TYLKO U NAS. Andrzej Sadowski: Przez lockdown nasza gospodarka może cofnąć się o dekadę  - zdjęcie
12.01.21, 17:52Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

TYLKO U NAS. Andrzej Sadowski: Przez lockdown nasza gospodarka może cofnąć się o dekadę

121

 "Tak na dobrą sprawę nie wiemy na jakich podstawach są podejmowane te dycyzje" - Andrzej Sadowski, ekonomista, prezydent Centrum im. Adama Smitha komentuje w rozmowie z Tomaszem Pollerem kontrowersyjną decyzję rządu o przedłużeniu obostrzeń dotyczących części gospodarki, związanych m.in. z zamknięciem obiektów noclegowych i gastronomicznych. - "Każdy rząd powinien podejmować decyzje na podstawie własnych analiz a nie tego, co podadzą media u naszych sąsiadów." - podkreśla nasz rozmówca.

 

Tomasz Poller: Rząd podjął decyzję o utrzymaniu ogłoszonych w grudniu obostrzeń także po 17 stycznia. Szczególnie trudna sytuacja branż gastronomicznej czy hotelarskiej, w które owe obostrzenia uderzają, wywołuje kontrowersje i protesty ze strony przedsięborców. Jak ocenia Pan ostatnie działania rządu?

Andrzej Sadowski: Moim zdaniem ta decyzja w kontekście poprzednio przedstawianej mapy wychodzenia z obostrzeń jest trudna do oceny z tego względu, że na koniec stycznia czy w międzyczasie może znowu ulec zmianie. Zwłaszcza, że tak na dobrą sprawę nie wiemy na jakich podstawach są podejmowane te dycyzje. Nie ma wystarczającej informacji. Nie przekazano obywatelom uzasadnień, analiz, które by pozwalały przyjąć, co jest właściwie podstawą podjęcia takiej czy innej decyzji, i że nie jest to reakcja na teoretyczne czy wyimaginowane zagrożenie albo naśladowanie naszych sąsiadów. Jako że sytuacje wcale nie są aż tak do siebie podobne w różnych krajach, to jednak każdy rząd powinien podejmować decyzje na podstawie własnych analiz a nie tego, co podadzą media u naszych sąsiadów.

Tamte wytyczne listopadowe, cała ta mapa drogowa ze strefami czerwoną, żółtą, zieloną, były oparte jednak na konkretnych danych, związanych z ilością wykrytych zakażeń.

Były czytelne.

Jednak całą tę procedurę odwołano, zamiast zapowiadanego luzowania obostrzeń wprowadzając lockdown. I chyba to właśnie jest szczególnie drażliwe, zwłaszcza dla przedstawicieli przymusowo zamkniętych branż...

W tej chwili nie wiadomo na jakiej podstawie. Zresztą sytuacja przestała być zrozumiała od momentu tak zwanego zamknięcia lasów w Polsce. Moim zdaniem to już był taki moment pokazujący, że nie mamy podstaw, aby wierzyć na słowo rządowi, bo nie są przedstawiane jakiekolwiek dane uczciwe, zrozumiałe, transparentne pod względem wiarygodności osób i instytucji, które by wzięły odpowiedzialność za analizę, na której podstawie rząd podejmowałby decyzję. Proszę zauważyć, że coraz częściej rząd odwołuje się do danych medycznych, do nauki... Skoro tak, to faktycznie: niech nauka rozstrzyga, czy dany poziom zakażeń jest na tyle wysoki i groźny, by zamykać całe sektory gospodarki. Dodatkowo wchodzi tu w grę także kwestia analizy ekonomicznej. Bo, czy nie lepiej w tej sytuacji ponieść dodatkowe koszty związane z ochroną tych najsłabszych, którzy są narażeni na ryzyko nawet utraty życia, aniżeli doprowadzać do trudnych w tej chwili do oszacowania szkód dla gospodarki?

No właśnie, nikt takich analiz nie przedstawia, choć w grę wchodzą przecież olbrzymie koszta...

Tutaj nie ma tego typu propozycji, żebyśmy jednak zaczęli ważyć, co się nam bardzej opłaca, jaki wybór strategii... Czy otwieramy się i przeznaczamy dodatkowe środki na ochronę najsłabszych, którzy w ten sposób są specjalnie traktowani, czy też zakazujmy wszystkim, ale wtedy mamy sytuację de facto cofnięcia się w rozwoju o dekadę a może i więcej.

Komentarze (121):

Anonim2021.01.14 14:42
Obecnie, chyba już NIKT, żaden trzeźwo myślący człowiek, nie może mieć wątpliwości: „Liderzy ludzkości” rozpoczęli ostatni etap walki – światowej wojny o globalną kontrolę nad cywilizacją. Ludzkość, wiedziona instynktami egzystencji, będzie podejmować próby walki o przetrwanie, ale realnie... jej szanse są niewielkie, niemal żadne - z uwagi na bierność większości oraz totalny brak zrozumienia istoty zagrożeń, dla przyszłości cywilizacji i ludzkości. ....... Przyszłość: Globalna Ideologia Manipulacji i Kłamstwa. ... https://ryszard-opara.neon24.pl/post/159816,przyszlosc-globalna-ideologia-manipulacji-i-klamstwa
man.of.Stagira2021.01.14 10:36
Oczywiste są d w a warunki brzegowe. // 1) Nie możemy pozwolić sobie na utratę ludzi z wiedzą medyczną bo upadnie wszystko. Zaczniemy umierać na wszystko, wszędzie i wszyscy. // 2) Nie możemy pozwolić sobie na lockdown bo upadnie podstawa wszystkiego -w tym opieka medyczna, WSZELKA // KONKLUZJA: mądrość leży w nawigacji między dwiema katastrofami, na dzisiaj. // Tyle.
