Tomasz Sakiewicz: Epidemia sama się nie skończy. Jeżeli jej nie zdusimy, wróci na jesieni - zdjęcie
01.05.21, 15:00Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Tomasz Sakiewicz: Epidemia sama się nie skończy. Jeżeli jej nie zdusimy, wróci na jesieni

139

Zgodnie z przewidywaniami w kwietniu zaczęła powoli wygasać epidemia koronawirusa. Ogromna liczba zakażeń w marcu spowodowała w kwietniu rekordową liczbę zgonów, która zaczęła się zmniejszać dopiero teraz. Zarówno miliony szczepień, jak i spora grupa ozdrowieńców powodują, że zaraza szerzy się coraz wolniej. Nadchodząca wiosna też gasi emisję wirusa. Nie zmienia to jednak faktu, że epidemia sama się nie skończy.

Jeżeli jej nie zdusimy, wróci na jesieni i przyniesie kolejne ofiary. Co gorsza, ten wirus nieustannie mutuje i powstają jego coraz gorsze odmiany. Wydaje się, że istniejące szczepionki na razie sobie z nim radzą. Nie wiadomo jednak, czy wkrótce nie powstaną warianty odporne na wakcynację. Jedyne, co można zrobić, to ograniczyć ich rozwój. Szczepienia, szczególnie teraz, dają taką szansę. Osoby zaszczepione wielokrotnie rzadziej chorują, a jeżeli już się zarażą, przechodzą covid dużo łagodniej. Przypadki poważnych powikłań po wakcynacji są tak niezwykle rzadkie, że trudno je nawet zbadać. Wskazują na to absolutnie wszystkie dostępne wyniki. Warto to podkreślać, ponieważ nikt z przeciwników szczepień na koronawirusa nie dostarczył jakichkolwiek badań, które choć trochę opierają się na nauce. Mieszają propagandę z wyrwanymi z kontekstu faktami i grają na ludzkich lękach. Po co to robią? Powody są różne. Czasem wynika to z walki firm farmaceutycznych, niestety, jest też przedmiotem ataku informacyjnego wrogich państw. Zupełnym draństwem jest próba zbijania kapitału politycznego na straszeniu szczepieniami. Ludzie za to odpowiedzialni powinni być napiętnowani za niszczenie wspólnoty narodu.

Zostaliśmy zaatakowani, uderzył w nas jeden z najgorszych wrogów ludzkości i po raz pierwszy od roku zyskaliśmy nad nim przewagę. Nie wolno tego zmarnować, póki jesteśmy na prowadzeniu. Następuje właśnie czas powszechnych szczepień, a teraz szczepią się 50-, 60-latkowie, czyli główna grupa naszych czytelników. Proszę każdego z Was, by nie ryzykował swojego życia, życia swoich bliskich, i się zaszczepił. Dosyć napatrzyłem się na tragedie wielu przyjaciół i znajomych. Wśród naszych klubowiczów, dziennikarzy i czytelników wielu zachorowało, niektórzy ciężko. Są też wypadki śmiertelne.

Wszystkich denerwują obowiązujące wciąż ograniczenia. Mnie też. Ale możemy je bardzo szybko skończyć. Wystarczy się zaszczepić.

Trzeba wyciągnąć wnioski z tragedii, która dotknęła świat. Trzeba rozwinąć przemysł farmaceutyczny i przygotować się do kolejnych epidemii. Nadejdą na pewno, ale będziemy gotowi je zdusić, zanim zabiją tysiące ludzi.

Tomasz Sakiewicz

" Gazeta Polska" nr.17; data:28.04.2021.

Komentarze (139):

co z resztą2021.05.19 12:16
https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce/szczepionka-na-covid-19,tylko-48-proc--polakow-zarejestrowalo-sie-lub-zaszczepilo-pierwsza-dawka,artykul,11996874.html
wojtyla2021.05.19 8:24
wirusolog tomus sakiewicz
Anonim2021.05.4 9:26
Doktor tłuścioch, miłośnik banderowców już wie że będzie kolejna fala. Ciekawe ile znowu przytulił do kieszeni za opowiadanie tych pierdół.
Stały czytelnik2021.05.2 13:43
Kiedyś kupowałem po dwa numery GP, żeby Sakiewiczowi pomóc. Dzisiaj Sakiewicz genetycznie zmutował i stał się szczekaczką.
Fumfel2021.05.2 12:57
Kolejny ekspert.
Sakal2021.05.2 9:28
Panie Sakiewicz gdy przychodzi czas proby poznaje sie prawdziwych ludzi. Jak widze, slucham i czytam pana teksty to po prostu plakac sie chce. Zachecac ludzi do eksperymentu medycznego w imie milosci blizniego a tym samym do zbiorowego samobojstwa. Gdzie jest pana sumienie jako czlowieka i dziennikarza. Ci wszyscy ktorzy sa teraz zaszczepieni, wlacznie z panem jak mniemam, i smieja sie z tych watpiacych, smiejcie sie poki czas, bo niebawem gorzko bedziecie plakac.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.2 9:03
Trzeba bedzie zaczac od delegalizacji rosyjskiej agentury pod nazwa Konfederacja,ktora morduje tysiace Polakow.
tu o twoich banderowcach2021.05.2 8:31
https://zygumntbalas.neon24.pl/post/161607,odessa-02-05-2014-pamietamy
franc2021.05.2 6:49
upasiony wieprze przez pis prawak z prawaka tuba czerwonego pokraki z żoliborza jak typ straszy polaków covidek was zabije ebana czerwona sprzedajna kanalia
hehe2021.05.2 7:41
No dobra, przedstawiłeś się to teraz napisz po co :-)
Jerzy2021.05.2 6:08
panie sakiewicz - na jesieni zawsze powraca tzw. okres przeziębieniowy, a wraz z nim wracają przeziębienia i infekcje górnych dróg oddechowych - do których zaliczamy i ten nieszczęsny covid... nie ma żadnej epidemii pandemii czy czego tam, są zwykłe, banalne sezonowe choroby, tak było jest i będzie... i żadna szczepionka, żadna szmata na ryju tego nie zmieni - tym niemniej to dobry pretekst aby pozamykać szpitale i z zimną krwią mordować ludzi, na tą chwilę zamordowano 120 tysięcy Polaków, jeszcze trochę i daleko w tyle zostawimy skamlących nad swymi ofiarami żydków... by żyło się lepiej... i luźniej...
krótki komentarz2021.05.2 6:05
https://www.youtube.com/watch?v=DAWx1WT0yXw
SŁUCHAJ NAUKOWCÓW!2021.05.2 1:44
Nie ma takiego lekarstwa, takiej szczepionki, takiego zioła, rodzaju pokarmu by komu w czymś NIE ZASZKODZIŁO! ..... Penicylina uratowała miliony ludzi, ale i zabiła kilkaset tych z uczuleniem na penicylinę. ............. Każdy z nas ma inny, tzw. genetic make up dlatego różnimy się od siebie w szczegółach, tym m.in. w reakcjach po przyjęciu lekarstw nawet PO WYPICIU MLEKA! ........... Szczepionki dzisiaj produkowane NIE MAJĄ sobie równych z tymi sprzed choćby 10 lat. Nauka zrobiła dramatyczny postęp w genetyce.
