Warszawa. Tym razem kosmiczna afera developerska z Gronkiewicz w tle - zdjęcie
22.09.20, 16:49fot. yt/rmf fm

Warszawa. Tym razem kosmiczna afera developerska z Gronkiewicz w tle

15

- Rodzi się pytanie, na kogo Rafał Trzaskowski złoży zawiadomienie, bo w momencie sprzedaży działki prezydentem Warszawy była Hanna Gronkiewicz–Waltz, która jednak w mediach zaprzeczyła, że jako prezydent wydawała zgodę i sprawowała funkcję Stołecznego Konserwatora Zabytków – powiedział Marek Borkowski, radny PiS z Pragi-Południe w TVP Info w odniesieniu do ujawnionej właśnie afery developerskiej.

Błonie na Kamionku w Warszawie – jak dalej zaznacza radny - „to bardzo piękny teren, położony praktycznie w parku, o czym świadczą zresztą gigantyczne ceny potencjalnych mieszkań”.

Mieszkańcy okolicy bezskutecznie od kilku lat ptóbują powstrzymać budowę z uwagi na fakt, że park Skaryszewski został wpisany jako otulina do rejestru zabytków jeszcze w 1993 roku.

Jak informuje portal TVP Info:

- Cztery lata temu fragment działki od strony ul. Stanisława Augusta sprzedało miasto stołeczne Warszawa. Następnie kupująca teren spółka odsprzedała go największemu deweloperowi w Polsce, który zamierza w tym miejscu postawić apartamentowce.

Sprawę ujawnili i nagłośnili działacze Stowarzyszenia Miasto jest Nasze. Co szczególnie interesujące, zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie złożył prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Pytanie tylko, czy – jak zauważa warszawski radny – zawiadomienie to złoży przeciwko Hannie Gronkiewicz-Waltz, która w momencie sprzedaży gruntów pełniła funkcję prezydent Warszawy?

Jak dalej informuje portal TVP Info:

- Z uzyskanych na mocy orzeczenia NSA ekspertyz wynika, że przy sprzedaży zabytkowego terenu wymagana była zgoda konserwatora zabytków, a urzędnicy o nią nie wystąpili.

mp/portal tvp info/twitter

Komentarze (15):

Tylko PO prawdziwe Polskie2020.09.23 14:48
WROGOM POLSKI i POLAKÓW (szczególnie o nicku Polak) przypomnę kim jest Jarosław Kaczyński. Ten "GOŚĆ z ŻOLIBORZA", PAN Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI jest równy wielkim WODZOM i KRÓLOM, jest jak BOLESŁAW CHROBRY, KAZIMIERZ WIELKI, WŁADYSŁAW JAGIEŁŁO, STEFAN BATORY, JAN III SOBIESKI, jest jak JAREMA WIŚNIOWIECKI, JAN KAROL CHODKIEWICZ, STANISŁAW ŻÓŁKIEWSKI, JAN ZAMOJSKI, STANISŁAW KONIECPOLSKI, STEFAN CZARNIECKI. Jest jak TADEUSZ KOŚCIUSZKO, ROMUALD TRAUGUTT, jak JÓZEF PIŁSUDSKI, jak generałowie ANDERS, MACZEK, SOSABOWSKI, gen "BÓR"-KOMOROWSKI, gen. "NIL"-FIELDORF, "WILK-KRZYŻANOWSKI, jak ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI, "ŁUPASZKA, "BARTEK", "ŻELAZNY","RAJS", jak WIELKI PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA LECH KACZYŃSKI, jest jak BOHATEROWIE "SOLIDARNOŚCI", ANDRZEJ GWIAZDA, ANNA WALENTYNOWICZ, ANTONI MACIEREWICZ, KORNEL MORAWIECKI, a na koniec jest jak WYBITNY PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA gen. RYSZARD KUKLIŃSKI. Pod takim WODZEM JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM SŁUŻYĆ to WIELKI ZASZCZYT i HONOR.
tadeusz2020.09.23 14:05
Pani była Prezydent odnowiona w Duchu Świętym może czynić każde wątpliwe interesy. Na Miodowej to pobłogosławią
Kasia2020.09.23 12:18
Pani Marysiu, wiem, że "Polska język to trudna język", ale po polsku pisze się "deweloper". Wpisy pełne żenujących błędów tak językowych jak i merytorycznych to Pani cecha charakterystyczna. Celowo Pani to robi, czy to po prostu kwestia niedouczenia?
zły goblin2020.09.23 13:55
Pani Kasiu. Jeżeli piszemy "Polska język" to Polska występuje tu jako przymiotnik (a nie nazwa kraju), więc powinno być "polska język". Wyrażenie "polska język" w Pani zdaniu jest wyrażeniem prześmiewczym z "polski język". Też żenujący błąd.
Kasia2020.09.23 14:09
No cóż. Ja nie jestem "redaktorką" jak Pani Marysia.
Grizzly2020.09.22 23:03
Nie bójcie wsadzać się żydów do pudła!
Afroamerykanin Jayvon Hatchett2020.09.23 1:48
A bolszewików oszczędzasz! Wszystkich zdrajców, sprzedawczyków i hochsztaplerów do pudla. Tylko czarni są niewinni!
Elektor2020.09.23 7:44
Nikogo nie wsadzą. Rodziny zagryzają się między sobą o wpływy, stołki i pieniądze podatnika, ale w przypadku zagrożenia kryminałem zwierają szeregi i stają ramię w ramię. Ostatecznie "The Big D" podpisze ułaskawienie.
Beno2020.09.22 21:54
Dlaczego ta pani jeszcze nie w więzieniu?
Polak2020.09.22 18:44
Za pisowskiej mafii (niejakiego Lecha K, brata i ofiary znanego bratobójcy) usunięto problem zabytku, więc później litera prawa byłą bezlitosna, a ratusz nie miał wyjścia, musiał zastosować się do obowiązującego prawa. Ot i kolejny mokry kapiszon pisowskiej mafii.
Żyd to nie Polak,2020.09.22 19:03
NIGDY nim nie był i NIE będzie! Szczególnie ten sierpem obrzezany.
Precz z 🌈 zarazą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!2020.09.22 19:23
"kretynizacja" nuuu?
Elektor2020.09.22 18:39
Spokojnie wszystko rozejdzie się po kości. Familia Pisowcy z ojcem chrzestnym niepozornym ale szalenie niebezpiecznym "Konusem z Żoliborza" pomoże ukryć majątki, poprzepisywać na żony, w czym doświadczenie mają jego consigliere "Pinokio" i sławny z koronkowych akcji "na pandemię" "Szumi Respirator". Włos z głowy "Bufetowej" i "Szambelanowi" nie spadnie. Rodziny owszem walczą o wpływy, ale przeciwko prawu i Polakom zawsze trzymają wspólny front. Modlitwą gangusów wesprze kapelan środowisk mafijnych słynny Tadeo, zwany też "Ojcem Tadeuszem". Jeżeli już naprawdę byłoby krucho to jest ostatnia jeszcze obrona w postaci umieszczonego na stanowisku ułaskawiacza Jędrasa D. znanego w kręgach gangów "The Big D" vel "Długopis". Kontakty z mediami - tylko "Piękny Rychu" vel "Moszna". Wszystko się skończy wesołym oberkiem, gorzej z podatnikami.
Szybka Randka2020.09.22 18:31
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex randki,wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.erooo.pl
Portofino2020.09.22 17:31
Złożył donos sam na siebie. Tego to chyba nawet w Związku Sowieckim nie było.