Węgry ogłaszają wygraną. ,,Przyjaźń Polski i Węgier zwyciężyła!’’ - zdjęcie
09.12.20, 21:08

Węgry ogłaszają wygraną. ,,Przyjaźń Polski i Węgier zwyciężyła!’’

53

W udostępnionym w mediach społecznościowych nagraniu minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto ogłosił zwycięstwo Polski i Węgier w unijnych negocjacjach. Podkreślił, że dostęp do unijnych środków nie będzie uzależniony od kwestii politycznych i ideologicznych.

- „Wygraliśmy, ponieważ walczyliśmy o interes narodowy, w przeciwnym razie Bruksela decydowałaby o przyjmowaniu nielegalnych migrantów lub odcięciu pieniędzy UE” – mówi węgierski minister.

O zwycięstwie mówi też węgierska minister sprawiedliwości Judit Varga.

- „Warto walczyć, aby dotacje (UE) nie były powiązane z wymogami ideologicznymi w czasie pandemii” – stwierdziła.

- „Wygraliśmy! Przyjaźń Polski i Węgier zwyciężyła!” – dodała.

Dziś kraje członkowskie UE otrzymały propozycję kompromisu ws. tzw. mechanizmu praworządności wypracowanego przez Polskę, Węgry i niemiecka prezydencję. Znalazł się w nim zapis stwierdzający, że „sam fakt naruszenia praworządności nie może uruchamiać zawieszenia płatności funduszy unijnych”.

- „Uzyskaliśmy gwarancje tego, że mechanizm warunkowości nie jest po to, aby zastępować procedurę art., 7, tylko koncentruje się na ochronie interesów finansowych i budżetowych UE. Dodatkowo, w tekście jest też hamulec bezpieczeństwa, w postaci skierowania danej sprawy do Rady Europejskiej.(...) Od uznaniowości, czy coś jest praworządne, czy też nie jest, jest art.7 traktatu” – przekazał jeden z polskich dyplomantów.

W myśl kompromisu mają zostać też przygotowane wytyczne regulujące warunki, które będą musiały zostać spełnione do uruchomienia mechanizmu praworządności.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (53):

