Z ambony strzeleckiej Salwowskiego: Czy na ,,Manifie'' doszło do złamania prawa? - zdjęcie
06.03.19, 14:10fot. Jan Bodakowski

Z ambony strzeleckiej Salwowskiego: Czy na ,,Manifie'' doszło do złamania prawa?

27

W ostatnim czasie, w naszym kraju ze strony zwolenników legalizacji mordowania nienarodzonych dzieci mieliśmy do czynienia z zachowaniami co których można mieć poważne wątpliwości, czy nie stanowiły one złamania prawa.

 

Oto bowiem, w ostatnią niedzielę (czyli 3 marca b. roku) wśród różnorodnych haseł eksponowanych na odbywającej się w Warszawie feministycznej "Manifie" znalazło się też to o treści "Cześć i chwała aborterkom". Nie był to zresztą pierwszy raz, gdy przy podobnych demonstracjach wznoszono owe słowa, albowiem przy okazji przynajmniej jednego z takich zdarzeń grupa lewackich manifestantów również skandowała hasło "Cześć i chwała aborterkom!". Z kolei, feministyczny dodatek do Gazety Wyborczej nie tak dawno temu zasłynął okładką ze zdjęciem trzech uśmiechniętych kobiet, z których przynajmniej dwie były odziane w T-shirty opatrzone napisem "Aborcja jest OK". Do żadnego procesu sądowego w tej sprawie nie doszło choć Rada Etyki Mediów stwierdziła, iż artykuł, który został zareklamowany w powyższy sposób stanowił nawoływanie do nieprzymyślanej aborcji.

Nie bez powodu wspominam o powyższych przypadkach wręcz jawnego usprawiedliwiania aborcji w kontekście łamania prawa oraz procesów sądowych. Owszem, na płaszczyźnie czysto prawnej i politycznej nie jest bowiem w Polsce zakazane głoszenie postulatu zalegalizowania aborcji. Tak samo zresztą, jak nie jest zabronione w naszym kraju rozpowszechnianie twierdzeń o tym, iż np. gwałcenie kobiet albo zabijanie noworodków powinno być zdekryminalizowane. Każdy więc kto chce, może publikować artykuły w których będzie bronił zasadności takich postulatów i pod względem prawnym nie można by zarzucać takiej osobie popełnienia przestępstwa. Z drugiej jednak strony, takie rzeczy jak gwałt, zabijanie noworodków oraz – z pewnymi wyjątkami – aborcja, wciąż są u nas przestępstwem. A choć można domagać się zmiany prawa, to nie można jednocześnie pochwalać popełniania przestępstw albo co więcej nawoływać do ich czynienia. Mówi o tym art. 255 par 1-3 Kodeksu karnego:

"Par. 1. Kto publicznie nawołuje do popełnienia występku lub przestępstwa skarbowego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Par. 2. Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Par. 3. Kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa,
podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku."

Innymi słowy, można zgodnie z prawem mówić: "Uważam, że aborcja powinna być zalegalizowana bez jakichkolwiek ograniczeń nawet do 9 miesiąca ciąży". Ale powiedzenie czegoś w stylu: "Kobiety, nie przestrzegajcie obecnie obowiązującego prawa o aborcji, ale czyńcie ją, jeśli uznacie to za konieczne" jest już nawoływaniem do popełnienia przestępstwa, a więc złamaniem prawa. Podobnie działaniem bardzo wątpliwym na płaszczyźnie prawnej jest udzielanie pochwał aborcji, czyli mówienie, iż jest ona czymś dobrym, chwalebnym, właściwym albo, że takowa "jest OK".

Ktoś może jednak powie, iż w przypadku hasła "Cześć i chwała aborterkom" nie mieliśmy do czynienia z pochwalaniem samej aborcji jako takiej, ale tylko kobiet ją czyniących. Od razu jednak widać, jak śmieszny i niedorzeczny byłby tego rodzaju wybieg. Jaki sąd bowiem by przyznał rację adwokatowi, który broniłby swego oskarżonego o pochwalanie przestępstwa gwałtu klienta słowami: "Wysoki sądzie, ale mój klient wznosił tylko hasło: "Cześć i chwała gwałcicielom", co nie znaczy, że pochwalał on w ten sposób te konkretne ich czyny. On chwalił ich tylko jako ludzi, nie zaś przestępstwa, które popełnili"?

Tego rodzaju wywód byłby absurdalny, gdyż chwalenie gwałcicieli byłoby osadzone w konkretnym kontekście ich ohydnych czynów, a nie tego co dobrego przy innych okazjach mogli oni robić (a więc, że dajmy na to dawali jałmużnę biednym, pomagali staruszkom, etc). Tak samo hasło "Cześć i chwała aborterkom" jest gloryfikowaniem ludzi mordujących niewinne, nienarodzone dzieci właśnie za to, iż to robią, a nie za inne rzeczy. I dlatego właśnie policja oraz prokuratura powinny wszcząć odpowiednie postępowania względem osób wznoszących i eksponujących takie hasła.