Cierpliwy.2021.05.2 9:18
SŁUCHAJ NAUKOWCÓW!3:44 Masz rację konstrukt genetyczny zwany szczepionką mRNA jest zakamuflowanym pasożytem wprowadzanym do organizmu człowieka, mającym zwalczać pasożyta coronowirusa zwanego covid-19. Tylko że zamierzeniem deep state jest depopulacja ludzi przez doprowadzenie do zmian w DNA i wytworzenie mutanta GMO z układem immunologicznym nie mającym nic wspólnego z projektem Stwórcy. Przetrwają tylko ci , którzy maja najsilniejsze geny i ich układ immunologiczny nie podda się "szczepionkowemu" pasożytowi mRNA. Rozumni pamiętają, że nikt nie rodzi się dla siebie i nie umiera dla siebie. Próba trwa, a żniwa w drzwiach.
Anonim2021.05.2 0:44
Psychoza nakręcana przez media powoduje falę dolegliwości psychicznych. Zwłaszcza u młodzieży. Jak zdusić psychozę, by tę falę zatrzymać ?
katolicka deratyzacja Polski2021.05.2 9:05
Konfederacja Targowicka to epidemia choroby psychicznej z objawami paranoi schizoidalnej.
Miedziane czoło ?2021.05.2 0:28
"Warto to podkreślać, ponieważ nikt z przeciwników szczepień na koronawirusa nie dostarczył jakichkolwiek badań, które choć trochę opierają się na nauce. Mieszają propagandę z wyrwanymi z kontekstu faktami i grają na ludzkich lękach." Władze powołują się na jakieś "badania", ale nie podają na jakie. Przeciwnicy szczepień podają bibliografię. To kto wzbudza zaufanie ? Mam wierzyć, bo "waadza" powiedziała. Przez ostatni rok powiedziała zbyt wiele bredni, które później odkręcała.
JANOSIK2021.05.1 21:33
Co z bejdak,kiedys byl mondrzejszy.Pozdro
Jehowe mendy jak "matis89" udają katolików2021.05.1 20:43
𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 jest to najgorszy typ sekciarza. Są odpowiedzialni za tysiące ludzkich istnień odmawiając swym bliskim a szczególnie dzieciom opieki lekarskiej. 𝐖 𝐓𝐘𝐌 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐄𝐊! ........ 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to jest ZBRODNIARZ. Ale nie tylko bo ZŁODZIEJ! Oszukują głównie starsze samotne kobiety tak, aby cały majątek tej ich sekcie zostawiła. 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to wróg ludzi i normalnego społeczeństwa. Udają, że są katolikami cytują jakieś brednie - PAMIĘTAJ 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to SEKCIARZ i jak KAŻDY SEKCIARZ jest NIEBEZPIECZNY.
SŁUCHAJ NAUKOWCÓW!2021.05.1 20:41
Nie ma takiego lekarstwa, takiej szczepionki, takiego zioła, rodzaju pokarmu by komu w czymś NIE ZASZKODZIŁO! ..... Penicylina uratowała miliony ludzi, ale i zabiła kilkaset tych z uczuleniem na penicylinę. ............. Każdy z nas ma inny, tzw. genetic make up dlatego różnimy się od siebie w szczegółach, tym m.in. w reakcjach po przyjęciu lekarstw nawet PO WYPICIU MLEKA! ........... Szczepionki dzisiaj produkowane NIE MAJĄ sobie równych z tymi sprzed choćby 10 lat. Nauka zrobiła dramatyczny postęp w genetyce.
Anonim2021.05.2 0:21
Skąd to wiesz, skoro dopiero trwa trzeci etap testowania, który zakończy się w 2024 ? Zwykle testy robi się na ochotnikach, nie na zniewolonych, ale kto by się przejmował Prawami Człowieka ?
Ciekawy2021.05.1 20:22
"Warto to podkreślać, ponieważ nikt z przeciwników szczepień na koronawirusa nie dostarczył jakichkolwiek badań, które choć trochę opierają się na nauce". Ten człowiek kpi czy o drogę pyta? https://www.ema.europa.eu/en/documents/overview/covid-19-vaccine-moderna-epar-medicine-overview_pl.pdf "W związku z tym, że szczepionka COVID-19 Vaccine Moderna uzyskała warunkowe dopuszczenie do obrotu, firma wprowadzająca szczepionkę COVID-19 Vaccine Moderna do obrotu będzie nadal dostarczać wyniki z badania klinicznego, które potrwa 2 lata". Czy pozostałe szczepionki nie dopuszczono warunkowo ze względu na brak danych o działaniu szczepionki w długim terminie? Czy ich producenci przypadkiem nie zwalniają się z odpowiedzialności za swój produkt? To kto ma dostarczyć badania? Lekarze, naukowcy, genetycy mający długoletni dorobek kliniczny i naukowy , a mający w związku z posiadaną wiedzą zastrzeżenia do stosowania szczepionek mRNA, czy producenci? Panie Sakiewicz ten popełniony przez Pana artykuł to manipulacja naganiacza.
DO YOU SPEAK ENGLISH?2021.05.1 20:42
Prove it to me, shithead!
matis892021.05.1 20:20
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
Anonim2021.05.1 20:16
maski maski maski, lockdowny lockdowny lockdowny, szczepionki szczepionki szczepionki , homoterror homoterror homoterror.. sluchaj naukowcow z WHO
Anonim2021.05.2 0:30
Zapomniałeś dodać: psychoza, psychoza, psychoza.
