Warszawa i Płock kolejnymi ,,republikami deweloperów''? Magazyn Śledczy Anity Gargas - zdjęcie
25.02.21, 08:40Screenshot Youtube - magazyn śledczy

Warszawa i Płock kolejnymi ,,republikami deweloperów''? Magazyn Śledczy Anity Gargas

5

Plany budowy molocha na historycznej skarpie wiślanej oraz zniszczony przez dewelopera barokowy pałac. W tle urzędnicy i decyzje, które mogą doprowadzić do katastrofy. Jakimi konsekwencjami grozi wybudowanie sześciokondygnacyjnego apartamentowca na płockiej skarpie, która według ekspertów jest zagrożona osunięciem? Kto poniesie odpowiedzialność, jeśli dojdzie do katastrofy budowlanej na ogromną skalę? Kto dopuścił do zdewastowania dachu oraz dziedzińca jednego z najważniejszych zabytków warszawskiej starówki? Jak ustrzec przed zakusami inwestorów bezcenne zabytki? Czy Warszawa i Płock to kolejne tzw. republiki deweloperów? Niebezpieczna gra o wielkie pieniądze w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w czwartek o 21:55 w TVP1.

informacja prasowa

Komentarze (5):

Ryszard2021.02.25 15:56
W Plocku mafia????Tam rzadza komunisci juz od 30 lat. Miasto odznaczone orderem Virtiti Military ,za walke przeciw bolszewikom 1920 ,a teraz czerwona mafia ,ma sie tam dobrze. Skarpa sie osunie!!?? Beda jeczec i plakac i Pis pieniadze da !!Orlen tez.
?2021.02.25 10:32
Skoro jesteśmy przy nieruchomościach to może pani "dziennikarka" zbada jak to się stało, że kościelne stowarzyszenie nie płaci ani złotówki za 400-metrowy lokal na dworcu Wrocław Główny. PKP tłumaczy, że nikt inny "nie był nim zainteresowany". Śladów po przetargu lub zapytaniu brak.
anonim2021.02.25 10:18
A może pani Gargas opowie o stanowieniu Prawa Budowlanego w Polsce? Może przybliży nam co zrobił PiS dla uproszczenia przepisów? Być może panią "dziennikarkę" to przerośnie więc podpowiem. PIS NIE ZROBIŁ NIC ŻEBY ZMIENIĆTĘ SYTUACJĘ. Prawo budowlane zagmatwali jeszcze bardziej, o ład urbanistyczny nie dbają. Ważne żeby pisiorskie kieszenie się wypychały.
Ciekawy2021.02.25 9:25
A może p. Gargas zrobiłaby program, o mieście, które nie jest republiką deweloperów. Miałaby olbrzymi problem z jego znalezieniem Ogólnie Polska nie powinna się nazywać Rzeczpospolita Polska, tylko republika bezkarnych deweloperów. Istny afrykańskim bantustan. Doprowadziło to do gigantycznego niekontrolowanego wzrostu cen mieszkań, zadłużenia tysięcy młodych Polaków na dziesiątki lat i poczucia beznadziei u młodszego pokolenia mającego w perspektywie zostanie niewolnikiem banku na całe swoje życie/o ile ktoś w ogóle da im kredyt, bo takich , którzy go dostają po znajomości nie jest aż tak wielu/. I jak ci ludzie mogą chcieć mieć po kilkoro dzieci, skoro każdy ich dzień to myślenie, o tym, czy starczy im na spłatę raty, bo jeżeli nie to wynocha na bruk.
anonim2021.02.25 10:23
Skoro najlepsze grunty oddaje się Kościołowi (skąd Gulbinowicz miał hektary na handel z Morawieckim?) to potem brakuje działek na inwestycje mieszkaniowe. I to winduje ceny. Od 1992 roku 90 tys. ha przekazano NIEODPŁATNIE kościołom. Nie ma się co dziwić cenom rynkowym. To rząd ustala wartość podatku od materiałów budowlanych i usług.