Mirosław Salwowski

Komentarze (27):

Radek2019.03.13 10:04
Obrona każdego życia poczętego powinna być zadaniem każdego ucznia Chrystusa, natomiast każde zabicie dziecka w łonie matki, nawet tego, które ma 1 dzień, niezależnie od powodu jest zbrodnią wołającą o pomstę do Nieba. Zabijanie dzieci nienarodzonych powinno być całkowicie zakazane przez prawo. Oczywiście władze państwowe i Kościelne powinny podjąć ogromny wysiłek w opiece nad matkami,o których wiedzą iż rozważają taki czyn i pomagać im, otoczyć troską, zarówno w okresie ciąży jak i po narodzinach dziecka, tym samym zmniejszając o ile to tylko możliwe ryzyko dokonania zbrodni na niewinnej istocie.
Azazel2019.03.7 10:16
Prawdziwy życiorys "słowiczka": pradziadek walczył z powstańcami wielkopolskimi w szeregach Heimatschutzu; ojciec walczył z dywizją generała Maczka w II Korpusie Pancernym SS. Gdzieś zabrakło dziadka - czyżby nie zasłużył się niemieckiej ojczyźnie? No i sam "słowiczek": antysemityzm wyssany ze wszystkich przodków, zwłaszcza tych z SS, podobnie jak nienawiść do gejów i lewicy. Ulubione lektury - "Mein Kampf", David Irving, Michalkiewicz, "kazania" Międlara.
Azazel2019.03.7 9:51
Gestapowski pomiot zwany słowiczkiem znów wylał kolejną porcję ekskrementów, wypełniających jego/jej głowę. Nieszczęsnej pseudoistocie oczywiście pomylili się rozmówcy, ale to drobiazg w porównaniu ze sfałszowanym życiorysem: prawdziwy to wnuczka Hakaty, córka Gestapo, plująca na Polaków. Poor woman, f..k yourself.
sct2019.03.7 0:40
Pospolite k...y!Mają c.pkę zamiast mózgu!
słowiczek poznański2019.03.6 16:46
Azazel Jak się masz lesiu keller-krawczyk, sierpem obrzezane dziecię kibucowo-kołchozowe. Jestem dokładnie tym jak mnie tu opisujesz; prawnuczką powstańca wielkopolskiego, córką oficera (oczywiście antysemity i folksdojcza) z dyw. gen. Maczka, "nienawidzę" Polskę tak dokładnie jak ty ją "kochasz" sierotko po-enkawudowska - wszystko się zgadza. lesiu keller-krawczyk. Tyle razy już wyeksponowałam twoje zboczenia, twoją mitomanię, ale ty, jak ciebie w domciu wychowano, zupełnie bez wstydu i honoru. Tak jak ci przyrzekłam, będę tak długo na blogach aż ty z nich znikniesz. Du commie jüdischechwein. I jak widać odnoszę sukcesy.
Azazel2019.03.6 16:11
OSTRZEŻENIE PRZED POTWOREM* Nazywającym siebie "słowiczek poznański", pojawiającym się pod różnymi artykułami. Sądząc po nienawiści do Polaków, Żydów, gejów i lewicy - nieodrodna córka gestapowca lub SS-mana z załogi obozu koncentracyjnego bądź członka Einsatzgruppen. Oceniając zaś po chamstwie, prostactwie i wulgarności - owoc nieformalnego związku posłanki Pawłowicz z posłem Tarczyńskim i Wojciechem Cejrowskim. Podobno - niestety - kobieta (raczej "stwór podeszły wiekiem, Co kobietą być już przestał, A nigdy nie był człowiekiem (..)"), która dała życie naukowcom. Cóż, wykładanie chemii... w Biedronce to jeszcze nie nauka. Bogowie, brońcie nas przed dziećmi i wnukami tego czegoś (chyba że się mateczki wyrzekły i wolały sierociniec). Swoją drogą zapłodnić ją mógł tylko pijany i ślepy degenerat, bo cóż innego na jej wdzięki mogłoby polecieć? No i degeneracja poszła dalej. A sądząc po wyjątkowo parszywych poglądach, rzadko spotykanym chamstwie, co nawet pod budką z piwem by raziło, to może być to również zamaskowany Ziemkiewicz. Tertium non datur. * nie dotyczy kłamliwej Prawdy.
Albert2019.03.6 16:48
Nie wypada śmiać się z ludzi ograniczonych umysłowo.
słowiczek poznański2019.03.6 15:59
@ Albert Now you're an abortion rights lawyer, tell me more. For example, who, when and where created the "abortion law?
Rocco_Wawa2019.03.6 15:44
Do złamania prawa doszło kiedy Suski ukradł tablicę PO w Sejmie.
Albert2019.03.6 15:38
Taki rozbudowany artykuł pełen argumentów, a wszystko można o kant d... potłuc. Z prostego powodu - pan Salwowski nie ma zielonego pojęcia o prawie. Niestety, cała skomplikowana argumentacja jest z gruntu rzeczy bzdurna, ponieważ aborcja jest w polskim ustawodawstwie DOZWOLONA. Napis na koszulce o treści "Aborcja jest OK" jest tak samo zgodny z prawem, jak tekst "Jazda 140 km/h jest OK". Jedno i drugie odnosi się do czynności w 100% legalnych.