SŁUCHAJ NAUKOWCÓW!2021.05.1 19:52
Nie ma takiego lekarstwa, takiej szczepionki, takiego zioła, rodzaju pokarmu by komu w czymś NIE ZASZKODZIŁO! ..... Penicylina uratowała miliony ludzi, ale i zabiła kilkaset tych z uczuleniem na penicylinę. ............. Każdy z nas ma inny, tzw. genetic make up dlatego różnimy się od siebie w szczegółach, tym m.in. w reakcjach po przyjęciu lekarstw nawet PO WYPICIU MLEKA! ........... Szczepionki dzisiaj produkowane NIE MAJĄ sobie równych z tymi sprzed choćby 10 lat. Nauka zrobiła dramatyczny postęp w genetyce.
Anonim2021.05.1 19:57
twoje lockdowny i maski sa skompromitowane totalnie, teraz zawracasz doope szczepionkami... za lockdowny i maski ktos kiedys musi odpowiedziec przed sadem .. i to nie bedzie zle, gorzej jak zaczna sie pozwy za szczepionki
Go fuck yourself2021.05.1 20:03
Eat Lukashenka's shit, jew cocksucker!
Anonim2021.05.1 20:08
Rada Medyczna PIS i niezalezni naukowcy dowiedli pozytywnego wplywu CO2 na zdrowie ludzi. Zamiast walki z globalnym ociepleniem UE zamierza karac kazdego kto uzywa OZE i chodzi bez maski.
Go fuck yourself2021.05.1 20:40
Eat Lukashenka's shit, jew cocksucker!
Anonim2021.05.1 19:46
Jesli zalozyc ze szczepionka dziala to nie trzeba szczepic wszystkich bo wystarczy medykow i grupy zagrozenia. Tak jak mowil np prof Gut. Nawet tego nie zrobia........... Przy okazji chce poruszyc sprawe falszowania aktow zgonu. Jesli zalozyc ze covid rzeczywiscie zabijal tych ludzi co nawet nie wychodzili z domu i tym bardziej nie mieli grypopodobnych objawow to cale ministerstwo zdrowia powinno isc pod sad wojenny... Na zachodzie nikt w domu nie umiera i nie ma dowodow na jakiekolwiek zgony po powiklaniach. U nas w domach umarlo grube kilkadziesiat tysiecy ludzi. Dlaczego?
DYSKUTANT2021.05.1 19:37
A co będzie jak się zaszczepisz? ........... Podpiszesz cyrograf z diabłem, jak Twardowski. Diabeł się nazywa Bill Gates, Soros oraz ten heretyk z Watykanu. Będziesz miał wszczepionego "czipa", który to powie Gatesowi, Sorosowi i temu heretykowi w Watykanie wszystko o tobie. "Czip" zmusi cię do NIE noszenia pieniędzy wystarczy, że spojrzysz na kaszankę a Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu wyśle sygnał i będziesz wiedział, czy cię stać na kupno, czy nie. A wszystko to dzięki 5G. Kobiety stracą płodność, podobnie faceci, ale niezupełnie, bo Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu mają specjalną wajchę, za pomocą której podniecą kobietę a facetowi "stanie". Ale tylko na jedno dziecko; z uszami jak radary radzieckie, by wyłapywać sygnały od diabła Gatesa, Sorosa i tego heretyka z Watykanu. I będziesz miał platfusem, abyś nie mógł uciec. Czyli ZASZCZEP SIĘ!
DYSKUTANT2021.05.1 19:36
BĄDŹ FRAJEREM i NIE SZCZEP się jak masz: cukrzyce, jesteś tłusty jak świnia, masz chroniczne podwyższone ciśnienie, coś z sercem, masz/miałeś raka, astmę, masz/miałeś gruźlice, jesteś od zawsze palaczem, masz chroniczny kaszel, kłopoty z płucami, masz ponad 65 lat - MASZ 70-90% SZANSY ZGONU. Masz nieco wyższe szanse przeżycia jak jesteś po 50-tce. Nawet jak przeżyjesz to NIE NA DŁUGO!
DYKUTANT2021.05.1 19:35
SŁUCHAJ NAUKOWCÓW! ............. Nie ma takiego lekarstwa, takiej szczepionki, takiego zioła, rodzaju pokarmu by komu w czymś NIE ZASZKODZIŁO! ..... Penicylina uratowała miliony ludzi, ale i zabiła kilkaset tych z uczuleniem na penicylinę. ............. Każdy z nas ma inny, tzw. genetic make up dlatego różnimy się od siebie w szczegółach, tym m.in. w reakcjach po przyjęciu lekarstw nawet PO WYPICIU MLEKA! ........... Szczepionki dzisiaj produkowane NIE MAJĄ sobie równych z tymi sprzed choćby 10 lat. Nauka zrobiła dramatyczny postęp w genetyce.
DYSKUTANT2021.05.1 19:34
Może ktoś z Was chce dołączyć się do pytań zawartych w petycji (łatwo znaleźć tę petycję i podpisać) naukowców i lekarzy. Petycja zawiera 3 pytania, a w linku pod każdym pytaniem są dowody na prawdziwość stwierdzeń zawartych w pytaniach: 1. Dlaczego szczepi się masowo Polaków na SARS-CoV-2, kiedy wiadomo, że od zaprojektowania szczepionek wytworzyły się nowe mutacje wirusa, na które szczepionki nie są skuteczne? 2. Dlaczego dopuszcza się szczepionki na bazie mRNA, kiedy wiadomo, że białko kolcowe wirusa SARS-CoV-2 wytwarzane również poprzez mRNA podawane w szczepionkach prowadzi do znaczących zmian właściwości bariery krew-mózg? 3. Dlaczego w Polsce używa się powszechnie szczepionki AstraZeneca, która w wielu krajach podlega ograniczeniom wiekowym ze względu na ryzyko poszczepiennej immunologicznej małopłytkowości zakrzepowej (vaccine–induced immune thrombotic thrombocytopenia)? Z uwagi na powikłania poszczepienne, niektóre kraje, np. Dania i Norwegia, nie stosują szczepionek AstraZeneca. Podobnie amerykańskie CDC bada powikłania zakrzepowe po innej szczepionce wektorowej, Johnson & Johnson. Korelacja zakrzepic ze szczepieniami została udowodniona naukowo. Można by dodatkowo zapytać: Czy planuje się dalsze zakupy szczepionek przeciw nieistniejącej już wersji wirusa, co spowoduje niepotrzebne wydanie miliardów złotych z kieszeni podatnika? Jeżeli konkluzje wynikające z odpowiedzi na te pytania prowadzą do wniosku, że szczepienia są nieskuteczne wobec nowych mutacji, ponadto są niebezpieczne bowiem mogą prowadzić do penetracji bariery krew-mózg (Pfizer, Moderna) oraz do zakrzepów (AstraZeneca, Johnson&Johnson) i innych powikłań, a jedynie narażają nasz kraj na niepotrzebne koszty, wówczas żądamy natychmiastowego zatrzymania promocji masowych szczepień preparatami o charakterze eksperymentalnym oraz polecamy zastosowanie metod walki z COVID-19 jakie zostały zaproponowane w drugim i trzecim Apelu naukowców i lekarzy. Zdecydowanie sprzeciwiamy się planom szczepień ozdrowieńców, ludzi młodych i zdrowych oraz dzieci, gdyż w świetle powyżej zacytowanych badań, szczepienia tych osób nie mają uzasadnienia naukowego i mogą zaszkodzić ich zdrowiu. W ostatnich miesiącach w Polsce zapanowała ohydna atmosfera napastliwości na osoby które mają inne poglądy nt. szczepień przeciw COVID-19, bo niestety obowiązuje jedynie słuszna, nieomylna interpretacja/wykładnia nieomylnego MINISTERSTWA ZDROWIA I KONCERNÓW FARMACEUTYCZNYCH... a i nieomylnych niektórych profesorów - propagandzistów...
