TYLKO U NAS! Kamil Bortniczuk dla Frondy: Patoopozycja dołączyła do patoprotestów - zdjęcie
28.10.20, 15:52Screenshot Youtube - Telewizja Republika

TYLKO U NAS! Kamil Bortniczuk dla Frondy: Patoopozycja dołączyła do patoprotestów

69

Tomasz Wandas, Fronda.pl: We wtorek minął kolejny dzień protestów przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu prawa aborcyjnego. "Blokujemy miasta: samochody, rowery, pieszo" - przekazali organizatorzy, czyli Ogólnopolski Strajk Kobiet. Zgromadzenia odbywają się w całej Polsce - zarówno w mniejszych miastach, jak i stolicach województw. O czym świadczą te tak liczne protesty, organizowane w czasie, kiedy „szaleje” koronawirus?

Kamil Bortniczuk, poseł na Sejm, wiceminister funduszy i polityki regionalnej: Świadczy to o tym, że sprawa aborcji budzi wielkie emocje. Potencjalnie jest to sprawa, która może zostać wykorzystana przez antyrządowych polityków, z czym mamy obecnie do czynienia. Niestety świadczy to o słabości polityki informacyjnej rządu i Zjednoczonej Prawicy w tym zakresie. Żyjemy obecnie w czasach, gdzie często narracja jest ważniejsza od faktów, sądzę, że większość uczestników tych protestów nie wie dlaczego protestuje. Gdyby zadać im podstawowe pytania pomyliliby orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z jakąś ustawą, wielu sądzi też, że ten wyrok TK oznacza całkowity zakaz aborcji (również gdy występuje przypadek narażenia życia matki bądź gwałtu). Ponadto trudno nie zauważyć, że te protesty stają się modne, co oznacza, że wielu licealistów, studentów itd. jest w stanie z dnia na dzień pojawić się na takim proteście obok swojej koleżanki czy kolegi, zrobić sobie zdjęcie i wrzucić na facebooka.

Coraz częściej protesty niezadowolonych z rządów Zjednoczonej Prawicy przenoszą się do kościołów. Kilkadziesiąt osób protestujących przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji weszło na mszę do katedry w Poznaniu. Grupa stanęła przed ołtarzem z transparentami z hasłami związanymi z „prawem” do aborcji. Protesty odbywały się także przy kościołach w Warszawie i Łodzi. Dlaczego? Czy budzenie niepokoju w miejscach dla większości świętych nie jest aktem desperacji w wyrażaniu swojego sprzeciwu?

Nie, nie jest to desperacja. Jest to raczej to, o czym częściowo mówiłem odpowiadając na pana pierwsze pytanie: większość uczestników nie rozumie o co w nich chodzi, myli orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z jakąś aktywnością Kościoła katolickiego, ponadto zamieszanie jest podsycane dodatkową dawką lewackiego ekstremizmu.

To znaczy?

Siłą rzeczy lewaccy ekstremiści na czele z panią Lempart ciągną nieświadomych ludzi (którzy nie wiedzą dlaczego protestują) właśnie pod kościoły. Kościół jednak nie ma nic wspólnego z takim czy innym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego.

Jaka jest istota sprawy?

Wynika ono wprost z Konstytucji RP i z międzynarodowych umów do przestrzegania których jesteśmy jako państwo należące do UE zobowiązani. To, że prawo naturalne, Boże jest zbieżne z tym o czym mówi orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego to fakt, jednak nie miało ono na ten wyrok żadnego wpływu. Niestety ta lewicowa ekstrema wykorzystuje całą tę sytuację; obawy, stres i lęk środowisk kobiecych do tego, aby obrócić to co negatywne w niechęć, a wręcz nienawiść do Kościoła katolickiego.

W skandaliczny sposób potraktowano przed kościołem św. Krzyża Adama Borowskiego kierując ku niemu słowa takie jak „wypier…”… czy w taki sposób można wyrażać swoje racje? Czy w taki sposób można protestować bez konsekwencji? Zwłaszcza że z tego typu zachowaniami mamy do czynienia po „lewej” stronie.

Niestety to prawda, moim zdaniem nie mieści się to w granicach politycznego sporu. Język tych protestów (ich wymiar, agresja tej lewackiej ekstremy, która narzuca te hasła i stoi na czele wielu z tych manifestacji) jest knajacki. Ubolewam, że część (zdawałoby się) poważnych polityków opozycji powiela te hasła a nawet się pod nimi podpisuje. Od tego momentu zaryzykowałbym stwierdzenie, że nie mamy już do czynienia z „opozycją totalną” a z |”pato-opozycją”, a w tym zakresie mamy do czynienia z pato-protestami, na których czele stoją ludzie głęboko spatologizowani.

