Tylko u nas! Prof. Górski: Neo-bolszewicka UE realizuje komunistyczny manifest Spinellego - zdjęcie
30.11.20, 11:24

Tylko u nas! Prof. Górski: Neo-bolszewicka UE realizuje komunistyczny manifest Spinellego

74

Tomasz Poller, portal Fronda.pl: Panie Profesorze, zapytałbym o Pana prognozę co do wyniku trwającego właśnie starcia naszego kraju z możnymi tego świata, kojarzonego z dość bałamutnie rozumianą "praworządnością". Uzależnianie wypłat funduszy tzw. europejskich od arbitralnych poglądów i opinii urzędników unijnych, kontrolowanych przez największe siły w UE, to oczywiście pomysły pozatraktawowe i bezprawne. Jednak ten atak na naszą suwerenność jest faktem. Niektórzy zapatrują się pesymistycznie na wynik tego starcia, wskazując na mające miejsce w przeszłości kapitulanctwo obecnej ekipy rządzącej w Polsce. Z drugiej strony jednak pozytywną i budzącą nadzieję, jest ostatnia, jasna i konkretna deklaracja premierów Polski i Węgier, mówiąca wprost m.in.: "Ani Polska, ani Węgry nie zaakceptują żadnej propozycji, która zostałaby uznana przez drugie państwo jako nie do przyjęcia".

 

Prof. Grzegorz Górski: Najpierw przypomnę, że w marcu 2020 roku, kiedy rozpoczęły się europejskie zmagania z pandemią, pojawiły się pierwsze zapowiedzi, iż nadchodzący czas należy wykorzystać do tego, aby przyspieszyć proces federalizacji Unii Europejskiej. Pogląd taki formułowały środowiska federalistyczne, które od przynajmniej 2009 roku zdominowały instytucje europejskie. Ponadto zaangażowane były w ten proces różne formacje postkomunistyczne, forsujące koncepcje krypto-bolszewickie autorstwa A. Spinelli. Mimo ich wielorakich starań, druga dekada XXI wieku nie posunęła tego procesu nadmiernie. Także próba wprowadzenia promowanego przez te ośrodki nowego porządku, przy pomocy tzw. walki o praworządność w Polsce i na Węgrzech, nie powiodła się. Okazało się bowiem, że grupy te nie są nawet w stanie skutecznie „domknąć” procedury w ramach art. 7 ani przeciw Polsce, ani wobec Węgier.

W marcu 2020 roku zakładano, iż narzędziem do tego działania będzie „wspólna europejska polityka w zakresie ochrony zdrowia”. Ale kompromitacja władz unijnych w tym obszarze, pokazała kompletną niemoc do realizowania podobnych pomysłów. I wtedy pojawiła się nowa szansa. Katastrofa gospodarcza wywołana w krajach europejskich przez pandemię, otworzyła możliwość z jednej strony intensywnego promowania konieczności wprowadzenie „unijnych podatków”, z drugiej zaś strony znaleźć sposób na zadłużenie na rynkach finansowych całej Unii. Oderwanie się „Unii” od bezpośredniej zależności od składek członkowskich, miało formalnie służyć realizacji „ambitnego” planu „Next Generation”, ale w istocie ma być narzędziem do rozpoczęcia drogi do finansowego uwolnienia się Unii od swoich członków.

I to jest dzisiaj główne pole rozgrywki. Teoretycznie, jeśli uda się przeforsować „Recovery Found” w proponowanej postaci, to będzie to pierwszy, potężny krok w kierunku federalizacji Unii. Historycznie rzecz biorąc, wszystko jest „powtórką z rozrywki”. Proszę prześledzić, jak Prusy „sfederalizowały” Rzeszę Niemiecką w ciągu 30 lat XIX wieku, a okaże się, że - mimo całkowicie innej epoki - ścieżki są takie same.

Dlatego to co obserwujemy obecnie - próba „splantowania” Polski i Węgier - to tylko kolejny etap tej walki. Jest on jednak niezwykle ważny. Dotąd bowiem głównym oponentem tego planu byli Brytyjczycy. Po Brexicie nie miało już być żadnych przeszkód, a tu taka niespodzianka. I do tego trzeba się ścierać z jakimiś europejskimi nuworyszami. To się nie mieści w głowie federalistom i postkomuchom. Ale ta walka będzie trwała i jestem przekonany, że jeśli Polska i Węgry wyjdą z obecnego starcia z ciosem, to front antyfederalistów ulegnie jakościowemu wzmocnieniu.