Prawda2021.01.13 23:12
Sadowski powinien przestać ==robić z siebie Chłopka Rostropka --- był z jednych co promował === Zniszczenie Polskiego Przemysłu - a 5 miliony Polaków uciekło za granice za Chlebem ==
Anonim2021.01.13 19:09
Za 5 lat będzie w obiegu „cyfrowe euro”. Orwell coraz bliżej .................. https://nczas.com/2021/01/13/za-5-lat-bedzie-w-obiegu-cyfrowe-euro-orwell-coraz-blizej/
Anonim2021.01.13 18:10
Kontrolowana demolka ,,,,,,,,,, https://d3konspiracja.neon24.pl/post/159803,kontrolowana-demolka
Anonim2021.01.13 17:35
Jeżeli, jak twierdzi poseł Mularczyk, w wypowiedziach p. Pitonia w sprawie otwarcia małego biznesu dostrzega "ELEMENTY WALKI HYBRYDOWEJ Z PAŃSTWEM", to śmiało można wywieść tezę, że rząd RP walczy wirusem z Polakami, z przedsiębiorcami, wreszcie z dziećmi, a nawet więcej, poprzez procedury kowidowe wysyła Polaków ponad planowo na tamten świat? Nie trzeba być wytrawnym obserwatorem życia publicznego aby tego nie widzieć? Rząd RP wypowiedział jawną wojnę Polakom, a nie wirusowi?
Ty k u r wo białoruska!2021.01.13 17:38
Polska to NIE jest twój kraj! SPIERRDALAJ K U R W O!
Anonim2021.01.13 18:11
Po takich ja ty, mój dziadek na konia siadał!
KATON STARSZY2021.01.13 17:29
Filozofia Talmudu,goje niech zdychają aby kasa była.My ,,wybrańcy narodów",już jesteśmy zaszczepieni, poza kolejką.
przedruk: "A co będzie jak się zaszczepisz?"2021.01.13 13:57
Podpiszesz cyrograf z diabłem, jak Twardowski. Diabeł się nazywa Bill Gates, Soros oraz ten heretyk z Watykanu. Będzisz miał wszczepionego "czipa", który to powie Gatesowi, Sorosowi i temu heretykowi w Watykanie wszystko o tobie. "Czip" zmusi cię do NIE noszenia pieniędzy wystarczy, że spojrzysz na kaszanke a Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu wyśle sygnał i będziesz wiedział czy cię stać na kupno, czy nie. A wszystko to dzięki 5G. Kobiety stracą płodność, podobnie faceci, ale niezupełnie, bo Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu mają specjalną wajchę za pomocą której podniecą kobietę a facetowi "stanie". Ale tylko na jedno dziecko; z uszami jak radary radzieckie by wyłapywać sygnały od diabła Gatesa, Sorosa i tego heretyka z Watykanu oraz z platfusem abyś nie mógł uciec. Czyli ZASZCZEP SIĘ!
przedruk:BĄDŹ FRAJEREM i NIE SZCZEP się2021.01.13 13:57
jak masz: cukrzyce, chroniczne podwyższone ciśnienie, coś z sercem, masz-miałeś raka, astme, masz-miałeś gruźlice, jesteś od zawsze palaczem, chroniczny kaszel, kłopoty z płucami, masz ponad 65 lat - MASZ 70-90% SZANSY ZGONU. Masz nieco wyższe szanse przeżycia jak jesteś po 50-tce. Nawet jak przeżyjesz to NIE NA DŁUGO!
A może zamiast "lockdownu" model szwedzki?2021.01.13 13:55
ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! Jak do tej pory mają ponad 50 tyś. zmarłych NIEPOTRZEBNIE! Ale oczyścili domy starości i różne wariatkowa. Budżet szwedzki będzie bez deficytu.
przedruk: Masowa zbrodnia w Szwecji2021.01.13 13:56
ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! Jak podają nieoficjalne statystki z domów pogrzebowych w Szwecji, zgonów mogło nawet być ponad 50 tyś.! Rząd Stefana Löfven może stanąć przed sądem dlatego ukrywa prawdziwe dane. Prof. epidemiologii Joacim Rocklöv określił działania rządowe jako masowa zbrodnia.
przedruk:Prof. Joacim Rocklöv z Umeå Universitet2021.01.13 13:56
jest specjalistą od chorob zakaźnych, uznanym i nagrodzonym naukowcem. Otrzymał m.in. z Institute Pasteur oraz Prince Albert II z Monaco nagrodę na badania nad tzw. arbovirus, można powiedzieć, że wie co mówi. Potwierdził, że rząd szwedzki ukrywa prawdziwą ilość ofiar. Szczególnie w pierwszej fazie pandemii. ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! - - - I jak się okazuje rząd nie tylko szwedzki nie przygotował się drugiej fali, podobnie jak reszta "rozwiniętej" Europy. W Włoszech w pierwszej fali zmarło po domach tysiące samotnych starych ludzi. W Hiszpanii rząd lekceważąc powagę sytuacji doprowadził do tragedii narodowej. Nie ma sensu wspominać Rosji i Brazylii - tam już NIKT NIE LICZY ofiar. Putin tylko półgębkiem wspomniał, że muszą "poprawić" budżet narodowy. Następny krok to kartki na chleb.
Po idiotyzmach pisowca poznacie2021.01.13 14:00
dlaczego tacy jak ten wyżej rządzą Polską, szczególnie ministerstwem zdrowia? dlaczego oni zabijają ludzi i gospodarkę? Czy Polacy naprawdę zasłuzyli eksterminacje z rąk PISu?
deratyzacja, stary c h u j "krakus", michaś2021.01.13 13:45
Sperrdalaj parchu w pysk yebany! Dla przyzwoitości zmień IP- VPN.
lockdownowy holocaust2021.01.13 13:42
https://www.lavanguardia.com/vida/20210112/6181560/2020-ano-mas-muertes-registros-momo-coronavirus-covid.htm w nadwyżkach za 2020 do lat poprzednich liczone procentowo możemy być poza podium ale per capita 1 MIEJSCE POLSKA - 75 tys zgonów 2)Włochy by nas przegonić muszą mieć 119 tys 3)Hiszpania ma ok 71 tys 4)Czechy ok 16 tys 5)GB - 76 tys 6)Francja ok 65 tys 7)Austria ok 9 tys 8)Szwajcaria 7 tys 9)Szwecja 6,2 tys 10)Niemcy ok 40 tys ...Belgia, Holandia, Portugalia jeszcze nie wiem ale i tak mniej niż Polska... Reszta państewek bez znaczenia
lock down plus2021.01.13 13:46
Jak wykonczyc Polakow 1 - zamrażanie szpitali i POZ od kiedy pojawił się wirus, 2 - zakaz wyjścia z domu i do lasu by zdestowac system odpornosciowy 3 - blokada gospodarki by nie było pięniedzy na leczenie 4 - zakaz używania znanej od dawna przeciwgrypowej amantadyny 5 - szmaty na twarz by zadusić słabsze jednostki na śmierć 6- psychiczne upodlenie ludzi 7-dotacje 2 mld na TVP ktora zastapila wizyty u lekarza , recepty i operacje
katolicka deratyzacja Polski2021.01.13 12:38
Liberalizm to ideologia antykatolickiej masonerii. Korwin i Michalkiewicz to masoni o najwyzszym stopniu wtajemniczenia ze szkockiej lozy Windsor. Sadowski i Korwin powinni wyjasnic swoje powiazania z miedzynarodowymi masonskimi klubami przedsiebiorcow ROTARY. Rotarianie pomagaja w uzyskaniu kredytu,nawiazywaniu kontaktow krajowych i miedzynarodowych,i szkola czlonkow i sympatykow w zakresie masonskiej ideologii liberalnej. Do Klubow Rotary nalezy powazna czesc polskich przedsiebiorcow. Wiecej o tych klubach na wikipedii.