Czyli Pana zdaniem to spontaniczne zachowanie, czy te ruchy obywatelskie są „narzucone” odgórnie?

Tego nie wiem, nie chcę nikomu zarzucać sprawstwa w tym zakresie, jednak z pewnością nie jest to wyłącznie „oddolne, spontaniczne zachowanie obywatelskie”. Z pewnością na czele wielu z tych protestów stoją ruchy lewackie. Ponadto, znaczna część polityków opozycji przejęła te wulgarne hasła jako własne, fotografuje się z nimi, umieszcza je w mediach społecznościowych itp.

Protestujący przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, praktycznie zakazującemu legalnej aborcji w Polsce nie pozostawiają wątpliwości: "wk**w trwa" - zapowiadają. W ostatnich dniach protestujący odwiedzali także m.in. poznańską kurię, czy biura poselskie PiS. Co w związku z tym? Czy te protesty coś wskórają? Czy rząd zrobi krok wstecz?

Po pierwsze, rząd nie ma tutaj ruchów żeby się cofnąć ponieważ mamy do czynienia z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, który orzeka o zgodności aktów prawnych z Konstytucją. Polska konstytucja broni życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Osoby niepełnosprawne mają zagwarantowaną w Polsce równość praw. W tym zakresie, kiedy osobę niepełnosprawną można było pozbawić życia płodowego ta równość najzwyczajniej w świecie nie występowała. Była to niezgodność z Konstytucją ale i z konwencją międzynarodową. Widać przestrzeń i potrzebę, aby na nowo uregulować kwestię wad letalnych, gdyż z moralnego, logicznego punktu widzenia jest to sprawa wymagająca dodatkowych regulacji.

Komentarze (69):