 

Wstępowaliśmy do Unii Europejskiej jako stowarzyszenia suwerennych państw, które przekazały owemu stowarzyszeniu pewne określone kompetencje. Była to unia gospodarcza oraz mająca ułatwić poruszanie się osób. Tymczasem coraz bardziej mamy do czynienia z jakimś monstrum, coraz śmielej ingerującym w wewnętrzne kompetencje państw. Sprawa "mechanizmu praworządności" jest tu jedynie przykładem. Parlament Europejski jest ciałem coraz bardziej zideologizowanym, ostatnia proaborcyjna rezolucja nie jest przecież pierwszym tego typu ekscesem. A przecież w cieniu tego ideologicznego szaleństwa pozostaje szereg realnych i to coraz większych a nierozwiązanych problemów, przede wszystkim gospodarczych. Trudno nie postawić pytania: w któstronę w ogóle Unia Europejska zmierza i jaką ten projekt może mieć przyszłość? Swoją drogą stwierdził Pan Profesor kiedyś, że projekt pod nazwą UE się wyczerpał. Ale on nie tylko trwa, ale ewoluuje w coraz bardziej nieprzewidywany i groźny sposób...

 

W Unii od ponad 10 lat realizowany jest z żelazną konsekwencją projekt opisany w Manifeście Spinellego. Ten włoski komunista (wychowanek okresu stalinizmu) nakreślił w końcu lat 40-tych wizję dojścia do komunizmu inną drogą niż to forsował Stalin i sowieci, nawiązującą do „idei” Trockiego. Wtedy okrzyknięto go utopistą, ale ukształtowane w duchu trockistowskim pokolenie’68, przyjęło tę drogę jako swoją. Ci ludzie opanowali starą, europejską socjaldemokrację, zdominowali myślenie nowych ruchów liberalnych, przeformatowali stare partie komunistyczne, wykreowali ruchy zielonych, wreszcie przeorali mózgi chadeków, sprowadzając ich do roli pomocnika tej neo-bolszewickiej międzynarodówki. To oni opanowali instytucje europejskie, stworzyli kosmopolityczną, wyalienowaną ze swoich państw i narodów brukselską eurokrację, a teraz wrzucili przerzutkę, aby jak najszybciej manifest Spinellego zrealizować. Chcą to zrobić jak najszybciej, bo mają świadomość, że tak idiotyczne i antyhumanistyczne w swej istocie pseudoidee, które głoszą, prędzej niż później zostaną odrzucone przez normalnych ludzi. To się zresztą już zaczyna powoli dziać, a proces ten będzie się nasilał.

Ale jest oczywiste, iż właśnie z powyższych względów pomysł na Unię Europejską się wyczerpał. Unia powstała jako wytwór koncepcji prawdziwych chrześcijańskich demokratów - Schumanna, De Gasperriego, Adenauera, Monneta, a także polskich polityków, których znakomitym przedstawicielem był Jerzy Braun. Dlatego dokonana w ostatnim ćwierćwieczu kastracja chrześcijańskiej aksjologii, jako niezbędnego kontekstu działania Unii Europejskiej i jej instytucji, oznacza koniec tego projektu. To co buduje się od 10 lat na bazie owego trockistowskiego bełkotu, jest zupełnie innym projektem i dzisiaj, jeśli ktoś ma co do tego złudzenia, to ja tego nie będę komentował. Ale powtarzam - ten projekt nie wyjdzie, a skończy tak jak skończył projekt leninowsko - stalinowski, tyle że znacznie szybciej. Niemniej będziemy się musieli z tą chorobliwą utopią, którą neobolszewicy próbują znowu nam serwować, mierzyć jeszcze przez kilka lat.