Prawda2019.03.6 15:16
Sztuczna antykoncepcja i in vitro to biznes kosztem niewinnych istot ludzkich https://www.youtube.com/watch?v=M9nae58k31Y Smutna prawda jest taka że hormony długofalowo obniżają libido, czyli okradają kobiety z przyjemności relacji intymnych :( a koncerny farmaceutyczne jeszcze na tym zarabiają:( Metody naturalne są pod każdym względem lepsze.
słowiczek poznański2019.03.6 15:05
"Nowak" - zacinający się leningradzki bot O co ci chodzi stary homocapie? Deszcz pada, ślisko jest, że nie robisz obchodów publicznych WC? Nie odpowiada ci Fronda? Narzekasz na cenzurę, na kółko.. Spie..... hipokryto ! You're a shameless piece of human excrement.
Pracownik2019.03.6 15:08
Mógłbyś tyle rzeczy zrobić w tym czasie. Pielęgnować ogród, nauczyć się języka, podjąć wolontariat. Tymczasem wolisz trollować na frondzie. Dziwne podejście do życia.
anonim2019.03.6 15:38
ty też zamiast trollować mógłbyś zrobić coś pożytecznego
słowiczek poznański2019.03.6 14:43
Jest już niemal komplet PRL-kiej homo-lobby: "Nowak leningradzki bot" jest "auferetur inferunt insaniam-cut the bullshit , you asshole", etc. Ale jest ciągle brak odpowiedzi na fundamentalne pytanie: O co wam chodzi PRL-scy dewianci? Z takimi bólami przebijacie się przez cenzurę Frondy aby tylko zabłysnąć .... homoPRL-em ! Zupełny brak wstydu, minimum ludzkiej przyzwoitości, honor straciliście po wstąpieniu do TPPR-ów i PZPR-ów.
Piotr Nowak2019.03.6 14:57
Też mam ci wkleić to samo co w tym innym temacie? Po co? I nie mogłem wstąpić ani do tppr ani pzpr bo przedszkolaków nie przyjmowali. Ale mogę ci wrzucić if u wish :D Przestań wklejać. I przestań pisać z 15 nicków - a będzie cool. Pisz sobie co chcesz. Tylko nie wklejaj. Ok? Grzecznie proszę.
Rocco_Wawa2019.03.6 14:36
Ale w Polsce Panie Mirku aborcja jest dozwolona pod dzielnym panowaniem PISu. Powiem nawet tak. PIS dopuszcza prawnie mordowanie dzieci....czyli idąc Pana rozumowaniem należy...???
Arturo2019.03.6 14:30
Muzułmańscy rodzice wypisali ze szkoły w Birmingham ponad 600 dzieci w proteście przeciwko lekcjom o homoseksualizmie i równości płci
mich2019.03.6 15:06
No właśnie, to mentalne podobieństwo prawych Wolaków, do islamistycznych pastuchów kóz, jest przerażające.
mich lewacki hipokryto2019.03.6 15:24
a tak chwalicie islam i przyjmowanie imigrantów! Wyszło z was to lewackie zakłamanie i co naprawdę myślicie o muzułmanach!
Lookacz2019.03.6 16:47
No to brytole maja problem ... bo albo muszą muzułmanów nazwać "homofobami" ... albo ulec presji i wycofać się z homopropagandy! ... NIe da się dwóm panom służyć. :-))
Piotr Nowak2019.03.6 14:26
Zamienić Matkę Kurkę i Bodakowskiego, na Salwowskiego. Stworzenie takiej hybrydy - bezcenne.... (sic!)
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.6 14:21
O kurcze, to wychodzi na to, że Biblia jest niezgodna z prawem. Tyle tam jednoznacznego nakłaniania do łamania prawa (np. mordowania pracujących w dzień wolny) Ups
progo2019.03.6 18:48
według starego testamentu wszyscy bylibyśmy ukamienowani ale mojzesz dostał tablice gdzie pisze nie zabijaj a nowy testament całkowicie jest przeciwko zabijaniu tylko wy lewaki tego nierozumiecie
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.6 22:21
Jakie "nie zabijaj"? Chyba "lo trisach" A to trochę coś innego. Wy prawiczki, nawet dekalogu nie znacie.
henio2019.03.7 9:39
A ty niby znasz lewaczku? Najwięcej do powiedzenia mają totalni abnegaci jak ty. Zamiast pieprzyć w kółko czym jest kotlet, wbij w niego zęby i zjedz. Może coś poczujesz, może coś zrozumiesz. I nie pouczaj nas, że nie wiemy czym jest kotlet, który jemy, bo sam oglądasz go tylko z boku, albo o nim gdzieś słyszałeś. Żałosne popierdywanie głupiomądrego.
her2019.03.6 19:17
islam zabija w imię allaha według koranu