19.05.15, 20:17fot. YouTube

TVP odwołuje program Pospieszalskiego, bo uderzyłby w kampanię PBK?!

To są żarty! Telewizja Publiczna chyba już oficjalnie realizuje zadania zlecone przez PBK i po prostu robi mu kampanię. Odwołano program Pospieszalskiego, w którym miał wystąpić Paweł Kukiz. A skoro Kukiz jest krytyczny wobec Komorowskiego, no to na coś takiego pozwolić nie można!

TVP Info utrzymywana z pieniędzy Polaków powinna Polakom służyć. Niestety, okazuje się, że w pierwszej kolejności Telewizja Publiczna służy obecnej władzy. Widzieliśmy już w kampanii przed I turą wyborów, że Komorowskiemu poświęcono o wiele, o wiele więcej czasu niż innym kandydatom, w tym Andrzejowi Dudzie. No, ale Komorowski to prezydent, głowa państwa, tłumaczono. Ok…

Wczoraj widzieliśmy, jak na antenie publicznej telewizji Tomasz Lis, za publiczne pieniądze, zaprezentował kłamliwe oszczerstwa pod adresem córki Andrzeja Dudy i samego kandydata na prezydenta. Dzisiaj przeprosił, ale ile złego narobił, to narobił.

Na tym jednak nie koniec. Pojawiło się dzisiaj oświadczenie producenta programu „Bliżej” Pawła Nowackiego oraz samego prowadzącego program, Jana Pospieszalskiego. Okazuje się, że TVP zawiesiła w tym tygodniu emisję programu. Powodu nie podano, ale wszystko jest jasne.

"Od dwóch dni usiłujemy bezskutecznie skontaktować się z dyrekcją TVP INFO, (osobiście, telefonicznie, mailowo). Przed chwilą otrzymaliśmy lakoniczną informację od Dyrekcji, że program jest w tym tygodniu zawieszony. Nie podano żadnego uzasadnienia" - czytamy w oświadczeniu.

W programie miał wystąpić w tym tygodniu Paweł Kukiz. Kukiz, który mówi od dłuższego czasu otwarcie: nie można popierać Komorowskiego, bo będzie to złe dla Polski. Kukiz, który mówi otwarcie, że Komorowskiemu nie wierzy za grosz. Kukiz, przed którym Komorowski ucieka, bojąc się stanąć do debaty z Andrzejem Dudą.

TVP wie świetnie, że program Pospieszalskiego mógłby mocno uderzyć w kampanię PBK. I program zdejmuje. Po prostu, cynicznie i arogancko, sprzeniewierza się własnej misji publicznej i staje po stronie obecnego prezydenta.

Reżim się boi. Widzimy to wyraźnie. Widzimy też, że reżim zrobi wszystko, by nie oddać władzy. Jeśli znowu wygra wybory, z wolnością w Polsce możemy się pożegnać. Dowodów na to macie Państwo coraz więcej. 

AKTUALIZACJA

Piotr Kraśko na antenie TVP poinformował, że program Jana Pospieszalskiego został zawieszony za poprzedni odcinek, w którym miało dojść do ataku na Bronisława Komorowskiego z naruszeniem rzetelności dziennikarskiej. Za program Lisa, w którym naruszono rzetelność dziennikarską atakując Dudę, Kraśko przeprosił, ale programu nikt nie zawiesił. Wydaje się nam, czy to podwójne standardy? 

A co zrobił właściwie Pospieszalski? Otóż w swoim programie zapytał widzów w sondzie,  czy "zagłosowaliby na kandydata popieranego przez WSI?". Pytanie jak najbardziej zasadne, tylko temat zakazany. A że w tym tygodniu miał być jeszcze u Pospieszalskiego Kukiz... 