MT(*)2020.10.30 4:51
Osoby, o których powszechnie wiadomo - one zresztą same nawet tego nie ukrywały - że są organizatorami masowego spędu ogłupionych ludzi w jedno miejsce podczas formalnie zadekretowanego przez przepisy stanu pandemii, muszą być pociągnięte do odpowiedzialności karnej za łamanie tych przepisów i podżeganie do ich łamania. Mniej więcej za dwa tygodnie będziemy mieli do czynienia ze wzrostem zgonów do poziomu przynajmniej dwóch tysięcy dobowo przez kolejne co najmniej dwa tygodnie. To będą liczby porażające i dopiero one trafią cokolwiek do obłąkanych paranoją umysłów uczestników tych protestów. Oczywiście, będzie już sporo za późno. Państwo polskie musi postawić zarzuty karne wszystkim zidentyfikowanym uczestnikom protestacyjnego obłędu schizofreników, choćby po tylko, by po rozstrzygnięciach karnych ich oczywistej winy, stało się również jasne pod czyim adresem rodziny zmarłych będą mogły kierować roszczenia cywilne o odszkodowania. Jednocześnie odpowiedzialność tych osób wykluczy możliwość wypłat z polis ubezpieczeniowych przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Dotyczy również niepełnoletnich uczestników protestów. Choćby takich, które pozostawały w tym czasie w obowiązku szkolnym. Pora więc ponosić odpowiedzialność za obłęd i jego podłe wykorzystywanie do idiotycznych celów politycznych. Pora również na to, by to nie polskie państwo, czyli my wszyscy, ponosili ciężar finansowy pseudo - politycznego obłędu inspirowanego i organizowanego w dobie straszliwej epidemii przez tęczowe lewactwo.
Anonim2020.10.29 22:44
stary ramol oszalał, pisiory w szoku
Medo2020.10.30 9:13
Nie mów tak o ojcu, w końcu cię wychował lewaku.
Piotrek2020.10.29 21:43
Mimo że gość jest z Porozumienia to ostatnio zadziwiająco dobrze gada.
Sas2020.10.29 15:20
patolotnią z napedem patoplecakowym w kominie termicznym
patologia to sie wyłącznie z jedną stroną kojarzy2020.10.29 15:20
z Pisem
Redo2020.10.30 9:14
Patologii wszystko kojarzy się z PiS.
Pp2020.10.28 21:08
***** *** I konfederację
Dex2020.10.30 9:17
***** ciebie w ten głupi ryj patolu
Antypatus2020.10.28 20:43
Ty jesteś patusem Bortniczuk, i całe twoje środowisko polityczne. Kazać kobietom rodzić dzieci bez głowy? Stuknij się w czoło! Jeśli uważacie, że dziecko jest już od poczęcia, to proszę bardzo nakażcie ustawowo wyciąganie takich dzieci z brzucha, zobaczymy, czy to są już organizmy, które są w stanie przeżyć sama na zewnątrz. Podpowiem, że nie są w stanie przeżyć. Dlatego nie traktujmy takich małych zlepków komórek jako dojrzałe niezależne organizmy. Ale co tam! Patusy z zjednoczonej prawicy każą
Mexx2020.10.30 9:19
Widać, ze jesteś kretynem i nic nie rozumiesz. Dzieci martwe, bez głowy itp. mogą być poddane aborcji. Tu chodzi o dzieci z zespołem Downa.
Pet2020.10.28 19:07
Towarzyszu Bortniczuk, ale z was patolog.
CCC2020.10.30 9:21
Towarzysze są wśród PO-KO i twoich śmierdzących onuc z Konfederacji.
ble2020.10.28 18:54
patusy to za pisem są
Revo2020.10.30 9:23
Po takich pseudo robotniczych inteligentach jak ty mój dziadek przed wojną na konia wsiadał.
Anonim2020.10.28 18:28
Ratować można oczywiście tylko pożytecznych idiotów, bo reszta to już poza zasięgiem.
🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈2020.10.28 18:24
Złapaliśmy za mordę katoprawacką PiSią hydrę, teraz pozostaje jeszcze łeb ukręcić! Gdzie się chowa żoliborski gnom?!
Redo2020.10.30 9:15
Ten mały gnom chowa się w twoich majtach, jest tak bardzo malutki, ze każda dziewczyna z tobą zrywała, bo nic nie czuła.
Anonim2020.10.28 18:21
Może ta pandemia wnet nas uciszy. Zakażonych jest, wedlug dzisiejszych testów - 31% Polaków!
Anonim2020.10.28 18:35
No kto by się spodziewał że po ruszeniu tematu aborcji ludzie zaczną wychodzić na ulicę pomimo pandemii? Myślisz że politycy są na tyle głupi że tego nie przewidzieli? Doskonale wiedzieli co robią.
Rewolucja Jest Kobietą2020.10.28 18:19
Oj, jaka ta młodzież głupiutka i nie wie przeciwko czemu protestuje. Tylko że to właśnie ta protestująca młodzież jest przyszłością tego kraju, a w tym samym czasie główny elektorat PiSu (czyli seniorzy) stopniowo wymiera. Z rewolucją nie wygracie, choćbyście nie wiem jak się wysilali :)