Anonim2021.01.13 14:03
nie chlaj denaturatu jak jesteś w pracy w ministerstwie
Stary Krakus2021.01.13 12:01
Przez lockdown nasza gospodarka może cofnąć się o dekadę, a bez locdaunu może zemrzeć tyle ludzi na świecie co w cztery dekady.
Michał Jan2021.01.13 13:21
Naprawdę? Skąd takie szacunki? Śmiertelność wynosi mniej niż 0,5% chorujących. Może umrzeć, ale z chorób innych, których nie będzie za co leczyć, wskutek...lockdownów.
ladychapel2021.01.13 11:51
Telewizja Dami opublikowała fragment rozmowy działaczy dolnośląskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, która została potajemnie nagrana przez ich partyjnego kolegę. "Tacy sami ludzie jesteśmy jak ci w PO czy SLD, niczym się nie różnimy i każdy jest pazerny, każdy by coś chciał, tylko różnimy się szefami" - słyszymy na nagraniu [POSŁUCHAJ] https://youtu.be/wuyCUQbCFgI
stary już emeryt2021.01.13 10:35
Całe to Centrum łącznie z Sadowskim są tak samo wiarygodni, jak Kongres Liberalno - Demokratyczny, z którego wszyscy działacze centrum Smitha sie wywodzą. To właśnie Krld okradł Polskę i dał początek UD, UW i później PO!!!
Michał Jan2021.01.13 11:07
CAS wywodzi się z RPR, a nie KLD. Poza tym pochodzenie nie przesądza o racji (tylko u Lenina nie było ważne co mówi, ale z jakich pozycji).
katolicka deratyzacja Polski2021.01.13 12:06
Konfederacja Rosyjska za eksterminacja narodu polskiego.
Pluton2021.01.13 10:04
Czy czasami hitem dnia i prawdziwym "newsem" nie są tasmy PIS z Zabrza? Przecież wszyscy już o tym wiedzą a dziennik , który uznaje za sensowny ( Fronda) nadal nic nie podał na ten temat. Dotrychczas nie zajmowaliscie sie propagandą, co się stało, ze przeoczyliście tą istotną wiadomość a odgrzewacie jakieś kotlety?
ladychapel2021.01.13 9:42
Działacze PiS w potajemnie nagranej rozmowie: Tacy sami jesteśmy jak ci w PO czy SLD, każdy jest pazerny, każdy by coś chciał [POSŁUCHAJ] https://youtu.be/wuyCUQbCFgI
mp2021.01.13 9:38
Przez PiS nasza gospodarka może cofnąć się o dekadę!
bardzo łatwo peprzyć o lockdownie2021.01.13 9:09
Niech sobie Niedzielski czy inny Morawiecki zrezygnuje z wypłaty przez parę tygodni czy miesięcy a potem niech poucza hotelarzy i restauratorów.
katolicka deratyzacja Polski2021.01.13 12:41
Mordowanie Polakow z mysla o wlasnym zysku swiadczy o ogromnym ROZBRACIE z moralnoscia katolicka.
NEOS com pl2021.01.13 9:03
... ze slepej uliczki jest tylko jedno wyjscie ... sie cofnac ...a PO drodze wyrzucic ... nawigatora.... albo przejechac wskazujacego ORMOwca na ostatnim skrzyzowaniu .... idzie nowe ... nasze ... https://www.youtube.com/watch?v=9_epVmeQcBQ&t=237s
Natalja Siwiec2021.01.13 8:40
Czy pan Sadowski już został skazany prawomocnym wyrokiem?
Michał Jan2021.01.13 10:03
Mieszkający w Cycowie p. Andrzej Sadowski został skazany na rok w zawieszeniu. Tu wypowiadający się p. Andrzej Sadowski (rodem z Przasnysza, miasta słynnego ze świetnych rowerów Kross) nie został skazany żadnym wyrokiem, głównie z takiego powodu, że nikt go nie oskarżył.
katolicka deratyzacja Polski2021.01.13 12:47
Konfederacja Rosyjska to agenci na pasku liberalnej masonerii. Narodowcy sa przeciw Narodowi,a Wolnosciowcy przeciwko POLSKIEJ Wolnosci. Polska Wolnosc,ze ktora zginelo kilka milionow Polakow,to Niepodleglsc Polski i Zawsze SILNE Panstwo,czy;i dokladne przeciwienstwo tego,co Wolnoscia nazywa Konfederacja Antykatolickich Lotrow.
Michał Jan2021.01.13 10:04
Burnyje apładismienta dla Natalji "Autokompromitacji" Siwiec i tego przychlasta, który ją splusował.
Prawda2021.01.13 8:39
Sadowskiego jest taki ekonomista jak Jak z Hołowni potier w Hotelu Robotnczym bez wartości
Anonim2021.01.13 8:26
PANIE SADOWSKI A CO SIĘ DZIEJE ZA NASZĄ ZACHODNIĄ GRANICA?????
Michał Jan2021.01.13 8:37
Twój sąsiad pije denaturat. Też powinieneś to robić?
katolicka deratyzacja Polski2021.01.13 12:49
Konfederacja to protestancka moralnosc pruska.
now or never2021.01.13 8:24
Gdy wprowadzano lockdown przy spadajacej liczbie zachorowan mimo tych fejkowych testow, widac bylo ze to nie ma nic wspolnego z walka z plandemia. To walka o bankructwo malego biznesu. Bo przedsiembiorcy to ludzie niebezpieczni dla NWO, bo niezalezni. A wszyscy mamy byc zalezni, mamy skomlec do zydomasonerii o miske zupy i w zaleznosci od poziomu posluszenstwa ja dostaniemy albo nie. Kraje maja zbankrutowac bo bez bankructwa nie beda mogli uzasadnic odejscia od gotowki i Wielkiego resetu. Na naszych oczach realizuje sie ten stary plan. Zydomasoneria tego lockdownu nie zniesie bedzie trwal bez podania przyczyn ile potrzeba. Cala nadzieja w Intronizacji ktora sie odbyla 31.10.2020 pod nosem NWO , pierwsze owoce juz sa girale sie organizuja podnosza glowy wypowiadania posluszenstwo NWO. Czas na reszte, trzeba sie do nich przylaczyc, poki jeszcze nie jest za pozno.
