05.07.19, 18:45(fot. screen)

Trzaskowski oddaje atrakcyjne tereny deweloperom. ,,To patologiczny styk biznesu i samorządu''

Stołeczni radni uchwalili w czwartek plan zagospodarowania przestrzennego, z którego wynika, że na terenach sąsiadujących z Jeziorkiem Czerniakowskim ma powstać duże osiedle. To okolice słynnego rezerwatu przyrody.

– To teren przyrodniczo bardzo cenny, ale też zalewowy. Budowa wysokich budynków w bliskim otoczeniu wód stojących doprowadzi do zaburzenia poziomu wody i osuszenia jeziora – mówi portalowi DoRzeczy.pl Jan Śpiewak, przewodniczący stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa.

– Rafał Trzaskowski bardzo często mówi, że będzie walczył o zieleń, że będzie walczył ze smogiem, a tymczasem nie widzimy praktycznie żadnych działań, które by potwierdzały te deklaracje. Widzimy natomiast dużo działań dokładnie sprzecznych. Zabudowa tego fragmentu jeziora jest niestety kolejnym na to dowodem. Co ciekawe, miasto samo sprzedało deweloperom sporo działek w okolicy tego jeziorka co jest zupełnie niezrozumiałe w sytuacji, gdy mamy do czynienia z terenem cennym przyrodniczo – stwierdza Śpiewak

 – Styk biznesu i samorządu jest bardzo patologiczny – uważa Śpiewak.

– To starorzecze Wisły. Jest to więc nie tylko teren przyrodniczo bardzo cenny, ale również teren zalewowy. Niestety wokół tego jeziora od dawna trwa zabudowa deweloperska i wody jeziorka stopniowo się obniżają, a teraz nastąpił kolejny krok tę stronę –dodaje

bz/dorzeczy.pl/polskieradio24.pl

Komentarze

jack2019.07.6 15:35
I bardzo dobrze. Jak "se" wybrali tak "se" mają. Powinien wyciąć w tym Lemingradzie wszystkie drzewa. Co do jednego. "Jeziorków" im się zachciało. To miasto to jedno wielkie jezioro cuchnącego tęczowego lewactwa.
Artur2019.07.5 21:36
To jest po prostu nie do pomyślenia. Trzaskowski zamiast walczyć ze smogiem przykłada rękę do jego powstawania. Zamknięcie odpływu spalin z miasta które obecnie uciekają przez właśnie m.in. przez niezabudowaną część Siekierek spowoduje spotęgowanie smogu. Jeśli więc ktoś zapyta dlaczego w Warszawie jest smog mimo tego że silniki samochodowe są obecnie o niebo lepsze od tych sprzed kilku lat a wiele samochodów to elektryki lub hybrydy to taka jest odpowiedź. Bo Trzaskowski sprzedał, nie wiadomo za jaką kasę, zdrowie i czyste powietrze Warszawiaków. Za czasów Gronkiewicz zamknięto miasto od strony Kampinosu, teraz będzie się dusiło od strony Siekierek. Oni po prostu robią nam kocioł. Tu nawet nie trzeba będzie dużej ilości spalin.
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.07.5 19:55
To dobra nowina dla Warsiawsiokow, bendom mieli gdzie mierzakac. Ja bym podpowiedzial Czskofskiemu by zabudowal plac defilad i dobudowal parem pięnter dla zemsty stalina.
Jurek2019.07.5 19:42
Mata co chcieliśta ,a teraz róbta co chceta :D
Eugeniusz_Pomorze_2019.07.5 19:25
To smutne, ale Warszawiacy doskonale wiedzieli kogo sobie wybierają na prezydenta ...
Kazimierz2019.07.5 19:15
W puszczy, wraz z chórem lewactwa, protestuje przeciwko wycince zmasakrowanego przez korniki posuszu, a w Warszawie, często w smogu tonącej, daje przyzwolenie na usunięcie resztek zieleni. Ot taka filozofia lewackiego funkcjonariusza.
Cogito ergo sum2019.07.5 18:50
Akurat tutaj to go popieram. Pada ofiarą fanatyzmu zielonej gawiedzi, którą sam hołubił.