GÓWNO O TYM WSZYSTKIM WIESZ!2021.05.1 19:37
GÓWNO O TYM WSZYSTKIM WIESZ!
Maxx772021.05.1 19:34
SŁUCHAJ NAUKOWCÓW! ............. Nie ma takiego lekarstwa, takiej szczepionki, takiego zioła, rodzaju pokarmu by komu w czymś NIE ZASZKODZIŁO! ..... Penicylina uratowała miliony ludzi, ale i zabiła kilkaset tych z uczuleniem na penicylinę. ............. Każdy z nas ma inny, tzw. genetic make up dlatego różnimy się od siebie w szczegółach, tym m.in. w reakcjach po przyjęciu lekarstw nawet PO WYPICIU MLEKA! ........... Szczepionki dzisiaj produkowane NIE MAJĄ sobie równych z tymi sprzed choćby 10 lat. Nauka zrobiła dramatyczny postęp w genetyce.
srrrr2021.05.1 19:32
by ta 3 fala zdusila takich zdrajcow,pieczeniarzy i jurgieltnikow amen
przypomnienie2021.05.1 19:30
Najskuteczniejsze dla ochrony zdrowia sa teleporady, oddychanie CO2, zakaz uprawiania sportu i zamykanie gospodarki... Szczepionka moze nie pomoc dostatecznie wiec nalezy postepowo postawic na telesekretarki, nakazac spanie w maskach, zrobic surowsze zakazy uprawiania sportu i zamknac cala gospodarke. Wytrzymymajmy jeszcze troche.
Wycieraj dupy Polskim Panom, wycieraj!2021.05.1 19:35
No i te spacje pomiędzy półdupkami. Brudasie bialoruski!
man.of.Stagira2021.05.1 19:26
Teraz! WSZYSCY! ROZSIEWAJ Sars-cov-2! HEIL Lempart! SIEG Heil!...ŻRYJ Covida! Zostaw Ślad! Zostaw Ślad! Zdejm KAGANIEC ludobójco! WY*******AJ na PROTEST! NA Protest Trzaskowski! Zostaw Ślad! SIEG Braun!...Na Czerską Go! Pod Respirator z Nim!...Na Czerską Jego Mać!.. // BRAWO Konfederacja i PO-Platfusy! Kij WAM w RYJ!..b a r a n y Brauna-Clowna!..Teraz!..Rozsiewaj Sars-cov-2! ..bo.. Zakończą lock-down! Wszyscy!...Wy Imbecyle od Brauna, Michnika i Trzaskowskiego…Wy Durnie Tanajny!..
Maxx772021.05.1 19:23
Nowe szczepionki na SARS-CoV-2 stworzone na bazie mRNA lub oparte o wektory wirusowe nie są tradycyjnymi szczepionkami. Są to raczej substancje mogące w komórkach doprowadzić do modyfikacji ekspresji genów. Tego rodzaju „szczepionki” nie można uznać, za skuteczne i bezpieczne, dopóki ich skuteczność i brak poważnych skutków niepożądanych nie zostanie naukowo udowodniona. Stosowanie ich to na obecnym etapie eksperyment medyczny na wielką skalę, zwłaszcza, że nie znamy potencjalnych skutków odległych... Szczepionki oparte o mRNA nie były wcześniej dopuszczone do obrotu na rynku. Wyniki ich badań nie są jednoznaczne i nie dają prawa do twierdzenia, że są całkowicie bezpieczne. To samo dotyczy szczepionek opartych o wektory wirusowe. Mechanizm indukowania odpowiedzi immunologicznej przez mRNA, mechanizmy rozpoznawania „szczepionki mRNA" przez receptory komórkowe i ich aktywacja nie są dobrze poznane...
Marek2021.05.1 18:40
za namawianie do złego ,pójdziesz siedzieć
Anonim2021.05.1 18:23
To może pan Sakiewicz weźmie odpowiedzialność za ten eksperyment medyczny bo koncerny farmaceutyczne jakoś nie chcą.
bez koncernów farmaceutycznych2021.05.1 18:30
i ich "eksperymentów" już dawno byś zdechł albo w ogóle z pisdy tej twojej mame prostytutki byś nie wypadł
srrr2021.05.1 19:36
wyp ty chamie do gnoju bo tam twoje miejsce i nie wytykaj paskudnego ryja
Foster2021.05.1 18:02
Gadasz głupoty redaktorku - zresztą wszyscy wiedzą, że napiszesz wszystko co trzeba, bo wisisz na ich garnuszku.
niestety2021.05.1 17:51
sakiewicz - ile za taki bełkot dostajesz pieniędzy? Pomyśl, że przez to stajesz się kanalią dla innych
katolicka deratyzacja Polski2021.05.1 17:40
Bez delegalizacji Konfederacji Targowickiej sie nie obejdzie,bo oni maja krew tysiecy Polakow na swoich ruskich szponach !
