Wszystkich Świętych. Czy cmentarze będą zamknięte z powodu koronawirusa? - zdjęcie
09.10.20, 16:51fot. pixabay.com

Wszystkich Świętych. Czy cmentarze będą zamknięte z powodu koronawirusa?

25

- Jeżeli będzie napór na szpital wzrastał i duża liczba chorych wymagających intensywnej terapii, to wtedy apelowałbym o to, żeby te osoby, które mogą, powstrzymały się od spotkania z ludźmi i wyjazdu bądź wyjścia na cmentarz – powiedział na antenie RMF FM Marek Posobkiewicz, lekarz i były Główny Inspektor Sanitarny.

Jak dodał, zachowanie odpowiedniego bezpiecznego dystansu na cmentarzach nie będzie możliwe, ale pojawią się też inne problemy i zagrożenia. Posobkiewicz stwierdził też, że z ostateczną decyzją, co do zamknięcia cmentarzy trzeba będzie poczekać do końca października i wtedy ocenić sytuację oraz stan zagrożenia.

Posobkiewicz porównał noszenie maseczek do zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Ocenił też, że w Polsce obecnie może być 2-3 mln osób, które miały kontakt z koronawirusem.


mp/rmf fm

Komentarze (25):

Kasia2020.10.13 6:51
Nie wybieram się we Wszystkich Świętych na cmentarz i nic się nie stanie. Zmarli członkowie rodziny mi to wybaczą. Pójdę tam na wiosnę jak wirus trochę odpuści.
Radziszewski jehowo-bolszewicka korvva2020.10.10 1:19
𝐖𝐀𝐋𝐊𝐀 𝐙 𝐂𝐙𝐈𝐏𝐄𝐌 𝐆𝐀𝐓𝐒𝐀 𝐢 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐀 𝐙 𝐂𝐈𝐏𝐀 𝐌𝐀𝐑𝐆𝐎𝐓 𝐓𝐎 𝐍𝐀𝐒𝐙𝐄 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘𝐂𝐇 "𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐈𝐊𝐎𝐖" 𝐊𝐎𝐌𝐒𝐎𝐌𝐎𝐋𝐒𝐊𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐃𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍
Radziszewski jehowo-bolszewicka korvva2020.10.10 1:18
𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 𝐖𝐈𝐄𝐋𝐊𝐈𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀𝐌 𝐏𝐑𝐙𝐘𝐒𝐋𝐀𝐍𝐄 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐄𝐌, 𝐒𝐎𝐑𝐎𝐒𝐄𝐌 𝐢 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈.
Radziszewski jehowy teolog Kremla2020.10.10 1:17
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐋𝐈𝐃𝐄𝐑 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐄 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐈𝐊𝐈 𝐖𝐀𝐋𝐂𝐙𝐘𝐌𝐘 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 𝐙 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐙𝐔 𝐙𝐀 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐄 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 - 𝐉𝐀𝐊 𝐃𝐔𝐌𝐍𝐈 𝐊𝐎𝐌𝐒𝐎𝐌𝐎𝐋𝐂𝐘!!!
Jan Radziszewski2020.10.10 1:13
Chazary w Rządzie PIS strzeliły sobie gola do własnej bramki - skutek taki że wkrótce w PIEKLE BUDIET . +++ Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów. + Amen
wirus matematyczne widmo2020.10.9 21:49
przy 3 mln zakazen 3 tys zgonow stanowi promil a uwzgledniajac mutacje nawet pol promila, czyli umrze w najgorszym wypadku w ciagu nie jednego roku 20tys osob z czego wiekszosc miazdzaca przy okazji, rocznie umiera 400 tys
Anonim2020.10.9 21:52
przymrozki w zime sa nieporownywalnie grozniejsze od koronawirusa, na to jest masa dowodow w postaci statystyk
covidosceptyk2020.10.9 20:44
posobkiewicz to wspanialy czlowiek
Po 11 ...2020.10.9 19:17
https://imgur.com/a/1FOHnx5
Ja, Szatan2020.10.9 18:54
Instrukcja dla moich wiernych pachołków: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej” i wielu innych z tej samej szajki ----- 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ----- 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je, i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”. ----- 3. Nieliczne (a często naciągane) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na obrońców dzieci. 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”), ironizujcie („Odstaw to, co bierzesz, dziadku”), w ostateczności przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć). ----- 5. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki, Eucharystię jako „wafelek” bez znaczenia, Różaniec i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, ewidentne cuda – jako wymysły dla łatwowiernych, a wreszcie samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania naiwnych prostaków. ----- Gdy już to wszystko zrealizujecie, to niektórzy wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” (–) Szatan, „Non serviam”