bogdanus2020.12.10 11:04
Jest to kosmopolityzm i Polska, Węgry przeszkadzają w ich planach, tu nie chodzi tylko o gospodarkę czy praworządność. Gdyby PIS dążył do kosmopolityzmu nie byłoby problemu, byłoby im to po drodze. Chcą usunąć państwa narodowe, języki, kulturę, tradycję, religię a stworzyć swoją tradycję z ateistyczną kulturą. Dlatego nasza opozycja nienawidzi polskości, chcą ją zlikwidować.
Anonim2020.12.10 11:02
Zgraja herodów w Brukseli zawiera kompromis z grandziarską lichwą, a NIE, jakby się to na pierwszy rzut oka wydawało, pomiędzy państwami, stąd te kuriozalne harce przed Polakami, Węgrami? To jest lipa. Pozory. Lichwa trzyma was za gardło? Nie macie żadnego ruchu?
Monika2020.12.10 9:24
Cześć, mam imię Monika, poznam jakiegoś normalnego faceta. Nie jestem już podlotkiem, wiem czego chcę od życia, żeby było jasne - nie szukam męża, chcę się po prostu zabawić bez angażowania się w coś poważniejszego. Nie pytaj czy jestem wolna, dla mnie to nie istotne czy kogoś masz. Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami także możemy porozmawiać na portalu randkowym, sprawdź mój profil: http://panieonline.pl/monia89
obserwator2020.12.10 7:42
Opozycji totalnej w Polsce " kwaśno w buzi ". BRAWO MATEUSZ, BRAWO ORBAN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie będzie nami Niemiec już rządził !!!!!
cam2020.12.10 7:56
Serio aż takim kretynem jesteś? ZAPYTAJ ZIOBRY czy mu się podoba to co Mateusz z Orbanem "wywalczyli"? Przecież IDIOTO mechanizm uzależniający wypłatę środków od praworządności POZOSTAŁ!
Anonim2020.12.10 11:08
com - W tvpis i trwam mówili że Mateuszek zdobył sukces to wierzy ze jest sukces :)) Taki mamy naród
Dam2020.12.10 7:27
A idioci tutaj wciąż dają się nabierać na "przyjaźń". Jak ta przyjaźń wygląda, Orban pokazał przy okazji 27:1, ale "Nową przypowieść Polak sobie kupi, Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi."
Anonim2020.12.10 7:23
Orban wykorzystał naszą przywarę do ugrania z UE własnych interesów. A my daliśmy się wykorzystać i jeszcze jesteśmy wdzięczni Orbanowi.
Polak2020.12.10 7:05
Eurokomisarze traktują nas jak kiedyś traktowano Indian, od których kupowano ich ziemie za paciorki. W ramach morderczych dostosowań zniszczony przemysł a w zamian aqaparki, ścieżki rowerowe itp Coraz więcej Polaków widzi, że wyszliśmy na tej zamianie jak Zabłocki na mydle. Staliśmy się rynkiem zbytu dla towarów gorszej jakości, rezerwuarem taniej siły roboczej, turystycznym skansenem i popychadłem którego można ciągnąć za sobą w otchłań degrengolady. Na szczęście Polacy budzą się z letargu i widzą, że najpierw zaraz po referendum odebrali nam prawie połowę obiecanych głosów w brukselskich gremiach decyzyjnych, potem wbrew zapewnieniom że unia nie wtrąca się w sprawy obyczajowe uzależniają wypłatę odzyskanych środków od zgody na promocję ideologii lgbt a teraz jeszcze rojenia o ograniczaniu kompetencji państw narodowych na rzecz rozrastającego się lewackiego nowotworu!
lewak2020.12.10 6:44
Ostatnio im więcej słyszę o sukcesie w sporze z UE to tym bardziej mam wrażenie, albo tak jest, że UE (Niemcy) nas wyrolowali!!!
Anonim2020.12.10 7:07
To taka nowość? Przecież unia miała nas bronić przed Rosją (to po co NATO?) a główny rozgrywający unii buduje razem z odwiecznymi przyjaciółmi ze Wschodu rurę po dnie Bałtyku.
Azjatyckie domy relaksu zapraszają2020.12.10 1:46
https://www.youtube.com/watch?v=8QsnffAPvrs
S2020.12.10 1:29
Wiielka Brytania wiedziała co się święci, dlatego brexit. Mają poważną, odpowiedzialną za swój kraj klasę polityczną. W tej chwili trzeba poważnie zacząć rozmawiać o opuszczeniu UE. Niemcy mają swój protektorat nad Grecją i Włochami - zobaczcie jak słabo stoją ich gospodarki. Kontrola nad Polską to dla Niemiec droga do połączenia z Ukrainą i Rosją. Zrobią z nas kraj rolników i zasób pracowników najemnych, którzy jak będą mogli skorzystać z 20% owoców swojej pracy dla bauera to już będzie sukces. Jeśli chcemy być suwerenni to musimy planować jak funkcjonować poza oszustwami UE
William the Conqueror vel Sid Vicious 1977 XD2020.12.10 5:29
Niemcy zawsze chcieli unicestwić GB. Brawo Brexit. Gratuluję Pani Królowej Elżbiecie II mądrych obywateli. "God Save the Queen".
ladychapel2020.12.10 6:16