Wycieraj dupy Polskim Panom, wycieraj!2021.05.1 17:52
No i te spacje pomiędzy półdupkami. Brudasie bialoruski!
Polak2021.05.1 17:23
Ale ty Sakiewicz to jełop i kiep jesteś ! Ty głupku patentowany , szkoda z tobą w dyskusję wchodzić
katolicka deratyzacja Polski2021.05.1 17:43
W jezyku Konfederacji Polak to znaczy Rosjanin,a katolik to znaczy Zyd i protestant.
Skrzypek na dachu2021.05.1 17:21
Są podatki wysokie . Są podatki niskie . I jest szamka na niedzielę .
Wycieraj dupy Polskim Panom, wycieraj!2021.05.1 17:53
No i te spacje pomiędzy półdupkami. Brudasie bialoruski!
Skrzypek na dachu2021.05.1 16:54
Tylko Konfederacja prawde powie ze podatki w Polsce sa za wysokie a PiS i PO to jedno zlo .
Wycieraj dupy Polskim Panom, wycieraj!2021.05.1 17:55
No i te spacje pomiędzy półdupkami. Brudasie bialoruski!
antoni.s2021.05.1 16:54
Podsuwam frondzie pomysł na artykuł, byli więźniowie auschwitz i ich rodziny protestują przeciwko powołaniu do rady beaty szydło, będzie dużo wyświetleń i reklam.
Krakus2021.05.1 16:52
No jak taki autorytet naukowo-medyczno-epidemiologiczny jak Sakiewicz, pisowska tuba mówi, że trzeba się szczepić, to trzeba sie szczepić :)
­2021.05.1 16:48
Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w tę niedzielę, PiS – bez „przystawek”, czyli Porozumienia i Solidarnej Polski – mógłby liczyć jedynie na 25 proc. głosów, wynika z sondażu Kantar przeprowadzonego dla „Faktów” TVN. Obie mniejsze partie wchodzące w skład Zjednoczonej Prawicy znalazłyby się pod progiem wyborczym. Porozumienie Jarosława Gowina może liczyć jedynie na 2 proc. poparcia, a Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry tylko na 1 proc. Pierwsze miejsce w sondażu zajęło Prawo i Sprawiedliwość – partia rządząca dostała w nim 25 proc. Jest to wynik niemal o połowę niższy niż ten, na który mogła liczyć w 2019 r., gdy wygrywała wybory z prawie 44 proc. głosów. Tuż za nim uplasowały się Polska 2050 Szymona Hołowni oraz Koalicja Obywatelska (współtworzona przez Platformę Obywatelską, Nowoczesną, Zielonych i Inicjatywę Polską), które uzyskały ex aeque po 21 proc. poparcia. Poza nimi do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica z 8 proc. poparcia oraz Konfederacja, na którą głos oddałoby 7 proc. respondentów. Poza Sejmem prócz koalicjantów PiS znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem na poziomie 3 proc. głosów oraz Kukiz’15 – również z 3 proc. poparcia. 9 proc. ankietowanych przyznało, że nie wie, na kogo by zagłosowało.
Skrzypek na dachu2021.05.1 16:48
Ludzie nie dajcie sie nabrac bo szczepionka gorsza niz zaraza , maseczki to glupota .
katolicka deratyzacja Polski2021.05.1 17:44
Konfederacja Bez Mozgu morduje Polakow na rozkaz z Moskwy.
Skrzypek na dachu2021.05.1 16:42
Plandemia to sciema zadnej grypy nie ma . Szczepionka gorsza niz zaraza .
Anonim2021.05.1 16:37
Hosanna - SSakiewicz przejrzał na oczy.Już nie chce "zdusić " pandemii modlitwą. Nakazuje się szczepić..Kolejny "mądry"..
matis892021.05.1 16:32
Przypominam, szatanistyczny PIS prócz aborcyjnych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
Agnieszka2021.05.1 16:27
Komu zależy aby COVID19 zrobić "ZWYKŁĄ GRYPĘ - KATAREK - KASZELEK"? Ich twórcom - KÖREWSKIM CHINOM! - - - Wszelka zaraza jest od nich: azjatycka grypa, ptasia grypa, świńska grypa, SARS .... Wszystko przychodzi z KÖREWSKICH CHIN! - - - Mają wszędzie swoich płatnych byłych UB-ców jak 𝐦𝐚𝐭𝐢𝐬𝟖𝟗(𝐤𝐚𝐭𝐨𝐥𝐢𝐤), 𝐖𝐚𝐥𝐭𝐞𝐫 - 𝐑𝐚𝐝𝐳𝐢𝐬𝐳𝐞𝐰𝐬𝐤𝐢 - wyjątkowo tępi i wtórni analfabeci. Ale za takie grosze, jaki im płacą KÖREWSKIE CHINY - mają KÖREWSKICH matołów!
Anonim2021.05.1 16:35
Dlaczego teraz babe udajesz trolisko falszywe .
Agnieszka2021.05.1 16:23
Więc najwyższy czas ludzi zacząć LECZYĆ a nie dławić leczenie, niszczyć lekarzy, którzy to robią, żeby dawać zyski szemranym, bardzo szemranym firmom farmaceutycznym, napędzając im darmowe króliki doświadczalne na eksperymentalne szczepionki, które od razu lub za jakiś czas mogą dać opłakane skutki, bo technologia mRNA jest niesprawdzona i nawet u twórców budzi poważne obawy, co do długoterminowych skutków a producenci nie chcą za nie brać odpowiedzialności a informacje o nich jasno pokazują podłe łgarstw Morawickiego, jego rządowych eunuchów i doradzających mu załganych lobbystów farmaceutycznych udających ekspertów
Anonim2021.05.1 16:30
Brawo bardzo dobry komentarz Agnieszka masz 100% racje .
katolicka deratyzacja Polski2021.05.1 17:41
Wymozdzona Konfederacja niszczy Polske i morduje Polakow za ruble i szekle !
Skrzypek na dachu2021.05.1 16:21
SŁUCHAJ NAUKOWCÓW! ............. Nie ma takiego lekarstwa, takiej szczepionki, takiego zioła, rodzaju pokarmu by komu w czymś NIE ZASZKODZIŁO! ..... Penicylina uratowała miliony ludzi, ale i zabiła kilkaset tych z uczuleniem na penicylinę. ............. Każdy z nas ma inny, tzw. genetic make up dlatego różnimy się od siebie w szczegółach, tym m.in. w reakcjach po przyjęciu lekarstw nawet PO WYPICIU MLEKA! ........... Szczepionki dzisiaj produkowane NIE MAJĄ sobie równych z tymi sprzed choćby 10 lat. Nauka zrobiła dramatyczny postęp w genetyce.