 

Otwarte pozostaje pytanie o relacje polsko amerykańskie w najbliższych latach. Z Ameryką Trumpa osiągneliśmy bardzo wiele, by wymienić poparcie dla Trójmorza, dostawy amerykańskiego gazu, a przede wszystkim wzmocnienie obecności wojskowej na wschodniej flance NATO. Prezydentura Bidena pozostaje wielką niewiadomą, a niekiedy wysyłane sygnały są sprzeczne. Z jednej strony nadzieję budzić może np. zapowiedź kontynuacji sankcji przeciw Nordstream II, niemniej jednak niepokojące są ideologiczne wypowiedzi prezydenta elekta a także wyraźne gesty w stronę Niemiec i Francji, które mogą prowadzić do marginalizacji Polski i naszego regionu.

 

Obawiam się, że ze strony Ameryki nie będziemy mogli przez najbliższe dwa lata liczyć na jakąś obliczalność. Jeśli osiągnięty przy pomocy masowych oszustw wybór Bidena zostanie potwierdzony, to już za dwa lata republikańska fala wyczyści obie izby kongresu z szalonych demokratów. Nastąpią kolejne dwa lata blokady i dopiero po wyborach w 2024 roku Ameryka wróci zapewne do obliczalności. Nie wykluczam, że do władzy wróci Donald Trump. Musimy więc ten okres przetrwać. Będziemy obiektem niemieckiej ofensywy przez najbliższy rok, ale po odejściu Merkel i pod nowym przywództwem Merza lub Lascheta, zapewne pojawi się szansa na bardziej racjonalną współpracę z Niemcami. Nastąpi bowiem odejście od koncepcji „pruskiej”, reprezentowanej przez Merkel, na model nawiązujący do wizji Kohla. To dla nas bardzo ważne i w sumie pozytywne. Sądzę również, że rządzący Francją kabotyn, odesłany zostanie na śmietnik historii i tak jak jego poprzednicy na tym stolcu, będzie zajmował się składaniem wyjaśnień do francuskiej prokuratury. Trzeba przetrwać najbliższe dwa lata, a na naszą korzyść może działać to, że wedle wszelkich prognoz będziemy spośród dużych państw europejskich w najmniejszym stopniu dotknięci katastrofą gospodarczą. To będzie nasz potężny atut, tylko trzeba to bezwzględnie wykorzystać. Jestem przekonany, że ten trudny czas może jednak paradoksalnie otworzyć Polsce znakomite perspektywy.

Komentarze (74):