Michał Jan2021.01.13 7:48
Póżną jesienią rząd przedstawił warunki wchodzenia i wychodzenia z lockdownu ("narodowej kwarantanny"). Przedsiębiorcy zamknęli swoje biznesy. Na przełomie roku, zgodnie z rządowym scenariuszem pojawiły się warunki do otwarcia. Rząd zmienił zdanie i poszedł w kierunku jeszcze większego zamknięcia. No to w takim razie albo płaci pełną rekompensatę, albo, jak go nie stać, to niech otwiera zgodnie z własną umową społeczną.
katolicka deratyzacja Polskit2021.01.13 12:51
Konfederacja zaciecie dazy do eksterminacji Polakow na zlecenie swojego Putina.
hehehe2021.01.13 5:20
Gdyby mówić o klimacie dla biznesu to powinniśmy się cofnąć o trzy dekady Panie Sadowski. Już dekadę temu prowadzenie firmy było o niebo łatwiejsze.
przedruk:Prof. Joacim Rocklöv z Umeå Universitet2021.01.13 1:42
jest specjalistą od chorob zakaźnych, uznanym i nagrodzonym naukowcem. Otrzymał m.in. z Institute Pasteur oraz Prince Albert II z Monaco nagrodę na badania nad tzw. arbovirus, można powiedzieć, że wie co mówi. Potwierdził, że rząd szwedzki ukrywa prawdziwą ilość ofiar. Szczególnie w pierwszej fazie pandemii. ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! - - - I jak się okazuje rząd nie tylko szwedzki nie przygotował się drugiej fali, podobnie jak reszta "rozwiniętej" Europy. W Włoszech w pierwszej fali zmarło po domach tysiące samotnych starych ludzi. W Hiszpanii rząd lekceważąc powagę sytuacji doprowadził do tragedii narodowej. Nie ma sensu wspominać Rosji i Brazylii - tam już NIKT NIE LICZY ofiar. Putin tylko półgębkiem wspomniał, że muszą "poprawić" budżet narodowy. Następny krok to kartki na
Anonim2021.01.13 1:46
daj link chociaz jeden - gdzie zmarlo wiecej niz w Polsce --- nie znajdziesz , a ruskie sie nie licza bo to jest trzeci swiat a i tam raczej zmarlo mniej niz w POLSCE ... Drugi holocaust zapewnila Polakom stategia Szumowskiego
Ty k u r w o białoruska!2021.01.13 1:53
W Polsce ciebie k u r wo kremlowska NIE MA! - - - SPIERRDALAJ, komsomolcu yebany w pysk!
Michał Jan2021.01.13 7:44
https://ourworldindata.org/grapher/excess-mortality-p-scores?tab=chart&stackMode=absolute&time=2020-03-22..latest&country=CZE~DEU~ITA~POL~ESP~SWE&region=World
Anonim2021.01.13 1:38
Czekam i jutro odczytam jak ktos poda chociaz JEDEN link dowodzacy ze gdziekolwiek nie liczac panstw-miast np z bylej Jugoslawii , zmarlo wiecej niz w Polsce, Szukalem dlugo i nie znalazlem nas. Polska NAJLEPSZA w zabijaniu lockdownami wlasnych obywateli i to szczepionych BCG ktorych sila przeciwccovidowa byla wiele razy potwierdzana
przedruk: Masowa zbrodnia w Szwecji2021.01.13 1:41
ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! Jak podają nieoficjalne statystki z domów pogrzebowych w Szwecji, zgonów mogło nawet być ponad 50 tyś.! Rząd Stefana Löfven może stanąć przed sądem dlatego ukrywa prawdziwe dane. Prof. epidemiologii Joacim Rocklöv określił działania rządowe jako masowa zbrodnia.
to jest holocaast Polaków2021.01.13 1:43
plujesz w twarz ludziom zamordowanym przez Pis.. od wiosny zamykali szpitale i teraz Hiszpania ma mniejsze nadwyzki zgonow przy sredniej zycia 84 lat a w Madrycie 85
Ty k u r w o białoruska!2021.01.13 2:11
W Polsce ciebie k u r wo kremlowska NIE MA! - - - SPIERRDALAJ, komsomolcu yebany w pysk!
Michał Jan2021.01.13 7:42
A może coś od Grety Turnberg jeszcze coś dorzucisz w tej sprawie?
katolicka deratyzacja Polski2021.01.13 12:53
Konfederacja Protestancko-Zydowska morduje Polakow.
przedruk: "A co będzie jak się zaszczepisz?"2021.01.13 1:31
Podpiszesz cyrograf z diabłem, jak Twardowski. Diabeł się nazywa Bill Gates, Soros oraz ten heretyk z Watykanu. Będzisz miał wszczepionego "czipa", który to powie Gatesowi, Sorosowi i temu heretykowi w Watykanie wszystko o tobie. "Czip" zmusi cię do NIE noszenia pieniędzy wystarczy, że spojrzysz na kaszanke a Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu wyśle sygnał i będziesz wiedział czy cię stać na kupno, czy nie. A wszystko to dzięki 5G. Kobiety stracą płodność, podobnie faceci, ale niezupełnie, bo Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu mają specjalną wajchę za pomocą której podniecą kobietę a facetowi "stanie". Ale tylko na jedno dziecko; z uszami jak radary radzieckie by wyłapywać sygnały od diabła Gatesa, Sorosa i tego heretyka z Watykanu oraz z platfusem abyś nie mógł uciec. Czyli ZASZCZEP SIĘ!
przedruk:BĄDŹ FRAJEREM i NIE SZCZEP się2021.01.13 1:30
jak masz: cukrzyce, chroniczne podwyższone ciśnienie, coś z sercem, masz-miałeś raka, astme, masz-miałeś gruźlice, jesteś od zawsze palaczem, chroniczny kaszel, kłopoty z płucami, masz ponad 65 lat - MASZ 70-90% SZANSY ZGONU. Masz nieco wyższe szanse przeżycia jak jesteś po 50-tce. Nawet jak przeżyjesz to NIE NA DŁUGO!