bjad

Komentarze

anonim2015.05.19 20:32
Problem z TV "publiczną" nie polega na tym, iż promuje osoby dawnego i byłego reżimu, tylko na tym, że każe sobie przymusowo na tę propagandę płacić haracz, tzw. "abonament". Gdy robi to TVN za pieniądze prywatne to ich sprawa, ja tego nie oglądam. PS. Abonament, np. za Internet płaci się u nas na podstawie dobrowolnej umowy między mną i operatorem. I TO jest abonament. Natomiast "abonament RTV" to zwykły i bezczelny haracz, kolejny podatek.
anonim2015.05.19 20:42
Przez tyle lat PO zdążyła upolitycznić TVP. Po wygranych wyborach należy odpolitycznić TVP.
anonim2015.05.19 20:51
A może , po prostu odebrało im resztki rozumu ,bo to trudno to nazwać racjonalnym posunięciem .Zważywszy ,że ten program zepchnięty do TVP-Info nie ma wielkiej widowni ,(widzowie są raczej jednolici ,sondy SMS-owe podczas programu zazwyczaj wyglądają 99% do 1% ) ,a zwolenników PBK ,którzy przypadkiem włączyliby przez przypadek ten program i jeszcze zmieniliby zdanie pewnie można by policzyć na palcach jednej ,góra dwóch rąk . Dużo niebezpieczniejsza dla TVP ,PBK itd. może być wrzawa ,po zdjęciu tego programu . Typowe działanie przeciwskuteczne .
anonim2015.05.19 21:01
Właśnie oglądałem TVN-owskie Czarno na Białym nt. Biura pomocy prawnej założonego przez A Dudę. Od niedzieli oglądam TVN i TVP. Jestem przerażony. Taką telewizję pamiętam ze stanu wojennego. Ci tak zwani dziennikarze to polityczne prostytutki. Powinno się ich bojkotować. Może należy wychodzić na spacer w czasie Faktów i Wiadomości? Do czego doszliśmy po 8 latach rządów PISu...przepraszam Platformy
anonim2015.05.19 21:01
Zaraz po wyborach parlamentarnych wierchuszka tvp do wymiany. Oczywiście bez odpraw za to z wilczym biletem.
anonim2015.05.19 21:03
Dzięki Bogu jest internet i jeszcze go nie zablokowali na korzyść jedynej słusznej prawdy
anonim2015.05.19 21:23
no jaka ta Fronda faryzejska, tak atakowali przed I turą Kukiza że niby to agent Putina a teraz jak go kochają, bo krytykuje Komorowskiego, obłuda że hej, ja mam to już w tyłku co będzie i na wybory nie idę, Polacy mieli szanse by być Królestwem Chrystusa i nie głosowali na Brauna, więc miejcie królestwo agentów WSI. zresztą żaden obecny kandydat nic nie mówi na temat wojny, czipów, islamistów, emigrantów islamskich kierowanych do Polski, chrześcijanom mordowanym na bliskim wschodzie, podatku katastralnym, który ma wejść w życie niedługo, więc nie warto wogóle na nich głosować
anonim2015.05.19 21:23
A etyka dziennikarska jest jakoś tam skodyfikowana ,ciekawe w czym szczegółowo ,zdaniem zdejmujących program ,uchybia jej taka sonda SMS-owa . Przydałoby się jakieś konkretniejsze uzasadnienie , poza tym jest jeszcze SDP .
anonim2015.05.19 21:24
pomocy wojskowej chrześcijanom mordowanym
anonim2015.05.19 21:29
Zrobili z Polski burdel. Inaczej nie da się tego nazwać. Czas na zmiany.
anonim2015.05.19 22:01
W takiej sytuacji to albo red. Pospieszalski musi przeprosić widzów ,za sprzeniewierzenie się etyce dziennikarskiej ,albo red. Kraśko red. Pospieszalskiego Tertio non datur .
anonim2015.05.19 22:13
Cenzurują w TV jak za PRL i jak komuniści uwierzyli, że mając TV będą narzucać swoje zdanie. Produkują podrobione profile rodziny Dudy, podpisują swoje agitki Młynarskim, PRL wróciło z kampanią na poziomie Urbana.
anonim2015.05.20 7:21
PO zawłaszczyło Polskę nie tylko media TVP, Polsat, TVN...
anonim2015.05.20 7:24
@TruthWillPrevail myślisz choć trochę, Lis nakłamał o córce Dudy i za to przepraszał. to że Komorowski ma poparcie byłej WSI jest prawdą, zapytaj Dukaczewskiego i nie udawaj ...