyśleniu sprawy stwierdzam : w przypadku ustawy covidowej Ziobro nie ma racji. Histeria zagranicznych mediów spowodowała na początku taki chaos, że rząd w obawie o życie Polaków miał prawo podejmować decyzje,które dzisiaj wydają się niepotrzebne.
Judy2020.09.21 10:16
Też tak uważam ale na forach siedzi stado troli i durniów
RS2020.09.21 10:38
Zgadzam się z opinią, w marcu nikt nie wiedział co tak naprawdę nam grozi. Rząd zachował się bardzo odpowiedzialnie na ów czas, teraz to wszyscy są mądrzy z krzykaczem Braunem na czele.
Michał Jan2020.09.21 11:04
O tym, że zbliża się koniec koniunktury, z której PiS tyle wycisnął na przekupywanie elektoratu było wiadome od 2019 - NBP jeż dawno skupował złoto. Ale co tam - kolejne emerytury i plusy trzeba było obiecywać. Jak zabrakło gotówki, to sprzedano zapasy - w sam raz przydatne na oczywistą w tamtym czasie epidemię. Epidemia w końcu do nas przyszła, wybory za pasem, to i w rządzie panika - lasy zamknąć, lasy otworzyć; maski włóż, maski zdejm. I to wszystko bez właściwej podstawy prawnej, z pozostawieniem furtki do roszczeń poszkodowanych biznesmenów. Planu co dalej również zabrakło - zamknięcie na jakiś czas nie dawało nic, co było oczywiste dla tak mało rozgarniętego osobnika, jak ja i potwierdziło się i u nas, i w Czechach (moje komentarze są tu do znalezienia przy okazji ataków na Szwecję). "Krzykacz Braun" był mądry już na wiosnę, więc posługiwanie się nim jest nie na miejscu. A za zamknięcie kościołów na Wielkanoc i nasyłanie siepaczy na msze, to już kociołek u Niosącego Światło jest dla nich przygotowany.
kaszel2020.09.21 13:46
Nie chciał bym wyjść na durnia i trola. Może uchylisz rąbka tajemnicy i oświecisz mnie i innych co jest z tą ustawą covidową. Bo z medialnych relacji wynikało, że pozwala na omijanie prawa i czerpanie lewych zysków bezkarnie. Sprostuj, oświeć, dziękuję.
Apell2020.09.21 9:54
Brawo Panie Ziobro. Jest Pan wielkim graczem. Tak trzymać.
Bożena2020.09.21 9:42
Teraz nadszedł czas sprawdzenia ministra Ziobry - czy w interesie kraju jest rozłam na prawicy, czy też kontynuacja tego, co zaplanowano. Panie ministrze - mam nadzieję, że to co pan mówił dotychczas, że interes Polski jest dla pana priorytetem - oczekuje działań. Dotam rzecz oczywistą, że w jedności siła. Niech jeden człowiek, kosztem rozpadu jedności nie udowadnia, że ma w czymkolwiek rację.
Jerzy2020.09.21 9:46
są jakieś granice kompromisu - ochrona oszustów i złodziei poprzez poparcie ustawy covidowej leży bardzo, bardzo daleko za tą granicą...
Bożena2020.09.21 9:56
Za górami, za lasami ....... skąd te informacje? Teraz ważny jest los naszego kraju - kontynuacja planów. Trzeba opanować emocje i ambicje. Wybieraliśmy po to, by posłowie pracowali nad tym co obiecywali a nie nad ich awansami.
Jerzy2020.09.21 10:00
czy w planach było stworzenie tak idiotycznej ustawy jak "bezkarność +"? Nie wiem, być może, ale w trakcie kampanii nikt o tym głośno nie mówił... Przecież nawet PO przez lata swych rządów na coś takiego nie wpadło, i to nie pan Ziobro powinien się ukorzyć tylko Prezes Kaczyński - bo przegiął, mocno przegiął...
Jakub2020.09.22 3:09
Zapytam. Czy w tym wszystkim nie chodzi o braciszka pana Szumowskiego? Jakieś maseczki, WSI-k i An-225 przywiózł coś z Chin wiosną 2020r? A w Polsce podobno opylili z zyskiem? Coś W. Gadowski na ten temat szeptał w swoich K.T.
Jerzy2020.09.21 9:39
miało być tak fajnie - bezkarność, ordery, zaszczyty, i tylko dzięki panu Ziobrze chłopaki się obudzili z rączkami w nocniku i pełnymi gaciami... Nie wyobrażam sobie powrotu nazistów z PO do władzy, tym niemniej jeśli wrócą miło będzie zobaczyć szumowskiego i morawieckiego w kajdanach... no i ze względów bezpieczeństwa z ich ukochanymi szmatami na ryjach...
astm.2020.09.21 9:48
Jerzy...Wcześniej ciebie zobaczymy w kajdanach... no i ze względów bezpieczeństwa z ich ukochanymi szmatami na ryjach...
Dziadyga2020.09.21 9:53
Może nie koniecznie. Społeczeństwo widać się budzi z kowidowego letargu.
Jerzy2020.09.21 9:56
a niby czemu ja w kajdanach? jestem uczciwym człowiekiem, nie kradnę, nie oszukuję, więc za co kajdany? Bo się brzydzę oszustami??? no, chyba że....
feliks2020.09.21 10:21
Po prostu jasnowidz, z góry wie kto oszust kto nie. Pogratulować. Obrażanie innych bez dowodów to też jest wina.
Jerzy2020.09.21 10:32
jeśli wyrażanie stonowanych i łagodnych opinii o osobach publicznych to "obrażanie" to chylę czoła przed wrażliwością, szkoda że takowej tych dwóch panów nie miało wysyłając 5 osób do kościoła czy na pogrzeb, czy też każąc wszystkim w szmatach na buziach paradować.... a sami mieli polewkę, i otwarcie się z tego nabijali...
Anonim2020.09.21 9:38
Mam pytanie do rządu - czy mysz, która weszła do mego domostwa i ma obajwy Covid 19 ma być zgłoszona do odpowiednich służb i przebyć kwarantannę?
Anonim2020.09.21 10:44
Anonim do Anonima- raczej powinieneś zgłosić się do psychiatry.
Anonim2020.09.21 10:54
Ja czy prawodawcy? Czym różni się biologicznie norka od myszy? Czymś co sprawia, że norkę trzeba chronić, a myszy nie? Żyjemy w państwie i świecie rządzonym przez mega idiotów, dlatego tak łatwo wykazać ich idiotyzm i to razi ich zwolenników, bo prawda kłuje w oczy jak miecz.