Skrzypek na dachu2021.05.1 16:39
Asio klamco , wymysl swoj wlasny nick .
Skrzypek na dachu2021.05.1 16:21
Pan Tomcio Sakiewicz klamie chyba jest na uslugach deBilla Wroty .
Polak2021.05.1 16:20
Najpierw ty zduś swój apetyt (bo widać wpi....lasz na potęgę). Jak to zrobisz (co będzie widoczne) zajmij się plandemią .
Skrzypek na dachu2021.05.1 16:12
A co będzie jak się zaszczepisz? Podpiszesz cyrograf z diabłem, jak Twardowski. Diabeł się nazywa Bill Gates, Soros oraz ten heretyk z Watykanu. Będziesz miał wszczepionego "czipa", który to powie Gatesowi, Sorosowi i temu heretykowi w Watykanie wszystko o tobie. "Czip" zmusi cię do NIE noszenia pieniędzy wystarczy, że spojrzysz na kaszankę a Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu wyśle sygnał i będziesz wiedział, czy cię stać na kupno, czy nie. A wszystko to dzięki 5G. Kobiety stracą płodność, podobnie faceci, ale niezupełnie, bo Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu mają specjalną wajchę, za pomocą której podniecą kobietę a facetowi "stanie". Ale tylko na jedno dziecko; z uszami jak radary radzieckie, by wyłapywać sygnały od diabła Gatesa, Sorosa i tego heretyka z Watykanu. I będziesz miał platfusem, abyś nie mógł uciec. Czyli ZASZCZEP SIĘ!
Skrzypek na dachu2021.05.1 16:19
Asio oszuscie , wymysl swoj wlasny nick , bo prawdziwy Skrzypek na dachu zawsze stawia spacje pomiedzy kropkami , przecinkami .
Wycieraj dupy Polskim Panom, wycieraj!2021.05.1 16:23
No i te spacje pomiędzy półdupkami. Brudasie bialoruski!
Skrzypek na dachu2021.05.1 17:00
To jest tylko w twojej glowie , glowie , glowie , glowie , glowie........
anonimus2021.05.1 16:11
BĄDŹ FRAJEREM i NIE SZCZEP się jak masz: cukrzyce, jesteś tłusty jak świnia, masz chroniczne podwyższone ciśnienie, coś z sercem, masz/miałeś raka, astmę, masz/miałeś gruźlice, jesteś od zawsze palaczem, masz chroniczny kaszel, kłopoty z płucami, masz ponad 65 lat - MASZ 70-90% SZANSY ZGONU. Masz nieco wyższe szanse przeżycia jak jesteś po 50-tce. Nawet jak przeżyjesz to NIE NA DŁUGO!
Skrzypek na dachu2021.05.1 16:44
Klamstwo .
anonimus2021.05.1 16:10
Prof. Joacim Rocklöv z Umeå Universitet jest specjalistą od chorob zakaźnych, uznanym i nagrodzonym naukowcem. Otrzymał m.in. z Institute Pasteur oraz Prince Albert II z Monaco nagrodę na badania nad tzw. arbovirus, można powiedzieć, że wie co mówi. Potwierdził, że rząd szwedzki ukrywa prawdziwą ilość ofiar. Szczególnie w pierwszej fazie pandemii. ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ MAJĄ 65 tys.! - - - I jak się okazuje rząd nie tylko szwedzki nie przygotował się drugiej fali, podobnie jak reszta "rozwiniętej" Europy. W Włoszech w pierwszej fali zmarło po domach tysiące samotnych starych ludzi. W Hiszpanii rząd lekceważąc powagę sytuacji doprowadził do tragedii narodowej. Nie ma sensu wspominać Rosji i Brazylii - tam już NIKT NIE LICZY ofiar. Putin tylko półgębkiem wspomniał, że muszą "poprawić" budżet narodowy. Następny krok to kartki na chleb.
Skrzypek na dachu2021.05.1 16:50
Klamstwo nudne klamstwo .
Skrzypek na dachu2021.05.1 16:09
Pan Gill Bates nie chce nic innego tylko zarobic od naiwnych PiS zamordzistow na cudzej krzywdzie .
anonimus2021.05.1 16:09
Masowa zbrodnia w Szwecji!!! ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ MAJĄ 65 tys.! Jak podają nieoficjalne statystki z domów pogrzebowych w Szwecji, zgonów mogło nawet być ponad 60 tys.! Rząd Stefana Löfven może stanąć przed sądem dlatego ukrywa prawdziwe dane. Prof. epidemiologii Joacim Rocklöv określił działania rządowe jako masowa zbrodnia.
Skrzypek na dachu2021.05.1 16:23
Klamstwo .
Wycieraj dupy Polskim Panom, wycieraj!2021.05.1 16:29
No i te spacje pomiędzy półdupkami. Brudasie bialoruski!
anonimus2021.05.1 16:08
A może zamiast "lockdownu" model szwedzki? ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 65 tyś.! Jak do tej pory mają ponad 60 tyś. zmarłych NIEPOTRZEBNIE! Ale oczyścili domy starości i różne wariatkowa. Budżet szwedzki będzie bez deficytu.
Skrzypek na dachu2021.05.1 16:24
Klamstwo .