Po 11 ...2020.10.9 18:30
W tym roku, z oczywistych powodów, w ramach rewizyty, to zmarli ruszą swoje spróchniałe dooopy i odwiedzą swoje rodziny. Truposze nie przenoszą covida, więc nawet maseczek zakładać nie muszą. Niech się w końcu przy kominku ogrzeją. To będzie pierwsze wesołe święto zmarłych :))
Anonim2020.10.9 21:01
Śmiszek miał stanąć na czele sztabu kryzysowego Hołownii ale właśnie poinformaowął że jest zarażony. Pewnie dołączy do grona zmarłych ostatnio Brzęczka, Szumowskiego, Czarnka, Bodnara, Zgorzelskiego i połowy ligi piłkarskiej z całą drużyną Pogonii Szczecin na czele.
Jarosław K.2020.10.9 17:52
Żaden gnojek mi nie zabroni pójść na cmentarz! W pełnej obstawie sobie pójde i g... mi zrobicie, jeszcze za to zapłacicie!:) Mam was w d.
Jaro Kaczor I2020.10.9 17:49
A ja wbijam na cmentarz na pełnej kurvvie kiedy tylko mi się podobie!
Karol2020.10.9 18:14
Moze iść do szpitala jak ludzie umierają na Wirusa błagJĄ o smierć ===Hiszpania robi zapasy trumien w tysiącach ,,,
Anonim2020.10.9 22:35
To sobie też już kup za wczasu.
Piotr2020.10.9 17:48
Reinkarnacja istnieje! Dziecko pamięta swoje poprzednie wcielenie. Rodzice oniemieli. Przedziwna historia spotkała pewną rodzinę z Wielkiej Brytanii. Odkąd tylko ich córeczka Sally nauczyła się mówić, opowiadała na swój temat historie wprawiające w osłupienie. Dziecko przez lata twierdziło, że jest chłopcem i że pamięta, jak wyglądają jego prawdziwi rodzice. Na początku rodzina podchodziła do sprawy z uśmiechem. Rodzice myśleli, że dziewczynka jest po prostu bardzo pomysłowym dzieckiem. Jednak Sally coraz częściej opowiadała tę samą historię wzbogaconą o rozmaite detale, które dodawały opowieści wiarygodności. Dziewczynka upierała się, że naprawdę ma na imię Joseph, a jej rodzice Anna i Richard nie są jej prawdziwymi rodzicami. Powoli sytuacja przestawała być zabawna. Dziecko upierało się również, że nie mieszka tam, gdzie powinno, i że jego prawdziwy dom jest gdzieś nad morzem. Rodzice przyznają, że ich córka niejednokrotnie pytała o statki, mimo że nigdy w życiu nie zabrali jej na wybrzeże. Poza tym Sally była pewna, że ma braci, podczas gdy w rzeczywistości była jedynaczką.
Roman2020.10.9 18:59
Słyszałem o tej dziewczynce już około 30 lat temu. Są dwie możliwości. Albo powielasz tą samą starą bajkę, albo mamy do czynienia z sytuacją, gdy dziecko jest medium złego ducha. W krajach, w których ludzie nie przyjmują Ducha Świętego, w Jego miejsce pojawiają się duchy upadłe. Polecam lekturę dzisiejszych czytań.
Rzer-Czesław2020.10.9 17:15
Żądam przywileju pójścia na cmentarze!!!!!!!
K.2020.10.9 18:08
Otwiera się brama, ja nie wierzę oczom Czy jednak się rzeczy inaczej potoczą Podbiegam twoje karki krzyczą stój Bo twój ból jest lepszy niż mój Twój ból jest lepszy niż mój
Anonim2020.10.9 18:09
To było dobre, pojechał smrodowi:)
Kostucha🔪2020.10.9 17:14
Program cmentarz+🕯
wypominki, wypominki, wypominki!2020.10.9 17:08
Oczywiście że będą otwarte. Dzięki temu respiratorów zabraknie dwa razy szybciej!
Kurschatten2020.10.9 18:09
Może więc dobrze, że nadszedł czas, gdy będzie patrzył jak dusi mu się matka, ojciec, dziecko, na parkingu przed szpitalem, w tłumie innych, jemu podobnych, bez "szmat na ryju", i poczuje tę je..ną bezsilność i gniew, i zobaczy, kuźwa, poczuje, poczuje we flakach co wybrał, co olał, co obśmiał jak norka, i może będzie z tej niemocy wył, i walił głową w beton i modlił się do swojego narodowego boga, też Polaka, jezuska z Podkarpacia, a jezusek ustami spasionych hierarchów powie "bądź pokorny", i też pokaże mu faka, i wtedy coś do jego zakutego, zaczadzonego, pustego łba dotrze, i pojmie w końcu, dozna objawienia, że został ordynarnie wyrypany, on i jego bliscy i Polska?
violencja2020.10.9 19:18
Jesteś biedny/biedna, żal mi Ciebie.Nie ma Tobie ani pokoju ,ani spokoju.