Ile dni do końca nazistowskiej prezydencji w UE?2020.12.1 14:13
hitler kaput!
Anonim2020.12.1 13:16
A czyj morderczy manifest realizuje PiS niszcząc ludziom życie, bezprawnie zamykając ich w domach, pozostawiając bez pomocy lekarskiej i szpitalnej pod pretekstem kowidu? Kto wam kazał realizować morderczy manifest i stosować lipne testy na koronę , nie przebadane podejrzane szczepionki? "Sąd orzekł, że testy PCR na koronawirusa są niewiarygodne. Kwarantanny na ich podstawie stanowią ograniczenie wolności Portugalski sąd orzekł, że PCR nie jest wiarygodnym testem na obecność Sars-Cov-2, a zatem każda wymuszona kwarantanna na podstawie jego wyników jest niezgodna z prawem – donosi portal off-guardian.org.----W orzeczeniu zasugerowano, że jakakolwiek przymusowa kwarantanna zastosowana wobec osób zdrowych, może naruszać ich prawo do wolności. Co więcej sędziowie orzekli, że pojedynczy pozytywny test PCR nie może służyć jako skuteczna diagnoza infekcji."---- h.t.t.p.s....//off-guardian.org/2020/11/20/portuguese-court-rules-pcr-tests-unreliable-quarantines-unlawful/ "
Bezradnośc i reakcje trolli bezcenne2020.12.1 11:32
Nie trzeba być fanem PiSu, żeby widzieć niemieckie przekręty i niemieckie szantaże realizowane pod płaszczykiem coraz większej "integracji".
Anon2020.12.1 8:24
Ale jesteście zafiksowani tymi spiskami, to wasz chleb powdszedni
Jerzy2020.12.1 8:14
Unia nie moze ustapic przed pisowska neobolszewia.
pis to neobolszewia2020.11.30 19:32
pis to neobolszewia
strajk kobiet w*****alać!2020.11.30 21:01
jak wyżej
KOSTEK2020.11.30 19:04
Po płaszczykiem bolszewickiego planu Spinellego realizowany jest przez Niemcy nazistowski plan Hitlera, który przecież też marzył o zjednoczeniu Europy, a przynajmniej jej "lepszej"- zachodniej części, pod przywództwem Niemiec, aby bez przeszkód eksploatować część "gorszą", czyli wschodnią, a w dalszej perspektywie ją zgermanizować. Plan Spinellego jest teraz Niemcom potrzebny do likwidacji państw narodowych i stworzenia jednolitego państwa w Europie. Jeśli to się uda, a wszystkie kraje staną się landami tego wspólnego państwa, Niemcy przystąpią do następnego etapu, czyli dalszego jednoczenia Niemiec, bo przecież zbieranie ziem pruskich jeszcze się nie skończyło. Kiedy europejskie landy będzie już można dowolnie łączyć lub dzielić, pełne zjednoczenie Niemiec stanie się dużo łatwiejsze. Kwestią do rozstrzygnięcia będzie tylko zasięg zjednoczonych Niemiec, czy mają sięgać do granic III Rzeszy z 1937, czy z końca 1939 roku, a może jeszcze dalej.
NEOS com pl2020.12.1 13:29
... swiatem rzadzadza masoni ... panstw narodowych nawet ...EjU niema .. przecie w kwesti ... scieme plandemicznej wszedzie dzialaja tak samo ...
Suweren2020.11.30 18:22
O, i tu też nic o pragnieniu 80% Polaków, by Kaczyński odszedł na emeryturę...
PolakMyślący2020.11.30 16:27
Alternatywne spojrzenie. Wykład prawicowej profesor-kulturoznawstwa: https://www.youtube.com/watch?v=v20-UEw7g9Y CYTAT: Pamiętać należy o wszystkich inspiracjach filozoficznych trwającej ponad pół wieku rewolucji kulturalnej. Wiązanie jej wyłącznie z neomarksizmem czy postmarksizmem jest błędem zarówno poznawczym, jak i metodologicznym, kryjącym prawdę o jej źródłach. Błędem, który nie pozwala na skuteczną walkę z jej konsekwencjami. Nie pozwala również na stworzenie skutecznego programu skierowanej przeciwko niej konserwatywnej kontrrewolucji. Ten błąd na poziomie społeczno-politycznym pomniejsza rolę systemów