To się okaże2020.10.30 9:29
W każdym komunistycznym kraju rewolucja prędzej czy później zjada własne dzieci. Tak będzie i w tym przypadku, tylko gdy ta dzisiejsza młodzież się ogarnie, to będzie na zmywaku. Bo w kraju będzie bezrobocie, nędza i głód pod rządami lewaków.
🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈2020.10.28 18:17
https://wyborcza.pl/7,75398,26450212,spektakularny-spadek-poparcia-dla-pis-sondaz-dla-wyborczej.htmlnstrantki.html#s=BoxOpImg1
Do Fagota2020.10.30 9:32
Twoje sondaże z wyborczej są tyle warte, ile wszystkie obietnice PO i Tuska, czyli ZERO !
PiS zyskuje2020.10.28 18:14
Poparcie mają już 49% Brawo.
🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈2020.10.28 18:17
daremna ta PiSia manipulacja https://natemat.pl/324985,moze-to-otrzezwi-kaczynskiego-ogromny-spadek-poparcia-dla-pis-sondaz
Antypatus2020.10.28 20:44
PiS w najnowszym sondażu 26%
Cool2020.10.28 18:13
ale mialem sen moi drodzy. szłem se chodnikiem a przedem mnom taki ogierek słodki i mówi chcesz mojom kiełbaskę podwawelskom? A ja jusz se spodnie rozpinam i tylek wystawiam, a on sie pyta czy chce keczupu czy musztardy!!! Co to mosze oznaczac??????
🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈2020.10.28 18:16
wania tak wiemy wszystkie prawackie niki są tu twoje reszta PiSd uciekła z frondy niczym szczury z tonącego statku, zaczęliście się ukrywać, zaraz będziecie udawać, że z PiSdami nic nigdy nie mieliście wspólnego jak tylko żoliborski gnom wyyebie w kosmos
Cool2020.10.28 18:24
nie rozumie co do mnie piszesz
🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈2020.10.28 18:27
putin na słabe kursy języka polskiego wysłał jasna sprawa
Cool2020.10.28 18:28
Ja tam mam bo nie za mondry jestem.
Że jesteś2020.10.28 20:32
przygłupem.
Anonim2020.10.28 18:12
Dorośli zapłacił to na e muszą pracować. Niszczą i strajkują. Czas pracuje dla polskich olitykow i nas Polaków.
🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈2020.10.28 18:10
Gigantyczny spadek poparcia dla PiSd! Mają kvrwy już tylko 26%! RÓWNIA POCHYŁA to jest wasz KONIEC !
🏳️‍🌈 Dumny Foster🏳️‍🌈2020.10.28 18:04
Przyjdzie czas, że my w doopach będziemy zapładniani i doopami rodzić.
qwa2020.10.28 18:02
Ojciec Szustak, Knabit i Kinga Duda też.
Cool2020.10.28 17:59
W razie ataku lewackiego półgłówka, ustawiajcie się bokiem, NIGDY FRONTEM!!! .... wyciągnijcię rękę i tzrymajcie dystans, w razie ataku możecie go zbić i skontrować drugą ręką ... najlepiej otwartą dłonią w podbródek lub prostopadle w nos. jeśli nie używaliście nigdy piesci nie ryzykujcie, bo możecie złamacć nadgarstek lub palce. ... potem z kopa miedzy nogi, ale z całych sił żeby go unieruchomić a nie rozjuszyć!
AAAtomek2020.10.28 17:49
Patoparlamentarzysta, patopowiedział, patobzdury gdyż jest potodiotą?
Foster2020.10.28 17:42
Bortniczuk - naprawdę chciałbyś zmuszać polskie kobiety (np. swoją żonę) do poddania się torturom polegającym na donoszeniu ciężko i nieodwracalnie uszkodzonego płodu i później asystowaniu przy jego odchodzeniu w męczarniach ?. Nie wierzę.
Foster2020.10.28 17:47
Nie mów, że twoja żona by się temu poddała, ale pomyśl co byś zrobił, gdyby nie chciała sie tym torturom poddać ? Zgodziłbyś się na to żeby ją za aborcję kapturowy sąd PIS owski skazał na karę 3 lat więzienia ?. Nie wierzę.
Art2020.10.28 17:42
Ale ten koles jest nienormalny. Niech dalej tak mowi, niech sobie dalej zyje w swoim swiecie. Za chwile go po prostu nie bedzie w polityce. Mozna miec odmienne przekonania, ale zeby tak rozmijac sie rzeczywistoscia?!
Anonim2020.10.28 17:39
Należy zmuszać do rodzenia wszystkich głupków. Polska musi przodować w produkowaniu głupków, bo w innej dziedzinie rady nie damy. A Patryka Jakiego synuś za 20 lat, już jako prezydent Polski, dumnie będzie reprezentować naszych wszystkich bezmózgowców.
Foster2020.10.28 17:58
Protestuję - to jest niesmaczne. Tak wybrał, dziecko jest sprawne i szcęśliwe. Chodzi o to, żeby nie zmuszał innych do takiego poświęcenia. Jaki jest europarlamentarzystą, potencjalnym milionerem i nie musi się w odróżnieniu od przeciętnych polskich rodziców martwić o ty czy niepełnosprawne dziecko poradzi sobie w życiu dorosłym. PIS przedstwia kobiety, które zdecydują się na aborcję jako morderczynie, a to wcale tak nie jest. Każde rozwiązanie jest złe, trzeba wybrać i tego prawa "prawa wyboru" talibowie z PIS poskie kobiety pozbawili. Ja się na to nie godzę. Mam w nosie takie prawo.
