Wstrzymanie tłoczenia ropy przez Białoruś do Polski i Niemiec zgodne z harmonogramem – informuje PERN - zdjęcie
09.06.21, 15:47fot. pixabay.com

Wstrzymanie tłoczenia ropy przez Białoruś do Polski i Niemiec zgodne z harmonogramem – informuje PERN

14

Jak poinformowała w środę PAP rzeczniczka PERN Katarzyna Krasińska, „wstrzymanie tłoczeń ropy z Białorusi jest zgodne z przekazanym przez Transnieft miesięcznym harmonogramem do PERN i do klientów w Polsce i Niemczech”.

Transnieft przekazał w środę, że białoruski operator rurociągu Przyjaźń, firma Homeltransnafta Przyjaźń, wstrzymuje od południa 9 czerwca tłoczenie ropy w kierunku Polski, czego powodem są prace na odcinku białoruskim rurociągu. Prace mają potrwać cztery doby.

- "Operacje w systemie PERN są realizowane na bieżąco z zapasów handlowych zgromadzonych przez klientów oraz dostaw morskich" - informuje operator.

Przerwy w dostawach - trwające 1-3 dni - są "rutynowe i występują praktycznie w każdym miesiącu, o czym PERN jest informowany w ramach miesięcznych planów dostaw" – czytamy.

- PERN to spółka zajmująca się logistyką surowcowo - paliwową, to jednocześnie zarządca polskiego odcinka rurociągu "Przyjaźń". System rurociągów „Przyjaźń” działa od 1964 r., łączy Syberię z Europą Środkową. W Mozyrzu na Białorusi rozdziela się na nitkę północną, prowadzącą przez Białoruś i Polskę do Niemiec, oraz południową, której trasa prowadzi przez Ukrainę i Słowację do Czech oraz Węgier – podaje PAP.

 

mp/pap

Komentarze (14):

Rolnik w Bieszczadach2021.06.9 20:02
To o co chodzi? Ja wstrzymuje pędzenie bimbru na dwa dni. Remont kapitalny.
zxc - katolik - maris89 kurwa kremlowska!2021.06.9 19:00
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Chca zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "gorzowa, lubinia", pierrdolą o WOLNOŚCI SŁOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
Anonim2021.06.9 17:57
Szybko wymiękli z tym zakręcaniem kurka.
fdf2021.06.9 17:30
Nam ropa niepotrzebna.
zxc2021.06.9 17:01
Australijska firma chce 4,2 mld zł. "Za pozbawienie zysku z kopalń" Swój pozew przeciwko naszemu krajowi złożyła też australijska, prywatna spółka. Domaga się 4,2 mld zł za to, że uniemożliwiono jej wydobycie węgla w dwóch polskich kopalniach. Prairie Mining, australijska firma specjalizująca się w górnictwie, poinformowała, że w ramach toczącego się międzynarodowego postępowania arbitrażowego złożyła pozew przeciwko Polsce. Domaga się zapłaty 806 mln funtów, co stanowi równowartość 4,2 mld zł Prairie Mining twierdzi, że z uwagi na zwłokę polskich władz nie uzyskała na czas decyzji środowiskowej. A to oznaczało brak możliwości uzyskania wymaganej prawem licencji, przez co nie można było prowadzić prac wydobywczych. 806 mln funtów ma być rekompensatą za utracone zyski wraz z odsetkami W lutym 2019 Prairie oficjalnie poinformowała polski rząd o problemie. Spółka wezwała do szybkich negocjacji i polubownego rozwiązania sporu, poinformowała też, że sprawa zostanie przekazana do międzynarodowego arbitrażu. Do polubownego zamknięcia sporu nie doszło, ponieważ polski rząd odmówił uczestniczenia w negocjacjach. - Brawo Rząd, Brawo PIC, Brawo Polska, Następny sukces !!!
qwerty2021.06.9 17:09
Ja też chcę 4 miliardy zł - a jak mi nie dadzą to będę tupał nóżkami w sądzie!
zxc2021.06.9 17:55
Pisim rządom przyszło walczyć nie tylko z "totalną opozycją", ale i z zagranicą: Dania z Baltic Pipe, Czechy z Turowem, Niemcy i Rosja z Nord Stream 2 teraz dołączyła Australia i chce 4,2 mld zł. Wygląda na to, że na krzywe drzewa wszystkie kozy wchodzą. Pod światłymi rządami "dobrej zmiany" Polska stała się takim rachitycznym stworem. Pisowe młotki doprowadzają do upadku i bankructwa naszego kraju. Po raz kolejny nie rozmawiają tylko potem przegrywają w sądach .
Mesjanista2021.06.9 18:41
To nie wiesz, że Polska jest Chrystusem narodów i w związku z tym jest wezwana do męczeństwa??
za pozbawienie kangurów zysku z Tatr2021.06.9 17:55
No to trzeba roszczenia przekierować do Brukselki i niech oni płacą skoro cały czas mówią że polski węgiel jest "be i nu, nu" go wydobywać.
robaczek2021.06.9 16:25
ALE WCZESNIEJSZY ARTYKUŁ TROSZKE SUWERENA NIENAWISCIA NAKARMIL ........................... tak ze misja udana ;] ..................... eh geriatrusie kochane........... jak oni wami manipuluja ;] a wy usmiechnieci ;]
zxc2021.06.9 16:48
A tak się już cieszyło lewactwo, folksdojcze, targowica i ruskie onuce, że to kolejny sukces Putina.
PILNE! SZOK!! TYLKO U NAS!!!2021.06.9 16:15
Komitet ds. Bezpieczeństwa i zarządzający nim nasz Słońce Narodu - o bezpieczeństwo Polski dba! O ty by była ropa - też! Nic nam nie grozi. Mamy rząd fachowców. Państwo jest silne. Ludziom żyje się lepiej. Wstaliśmy z kolan.
Zygfryd2021.06.9 16:26
Trzeba kupić gumowce, bo już brodzimy w dobrobycie - Wolska to cudowny kraj ....
plum2021.06.9 15:53
Może tak, może nie. Zapas paliwka na wszelki wypadek lepiej mieć. Ach czasy PRL-u... Niektórym jednak co nieco wybuchało jak nieumiejętnie przechowywali.