A może zamiast "lockdownu" model szwedzki?2021.01.13 1:28
Jak do tej pory mają ponad 50 tyś. zmarłych NIEPOTRZEBNIE! Ale oczyścili domy starości i różne wariatkowa. Budżet szwedzki będzie bez deficytu.
przedruk: Masowa zbrodnia w Szwecji2021.01.13 1:29
ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! Jak podają nieoficjalne statystki z domów pogrzebowych w Szwecji, zgonów mogło nawet być ponad 50 tyś.! Rząd Stefana Löfven może stanąć przed sądem dlatego ukrywa prawdziwe dane. Prof. epidemiologii Joacim Rocklöv określił działania rządowe jako masowa zbrodnia.
przedruk:Prof. Joacim Rocklöv z Umeå Universitet2021.01.13 1:30
jest specjalistą od chorob zakaźnych, uznanym i nagrodzonym naukowcem. Otrzymał m.in. z Institute Pasteur oraz Prince Albert II z Monaco nagrodę na badania nad tzw. arbovirus, można powiedzieć, że wie co mówi. Potwierdził, że rząd szwedzki ukrywa prawdziwą ilość ofiar. Szczególnie w pierwszej fazie pandemii. ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! - - - I jak się okazuje rząd nie tylko szwedzki nie przygotował się drugiej fali, podobnie jak reszta "rozwiniętej" Europy. W Włoszech w pierwszej fali zmarło po domach tysiące samotnych starych ludzi. W Hiszpanii rząd lekceważąc powagę sytuacji doprowadził do tragedii narodowej. Nie ma sensu wspominać Rosji i Brazylii - tam już NIKT NIE LICZY ofiar. Putin tylko półgębkiem wspomniał, że muszą "poprawić" budżet narodowy. Następny krok to kartki na chleb.
MAMY ZŁOTO!!!!!!!!!!!!!!!!!2021.01.13 1:33
gratuluje PISowi mistrzostwa Europy w eksterminacji własnego narodu. Naweł Włosi i Hiszpanie za plecami biało czerwonych.. 75 TYS ZGONÓW i zaorali cały zachód
przedruk: Masowa zbrodnia w Szwecji2021.01.13 1:49
ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! Jak podają nieoficjalne statystki z domów pogrzebowych w Szwecji, zgonów mogło nawet być ponad 50 tyś.! Rząd Stefana Löfven może stanąć przed sądem dlatego ukrywa prawdziwe dane. Prof. epidemiologii Joacim Rocklöv określił działania rządowe jako masowa zbrodnia.
Polska mistrzem Europy2021.01.13 1:01
https://www.mundodeportivo.com/actualidad/20210112/491552455196/ano-2020-peor-de-la-historia-mas-muertes-fallecimientos-pandemia-coronavirus-act-pau.html Co prawda nadal nie wiadomo czy Włosi osiągnęli 119 tys zgonów by ich średnia kilkuletnia była wyższa od polskiej ale z dużym prawdopodobieństwem rząd PiS zdobywa w konkurencji z liczącymi się państwami zdobywa złoty medal imieniem Adolfa Hitlera bo Hiszpania ma większą liczbę mieszkańców, identyczną nadwyżkę w 2019 i wątpliwe by lata poprzednie zmieniły znacząco średnią. ... Czy Szumowski odbierze trofeum w Sztokholmie przy okazji jednoczesnego Nobla ? Polska ma zaledwie 3 razy więcej zgonów nadmiarowych od Szwecji per capita i ganiący swój rząd król Szwecji nie ma wątpliwości kto powinien zastapić epidemiologa Andresa Tegnela..
Polska mistrzem Europy na 99%2021.01.13 1:06
System monitorowania codziennej śmiertelności (MoMo) Instytutu Zdrowia Carlosa III oszacował nadmierną śmiertelność w Hiszpanii w całym 2020 r. Na 70703 zgonów więcej niż oczekiwano, z czego 63% miało miejsce między marcem a majem, co zbiegło się z pierwsza fala pandemii, a reszta od lipca do grudnia. WIĘCEJ INFO Ostatnia minuta koronawirusa na żywo | Liczba zabitych, zarażonych i więcej wiadomościBadanie przeprowadzone przez Politechnikę w Madrycie wykazało ponad 66 000 zgonów z powodu COVID w Hiszpanii Badanie przeprowadzone przez Politechnikę w Madrycie wykazało ponad 66 000 zgonów z powodu COVID w Hiszpanii Simon, o nadśmiertelności: „Nie wiemy, czy jest to spowodowane wielkim wypadkiem drogowym” Istnieją dwa okresy nadmiernej śmiertelności wykryte przez ten system, pierwszy między 10 marca a 9 maja, kiedy to 44 599 osób zmarło więcej niż oczekiwano, co stanowi ponad 66,9 procent. . Drugi trwa od 20 lipca do 20 grudnia, kiedy to nadwyżka ta wzrasta do 26 104 zgonów , czyli o 16,6% więcej, zgodnie z najnowszym raportem z 5 stycznia. https://www.vozpopuli.com/espana/muertes-esperadas-2020_0_1427858826.html
przedruk: Masowa zbrodnia w Szwecji2021.01.13 1:32
ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! Jak podają nieoficjalne statystki z domów pogrzebowych w Szwecji, zgonów mogło nawet być ponad 50 tyś.! Rząd Stefana Löfven może stanąć przed sądem dlatego ukrywa prawdziwe dane. Prof. epidemiologii Joacim Rocklöv określił działania rządowe jako masowa zbrodnia.
holocaust Polaków faktem2021.01.13 1:35
ty piszesz bajki a prawdziwe zycie dla 75 tys Polaków sie skoczylo dzieki PiSowi i ich lockdownom.. Jesli na wiosne przy 1 fali ciezarowki nie nadazaly wywozic zwlok we Wloszech to sie dzieje dzis we Polsce gdzie trwa jedyna fala? Przeciez to normalnie jak za Hiltera
Ty k u r w o białoruska!2021.01.13 1:54
W Polsce ciebie k u r wo kremlowska NIE MA! - - - SPIERRDALAJ, komsomolcu yebany w pysk!