Lex2020.10.28 17:36
Łukaszenko mówi to samo o demonstrantach.
Total Mayhem2020.10.28 17:31
Wsadź sobie w cztery litery ten paternalizm ("nie wiedzą, dlaczego protestują"), i nie właź już tak w cztery litery Kaczora, dla którego jesteś i tak człowiekiem Gowina, czyli osobą niegodną zaufania.
Anonim2020.10.28 17:30
Czy można zrobić akcję plakatową w całej Polsce i pokazać te dzieci porozrywane na kawałki, nóżki, rączki, główki, młodzież powinna zobaczyć czego broni.
I pokazać jeszcze2020.10.28 17:44
te dzieci urodzone bez mózgu, bez serca, bez płuc, z połową głowy.
Patokamilu2020.10.28 17:29
Ogól się.
plan szurniętych idiotów na najbliższe dni2020.10.28 17:18
dzisiaj je***emy pis, jutro nie myjemy zębów, pojutrze nie podcieramy się w ubikacji, a za parę dni nie obchodzi nas prawo do skrobania potomstwa bo przecież jesteśmy ludziami LGBT i zamiast aborcji wolimy adopcję
Anonim2020.10.28 17:16
https://youtu.be/1uuqu011Jy8
fdf2020.10.28 17:14
Pisowski katotaliban rozpętał wojnę domową.
Panie Kamilu2020.10.28 17:13
To wszystkim steruje ruska agentura
Foster2020.10.28 17:12
Tym się kończy sojusz KościołaToruńskiego z rządem PIS. Trzeba będzie zrobić to co zapisano 8 gwiazdkami. Aż się wierzyć nie chce, że w XXI wieku, świecie komunikacji internetowej, komuś zachciało się zmuszać kobiety dużego państwa w Europie do całkowitego zakazu aborcji. Oni w to naprawdę wierzyli ?
Komuna przed upadkiem tez tak gadala2020.10.28 16:51
Czy można zrobic z siebie szmzte jak widać na. Włączonym obrazku MOZNA
Może by tak raz jeszcze i po polskiemu?2020.10.28 17:01
Ciężko ci idzie z tą klawiaturką tego taniego göwna chińskiego, telefonu.
Janusz2020.10.28 16:51
Patologiczny typ z niego, ale konsekwentnie walczy o jakąś pozycję. W efekcie pewnie wywojuje sobie stanowisko ambasadora gdzieś w Ugandzie, albo innym końcu świata. Życze mu tego z całego serca.
Cyryl2020.10.28 16:43
Tak, na czele z PO czyli Patologią Obywatelską!
krzywe zwierciadło2020.10.28 16:39
nazwać kogoś patologią i już można się poczuć lepiej, " ja jestem lepszy!" to oni są pyszni i butni, my pełni pokory dobrzy chrześcijanie..
jle_ffm2020.10.28 16:05
Bortniczuk kiedyś był rozsądnym gościem/posłem ale teraz widać że albo mu palma obwaliła albo stał się cynikiem i oportunistą.
Wizja2020.10.28 16:05
Sen starego lewaka: „Widziałem kościoły: połowa zrównana z ziemią, reszta zamieniona na supermarkety, czynne wyłącznie w niedziele, a w nich tłumy szczęśliwych, uśmiechniętych gejów. Wszyscy księża w więzieniach i łagrach. A na największej bazylice dumny napis: B’nai B’rith בְּנֵי בְּרִית‎. Jakie to było piękne!” ***** Niestety, nagle czar prysnął, zbudziłem się i musiałem zmienić zafajdane gacie.
Zenn2020.10.28 16:05
Kurna! strajkujmy o wszystko jedne marsze w prawo drugie w lewo trzecie w skos i strajkujmy będzie wesoło, może nago i wesoło, może głodno i wesoło, może chory ale wesoły. Czemu nie??
Po 11 ...2020.10.28 16:02
A może to PiS jest patologią? Miliony Polaków wiedzą gdzie jest racja. ***** ***
Lewackie psy szczekają, karawana idzie dalej2020.10.28 16:06
Największa patologia to "Po 11..." i spółka.
Anonim2020.10.28 16:01
U lala, chłopiec jak malowanie. Prezes się pewnie rumieni na jego widok ;)
Ja, Szatan – kłamca i ojciec kłamstwa2020.10.28 16:07
Nie obnoś się ze swoim pedalstwem, zboku!
🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈2020.10.28 15:57
Co niedziela w kościołach festiwal nienawiści, dezinformacji, kłamstw i szczucia przeciwko Kobietom i LGBT. Wina katolstwa jest niezaprzeczalna, kara musi być nieuchronna. Dlatego nie odpuszczamy i NAP.IERDALAMY na kościoły. Wyplenić klesze wszy, podjudzaczy przeciwko Polsce i Polakom. Złapaliśmy za mordę katoprawacką PiSią hydrę, teraz pozostaje jeszcze łeb ukręcić.
elo tęczowy naziolku2020.10.28 16:07
jak tam wasz niebinarny hitlerek? kiedy proces za napad?
Lewackie psy szczekają, karawana idzie dalej2020.10.28 22:19
"Festiwale nienawiści"... Toż to język tego koszernego wieprza - Urbana. Przypadek?