demoliberalnych jako naturalnego zaplecza rewolucji kulturalnej. Mówienie wyłącznie o ”nowym bolszewizmie” może być odczytane jako próba stwarzania historycznego alibi dla demoliberalizmu, zwalniania go z odpowiedzialności za moralne, kulturowe i cywilizacyjne skutki trwającej rewolucji. Ta bowiem nie jest bezpośrednią emanacją totalitaryzmu komunistycznego. Jest świadectwem upadku demoliberalnego Zachodu, który, nie bacząc na ideową i moralną nicość tej rewolucji, zapragnął narzucić w ramach globalizmu jej model całemu światu.
gracz2020.11.30 15:28
Gratuluję odkrycia Ameryki.
drew2020.11.30 15:23
Za to im soros płaci ta kanalia ma takie same marzenia
Anonim2020.11.30 15:47
Ano masz rację . Ten sam rodowód pomimo niebieskich oczu .
Anonim2020.11.30 15:09
A co realizuje PiS ? Trójmorze . Dla kogo ? Ano nie wiem , ale się domyślam . Nie .....kierunek UE . Nie .........kierunek Rosja , chociaż większość w tej partii postkomunistów lub ich dzieci ( czyli wychowanie komunistyczne ) . Psioczą na UE , psioczą na pokomunistyczną Rosję . Na KK nie psioczą a więc istnieje tylko jedna możliwość . Państwo wyznaniowe . To pasuje również z wiadomych względów Izraelowi i USA . No ale drogę do wniosków do których doszłam , czyli argumenty pozostawię sobie .
Anonim2020.11.30 15:45
Polsat już wie skąd wieje wiatr i nadaje coraz więc programów pro katolickich . Albo się dogadali z rządem , albo to rewanż na pochwałę A.Dudy iż jest ponoć najbardziej obiektywnym z mediów . Po TVP oczywiście ( dobry żart ) .
fdf2020.11.30 14:56
Pisowski katotaliban grabażem polskiego kościóła.
Baba2020.12.1 8:15
Myslisz, ze to powod do smutku?
grimm2020.11.30 14:53
Jeżeli PIS Zjednoczona Lewica nadal będzie niszczyć polskie społeczeństwo i polską gospodarkę to nienawiść do nich będzie tak duża, że nie ma mowy by rządzili dalej.
A Szuria Błaszczyk wiecznie żywa2020.11.30 14:42
jak Lenin i komunizm
edi2020.11.30 14:22
WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2015 r. POLSKA RATUJE SWÓJ NARÓD PRZED ZALEWEM IDEOLOGII GENDER, LGBT itp. - od 2020 r. DZIĘKI OPATRZNOŚCI BOŻEJ ANDRZEJ DUDA ZOSTAJE PREZYDENTEM NA II KADENCJĘ i żadne złe duchy i opętani ludzie JUŻ W POLSCE NIE WYGRAJĄ !!POLSKA ROŚNIE W SIŁĘ MATERIALNĄ, SPRAWIEDLIWOŚCI i DUCHA TAK TRZYMAĆ !! BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI - POLACY TO MĄDRY NARÓD - SURSUM CORDA !
Maria Błaszczyk2020.11.30 14:00
Wiadomo... Wypisz wymaluj neobolszewia - dobrobyt, bezpieczeństwo i wolność. Po prostu skóra zdarta z ZSRR, trudno różnice jakieś znaleźć... Ale co innego mnie zastanawia. Jak to się dzieje, że już nikt nic nie udaje. Bajki o masowych oszustwach w wyborach w USA bierze się kremlowskich portalików. Rozbija się UE - no a starczy spojrzeć na mapę by wiedzieć, jaka jest alternatywa. Do tego w zespole z panem premierem Orbanem, który akurat jest zupełnie jawnie prorosyjski. Idąc trochę dalej, pan Macierewicz pozatrudniał w randze wiceministrów osoby powiązane z rosyjskim wywiadem, zdemolował polską armię, ale za to stworzył WOT - z ludźmi zupełnie jawnie związanymi z Rosją, np. fotografującymi się na blokadach z "donbaskimi separatystami" - i nic. Sekretarzem stanu w Ministerstwie Cyfryzacji był przez kilka lat człowiek uznawany za rosyjskiego agenta wpływu - pan Andruszkiewicz. Kremlowscy lobbyści podyktowali nowelizację o IPN - no to PiSowcy ją uchwalili. Kopiuje się rosyjskie uchwały antyLGBT, próbowano też zaimplementować ichnią ustawę sankcjonującą bicie kobiet. Itd. Osobiście uważałabym za naiwne uznanie, że rosyjskie służby zadbały o wygraną PiS czy Trumpa za bezdurno, więc mnie te kolejne wydarzenia nie dziwią. Ale nie rozumiem, jak mając do wyboru niedoskonałą, ale wciąż najlepszą do życia Unię Europejską, ktoś może wybierać, zupełnie świadomie, bo nie da się już udawać, że się tego nie widzi - Federację Rosyjską.