Wycieraj dupy Polskim Panom, wycieraj!2021.05.1 16:30
No i te spacje pomiędzy półdupkami. Brudasie bialoruski!
anonimus2021.05.1 16:04
Lokalizacja Przypadki Ozdrowienia Zgony Polska Polska 2,79 mln +6789 2,5 mln +13 030 67 502 +429 Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 32,4 mln +58 382 - 576 tys. +858 Indie Indie 19,2 mln +402 tys. 15,7 mln +300 tys. 212 tys. +3523 Brazylia Brazylia 14,7 mln +68 333 13 mln +49 870 404 tys. +2595 Francja Francja 5,62 mln +24 299 - 105 tys. +290 Turcja Turcja 4,82 mln +31 891 4,32 mln 40 131 +394 Rosja Rosja 4,75 mln +8613 4,38 mln +8290 108 tys. +388 Wielka Brytania Wielka Brytania 4,42 mln +2381 - 128 tys. +15 Włochy Włochy 4,02 mln +13 445 3,47 mln +15 621 121 tys. +263 Hiszpania Hiszpania 3,52 mln - 78 216 Niemcy Niemcy 3,41 mln +14 326 3,01 mln +20 730 83 097 +232 Argentyna Argentyna 2,98 mln +22 420 2,63 mln +26 229 63 865 +357 Kolumbia Kolumbia 2,86 mln +17 790 2,67 mln +18 665 73 720 +490 Iran Iran 2,5 mln +19 272 1,95 mln +16 257 71 758 +407 Meksyk Meksyk 2,34 mln +3821 1,86 mln +3053 217 tys. +460 Ukraina Ukraina 2,12 mln +10 190 1,71 mln +20 308 45 923 +316 Peru Peru 1,8 mln +16 106 1,74 mln +7521 61 477 +735 Indonezja Indonezja 1,67 mln +5500 1,52 mln +5202 45 521 +187 Czechy Czechy 1,63 mln +2222 1,55 mln +1425 29 267 +54 Republika Południowej Afryki Republika Południowej Afryki 1,58 mln +1674 1,51 mln +1194 54 350 +19 Holandia Holandia 1,5 mln +7758 - 17 148 +24 Kanada Kanada 1,22 mln 1,12 mln 24 255 Chile Chile 1,2 mln +7254 1,13 mln 26 353 +106 Irak Irak 1,07 mln +6405 942 tys. +7111 15 465 +32 Rumunia Rumunia 1,06 mln +1636 989 tys. +3566 28 109 +138 Filipiny Filipiny 1,04 mln 946 tys. 17 234 Belgia Belgia 990 tys. +3607 - 24 230 +45 Szwecja Szwecja 974 tys. +5926 - 14 048 +46 Izrael Izrael 838 tys. +74 831 tys. +95 6363 +1
Skrzypek na dachu2021.05.1 16:27
Bardzo duze klamstwo .
Skrzypek na dachu2021.05.1 16:02
Szczepionka gorsza niz zaraza , deBill Wroty klamie bo to nie jest nawet szczepionka tylko eksperymentalna genetycznie modyfikowana biotrucizna mRNA retrowirusowa nanotoksyna ktora niszczy naturalna odpornosc czlowieka .
Gówno wiesz o mRNA!2021.05.1 16:06
You don't know shit!
Skrzypek na dachu2021.05.1 16:11
Kartofel .
­2021.05.1 16:14
Burak!
Gówno wiesz o mRNA!2021.05.1 16:14
You don't know shit!
Szczep się W-wo, szczep się Polsko!2021.05.1 15:57
Wrócimy do normalnego życia!
Skrzypek na dachu2021.05.1 16:15
To nie jest zadna szczepionka ten zastrzyk to biotrucizna mRNA retrowirusowa nanotoksyna .
Gówno wiesz o mRNA!2021.05.1 16:18
You don't know shit!
Skrzypek na dachu2021.05.1 15:56
Dosc tego zflaczalego zimnego klamstwa bo kazdy ma juz swoje wlasne odpornosc .
Go suck Lukashenk's dick2021.05.1 15:59
You jew motherfucker!
Skrzypek na dachu2021.05.1 16:03
Kartofel .
Go suck Lukashenk's dick2021.05.1 16:16
You jew motherfucker!
Skrzypek na dachu2021.05.1 17:04
Kartofel .
Anonim2021.05.1 15:52
Pisowski komentator - wykształcenie zero, wiedza - zero, poddaństwo i służebność kaczemu - 100%!!!
SŁUCHAJ NAUKOWCÓW!2021.05.1 15:45
Nie ma takiego lekarstwa, takiej szczepionki, takiego zioła, rodzaju pokarmu by komu w czymś NIE ZASZKODZIŁO! ..... Penicylina uratowała miliony ludzi, ale i zabiła kilkaset tych z uczuleniem na penicylinę. ............. Każdy z nas ma inny, tzw. genetic make up dlatego różnimy się od siebie w szczegółach, tym m.in. w reakcjach po przyjęciu lekarstw nawet PO WYPICIU MLEKA! ........... Szczepionki dzisiaj produkowane NIE MAJĄ sobie równych z tymi sprzed choćby 10 lat. Nauka zrobiła dramatyczny postęp w genetyce.
ASTOM2021.05.1 15:45
Pewni, że wróci na jesieni. Tak jak każda grypa wraca. I to zmutowana.
Skrzypek na dachu2021.05.1 15:42
Plandemia to sciema , zadnej grypy nie ma . Maseczki to glupota . PiS klamie i niszczy biednym ludziom zdrowie i zycie . Podatki w Polsce sa za wysokie a Rzad beztrosko marnuje grosz podatnika .
Get lost motherfucker!2021.05.1 15:48
Poland is NOT your country!
Skrzypek na dachu2021.05.1 15:57
Kartofel .
Eat Lukashenka's shit!2021.05.1 16:01
and suck his dick
SŁUCHAJ NAUKOWCÓW!2021.05.1 15:41
Nie ma takiego lekarstwa, takiej szczepionki, takiego zioła, rodzaju pokarmu by komu w czymś NIE ZASZKODZIŁO! ..... Penicylina uratowała miliony ludzi, ale i zabiła kilkaset tych z uczuleniem na penicylinę. ............. Każdy z nas ma inny, tzw. genetic make up dlatego różnimy się od siebie w szczegółach, tym m.in. w reakcjach po przyjęciu lekarstw nawet PO WYPICIU MLEKA! ........... Szczepionki dzisiaj produkowane NIE MAJĄ sobie równych z tymi sprzed choćby 10 lat. Nauka zrobiła dramatyczny postęp w genetyce.
Skrzypek na dachu2021.05.1 15:52
Klamstwa deBilla Wroty szczepionkoterrorysta ktory chce zarobic na szczepieniach dla kazdego cztery razy do roku na koszt podatnika , bo te zastrzyki to biotrucizna eksperymentalna genetycznie modyfikowane mRNA retrowirusowe nanotoksyny w niczym nie chronia przed katarem grypa czy zapalenia pluc typu sars ale wrencz przeciwnie niszczy naturalna odpornosc ktora chroni czlowieka przed wirusami i bakteriami .
Gówno wiesz o mRNA!2021.05.1 15:55
You don't know shit!