Polak to sklerotyk polityczny - bardzo szybko zapomina o tym co było wczoraj. Przypomnij sobie, albo zapytaj mamy jeżeli jesteś jeszcze uczniem jak Polska wyglądała przed wstąpieniem do EU. Te wszystkie modty, drogi, skwery, urzędy, szkoły, przedszkola i wiele, wiele innych rzeczy wygląda tak dzięki dotacjom, których Polska jest największym beneficjentem a bez nich wszystko to byłoby takie jak wcześniej - odrapane, rozwalające się
o ...2020.12.10 7:02
... Polska wyglądała tak przed wstąpieniem do UE bo przez ponad 40 lat rządzili nią komuchy podporządkowane sowietom, teraz wygląda tak bo chwilowo komuchy nie rządzą, ale obecnie ue to komuchy, nowe komuchy, jeszcze bardziej niebezpieczne niż ruskie, bo niemieckie (w tle eskimoskie) ... a Polskę odbudowali Polacy dzięki swojej tytanicznej pracy i zrobiliby to szybciej i sprawniej, gdyby ue nie blokowała naszego rozwoju ... a te parę groszy które od ue dostajemy okupione są likwidacją ogromnej części przemysłu i oddaniem rynku wewnętrznego ... obawiam się, że bilans członkostwa w ue jest ujemny, ale ... chyba nie mamy innego wyjścia ... jeszcze nie ...
Pierdziu2020.12.10 7:10
Tytanicznaąpracę to Polska wykonała odbudowując kraj po II wojnie światowej. Za PiS Polska g... zbudowała i nie zbuduje bo Pis Polskę niszczy, rozkrada, skłóca, na siłę szuka wrogów. Rządzący to popierd...leni ludzie, nieudaczniki. Nie powinni nawet w chlewach pracować bo krzywdziliby zwierzęta.
o ...2020.12.10 7:27
... synku, poczytaj dane z Eurostatu, abyś nie mówił, że to propaganda PIS ... i nie "pierdziu" dalej ... no, chyba że jesteś lewakiem, bo lewacy to "pierdziu" maja wpisane w geny ... i żadne argumenty do nich nie trafiają ... chyba że potwierdzałaby ich chore rojenia ... no ale takie argumenty po prostu nie istnieją ... napisz wiec "pierdziu" kim naprawdę jesteś, bo jeśli jesteś lewakiem , to szkoda mojego czasu ... nie będę się kopał z koniem ... trojańskim ...
Polak2020.12.10 7:12
Przed wojną najnowocześniejsze w świecie samoloty (choćby "Łoś", "Mewa" czy w swoim czasie nawet p 11 czy tym bardziej jego wersja eksportowa p 24). Zaraz po wojnie polski samochód. A teraz nawet rowerów nie produkujemy tylko montownie są na naszym terenie. Przemysł, banki, media, handel etc w obcych rękach a do tego jeszcze masakryczne zadłużenie.
Agnieszka2020.12.10 0:36
Fronda łga albo Kaczyński z Morawieckim zniszczyli ostatniego przyzwoitego przywódcę w Europie i jego grzech spadnie na nich. Oby szybko doświadczyli sami jego skutków i mieli czas nawrócić się przed śmiercią i naprawić swoje winy wobec ludzkości.
Anonim2020.12.9 23:45
Czy jeżeli zgodzimy się na warunkowanie to zwykła większość kwalifikowana będzie mogła zrezygnować ze wszystkich dzisiejszych ustaleń?
Jakub2020.12.9 23:36
telewizja Republika zdjęła artykuł polskiego min. spraw zagranicznych Z.Rau ze swej strony internetowej. Była zapowiedź artykułu na str. głównej: "Z. Rau: Należy kierować się odpowiedzialnością za... Presja czasu nie zawsze jest dobrym sojusznikiem w poszukiwaniu kompleksowego konsensusu; chodzi o sprawy dużo ważniejsze niż środki finansowe - tak o polskim sprzeciwie wobec mechanizmu powiązania praworządności z budżetem UE mówi wywiadzie z PAP ministe więcej". Z tego tekstu i zdjęcia ministra, czytelnik był kierowany na stronę: https://telewizjarepublika.pl/z-rau-nalezy-kierowac-sie-odpowiedzialnoscia-za-dobro-wspolne-wszystkich-panstw-czlonkowskich-ue,106820.html a na niej napis: "brak artykułu". Tak działa wolne słowo Sakiewicza. Czas ok. 00:25; 10.12.20r. Po pewnym czasie zniknął link i zdjęcie. Zostały zastąpione innymi wiadomościami m.in. z Ursulą vdL.
Jakub2020.12.10 0:02
Na niezaleznaPL ukazał się ok. 00:55 lub wcześniej artyk. min. Z. Rau dla Le Figaro. Minister Zbigniew Rau dla "Le Figaro": Nie możemy zaakceptować łamania traktatów. https://niezalezna.pl/368319-minister-zbigniew-rau-dla-le-figaro-nie-mozemy-zaakceptowac-lamania-traktatow.
Anonim2020.12.9 23:01
„Mechanizm tzw. warunkowości, wiążący tzw. praworządność z unijnymi funduszami, wchodzi w życie, ale Polska i Węgry mają zaskarżyć to rozwiązania do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Wszystko zależy od wyroku TSUE. Stąd wniosek, że nie ma na razie żadnego zwycięstwa, tylko przesunięcie blokady o ok. 2 lata. Hahahahahaha