AAAtomek2020.11.30 14:33
Od wygrania przez PiS wyborów w 2015, Rosja siedzie cicho i nie prowokuje Polski. Rosja z 10 tysiącami rakiet i bomb nuklearnych przestraszyła się Kaczyńskiego i Macierewicza czy.......
Maria Błaszczyk2020.11.30 17:37
No ale co ma nie siedzieć cicho? Wygrali te wybory, PiS doszło do władzy dzięki intrydze rosyjskich służb specjalnych, które nagrały, z małą pomocą polskich przyjaciół - czy też swoich dłużników - członków poprzedniej ekipy przy ośmiorniczkach. Następnie te nagrania przekazały prasie. Co zabawne, najsoczystszych i najbardziej kompromitujących z nich, czyli tych pana premiera Morawieckiego - nie opublikowano...
Styki2020.11.30 16:50
Plaskostopie mozgowe to grozna choroba,niewyleczalna
Maria Błaszczyk2020.11.30 19:55
Na szczęście zarówno chamstwo jak i prymitywną "argumentację" nie na temat da się wyplenić. A interpunkcji, tego, gdzie powinny być spacje oraz używania polskich znaków można się nauczyć. Trzeba tylko chcieć.
Anonim2020.11.30 21:30
Dużo piszesz , a jeszcze więcej podajesz przykładów ale niewiele rozumiesz z tego co się dzieje .
Maria Błaszczyk2020.11.30 22:26
To proszę, wytłumacz mi.
pp2020.11.30 13:36
Jaki z niego profesor??? Czemu znów kłamiecie? Profesor uczelni, dawniej profesor nadzwyczajny (z łac. professor extraordinarius) – stanowisko na uczelni przeznaczone dla nauczycieli akademickich posiadających co najmniej stopień naukowy doktora oraz znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne, dydaktyczne lub zawodowe[1]. Jest to stanowisko wyższe od adiunkta i niższe od profesora. To jest stanowisko a nie tytuł naukowy.
wicek2020.11.30 13:32
UE jak bierze kase od Polski to nie sprawdza praworządności
Anonim2020.11.30 13:30
Hałubek: Rząd Donalda Tuska sfałszował dokumenty, ażeby KE mogła zakazać polskim rybakom połowów ...... https://www.youtube.com/watch?v=2FAgUo7Htfc
Jasiek z Cz-wy2020.11.30 13:25
Rasistowski Parlament Uni Europejskiej, o zapedach dyktatury wali się z powodu szkopów którzy zawsze chcą "ponad wszystko" i tylko dla niemców Brawo Polski Rząd i Brawo Polska przecz z folksdojczami, z PO i Lewicy
Jan Radziszewski2020.11.30 12:53
𝐙𝐘𝐂𝐙𝐘 𝐙 𝐍𝐎𝐖𝐘𝐌 𝐆𝐎𝐃𝐎𝐌 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐎𝐉 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐈𝐄𝐃𝐈𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐈 𝐙𝐋𝐀𝐏𝐀𝐍𝐈𝐀 𝐂𝐎𝐕𝐈𝐃𝐔 𝐍𝐀 𝐖𝐙𝐌𝐎𝐂𝐍𝐈𝐄𝐍𝐈𝐄 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌𝐔!
matis892020.11.30 12:52
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐀𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐏𝐄𝐓𝐑𝐎-𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐖𝐀𝐓𝐘𝐊𝐀𝐍𝐈𝐄, 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐘𝐍𝐆𝐓𝐎𝐍𝐈𝐄, 𝐖-𝐖𝐈𝐄 𝐈 𝐖 𝐂𝐘𝐂𝐎𝐖𝐈𝐄. . . . 𝐙𝐀 𝐑𝐎𝐃𝐈𝐍𝐔! . . . 𝐙𝐀 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐔! . . .𝐔𝐑𝐀𝐀𝐀!
ala2020.11.30 12:51
I to jest jeszcze jeden powód dla którego powinniśmy nie zgadzać się na wszelkie ,,aneksy " do budżetu . Zaraz okaże się, że jesteśmy niepraworządni bo dziczy i nierobów nie chcemy wpuścić do kraju .Ta Zastraszona, milcząca większość w UE powinna Polsce dziękować. Unia chce wpuścić na rozkaz Soros, Bilderberga, niemieckich i amerykańskich globalistów 100 mln wiecznych turystów muzułmańskich. Co mają zamiar zrobić? osmańskie cesarstwo?