jak we Włoszech2021.01.12 22:00
https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,liczba-zgonow-w-polsce-w-2020-roku--najwiecej-od-ii-wojny-swiatowej,artykul,28238714.html
zey2021.01.12 21:48
wielki reset nadchodzi jak zaplanowano
statystyk2021.01.12 21:37
Ile bylo przypadkow korony, smierci na korone widac tutaj (Johns Hopkins Uni): https://coronavirus.jhu.edu/map.html. W tekscie ponizej sa wszedzie BLEDY!!!
karawana2021.01.12 21:57
PiS od wiosny wmawia ludziom że istnieje tylko jedna choroba, stąd haniebne statystyki jak za czasów Hitlera.
holocaust pod pretekstem walki z wirusem2021.01.12 20:45
dane potwierdzone lub prawie pewne , w przeliczeniu na liczbę mieszkańców w Polsce zmarło 1,75 co w GB, 2.1 co w Austrii 2,2 co we Francji, 2.4 co w Szwajcarii, 3.2 razy co w Szwecji i około 4 razy mniej co Niemczech. Na równo z Włochami, trochę więcej niż w Czechach i ileś tam mniej niż w Hiszpanii. Belgia i Holandia nie powinny mieć większych nadwyżek a nieduże kraje jugosławiańskie są bez znaczenia porównawczego i nie mam pojęcia co sie tam dzieje...
przedruk: Masowa zbrodnia w Szwecji2021.01.13 1:32
ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! Jak podają nieoficjalne statystki z domów pogrzebowych w Szwecji, zgonów mogło nawet być ponad 50 tyś.! Rząd Stefana Löfven może stanąć przed sądem dlatego ukrywa prawdziwe dane. Prof. epidemiologii Joacim Rocklöv określił działania rządowe jako masowa zbrodnia.
Beno2021.01.12 20:36
Wszędzie się cofa, nie tylko w Polsce. Zaprzestańcie na jakiś czas spotkań, kontaktów to będzie lepiej, a jak nie to reżim jak w Chinach i po dwóch miesiącach będzie po pandemii i to bez szczepionki. To jest jedyna droga, by powróciło normalne życie. Ale trzeba chcieć. W niektórych Landach w Niemczech wolno się przemieszczać tylko do 15 km na dzień. W innych krajach też bardzo ostre przepisy. A niektórzy z ptasimi móżdżkami myślą, że to tylko im się krzywda dzieje i chcą narażać życie i zdrowie innych.
Anonim2021.01.12 20:43
Beńcio, ty na zakupy pewnie chodzisz w stroju nurka z własnym tlenem
Anonim2021.01.12 20:58
Już było na wiosnę i skończyło się masowymi zgonami od nieleczenia pozostałych chorób. Najgorsze może nas czekać, bo zawsze specjaliści mówili że onkologiczni nie umierają od razu.
Beno2021.01.12 21:05
Anonim, przestań pisać głupoty, bo głowa boli. Tylko we Francji w ostatnim roku zmarło 3 razy więcej ludzi niż w innych latach. To fakty i o tym mówią zachodnie media. A we Włoszech, czy Hiszpanii, USA, Rosji - jeszcze więcej.
udław się swoimi kłamstwami ludobójco2021.01.12 21:13
i tak własnie wyglada strategia PIS - kłamać kłamac i kłamac..A takze zamykac, zamrazać, likwidować, wysadzać, burzyć, zadłużac. Daj chociaz jeden link który udowodni że GDZIEKOLWIEK zmarło więcej niz w Polsce i Hiszpanii .. PIS nie ukryje swojego ludobójstwa. Co prawda świeży francuski artykuł gdzies znikł ale jest z początków grudnia .... Do 7 grudnia odnotowano 46703 (na Polskę 26,5 ) zgonów więcej niż w ubiegłym roku w tym samym dniu - https://www.lepoint.fr/sante/france-la-mortalite-record-de-2019-deja-depassee-18-12-2020-2406467_40.php
Beno2021.01.12 21:21
Jeśli to są dla ciebie kłamstwa, to okłamuj się dalej. Biedny jesteś i nie mam zamiaru cię przekonywać. Tylko jak cię dopadnie wirus, to nie płacz. Bo byli już tacy hojracy i dzisiaj już ich nie ma wśród żywych.
Anonim2021.01.12 21:26
bajki pisowca są więcej warte niż linki do europejskich urzędów statystycznych haha. Tak ciemny lud w TVP to kupi ale sądze że też nie na długo .. W USA nie ma jeszcze pełnych danych ale pewne jak w banku że Polska ma wiekszą naśmiertelnosć. PIS potrafi - nie ma rzeczy niemozliwych
Anonim2021.01.12 21:28
eurostat poda dane nie per capita tylko w procentach a one nie odzwierciedlą i zafałaszują skalę polskiego holocaustu, to tak na pocieszenie dla polskiego rządu bo może nawet spadniemy z podium
Anonim2021.01.12 21:17
Nadmierna śmiertelność na koniec 2020 roku, w zależności od wybranej bazy porównawczej, może wynieść w Rosji 236 tys. osób czyli 62,3 tys na Polskę. Nawet Ruscy mają mniejsze nadwyzki per capita https://www.ecpp.org.pl/krwawe-zniwo-covid19-w-rosji/
Anonim2021.01.12 21:24
Beniu z Francją to ci się lata pomyliły , to było w 1940r
ANTY_BENO2021.01.12 21:32
BENO ty idioto! Z ksiezyca spadles? Masz ty jeszcze choc 1 komore nerwowa? KORONA zostala wypuszczona przez elite i zostanie NA ZAWSZE!!! Az nie przyjdzie Pan Jezus i uzdrowi ten SZALONY SWIAT GRZECHU. Ale 80% poleci do piekla, gdzie jest ich miejsce na wieczna pokute!
Prawda2021.01.12 20:26
Z Sadowskiego taki ekspert jak z Kozy tramba ===Sadowski doradza ł Bokowi Wałesie i Tuskowi Nima Kasy i Nie Bedzie ==
NEOS com pl2021.01.12 20:25
... hahaha ... a to narescie ... jesli wjechalo sie w bagno i slePO uliczke lepiej sie cofnac ... https://www.youtube.com/watch?v=TAHczV9O0So&t=4s
Anonim2021.01.12 20:21
Panie Sadowski to jest proste jak ogon kota Kaczyńskiego , naczelnik zaczął państwową nacjonalizację.
bez kitu2021.01.12 20:06
wygląda na to że PIS nie może się pogodzić że mają dopiero drugie miejsce w zgonach i na siłę chcą przegonić Hiszpanie. Jak ludzie nie wyjdą na ulice PiS wprowadzi lock down do kwietnia
Po 11 ....2021.01.12 20:02
Przez PiS nasza gospodarka może cofnąć się o dekadę. Ale co tam gospodarka, przez PiS cofamy się cywilizacyjnie o 20 lat.... NP w 1998 roku w Holandii zalegalizowano związki partnerskie par tej samej i przeciwnej płci. W 2001 roku Holandia stała się pierwszym krajem na świecie, w którym zalegalizowano małżeństwa osób tej samej płci poprzez rozszerzenie definicji małżeństwa w prawie jako związku dwóch osób różnej lub tej samej płci. Jednocześnie zalegalizowano możliwość adopcji dzieci przez pary tej samej płci.
