Wałęsa: Czas na prawdę. Uważam Schetynę za zdrajcę - zdjęcie
30.01.20, 07:15Fot. Piotr Drabik via Wikipedia, CC 2.0 / European People's Party via Flickr, CC BY 2.0

Wałęsa: Czas na prawdę. Uważam Schetynę za zdrajcę

14

Wygląda na to, że nie wszyscy politycy opozycji totalnej mogą się cieszyć względami Lecha Wałęsy. Były prezydent określił Grzegorza Schetynę mianem „zdrajcy”.

W rozmowie z „Super Expressem” Wałęsa stwierdził, że ma żal do Schetyny. Chodzi o działalność antykomunistyczną. Były szef PO działał bowiem w „Solidarności Walczącej” Kornela Morawieckiego. Były prezydent stwierdził:

Chcę powiedzieć, że Grzegorza Schetynę uważam za zdrajcę. Ja o tym nie mówiłem, ale w końcu czas na prawdę”.

Dalej powiedział:

W tamtym czasie, kiedy ja miałem najciężej, kiedy Solidarność była aresztowana, to Schetyna dołączył do Kornela Morawieckiego. Ja o tym nie mówiłem, ale czas na prawdę”.

dam/se.pl,Fronda.pl

Komentarze (14):

Antek2020.01.30 15:14
Jeśli Wałęsa daje Schetynie Minus to u mnie ma małego plusika za...chwalebną przeszłość
100% racji2020.01.30 14:16
,,plus UJEMNY” ... zdrajcy, zdrajcy, zdrajcy ... wszędzie zdrajcy i zdrada !!! tylko JA, JA, JA cnotliwy, mądry, a czy ten PO drugiej stronie lustra to też ZDRAJCA ?
Beno2020.01.30 13:35
Bolek donosiciel i zdrajca wszystkich uważa za zdrajców.
emerytka2020.01.30 13:20
A już myślałam,że rozum się zresetował,ja też uważam Schetynę za zdrajcę ale z innego powodu.Zdradą jest oddanie miejsc komuchom do polskiego i europejskiego parlamentu.Wydobył ich z niebytu-zdradził nas i idę "Solidarności Walczącej"!
Zimne oko2020.01.30 11:45
Parafrazując słowa wieszcza POwiem to tak : Głupi OTUO, gdybyś w mateczniku siedział, nigdy by się o tobie Cenckiewicz nie dowiedział. Ale czyli koryta zwabiła cię wonność, Czy uczułeś do kasy i do władzy skłonność, Wyszedłeś na brzeg puszczy, gdzie się las przerzedził, I tam zaraz Gontarczyk bytność twą wyśledził...
lucjanhenryk2020.01.30 10:07
" ale czas na prawdę”. Motorówkę na której "płynąłem" do "WOLNOŚCI" należy reaktywować........
droma2020.01.30 10:03
esbek bolek zdrajca zawsze pozna swojego w tym wypadku szreka zebatego ,slugusa helmutow i tak trzymac ...
jula2020.01.30 9:30
Bolek powiedział . Komu i co , bez sensu i znaczenia . On jest jak kałuża z definicji : akwen wodny o nieregularnej linii brzegowej bez znaczenia strategicznego .
rozbawiony głupotą2020.01.30 9:01
ciekawie to brzmi kiedy kapus nazywa kogoś zdrajcą
Raf2020.01.30 8:06
Pan Wałęsa nie może sobie poradzić z własnym sumieniem - dlatego co jakiś czas wypowiada te idiotyzmy, które mają na celu dostarczania sobie coraz to nowych emocji. One działają przez jakiś czas i słabną. Jak widać p. Wałęsa cyklicznie wybucha - nasyca się nowymi bzdurami.... Jest na własne życzenie targany własnymi demonami, które sam wywołuje.
wer2020.01.30 8:46
I te demony dopowadzą go do obłedu
Edek2020.01.30 11:01
Trochę staram się zrozumieć Wałęsę czym jest tak sfrustrowany. Moim zdaniem dlatego, że naród wie, że spotykał się z polskim papieżem Janem Pawłem II wielokrotnie a święty Jan Paweł II był dobrze poinformowany i musiał znać życiorys Wałęsy i widocznie wybaczył mu tą przeszłość i uznał, iż dla narodu polskiego ta jego przeszłość to były mniejsze negatywy w życiorysie niż pozytywy w życiorysie a mimo powyższego naród nie może wybaczyć panu Lechowi tej jego przeszłości a może bardziej tego, iż się wypiera tej współpracy z SB. Ponadto Wałęsa nie może pojąć tej różnicy w jego odbiorze. Na świecie przywódcy państw spotykali się z nim i spotykają i dla nich jest utożsamiany z obaleniem komuny w Polsce a więc jest postacią pozytywną natomiast w Polsce przez wielu jest odbierany negatywnie. I to wszystko frustruje Wałęsę. Bo on rozumuje prosto . Według jego sumienia te złe czyny z przeszłości / do których jednak ze szkodą dla siebie nie chce się przyznać/ mimo wszystko są tylko małą skazą na jego życiorysie wobec jego działalności późniejszej w latach 80-tych jako przywódca Solidarności. Ja jeśli już to bardziej krytykuję Wałęsę za czas gdy został prezydentem za obalenie Rządu śp Jana Olszewskiego niż za to, iż ględził coś o kolegach dla SB i za to dostał szmal. Oczywiście to nie jest zacne i szlachetne zachowanie. Ale czego byśmy oczekiwali od młodego robotnika Wałęsy pochodzącego wiadomo z jakich korzeni rodzinnych i który miał dużo dzieciaków do wykarmienia ? Każdy grosz był dla niego dobry a że zdobyty w haniebny sposób ? Jego sumienie źle ukształtowane moralnie może w ogóle nie wyrzucało mu tego, iż czyni źle. Absolutnie nie rozgrzeszam Wałęsy z jego zachowań ale jeszcze raz podkreślam czego oczekiwać od młodego zakapiory w czasach PRL-u w których to społeczeństwo kombinowało jak wiązać koniec z końcem jak dorobić do pensji jak załatwić deficytowy towar czy żywność. Poza tym wchodząc w rozumowanie Wałęsy - pewnie wyspowiadał się ze swojej przeszłości i sobie tłumaczy - Bóg mi przebaczył a że ludzie nie chcą ? Muszę z tym jakoś żyć. No i żyje i wnerwia się i wygaduje co jakiś czas jakieś bzdety ten już starszy pan.
Zygfryd2020.01.30 7:55
Każde jego słowo to łgarstwo i kalumnie w końcu to Bolek Ubek jak sie patrzy a popatrz tak całkiem niedawno tak chwalił pana schetyne a teraz wiesza na nim psy zwykła szuja i Ubek nic dodac nic ująć
Marian2020.01.30 7:36
Czasem nawet Walesie zdarzy sie prawde powiedziec.