Uniwersytet zabrania słowa "Bóg", a broni bluźnierstw - zdjęcie
28.02.14, 20:02fot. sxc hu

Uniwersytet zabrania słowa "Bóg", a broni bluźnierstw

8

Dr Michael McCracken podarował wraz ze swoją żoną 12,500 dolarów Uniwersytetowi Purdue. W zamian mógł nazwać według woli jedną z sal i umieścić tabliczkę z krótkim tekstem. Darczyńca wybrał napis: „Tym, którzy starają się ulepszyć świat, poprzez zrozumienie Bożych praw fizycznych i poprzez innowacyjne praktyczne rozwiązania”.

Jednak państwowy uniwersytet odrzucił taką treść, bo jest zbyt religijna, a to kłóci się z neutralnością światopoglądową. Uniwersytet, nie powiadamiając darczyńcy, umieścił w zamian tabliczkę z tekstem, z którego usunięto wszelkie odniesienia do Boga.

Krytycy wskazują, że zakazanie odniesień do Boga prywatnej osobie jest po prostu sprzeczne z amerykańską konstytucją. Tym bardziej, że, jak wskazuje portal Charisma News, Uniwersytet Purdue bronił kiedyś prawa do bluźnienia Chrystusowi przez prywatne osoby w przestrzeni uniwersyteckiej. W 2001 roku jeden ze studentów przedstawił Chrystusa jako homoseksualistę, który utrzymywał stosunki seksualne ze swoimi uczniami. Uczelnia była zdania, że mężczyzna miał prawo do takiego bluźnierstwa.

Dr McCracken zaproponował, że zmieni treść tekstu tak, by było jasne, że odniesienie do Boga pochodzi od rodziny, a nie od uniwersytetu. Uczelnia jednak odmówiła.

pac/charismanews

Komentarze (8):

anonim2014.02.28 20:43
no cóż jaka uczelnia tacy później wyjdą z niej studenci no cóż tylko współczuć
anonim2014.02.28 20:44
@apologeta, co ty nie powiesz dupku.
anonim2014.02.28 22:16
Usunięto słowo Bóg z tabliczki bo mogło kogoś urazić?? Jak krytykuje się homoseksualizm i gender to podnoszą histerie o braku tolerancji a gdzie w tym konkretnym przypadku tolerancja??
anonim2014.02.28 22:43
Tu nie chodzi o "neutralność światopoglądową", tylko o niszczenie jakichkolwiek przejawów religii. Pewnie w dodatku rektor zdziwiłby się, albo nawet oburzył słysząc słowa, że robi dokładnie to co bolszewicy w Sowietach. Tam też chodziło o "neutralność światopoglądową", czyli - jak wiemy z historii - o stworzenie nowego człowieka radzieckiego.
anonim2014.02.28 22:47
@Apologeta2 - chyba nie twierdzisz, że zgodne jest "z obecnym stanem wiedzy", iż Chrystus "utrzymywał stosunki seksualne ze swoimi uczniami"?
anonim2014.03.1 2:31
@ Apologeta @ Schikaneder @ Vrok Bóg nikogo nie zbawia na siłę, nie chcecie być z Bogiem w NIEBIE wiedzcie że, macie prawo wynikające z wolności danej ludziom wybrać tzw. NIE Boga tj. Antyteistę Łucyfera i jego demony. Ale nie narzekajcie podobnie jak władza tej uczelni której słowo "Bóg" drażni, budzi wstręt, ect gdy będziecie zaznawaś wiecznych radości dla Masochistów. Wieczny Egoista sadysta naprawdę z radością się wami zajmie podobnie jak i pozbawionymi bojaźni Bożej Władzami tej uczelni. Sąd i oczyszczenie świata z różnego rodzaju grzeszących jest na wyciągniącie ręki. życzę miłego i radosnego pobytu w tym raju tak pięknie opisanym przez Mahometa - gdzie wojownicy dżihadu radują się obecnością dziewiczych hurys.
anonim2014.03.1 13:14
SKANDAL MASOŃSKIEJ SZUMOWINY !!!
anonim2014.03.5 23:51
zażądałbym za zmianę tekstu zwrotu całej podarowanej sumy jako nienależnej!