Anonim2021.01.12 20:08
Co ma wspólnego z nowoczesnością dawanie przywilejów dewiantom takimi samymi jacy grasują na zakrystiach? Ile znasz gejów którzy nigdy nie spali z kobietą?
europoseł Fideszu2021.01.12 20:14
Niedawno widziałem na teledysku Georga Michaela całującego jakąś dziewczynę. On sam mówił że długo " nie odkrył swojej orientacji" Heh. 3/4 takich a 1/4 po rozwodzie jak Elton John.
Po 11 ...2021.01.12 20:43
Zależność jest podobna do dawania kobietom np. praw wyborczych. Niby analogia zamazana, ale jakoś kraje gdzie kobiety mogą głosować są bardziej cywilizowane, od tych gdzie jest/było to dewiacją. Podobnie jest z LGBT. Im większa dzicz tym mniejsza akceptacja. Oprócz dziczy, na prawa LGBT nakłada się też dzicz religijna.Czyli są kraje, trochę ogarnięte, ale bardzo religijne więc anty LGBT. Ale generalnie to jednak dzicz.
Anonim2021.01.12 20:54
Kiedyś na te bajki dałem się nabrać, Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć. Wejdą ci na głowę i nas.rają
Po 11 ...2021.01.12 22:32
Kobiety? Ups, ty koprofilku :)
Anonim2021.01.12 19:54
Po jakim czasie zaszczepieni zaczną masowo umierać – Jerzy Z_i_ę_b_a ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, https://www.youtube.com/watch?v=UbIGiUXO6YY&feature=youtu.be
NEOS com pl2021.01.12 20:28
,,, ale PO pierwszym szczepieniu jest wesolo ... to o co chodzi ... hehe ... https://www.youtube.com/watch?v=GCuJm2wOCfQ
przedruk:BĄDŹ FRAJEREM i NIE SZCZEP się2021.01.12 19:37
jak masz: cukrzyce, chroniczne podwyższone ciśnienie, coś z sercem, masz-miałeś raka, astme, masz-miałeś gruźlice, jesteś od zawsze palaczem, chroniczny kaszel, kłopoty z płucami, otyły, masz ponad 65 lat - MASZ 70-90% SZANSY ZGONU. Masz nieco wyższe szanse przeżycia jak jesteś po 50-tce. Nawet jak przeżyjesz to NIE NA DŁUGO!
A może zamiast "lockdownu" model szwedzki?2021.01.12 19:30
Jak do tej pory mają ponad 50 tyś. zmarłych NIEPOTRZEBNIE! Ale oczyścili domy starości i różne wariatkowa. Budżet szwedzki będzie bez deficytu.
przedruk: Masowa zbrodnia w Szwecji2021.01.12 19:31
Jak podają nieoficjalne statystki z domów pogrzebowych w Szwecji, zgonów mogło nawet być ponad 50 tyś.! Rząd Stefana Löfven może stanąć przed sądem dlatego ukrywa prawdziwe dane. Prof. epidemiologii Joacim Rocklöv określił działania rządowe jako masowa zbrodnia.
przedruk:Prof. Joacim Rocklöv z Umeå Universitet2021.01.12 19:32
jest specjalistą od chorob zakaźnych, uznanym i nagrodzonym naukowcem. Otrzymał m.in. z Institute Pasteur oraz Prince Albert II z Monaco nagrodę na badania nad tzw. arbovirus, można powiedzieć, że wie co mówi. Potwierdził, że rząd szwedzki ukrywa prawdziwą ilość ofiar. Szczególnie w pierwszej fazie pandemii. I jak się okazuje rząd nie tylko szwedzki nie przygotował się drugiej fali, podobnie jak reszta "rozwiniętej" Europy. W Włoszech w pierwszej fali zmarło po domach tysiące samotnych starych ludzi. W Hiszpanii rząd lekceważąc powagę sytuacji doprowadził do tragedii narodowej. Nie ma sensu wspominać Rosji i Brazylii - tam już NIKT NIE LICZY ofiar. Putin tylko półgębkiem wspomniał, że muszą "poprawić" budżet narodowy. Następny krok to kartki na chleb.
to nie PIS, to krasnoludki są winne2021.01.12 19:22
porównanie rekordów - Szwedzka Agencja Zdrowia Publicznego stwierdza teraz, że w kraju ponownie odnotowano nadmierną śmiertelność - a listopad był najbardziej śmiercionośnym miesiącem listopada od ponad 100 lat, według statystyk Szwedzkiego Urzędu Statystycznego. - Prawdopodobnie będzie trwać na tak wysokim poziomie jeszcze przez jakiś czas - mówi JOAKIM ROCLOV , profesor epidemiologii. Jednak w najnowszym raporcie dotyczącym tygodnia 47. to się zmieniło: „ W ciągu 47 tygodnia odnotowano 1949 zgonów w kraju, w porównaniu do linii podstawowej normalnej śmiertelności na 1788 zgonów. Jest to statystycznie istotna nadwyżka śmiertelności ”- pisze autorytet. https://www.expressen.se/nyheter/coronaviruset/onormalt-manga-doda-igen-kommer-fortsatta/ .......W Polsce w 46. tygodniu (9-15 listopada) zmarło 15 590 osób - to daje wzrost o 105 proc.; w 47. tygodniu (16-22 listopada) 14 691 osób - wzrost o 94 proc. .......
katolicka deratyzacja Polski2021.01.12 19:31
da da tawarziusz durak, 16 000 w Polsce to per capita mniej niż 161 w Szwecji
Ty k u r w o białoruska2021.01.12 19:35
Ja nie znam szwedzkiego. PRZETŁUMACZ! Udowodnij, że znasz ten język!