Anonim2020.12.9 23:07
zaraz, to ty się cieszysz czy rozpaczasz, volksdeutschu?
Anonim2020.12.10 16:32
Nie rozumiem KRETYNKA. ?????????
Anonim2020.12.9 23:14
do 2020 12.10.01 - A co myślisz że za 2 lata TSUE będzie orzekał al'a Tuleja? Tam owszem są tęczowe oszołomy, ale w przeciwieństwie do "wolnych polskich sądów", po sowiecie Andriejewie, nie są idiotami
Prawda2020.12.9 23:35
Niemcy to BESTIE ===kiedy zapłacą za 2 wojne światową ==
Lex2020.12.10 3:44
Taka jest prawda, że to polaczki mają płacić, 447.
skuter2020.12.9 22:40
Zobaczymy co z tego wyjdzie w praktyce
Anton Macierak2020.12.9 22:17
Viktor Kaczkę zrobił w chūja. Hallelujah, hallelujah.
Kronos2020.12.9 23:36
Do psychiatry biegiem marsz ! Marsz !
Po 11 ...2020.12.9 22:10
UE wygrała, Orban wygrał, Kaczyński też wygrał. Był spór, przeciwstawne interesy. A teraz wszyscy wygrali. Jak tego nie nazwać cudem? Takim cudownym rozmnożeniem wygranych. Chwała Panu.
Monika2020.12.9 22:06
nasza miła, nasza miła, z Madziarami po rynnie w Brukseli każda chwila.
Monika2020.12.9 21:43
Cześć, mam imię Monika, poznam jakiegoś normalnego faceta. Nie jestem już podlotkiem, wiem czego chcę od życia, żeby było jasne - nie szukam męża, chcę się po prostu zabawić bez angażowania się w coś poważniejszego. Nie pytaj czy jestem wolna, dla mnie to nie istotne czy kogoś masz. Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami także możemy porozmawiać na portalu randkowym, sprawdź mój profil: http://panieonline.pl/monia89
Panie Ziobro2020.12.9 22:15
Powiedz, ile trzeba zapłacić, by się nie zatracić?
myszko2020.12.9 21:42
Orban i morwietzki to zdrajcy
Anonim2020.12.9 21:38
To przegrana nie wygrana i to wbrew traktatom, nie chce się wierzyć , że na taki pseudokompromis idą.
Anonim2020.12.9 21:34
I nie straszcie Putinem, bo niedługo będą go witać w Europie z bukietami kwiatów!
Anonim2020.12.9 21:31
Już widzę rozpad tego kołchozu i taczki dla jego budowniczych!
Sukces2020.12.9 21:30
Bo sędziów można *****, jak obecnie. Tuska można powiesić, bo to nie dotyczy pieniędzy. HAHAHAHAHA Przyznał to nawet kłamiący TVN.
man.of.Stagira2020.12.9 21:29
MECHANIZM BEZ KŁÓW! Teraz Polska! Od uznaniowości, czy coś jest praworządne, czy też nie jest, jest art.7 traktatu” – przekazał jeden z polskich dyplomatów. W myśl kompromisu mają zostać też przygotowane wytyczne regulujące warunki, które będą musiały zostać spełnione do uruchomienia mechanizmu praworządności.
Kinol2020.12.9 21:29
No i właśnie. Holendrzy to cioty bo pozwolili bez sprzeciwu zabrać sobie historyczną nazwę państwa, kojarzoną z Białymi holendrami. Zamieniono ją na brudasową kolonialną nazwę ogólną Niderlandy. Tymczasem Polska to jest i zawsze będzie Polska!!!! A trupy niderlandzkie nie miały po co marzyć o zwycięstwie z nami.
Anonim2020.12.9 21:27
Do uruchomienia nielegalnego mechanizmu!
Polak2020.12.9 21:26
W polskim sejmie cuchnie niemcem. To poseł mniejszości niemieckiej Gala. Czas z nim skończyć.
Anonim2020.12.9 21:25
Z treści, które tu przedstawiacie wynika że pojęcie praworządności jest jasne, klarowne i dla satanistów oraz chrześcijan takie samo!
Wilczur nakarmiony, "hrabio" ?2020.12.9 21:23
hehehe
AAAtomek & Göwno z Nilu Hatred Co.2020.12.9 21:22
jest oficjalny przedstawiciel globalnego biura "Aliyah" transportu i obsługi parchów-szmondaków od Etiopii do Polinu, oferuje, z dostawą do domów, pożywne mleko krów rasy "Yitzhak Shamir" wprost z kibucu im.Yitzhak Shamir. Wraz z mlekiem otrzymasz certyfikat z Knessetu potwierdzający, że jesteś "Jew-Hatefulshit".
AAAtomek2020.12.9 21:27
O, Pan Hrabia. Pozdrawiam. Jak zwykle nie na temat... Widocznie takie są skutki chowu wsobnego wśród szlachty? ps. Pozdrowienia dla wilczura, przed którym ciężka noc...
Masz III-cią zmiane przy doopie2020.12.9 21:29
Polskiego Pana, hmm...?
AAAtomek2020.12.9 21:19
Brawo Węgry! Wygraliście przyjaźń z Polską... :D
man.of.Stagira2020.12.9 21:17
Od uznaniowości, czy coś jest praworządne, czy też nie jest, jest art.7 traktatu” – przekazał jeden z polskich dyplomantów. W myśl kompromisu mają zostać też przygotowane wytyczne regulujące warunki, które będą musiały zostać spełnione do uruchomienia mechanizmu praworządności.
Anonim2020.12.9 21:16
Czy pojawienie się mechanizmu jest zgodne z traktatami, które podpisaliśmy?! Czy też nie?!