Zdzislaw2021.05.1 15:39
Polska z paraliżem gospodarki : Przypadki 2,79 mln +6789 Ozdrowienia 2,5 mln +13 030 Zgony 67 502 +429 Szwecja bez żadnych obostrzeń covidowych: Przypadki 2,79 mln +6789 Ozdrowienia 2,5 mln +13 030 Zgony 67 502 +429 ZOSTAWIAM TE STATYSTYKI BEZ KOMENTARZA.
Zdzisław2021.05.1 15:42
SZWECJA BEZ ŻADNYCH OBOSTRZEŃ COVIDOWYCH : Ozdrowienia974 tys. +5926 Zgony 14 048 +46
Zdzislaw2021.05.1 15:44
Przypadki 974 tys. +5926 Ozdrowienia - Zgony 14 048 +46
"Polska z paraliżem gospodarki"2021.05.1 15:44
Polska gospodarka zanotowała w 2020 NAJWIĘKSZY w historii eksport! I DODATNIE SALDO HANDLOWE! ------ "Polska z paraliżem gospodarki "
Komu zależy aby z COVID19 zrobić2021.05.1 15:39
"ZWYKŁĄ GRYPĘ - KATAREK- KASZELEK"? Ich twórcom - KÖREWSKIM CHINOM! - - - Wszelka zaraza jest od nich: azjatycka grypa, ptasia grypa, świńska grypa, SARS .... Wszystko przychodzi z KÖREWSKICH CHIN! - - - Mają wszędzie swoich płatnych byłych UB-ców jak 𝐦𝐚𝐭𝐢𝐬𝟖𝟗(𝐤𝐚𝐭𝐨𝐥𝐢𝐤), 𝐖𝐚𝐥𝐭𝐞𝐫 - 𝐑𝐚𝐝𝐳𝐢𝐬𝐳𝐞𝐰𝐬𝐤𝐢 - wyjątkowo tępi i wtórni analfabeci. Ale za takie grosze, jaki im płacą KÖREWSKIE CHINY - mają KÖREWSKICH matołów!
Jehowe mendy jak "matis89" udają katolików2021.05.1 15:37
𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 jest to najgorszy typ sekciarza. Są odpowiedzialni za tysiące ludzkich istnień odmawiając swym bliskim a szczególnie dzieciom opieki lekarskiej. 𝐖 𝐓𝐘𝐌 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐄𝐊! ........ 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to jest ZBRODNIARZ. Ale nie tylko bo ZŁODZIEJ! Oszukują głównie starsze samotne kobiety tak, aby cały majątek tej ich sekcie zostawiła. 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to wróg ludzi i normalnego społeczeństwa. Udają, że są katolikami cytują jakieś brednie - PAMIĘTAJ 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to SEKCIARZ i jak KAŻDY SEKCIARZ jest NIEBEZPIECZNY.
simon2021.05.1 15:37
Nawet znam datę powrotu fali. Zacznie się przed Bożym Narodzeniem, by w Wigilię osiągnąć apogeum i przed sylwestrem opaść ze względu na obostrzenia, by ponownie rosnąć przed Wielkanocą i na powrót opaść przed wakacjami. Skąd wiem, bo widziałem to już dwa razy.
Anonim2021.05.1 15:36
Sakiewicz to jeden z tych co--- zeby Kaczynski kazal mu jego gowno zjesc to tez by to zrobil!
matis892021.05.1 15:35
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
Krakus2021.05.1 16:53
Matis - możesz przestać bredzić? Jezus żył ponad 2000 lat temu, gdy iniekcje/szczepienia nie były w modzie. Daj linka do tych słów Jezusa, matołku :D :D :D
Kaczka basta!2021.05.1 15:34
Frondelek to portal bajarzy. Czy są jednak bajarze jeszcze więksi od twórców frondelka? Oczywiście, choćby wszyscy, którzy konsekwentnie kolportują propagandę antyszczepionkową.
Skrzypek na dachu2021.05.1 15:32
Gruby nieuk nawet nie wie ze katar mozna dostac od przeziebienia przez czly rok a sezonowa grypa dwa razy do roku przechodzi ale kto jest zdrowy napewno ma naturalna odpornosc i nie powinien brac zastrzyki biotoksyny mRNA retrowirusowe genetycznie modyfikowane bo to eksperymentalna nanotrucizna ktora niszczy systemy immunologiczne antygenowe .
Gówno wiesz o mRNA!2021.05.1 15:34
You don't know shit!
Komu zależy aby z COVID19 zrobić2021.05.1 15:23
"ZWYKŁĄ GRYPĘ - KATAREK- KASZELEK"? Ich twórcom - KÖREWSKIM CHINOM! - - - Wszelka zaraza jest od nich: azjatycka grypa, ptasia grypa, świńska grypa, SARS .... Wszystko przychodzi z KÖREWSKICH CHIN! - - - Mają wszędzie swoich płatnych byłych UB-ców jak 𝐦𝐚𝐭𝐢𝐬𝟖𝟗(𝐤𝐚𝐭𝐨𝐥𝐢𝐤), 𝐖𝐚𝐥𝐭𝐞𝐫 - 𝐑𝐚𝐝𝐳𝐢𝐬𝐳𝐞𝐰𝐬𝐤𝐢 - wyjątkowo tępi i wtórni analfabeci. Ale za takie grosze, jaki im płacą KÖREWSKIE CHINY - mają KÖREWSKICH matołów!
Skrzypek na dachu2021.05.1 15:17
Czy to katar czy to sezonowa grypa ale Plandemia juz nudna sie robi przez takie leniwe klamstwa .
Eat shit jew cocksucker!2021.05.1 15:21
Drop dead!
Skrzypek na dachu2021.05.1 15:32
Kartofel .
Eat shit jew cocksucker!2021.05.1 15:35
Drop dead!
Skrzypek na dachu2021.05.1 15:15
Dosc tego klamstwa starych zamordystow nieukow na uslugach deBilla Wroty i PiSterroru .
Eat shit jew cocksucker!2021.05.1 15:21
Drop dead!
Skrzypek na dachu2021.05.1 15:36
Kartofel .
Eat shit jew cocksucker!2021.05.1 15:54
Drop dead!
Skrzypek na dachu2021.05.1 17:14
Kartofel .
Oko2021.05.1 15:08
Następny specjalista z Koziej Dupki od epidemii.
Przeciw kretynom2021.05.1 15:08
Spasiony pajac na usługach pisdzielców i bigfarma. Won!