pp2020.11.30 13:40
Wiesz w ogóle co to praworządność? To przestrzeganie prawa przez organy państwowe. A nasz pisi rząd ma w dudzie konstytucję. Rozumiesz? Podtarł się trójpodziałem władzy - Zerro steruje "niezależną" prokuraturą. Teraz jeszcze chce osądzać i narzucać wyroki sędziom. I to jest zabawne do czasu kiedy nie podpadniesz pisowi. A teraz się zastanów czy tego chcesz.
Walter2020.11.30 12:42
Powiązanie otrzymywania pieniędzy z przestrzeganiem praworządności nie przeszkadza 25 krajom członkowskim. Przeszkadza tym, co łamią praworządność tj. rządom Polski i Węgier. Andrzej Duda złamał następujące artykuły konstytucji: art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 183, 187, 190, 194. Dla Jarosława Kaczyńskiego suwerenność polega na łamaniu polskiej konstytucji. Dla łamania praworządności gotowy jest nawet poświęcić 103 mld z funduszu odbudowy, które Polska może stracić dla swojego idee fix. To są rządy szaleńców. Wcześniej Prezes PiS-u kazał Beacie Szydło głosować przeciwko kandydaturze Polaka Donalda Tuska na stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej. Przegrał w stosunku 27:1, co uznał za zwycięstwo. Oczerniał Donalda Tuska w kraju i za granicą. Oskarżał go o zdradę, choć sam nie wiedział, na czym ta zdrada miałaby polegać. Ten człowiek bardzo zaszkodził naszemu krajowi.
Pisie chyba gors e2020.11.30 12:38
A faszystowskie pisie realizują plan Putina rozwalenia Unii
Prawda2020.11.30 12:41
PIS to Sługa Narodu Polski ----Dzisiaj Niemcy prowadzą polityke ==Bismarka i Adasia
Marian2020.11.30 12:29
Nie wiem czy z tym Trockim to prawda że niby reprezentował taką łagodną wersje komunizmu. Jeden z żydowskich bolszewików który dobrze znał Trockiego powiedział po latach:" Nie narzekajcie na Stalinowski terror. To dobrze że walkę o władzę wygrał Stalin, Trocki byłby dużo, dużo gorszy".
Prawda2020.11.30 13:22
Lenin --Stalin --Brezniew ---wymordowali 60 milliony Narodów w tym miliony Kułaków Rosjan ---Zniszczyli Bgactwo Carskiej Rosji gdzie rubel był wyocznie oparty na złocie =====Zobaczyć tylko Peterzburg ---Kuba --Hawana tyko Kapitaliści wybudowali Wspaniałe Domy --a Komuna zniszczyła Narody i rozpiła
PRAWDA2020.11.30 16:52
Marian najpierw odpowiedzieć ===co to jest Kapitalizm ====co to jest Komunizm w wydaniu Lenina i Stalina ---Trokiści chcieli budować Komune aby wszystkie Duże Firmy jak Huty Cementownie --Cukrownie itd byli Państwowe a małe prywatne , Dokłanie opisuje to - JAMES BURNHAM --Trokista członek Międzynarodówki Komunistycznej lllllDzisiaj wszystko się sprawdziło Robotnicy dostali prawa ---emerytury --bezrobotne --dopłat do mieszkań jak nie pracuja i itd jak ==Trokisci przewidziali
Loki2020.11.30 12:24
Tylko u nas! Prof. Górski: Neobolszewika Polska realizuje komunistyczny manifest Kaczyńskiego.
Göwna żydowskie mozolnie "w pracy"...2020.11.30 12:23
jle_ffm, Po 11..., AAAtomek, Natalja Siwiec, Göwno z Nilu, MT (‿ˠ‿), MaxFiend, ladychapel, Krakus, Suweren, Darek, Jonasik, okazyjnie "kretynizacja", Anonim.... itp. To duet parchów Tadziu i Jasiu Realshit-Woleński. . . . .
AAAtomek2020.11.30 14:30
Ooo, Pan Hrabia, uraczył by nas opowieściami, jak to rodzina Hrabiego straciła wielopokoleniowy majątek? Prosimy. p.s. Pozdrowienia dla hrabiowego wilczura!