Anonim2021.01.12 19:40
Jak pójdziesz do szwedzkiego sklepu to nie musisz nic mówić, Sprzedawca domyśli się że chodzi ci o kupno denaturatu.
Hej2021.01.12 19:16
No przecież ma być wielki reset!? Myślicie, że władze tylko żartują? że Morawiecki strugał kit mówiąc o tym pół roku temu ? ...To koniec wszelkich POZORÓW demokracji, teraz nadchodzi dyktatura korporacji! Ruki po szwam, szpryca i do roboty, a jak staniesz się bezużyteczny dla systemu, szpryca i do pieca, "humanitarnie z kwiatkami i na poduszkach"
JPIII2021.01.12 19:08
Takie są rządy PiS-dzielców i kieckowych pedophili.
przedruk:BĄDŹ FRAJEREM i NIE SZCZEP się2021.01.12 18:59
jak masz: cukrzyce, chroniczne podwyższone ciśnienie, coś z sercem, masz-miałeś raka, astme, masz-miałeś gruźlice, jesteś od zawsze palaczem, chroniczny kaszel, kłopoty z płucami, masz ponad 65 lat - MASZ 70-90% SZANSY ZGONU. Masz nieco wyższe szanse przeżycia jak jesteś po 50-tce. Nawet jak przeżyjesz to NIE NA DŁUGO!
bezprawie2021.01.12 18:56
narasta. Skoro ludzie nie płacąc mandatów wygrywają w sądach, to trzeba ich ukarać finansowo, zanim odwołają się do sądu. Taka bolszewicka mentalność.
A może zamiast "lockdownu" model szwedzki?2021.01.12 18:55
Jak do tej pory mają ponad 50 tyś. zmarłych NIEPOTRZEBNIE! Ale oczyścili domy starości i różne wariatkowa. Budżet szwedzki będzie bez deficytu.
przedruk: Masowa zbrodnia w Szwecji2021.01.12 18:56
Jak podają nieoficjalne statystki z domów pogrzebowych w Szwecji, zgonów mogło nawet być ponad 50 tyś.! Rząd Stefana Löfven może stanąć przed sądem dlatego ukrywa prawdziwe dane. Prof. epidemiologii Joacim Rocklöv określił działania rządowe jako masowa zbrodnia.
przedruk:Prof. Joacim Rocklöv z Umeå Universitet2021.01.12 18:57
jest specjalistą od chorob zakaźnych, uznanym i nagrodzonym naukowcem. Otrzymał m.in. z Institute Pasteur oraz Prince Albert II z Monaco nagrodę na badania nad tzw. arbovirus, można powiedzieć, że wie co mówi. Potwierdził, że rząd szwedzki ukrywa prawdziwą ilość ofiar. Szczególnie w pierwszej fazie pandemii. I jak się okazuje rząd nie tylko szwedzki nie przygotował się drugiej fali, podobnie jak reszta "rozwiniętej" Europy. W Włoszech w pierwszej fali zmarło po domach tysiące samotnych starych ludzi. W Hiszpanii rząd lekceważąc powagę sytuacji doprowadził do tragedii narodowej. Nie ma sensu wspominać Rosji i Brazylii - tam już NIKT NIE LICZY ofiar. Putin tylko półgębkiem wspomniał, że muszą "poprawić" budżet narodowy. Następny krok to kartki na chleb.
ryszard2021.01.12 18:20
Nasza gospodarka, i bez lockdown, została cofnięta o kilka dziesięcioleci w wyniku nieustającej degradacji polskiej nauki i oświaty. Cofnęliśmy się w rankingach światowych o setki miejsc. Winni jakby czekali na pandemię, żeby było na kogo. Odnosi się wrażenie że właśnie po to też jest ta niemoc w rozwiązywaniu problemu zajęć w szkołach.
Szumowski to mesjasz2021.01.12 18:17
Lock down oznacza śmierć milionów ludzi. Litwę od Łotwy nie rożni nic ale w porównaniu do bogatszej Estonii to są miliony utraconych przed czasem ludzkich żyć.
Anonim2021.01.12 18:21
Litwa/Długość życia 74,67 lat(a) (2017) Łotwa/Długość życia 74,68 lat(a) (2017) Estonia/Długość życia 77,64 lat(a) (2017)
AAAtomek2021.01.12 18:08
Niech żyje Polska Zjednoczona Prawica Rzeczpospolitej, w skrócie PZPR! Niech żyje...
katolicka deratyzacja Polski2021.01.13 12:56
Komunisci maja uboga fantazje,i brak poczucia humoru.
AAAtomek2021.01.12 18:07
Przecież to było wiadome od początku, że Prawica Zjednoczona w korycie cofnie nas do PRLu.
katolicka deratyzacja Polski2021.01.13 12:57
Ubeckie dowcipy o ubekach nigdy nie byly w stanie nas rozbawic, Won za Don,intelektualisto !
Albertwychodzimy!2021.01.12 18:04
Jeśli upadek niemieckich firm w Polsce ma cofnąć "naszą" gospodarkę o dekadę. To jestem za lockdownem jeszcze przez 2 lata, żeby szkopskie firmy wyzdychały jak komary zimie.
Biskup2021.01.12 17:59
<><><>NIE PRZEZ LOCKDOWN A PRZEZ PIS ZŁODZIEII!!! NIE PRZEZ LOCKDOWN A PRZEZ PIS ZŁODZIEII!!! NIE PRZEZ LOCKDOWN A PRZEZ PIS ZŁODZIEII!!! NIE PRZEZ LOCKDOWN A PRZEZ PIS ZŁODZIEII!!! NIE PRZEZ LOCKDOWN A PRZEZ PIS ZŁODZIEII!!! NIE PRZEZ LOCKDOWN A PRZEZ PIS ZŁODZIEII!!! NIE PRZEZ LOCKDOWN A PRZEZ PIS ZŁODZIEII!!! NIE PRZEZ LOCKDOWN A PRZEZ PIS ZŁODZIEII!!! NIE PRZEZ LOCKDOWN A PRZEZ PIS ZŁODZIEII!!! NIE PRZEZ LOCKDOWN A PRZEZ PIS ZŁODZIEII!!! NIE PRZEZ LOCKDOWN A PRZEZ PIS ZŁODZIEII!!! NIE PRZEZ LOCKDOWN A PRZEZ PIS ZŁODZIEII!!!<><><>
Zażyj proszki, Kretynizacjo!2021.01.12 18:05
jw
Albertychodzimy!2021.01.12 18:05
Te, szkopski biskup. Idź na sanki...