Anonim2020.11.30 17:08
To samo można o tobie powiedzieć - G...faszystowskie mozolnie "w pracy ".
Konfederata2020.11.30 12:23
W Polszu juz unia płochaja. Ziero autoritieta.
PRAWDA2020.11.30 13:25
Ruski Konfederata ====Dzisiaj PIS I Kaczor jest Sługa Narodu Polski ===Rosja aby dołączyć do Uni bez Budowy Rakiet potrzebuje 100 lat
Anonim2020.11.30 12:13
A w manifeście zniszczenie kapitalizmu rodzimego wszystkich krajów na rzecz internacjonałów, super! Brawo prezydencja niemiecka ucinająca gałąź na której siedzi!
hahahahaha2020.11.30 11:55
Co oddaje Polak na zabitego niemca?
tzw. pisowiec2020.11.30 11:59
Spíerdalaj!
Uwielbiam Kaczyńskiego2020.11.30 11:54
Będzie ok bo duch polskości nie zaginął. Nawet psiarczyki z ambasady niemieckiej nie pomogły.
Jurgen z Halle2020.11.30 11:49
My w hajmat denerwujemy się bo zgniły szparagi. Całe pola. TVN rettung!!!!!
Obywatel2020.11.30 11:47
Będąc pisowcem rucham psa jak sra.
hahaha2020.11.30 11:51
takie podszywanie prostackie to niemiecka czy żydowska kultura?
Obywatel2020.11.30 11:57
Kaczy kał ci oczy zatkał?
MADAGASKAR!2020.11.30 12:09
To jest ich bezcenny wkład:)
przy okazji2020.11.30 11:45
Antypolscy jak każdy Niemiec są tu trole piszący z Niemiec lub ambasady niemieckiej Powiem was coś - niemieccy trole, nie trudźcie się. Lepiej wypić piwo za klęskę euro-nazizmu.
Obywatel2020.11.30 11:41
Eutanaziści z niemiec i holandii już nie są autorytetami w Polsce. Chyba, ze u żydówy lempart.
Józef2020.11.30 11:40
Jeżeli nigdzie na świecie nie ma praworządności, tylko w Polsce i na Węgrzech to dlaczego tamci się zgadzają na połączenie funduszy z praworządnością. Jacyś samobójcy.
Zakazana morda z TVN2020.11.30 11:39
Oj ile tu troli piszących z ambasady niemiec mmmm jaka szkoda, zę niemcy padły. w naszej tv smutek jak u was w niemieckiej ambasadzie...
Anonim2020.11.30 11:35
A może byśmy z Niemcami porozmawiali o zamordowaniu 6 mln Polaków o ograbieniu Polski dóbr i dóbr kulturalnych a co się z tym wiąże o REPARACJACH WOJENNYCH niech płacą BANDYCI, MORDERCY, ZŁODZIEJE.
observer19202020.11.30 11:44
Dostaliśmy Breslau, Stettin, Opeln, Allenstein… ok. 1/3 obecnego terytorium Polski.
Anonim2020.11.30 12:12
Uwaga perfidni kradną nicki!
Anonim2020.11.30 12:20
Potwierdzają w ten sposób "krzywdzące" stereotypy.
Polak2020.11.30 12:22
Straciliśmy Kresy! To nie my wywołaliśmy wojnę wbrew temu co próbują sugerować odwieczni "przyjaciele".
Anonim2020.11.30 12:38
A może byśmy o twojej rodzinie porozmawiali jak niby czarownice torturowali i na stosach palili?
myślenie nie boli2020.11.30 12:49
Poczytaj sobie ile "czarownic" spalili katolicy a ile protestanci.
Art2020.11.30 13:19
Ale wiesz ze Polska bez stosów mit i kit? Czy nadal siedzisz w podręcznikach dla podstawówki ?
Anonim2020.11.30 13:29
Gdzie były wojny religijne w Polsce czy na Zachodzie?
jle_ffm2020.11.30 11:34
Kolejny pisowski autorytet 'profesor' G.Górski - doktor habilitowany nauk prawnych, m.in Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Toruńskiej Szkoły Wyższej – Kolegium Jagiellońskiego. Dziękuje :)
AAAtomek2020.11.30 11:58
Nikt nie bierze na poważnie tych uczelni........
Art2020.11.30 13:22
Daj spokój. Ten człowiek opowiada zawsze publicznie takie głupoty, ze czasami można się zastanawiać czy on w ogóle ma jakiś kontakt z rzeczywistością.
x2020.11.30 11:32
Jak UE może być neo-bolszewicka, skoro nie może się dogadać z czerwonymi świniami z PiS? Jedni bolszewicy nie lubią drugich bolszewików?